Boy : 1.75 m
Kilo : 77
Toplam Maç : 86
Galibiyet Sayısı : 68
Mağlubiyet Sayısı : 16
Beraberlik Sayısı : 2
Nakavt : 57
Doğum Tarihi : 17.07.1979
Doğum Yeri : Belçika - Antwerp
Memleket : Türkiye - Konya
Debut : 2003

BiyografiBelçika doğumlu. Aslen Konyalı, Derebucak köyünü her zaman ön plana çıkardı. Belçika’nın Antwerp şehrinde yaşıyor. Kickboks ve Muay Thai dalında tam bir usta.

Dövüşçü olmasının altında şu gerçek yatmaktadır. Murat 6 yıl Belçika’da gece kulüplerinde güvenlik olarak çalıştı. Ve burada bir çok olayı yatıştırmak zorunda kaldı. Burada kendisini kuvvetli ve başarılı hisseden Murat savunma sanatlarına yöneldi ve giderek artan bir grafikle bugünlere kadar geldi.

Meslek Yüksek okulunda elekritik bölümünü okudu… Acı bir hayat hikayesi de var. Murat’ı 4 yaşındayken ablası beynindeki Tümör sebebi ile hayatını kaybetti. Abisi Ercan 29 yaşındayken trafik kazasında vefat etti.

Çok yakın arkadaşı Mesut Açıkyol ile birlikte yerli ve yabancı 300 öğrenciye Belçika’da eğitim veriyorlar. 15 yaşından beri dövüş sanatları ile uğraşan Murat Direkçi, usta antrenör Jan Gooyvaers ile 2004’e kadar 9 yıl birlikte çalıştılar. Sonra da yine bu sanatta başka bir usta Hollandalı Jan Pasztjerik ile idmanlar yaptı.

Hayalini kurduğu K-1 arenasına 2006’da merhaba dedi hem de ne başlangıç… Dünyaca ünlü K-1’in ilk şampiyonu Albert Kraus’u 89 saniyede nakavt ederek.

Joerie Mes, Albert Kraus gibi çok büyük dövüşçülere karşı galibiyetler elde etti. Ermenistanlı Drago ile yaptığı 5 roundluk maç hala akıllardan çıkmamaktadır.

It’s Showtime da çıktığı 2007 final gecesinin Süper Fight maçında Faslı rakibi Faldir Chahbari ile berabere kalmış ve maç inanılmaz bir havada geçmişti… İlk resmi maçını 2003 yılında yaptı.

2010 yılına kadar bu başarılar aralıksız devam etti ancak sonra arka arkaya aldığı yenilgiler hayranlarını üzdü. Son beş maçını kaybetti. Son maçında Glory – 6 İstanbul’da çok iyi götürdüğü maçta Kanadalı rakibi Joseph Valtellini’ye -77 Kg maçında nakavt oldu.

Daha öncesinde amatör kariyerinde ise çok sayıda maçı bulunmaktadır…

Kariyerindeki Başarılar :
2003 Avrupa Kickboks Şampiyonu
2004 WFCA Dünya Şampiyonu
7 Kez Belçika Şampiyonluğu
2009-10 It’s Showtime 70 MAX Şampiyonu (1 Unvan Savunma)

Murat Direkçi vs Albert Kaus 2007 :