Toplam Maç : 24
Galibiyet Sayısı : 22
Mağlubiyet Sayısı : 2
Nakavt : 13
Doğum Tarihi : 09.28.1985
Doğum Yeri : İngiltere
Memleket : İngiltere

Biyografi28 Eylül 1985 te Birmingham’da dünyaya geldi. Gerçek ismi Frankie Raymond Gavin.

Profesyonel kariyerinde 13 ü nakavtlı 22 galibiyet bulunmakta ve yalnızca 1 kez kaybetti. Tek yenilgisi, 2014 yılında karşılaştığı Avrupa şampiyonu Sierra Leone asıllı İtalyan boksör Leonard Bundu karşısında gerçekleşti.

Amatör kariyerinde 2007 yılında Dünya şampiyonu olmayı başaran Birminghamlı boksör, bu alan da İngiltere’nin Dünya Amatör şampiyonasında altın madalyaya ulaşan ilk ve tek boksörü konumunda.

Amatör kariyeri boyunca 121 maça çıkan boksör, 100 karşılaşmasını galibiyetle sonlandırdı.

2006 Yılında amatörlerde İngiliz Krallığı oyunlarında altın madalya kazanan boksör, 2005-2007 yıllar arasında çeşitli dönemlerde 4 kez İngiltere şampiyonluklarının sahibi oldu. 1 kez de Avrupa şampiyonasında bronz madalyanın sahibi olan boksör, 2008 Olimpiyatlarına ise yaşadığı kilo düşememe sıkıntısı sonrası katılamadı. Aynı yıl içerisinde Avrupa şampiyonluğunun sahibi oldu.

2009 yılında profesyonel olan boksör, yarı orta sıklette bugüne dek İngiltere Federasyonu ve İngiliz Krallığı Oyunları unvanlarının da sahibi olmayı başardı. Avrupa şampiyonluğu için ise 1 kez mücadele veren boksör, Leonard Bundu karşısında başarılı olamayarak bunu gerçekleştiremedi.

İngiltere’nin amatör kariyeri başarılarla dolu ve profesyonel boksa geçiş yapmasının ardından kendisinden önemli başarılar beklenen yıldız boksörlerinden Frankie Gavin, Organizatör Frank Warren’dan ayrıldıktan sonra Eddie Hearn’un şirketi Matchroom’a imza atmasının ardından yeni kulübü ile ilk karşılaşmasını geçtiğimiz Mart ayında Bogdan Mitic karşısında gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl unvanını bırakmadan önce yarı orta sıklette Britanya Krallığı ve İngiltere Federasyonu şampiyonluklarının sahibi konumundaydı.