Toplam Maç : 42
Galibiyet Sayısı : 39
Mağlubiyet Sayısı : 3
Nakavt : 26
Doğum Tarihi : 08.22.1985
Doğum Yeri : Venezuella
Memleket : Venezuella

BiyografiProfesyonel kariyerinde 25 i nakavtlı 38 galibiyeti ve 3 mağlubiyeti bulunan boksör, tüy sıklet , süper tüy sıklet ve son olarak hafif sıklette olmak üzere 3 farklı sıklette dünya şampiyonu olmayı başarmış bir boksör.

Profesyonel kariyerindeki mağlubiyetler , Juan Carlos Salgado , Antonio DeMarco ve Sergio Thompson karşısındaki karşılaşmalarla gerçekleşti.

İlk kez 2007 yılında Oscar Larios’u yenerek tüy sıklet WBC dünya şampiyonu oldu.

29 Ağustos 1985’te Venezuella’nın Barinas şehrinde dünyaya geldi. Gerçek ismi Jorge Luis Linares Palencia.

Babası ve ağabeyi eski birer boksör olan Linares, boksla iç içe bir ailenin ferdi olarak boks maçlarını sıklıkla takip etmeye başladı. Ülkesi Venezuella’da amatör olarak boksa başlayan Linares, çeşitli başarılar elde etse de daha b üyük hedefler ve koşullara ulaşabilmek adına 14 yaşından sonra ülkesinden Japonya’ya göç etti ve boks yaşantısını burada devam ederek sürdürmekte.

Amatör kariyerinin sonunda 89 galibiyet ve 5 mağlubiyetlik istatistiklere sahipti.

WBA Başkanı Gilberto Mendoza ve Japonya’nın Teiken Kulübünün sahibi Akihiko Honda’nın katkıları ile profesyonel olan boksör bugüne dek 3 farklı sıklette dünya şampiyonu olmayı başardı.

Hayalinin Olimpiyatlarda boks yapmak olduğunu ama bunu profesyonelliğe geçiş yaparak gerçekleştiremediğinin altını çizen Linares, boks dışındaki zamanlarını Basketbol ve Beyzbol dallarını takip ederek geçirmekte.