Toplam Maç : 48
Galibiyet Sayısı : 48
Nakavt : 26
Doğum Tarihi : 24.02.1977
Doğum Yeri : ABD
Memleket : Grand Rapids, Michigan

BiyografiGerçek adı Floyd Joy Sinclair olan Amerikalı profesyonel boksör, 24 Şubat 1977 tarihinde dünya’ya geldi. Hala yenilgisiz bir şekilde profesyonel boks kariyerine devam etmekte olan Floyd Mayweather, kariyerinde bolca şampiyonluk yaşamış ve günümüzde ise WBA, WBC, IBO, IBF ve IBA dünya şampiyonu konumundadır. Toplamda 10 şampiyonluğu var. Aynı zamanda 4 farklı sıklette ringe çıkmıştır.

Mayweather,  Boxing Writers Association of America ödüllerinde yılın dövüşçüsü ve en iyi dövüşçü ödüllerini 2007, 2008, 2010, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında kariyerinin bir parçası yapmayı başardı.

Mayweather, dünyanın en iyi boks haberleri sitelerinde, dünyanın en iyi hüküm sürmüş boksörü olarak bilinir. Floyd Mayweather jr. şuan da, dünyanın en çok para kazanan dövüşçüsü konumunda.

Kendisi daha önce oyunculuk yapmış ve aynı zamanda kısa bir süre WWE arenasında Profesyonel güreş yapmıştır. Wrestlemania 24’te Big Show ile çıktığı maçı kazanıp WWE arenasından ayrılmıştır.

Özel yaşantısında Floyd Mayweahter evlidir ve toplamda 4 çocuğu vardır. Çocuklarının adı ise Jirah Mayweather, Koraun Mayweather, Iyanna Mayweather ve Zion Shamaree Mayweather’dır. Floyd Mayweather, hayatı boyunca 1 kez Türkiye’ye gelmiştir ve İstanbul’da konaklamıştır.