Toplam Maç : 25
Galibiyet Sayısı : 24
Mağlubiyet Sayısı : 1
Nakavt : 16
Doğum Tarihi : 07.09.1983
Doğum Yeri : Michigan
Memleket : Amerika

Biyografi7 Eylül 1983 te Amerika Birleşik Devletlerinin Michigan eyaletinde dünyaya geldi.

1 metre 85 cm boyunda ve 76.15 kilo.

2004 Olimpiyatlarında Amerika Birleşik Devletler formasıyla orta sıklet kategorisinde Bronz madalyanın sahibi oldu. Yarı finalde ise Gennady Golovkin’e kaybetmişti.

Amatör kariyeri boyunca 231 maç kazandı.

2001 de A.B.D. tüy sıklet şampiyonu, 2003 te orta sıklet şampiyonu olduktan sonra aynı yıl Pan Amerikan Oyunlarına katıldı.

Amatör kariyerinde sergilediği performans ve elde ettiği dereceler ile birlikte profesyonel boksa geçiş yapması beklenen bir durumdu.

Kendisinden küçük olan kardeşi Anthony Dirrell’de WBC süper orta sıklet şampiyonluğunun sahibi konumunda. Her iki kardeş de profesyonel kariyerlerinin ilk dönemlerinde dedeleri Leon Lawson tarafından çalıştırılmaktaydı.

Ters gardlı boksörün lakabı ‘’ Matrix ‘’.

2005 yılında ilk kez profesyonel olarak ringe çıktı.

Bir kez dünya şampiyonluğu için ringe çıktı. 2009 yılındaki WBC unvan maçında Carl Froch ile karşılaşan boksör, 12 round sonrasında maçı puanla kaybetti. Kariyerindeki tek yenilgiyi de bu maçta aldı.

Sıkletin gelecek vaad eden boksörü olarak o dönemlerde gösterilen Dirrell, Carl Froch maçı sonrasında Artur Abraham ile karşılaştı. Süper Classic turnuvasında gerçekleşen maçta rakibi karşısında puanla önde götürdüğü maçın 11. roundunda yerde iken Abraham’ın başına yaptığı vuruş sonrası maça devam edememesi ile birlikte karşılaşmadan diskalifiye kararı ile galibiyetle ayrılan Dirrell, buna karşılık yaşadığı rahatsızlığın beyninde oluşturduğu etki sonrası 21 ay boks kariyerine ara vermek durumunda kaldı.

2011 yılının son ayında yeniden ringlere dönüş yapan boksör, bu maç öncesi son 5 maçından da galibiyetle ayrılmış bir şekilde Derek Edwards’ın karşısına çıkıyor.

Andre Dirrell’in hedeflerinden bir tanesi de Carl Froch ile rövanş yapmak.