Lakabı : The Animal
Boy : 1.98 cm
Kilo : 126 Kg
Doğum Tarihi : 18.01.1969
Doğum Yeri : Washington, D.C, ABD
Memleket : ABD
Bitirici Hareketleri : Batista Bomb, Batista Bite
İmza Hareketleri : Running clothesline, Spear, Two-handed chokelift, Spinebuster, Shoulder block, Multiple turnbuckle thrusts, Big boot, Elevated single leg Boston crab, Hammerlock/armbar combination, Multiple powerslam variations,
Giriş Müziği : I Walk Alone
Debut : 1997

BiyografiGerçek Adı David Michael Bautista’dır..

Profesyonle güreşçi, MMA dövüşçüsü ve aynı zamanda film aktörüdür. Uzun yıllar güreş ile uğraştıktan sonra bir süre MMA ile uğraşmıştır. Birçok filmde yer alan Batista, 2010 yılında WWE arenasına bir süre ara verdi. TNA ile adı birçok kez anılan Batista, hayranlarını şaşırttı ve WWE’ye döndü.

WWE Kariyeri:


 

Batista güreşe WCW’nun eğitim kampına katılarak başlamıştır. Ama güreşe uygun olmadığı ona söylenmiştir ama daha sonra WWE’ye başvurarak OHW’te eğitim almaya başlamıştır. Burada Levaiathan ismin kullanmıştır. Mayıs 2002’de bir Smackdown şovunda Deacon Batista ismiyle debut yaptı. Ayrıca D-Von’ın korumasıydı. Ama Batista sakatlık geçirdi ve ringlere bir süreliğine veda etmiş oldu.  2002 yılının Kasım ayında Batista geri döndü ve Ric Flair ile dostluk kurdu. 2003 yılının Ocak ayında ise Evolution kuruldu. Üyeleri Triple H, Ric Flair, Randy Orton ve Batista’ydı.

Kazandığı Şampiyonluklar:


 

1- World Heavyweight Championship

2- World Tag Team Championship (John cena ve Ric Flair ile)

3- WWE Tag Team Championship (Rey Mysterio ile)

4- WWE Championship

 

Batista Theme Song