Toplam Maç : 37
Galibiyet Sayısı : 29
Mağlubiyet Sayısı : 7
Beraberlik Sayısı : 1
Nakavt : 14
Doğum Tarihi : 07.12.1979
Doğum Yeri : New York
Memleket : ABD

Biyografi7 Aralık 1979 New Jersey doğumlu Amerikalı boksör , Georgia eyaletine bağlı Atlanta şehrinde yaşantısını sürdürüyor.

2003 yılından beri profesyonel kariyerini sürdüren Kevin Johnson ‘ın 14 ü nakavtlı 29 galibiyet, 6 mağlubiyet ve 1 beraberliği bulunmakta.

Lakabı ‘’ Elebaşı ‘’ – Bowling oyununda en önde bulunan kişi manasında !

Kariyerindeki mağlubiyetler Vitali Klitschko , Tor Hammer , Tyson Fury , Dereck Chisora , Christian Hammer ve son olarak Manuel Charr karşısında gerçekleşirken , tek beraberlik sonucu ise henüz kariyerinin 4. Karşılaşmasında Timur Ibragimov karşısında gerçekleşti.

Bugüne dek kariyerinde hiç nakavt olmayan boksör, 1 kez knock-down yaşadı. I karşılaşma ise 2014 yılındaki Dereck Chisora maçında gerçekleşmişti.

Boksa 18 yaşında başladı. 16 maçlık kısa amatör kariyerinin ardından (14 G-2 M) 2003 yılında profesyonelliğe geçiş yaptı.

2009 yılında Vitali Klitschko ile İsviçre’de yaptığı maça dek namağlup kariyerini sürdüren boksör, karşılaşmayı puanla kaybederek ilk yenilgisini aldı.

Eski dünya şampiyonu Bruce Seldon , Terry Smith , Alex Leapai gibi rakipler karşısında elde ettiği galibiyetler en dikkat çekici sonuçlar arasında kariyerinde yer almakta.

Bugüne dek 1 kez na-mağlup bir rakibi yenmeyi başarırken , 2009 yılında Vitali Klitschko maçı öncesi Devin Vargas karşısında bunu yaşamıştı.

Alex Leapai’yi yenerek elde ettiği IBF Australya Kıtası şampiyonluğu, profesyonel kariyerinde elde ettiği tek şampiyonluk olarak dikkat çekmekte.

‘’ Vitali Klitschko maçı için %60 hazırken , Joshua için ise %100 hazırım. Bugüne dek birçok olimpiyatlarda yer almış boksörler ile maç yaptım ve hepsini yendim. Şimdi sıra da Joshua var. Joshua ya karşı gardımı aşağıda tutarak maçın yarısını geçireceğim. Eğer, gerçekten güçlü bir rakip ise benim gardımı yukarı çekmeme sebebiyet vermeli ! Güçlü olmak demek attığın sert yumrukla değil, beynini nbasıl kullandığınla alakalıdır. Joshua’nın beynini kullandığını düşünmüyorum. ‘’ ifadelerini maç öncesi söyledi.

Johnson’a göre Tyson Fury , Anthony Joshua’dan çok daha iyi bir isim.