Lakabı : One Time/Bir Kez
Boy : 1.71
Kilo : Yarı Orta Sıklet
Toplam Maç : 29
Galibiyet Sayısı : 28
NC : 1
Nakavt : 22
Doğum Tarihi : 23.11.1988
Doğum Yeri : Florida, ABD
Memleket : ABD
Debut : 9.11.2007

BiyografiKeith Thurman Kimdir?

23 Kasım 1988 de Florida’da dünyaya geldi.

Lakabı “One Time” yani ‘’Bir kez‘’. Tek bir yumrukla rakiplerini nakavt edebilmek gücüne sahip olduğu için kendisine bu lakap verilmiş.

7 yaşında boksa başladı. Boksa başlarken, bir zamanlar Sugar Ray Leonard’ın da antrenörlüğünü üstlenen Benjamin Gatty’nin katkıları ile giriş yaptı ve boksa kazandırılmasında Gatty’nin çok büyük emekleri olduğu bilinmekte.

1997’de İlk Amatör Maçına Çıktı

İlk amatör karşılaşmasına 1997 yılında çıktı.

Amatör kariyerinde 6 kez farklı kategorilerde ve organizasyonlarda şampiyonluklar yaşadı.

Olimpiyat elemelerinde Demetrius Andrade’ye kaybettiği için Milli takımda yer alamadı.

Amatör kariyeri boyunca Andre Berto, Chad Dawson, Winky Wright ve Jeff Lacy gibi boksörler ile antrenmanlar yaparak tecrübeler kazandı.

Amatör kariyerini tamamlarken 101 maç kazandı ve 76 kez nakavt gerçekleştirdi.

2007’de Profesyonel Boksa Merhaba Dedi

2007 yılında profesyonel olarak ilk kez ringe çıktı.

İlk 8 karşılaşmasının tamamını ilk roundda nakavtla kazandı.

Kariyerindeki ilk şampiyonluğunu 2012 yılında Carlos Quintana’yı mağlup ederek WBO NABO şampiyonluğunun sahibi oldu.

2013 yılında ise Jan Zaveck’i mağlup ederek WBO Kıtalar arası şampiyonu oldu ve WBO da unvan maçına çıkma hakkını elde etti.

27 Mart 2013 te ünlü Arjantinli boksör Diego Chaves2i mağlup ederek WBA geçici şampiyonluğunun sahibi oldu ve 2015 yılında Robert Guerrero’yu mağlup ederek normal seviye şampiyonluğu eline geçirdi.

Önce Shawn Porter Sonra Danny Garcia

25 Haziran 2016’da eski IBF şampiyonu Shawn Porter’ı 12 raunt sonunda puanla mağlup ederek kemerini koruyan Thurman, 2017 Mart’ın WBC dünya şampiyonu, namağlup Porto Rikolu Danny Garcia’yı da aynı şekilde 12 raunt sonunda puanla mağlup ederek WBC ve WBA (Süper) unvanlarını eline geçirirken, Floyd Mayweather/Manny Pacquiao sonrası dönemin en önemli yarı orta sıklet boksörlerinden biri olduğunu kanıtladı.

Bundan Sonra Thurman’ı Ne Bekliyor?

Danny Garcia maçından sonra ameliyat geçiren Thurman’ın 2017 yılı içinde tekrar ringe çıkması zor görünüyor. WBC, Thurman’ın rakibini belirleyecek maç için eski şampiyon Shawn Porter ve Meksikalı Adrian Granados’a maç talimatı verdi. 4 Kasım’da ringe çıkan iki boksörün mücadelesinde kazanan taraf Porter olurken, Amerikalı eski şampiyon böylece Keith Thurman’la geçtiğimiz yılki maçın rövanşında ringe çıkmaya hak kazandı. Porter-Thurman maçının 2018 yılının Mart-Nisan döneminde gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca IBF unvanının sahibi olan Errol Spence Jr da Keith Thurman’la ringe çıkmak isteyen bir diğer şampiyon.


Keith Thurman Danny Garcia’yı Böyle Mağlup Etmişti


    Keith Thurman Hakkında Son Haberler