DiğerPro WrestlingWWE

Milli Güreşçimiz Taha Akgül’e WWE Kancası


Taha Akgül wwe smackdown raw

Dünyada izlenme rekorları kıran ve birçok güreş ögesini içeren WWE ile büyük bir kitleye hitap eden ABD, serbest stil 125 kiloda Avrupa ve dünya şampiyonu olan milli güreşçi Taha Akgül’ün anatomik yapısını incelemek için harekete geçti.

Son yıllarda elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren milli  sporcu Taha Akgül, özellikle güreş branşında söz sahibi olan ve ağır sıkletteki  sporculara özel ilgi gösteren ABD’nin dikkatini çekti.

Taha Akgül, ABD’nin Las Vegas kentinde 7-12 Eylül tarihlerinde  düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nda, finalde Azerbaycanlı rakibi  Jamaladdin Magomedov’u 62 saniyede sayı tuşuyla (10-0) yenerek, altın madalya  kazanmış ve üst üste 2. kez dünya şampiyonu olmuştu.

Milli sporcunun ortaya koyduğu mücadeleyi hayranlıkla takip eden ABD  güreş otoriterleri, 125 kilo olmasına rağmen 57 kilodaki bir güreşçinin hızıyla  hareket edebilen Taha Akgül’ün anatomisini incelemeye karar verdi.

taha akgül güreş abd amerika teklif

“Bu Teklif Vatanım İçin guru Verici”
Taha Akgül, yaptığı açıklamada, son 4 yılın Avrupa  şampiyonu ve son 2 yılın dünya şampiyonu olduğunu hatırlatarak, 2016 Rio  Olimpiyatları’na kota aldığı ABD’de Türk bayrağını dalgalandırmak için mücadele  ettiğini ve bunu da başardığını söyledi.

Türkiye’de kendisine gösterilen ilginin daha fazlasını ABD’de  gördüğünü vurgulayan Taha, “İlk maçımdan son maçıma kadar ciddiyeti ve disiplini  elden bırakmadan güreştim. Allah’a şükürler olsun ki bu mücadelemi altın madalya  ile taçlandırarak İstiklal Marşımızı okuttum” diye konuştu.

Taha Akgül, ABD’li yetkililerin müsabakalarını takip ettiğini  belirterek, “ABD’li yetkililer, WWE adı altında organize ettikleri  güreşlerde ağır sıkletteki sporcuların boy gösterdiğini ve benim sahip olduğum hızı keşfetmeleri halinde bu özelliği kendi sporcularına entegre edeceklerini  söyledi. Böyle bir teklif, hem benim hem de vatanım için gurur verici bir  olaydır” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki yıl sadece 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na odaklanmak  istediğini kaydeden Taha Akgül, daha sonraki süreçte bu tür teklifleri  değerlendirebileceğini sözlerine ekledi.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Murat
Murat
6 yıl önce

Nede olsa hamza Yerlikaya’nın hemserisi olsun okadar farkı

Başa dön tuşu