Toplam Maç : 21
Galibiyet Sayısı : 21
Nakavt : 16
Doğum Tarihi : 19.05.1990
Doğum Yeri : Teksas
Memleket : Amerika

BiyografiProfesyonel kariyerinde 15 i nakavtlı 19 galibiyeti bulunan boksörün, henüz mağlubiyet ya da beraberlik yaşamışlığı bulunmamakta.

19 Mayıs 1990’da Teksas eyaletine bağlı Richmond’da dünyaya gelen boksör, Houston’da yaşamakta.

1 metre 83 cm boyunda.

İkiz kardeşi Jermell Charlo ile birlikte profesyonel boks yaşantısını sürdüren Jermall Charlo, Jermell Charlo’dan yalnızca 1 dakika önce doğmuş.

Babalarının izinden giderek boksa başlayan iki kardeş, bugün süper yarı orta sıklette boks yaşantılarını yenilgisiz bir şekilde sürdürmekteler.

Jermell Charlo’nun da bu gece WBO şampiyonu Demetrius Andrade ile maç yapması bekleniyordu, ancak Andrade’nin karşılaşmanda çekilmiş olması sebebi ile Jermell Charlo’nun da rakibi değişti ve Jermall’in ikizi aynı gece de Mario Alberto Lozano’ya karşı mücadele verecek.

Her iki boksörden jermell Charlo, Jermall Charlo’ya göre 8 ay daha önce profesyonel olurken, bu süre zarfında Jermall’in burnundaki sakatlığı onun daha geç profesyonelliğe geçiş yapmasına sebep olmuş durumda.

Jermall Charlo’nun antrenörlüğünü tecrübeli çalıştırıcı Ronnie Shields üstlenmekte.

Charlo, profesyonel kariyerinde bugüne dek hiç şampiyonluk maçına çıkmadı.

Norberto Gonzales, Antwone Smith ile birlikte Lenny Bottai, Jermall Charlo’nun bu gece karşılaştığı en ciddi rakipler arasında yer alıyor.