MMA

Yoel Romero’yla İlgilenmiyorlardı, Şimdi Sözleşme İmzalamışlar!


UFC Başkanı Dana White, UFC Vegas 16’da (UFC on ESPN 19) yaptığı basın konferasında UFC’nin kadrosuna değinmişti ve kontratında 3 maç kalmasına rağmen Yoel Romero’nun neden serbest bıraktıklarını açıklamıştı.

Dana White: “Sadece Yoel Romero değil, yıl sonunda burada bazı ciddi kesintiler yaşayacağız. Muhtemelen yılın ilk gününden önce 60 kişi ile yollarımızı ayıracağız. Romero, son 5 maçından 4 tanesini kaybetti. 44 yaşında. Kadromuz şişkin durumda. Önümüzdeki birkaç hafta içinde burada pek çok isim göreceksiniz.… Bunlar, vermeniz gereken zor kararlar. ” diye açıklamıştı.

Yoel Romero, Rachael Ostovich, Anthony Johnson UFC tarafından serbest bırakılmıştı. Hatta Anthony Johnson, Bellator ile çok maçlı sözleşme imzaladığı doğrulanmıştı.

Romero Hangi Şirketle Anlaştı?

Romero’nun, UFC tarafından serbest bırakıldığı günlerde Bellator ve PFL’nin Romero’yla ilgilenmediği yönünde çok fazla haberler mevcuttu. ESPN, Romero’nun Bellator ile sözleşme imzaladığını doğruladı. Kaynaklara göre Romero’nun 2021’de hafif ağır siklette ilk çıkışını yapması bekleniyor; ancak henüz bir tarih veya rakip açıklanmadı. UFC’de son maçlarını kaybeden Romero, Bellator’da bir çıkış yakalayabilecek mi göreceğiz.


0 0 vote
Article Rating

Ömer

Spor liglerini, spor yarışmalarını, spor eğlencelerini takip eder.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu