Boy : 1.85 m
Kilo : 102 kg
Doğum Tarihi : 31 Ağustos 1977
Doğum Yeri : Cameron
Memleket : North Carolina
Bitirici Hareketleri : Swanton Bomb, Twist Of Fate/Hate
Giriş Müziği : In Willow's Way
Debut : 15 Ekim 1993

BiyografiJeff Hardy güreşe başlamadan önce çocukluğunda Ultimate Warrior, Shawn Michaels ve Sting’i örnek alırdı. Hardy, 16 yaşında WWF’te güreşmeye başladı. İlk maçı 24 Mayıs 1994’te Razor Ramon ileydi, Razor maçı kazandı. Sonraki gün 1-2-3 Kid’e karşı yaptığı maç 25 Haziran’daki Superstars şovunda yayınlandı. 1997-1998 arası ilk çıkışını yapana kadar diğer güreşçilere yenildi. Hardy bu sırada kardeşi Matt ve birkaç kişiyle beraber trambolin üstünde güreşmeye başladı ve sonunda adı birçok kez değiştirilerek North Carolina’ya yayıldı. Sonrasında kardeşler ve arkadaşları ACW başta olmak üzere Amerika’nın doğusundaki birçok bağımsız federasyon için güreşti.

WWF’e gelmeden önce kardeşi Matt Hardy Thomas Simpson ile OMEGA federasyonunu açtı. Bu federasyon trambolin üstünde yaptıklarının daha iyi bir versiyonuydu ve Gregory Helms, Shannon Moore, Joey Matthews gibi isimler yer alıyordu. Federasyonda kardeşler birçok değişik karaktere büründü. İkili Nisan 1998’te WWF’ten kontrat teklifi aldıklarında bu federasyon kapandı.

 

WWE Kariyeri


Nisan 1998’de WWF/E’de güreşmeye başladı. Kardeşi Matt Hardy ile burada birçok kez tag team şampiyonu oldu. WWE’nin en Extreme takımı olarak bilinirler. Jeff Hardy tag team maçlarını bırakıp tekli mücadele etmeye başladığı ilk zamanlarda Undertaker ile bir merdiven maında Undisputed şampiyonluğu için karşılaştı ve bu maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

2003 Yılında kontratı sona eren Jeff Hardy bir süreliğine WWE’den ayrıldı ve TNA’de güreşmeye başladı. 2006 Yılının ortalarında tekrar WWE’ye geri dönen Jeff Hardy, döndükten hemen sonra Intercontinental, 2 yıl sonra da WWE Şampiyonu oldu. Daha sonra WWE’nin Smackdown brandına draft olan Jeff Hardy, Dünya AğırSiklet şampiyonluğunu kazandı. Punk ile feuda giren Jeff Hardy, kariyerini ortaya koyduğu bir maça çıktı. Bu maçtan mağlubiyetle ayrılan Jeff Hardy, 2009 Yılının Ağustos ayında WWE’ye veda etti. WWE’ye veda edişinin asıl nedeni uyuşturucu bağımlısı olması ve sözleşmesinin bitmesiydi.

 

TNA Kariyeri


4 Ocak 2010 Tarihinde TNA arenasına iyi karakter olarak geri döndü. Kasım 2010’da TNA Dünya AğırSiklet şampiyonluğunu aldı. Bu sırada TNA’in korku saçan takımı Immortal’ın üyesiydi. Bir süre Immortal’da devam eden Jeff Hardy, uyuşturucu gerekçesiyle TNA’den de uzaklaştırıldı. Daha sonrasında mahkemelik olan Jeff Hardy, uyuşturucu illetinden kurtularak 23 Ağustos 2011 yılında tekrar TNA’e döndü. Bir süre Jeff Jarret ile feud yaşayan Jeff Hardy, Dünya AğırSiklet şampiyonluğunu kazandı.

Sonrasında üst üste maçlar kaybetmeye başlayan Jeff Hardy “bu karanlık krallığa ışık yanana kadar yokum” diyerek TNA’i bıraktı. Bir süre sonra Willow karakteriyle geri dönen Jeff Hardy, şuan hala TNA arenasında güreşmekte.

 

WWE ve TNA Öncesi Kariyeri


Güreştiği Fedarasyonlar;

1- National Championship Wrestling

2- New Dimension Wrestling

3- New Fronteir Association

4- North East Wrestling

5- NWA

6- OMEGA

7- TNA

8- Universal Wrestling Association

9- WWF/E

 

Kazandığı şampiyonluklar;

1- NCW Light Heavyweight Şampiyonluğu

2- NDW Light Heavyweight Şampiyonluğu

3- NDW Tag Team Şampiyonluğu (Matt Hardy ile)

4-NFWA Heavyweight Şampiyonluğu

5- NEW Junior Heavyweight Şampiyonluğu

6- NWA Tag Team Şampiyonluğu (Matt Hardy ile)

7-OMEGA New Frontiers Şampiyonluğu

8- OMEGA Tag Team Şampiyonluğu (Matt Hardy ile)

9- TNA World Heavyweight Şampiyonluğu

10- World Heavyweight Şampiyonluğu (WWE)

11- WWE Şampiyonluğu

12- WWE European Şampiyonluğu

13- WWF Hardecore Şampiyonluğu

14- WCW Tag Team Şampiyonluğu (Matt Hardy ile)

15- WWF/E Intercontinental Şampiyonluğu

16- WWF Light Heavyweight Şampiyonluğu

17- World Tag Team Şampiyonluğu (Matt Hardy ile)