Boy : 1.91 m
Kilo : 114 kg
Doğum Tarihi : 28.10.1973
Doğum Yeri : Miami
Memleket : Florida
Bitirici Hareketleri : 305
Giriş Müziği : Return of the Roinn
Debut : 2002

BiyografiFlorida’lı güreşçidir… Kişisel hayatında dinini değiştirerek İslam dinini seçmiş ve müslüman olmuştur. Müslüman olduktan sonra kimlik adını Hassan Hamin Assad olarak değiştirmiştir. Kariyeri boyunca birçok başarı ve şampiyonluğun altına imza atmıştır. MVP şuan TNA’de güreşmiş ve daha önceden de WWE ve NJPW’de bulunmuştur.

 

WWE Kariyeri;

4 Ağustos 2006 yılında WWE’nin Smackdown brandında güreşmeye başladı. MVP WWE’de ilk olarak United States şampiyonluğunu elde etti. Daha sonrasında Matt Hardy ile feuda giren MVP bu feudda komik anlar yaşattı. İkili pizza yarışları, basket atışları gibi eğlenceli maçlar yaptılar. 2 Aralık 2010 tarihinde WWE ile olan kontratı fesh edildi ve WWE’den ayrıldı.

 

NJPW Kariyeri;

2011 yılında NJPW ile kontrat imzaladı. 19 Martta Togi Makabe’yi yenerek NJPW kupasını aldı. Bu fedarasyonda da birçok başarının ve başarılı maçların altına imza atan MVP, kendi isteği ile kontratını fesh etti ve NJPW’den ayrıldı.

 

TNA Kariyeri;

Henüz TNA’de yeni olan MVP, 30 Ocak 2014 tarihinde TNA’e yatırımcı olarak debut yaptı. 13 Şubat 2014 tarihinde TNA’deki ile maçında Rock Star Spud’u yendi. 9 Mart 2014 tarihli TNA Lockdown PPV’sinde Team MVP vs. Team Bobby Roode karşılaştı. Bu maçı Team MVP kazandı. Şuan TNA’de güreşçi ve aynı zamanda yatırımcı konumunda olarak devam ediyor.

 

KARİYER ÖNCESİ

Güreştiği Fedarasyonlar;

1- WWE

2- NJPW

3- TNA

4- CCW

5- Future of Wrestling

 

Kazandığı Şampiyonluklar;

1- United States Şampiyonluğu

2- WWE Tag Team Şampiyonluğu (Matt Hardy ile)

3- CCW Heavyweight Şampiyonluğu

4- FOW Tag Team Şampiyonluğu (Punisher ile)

5- IWPG Intercontinental Şampiyonluğu (NJPW)