Lakabı : Sameto
Boy : 1.90 m
Kilo : 85
Toplam Maç : 13
Galibiyet Sayısı : 12
Mağlubiyet Sayısı : 1
Nakavt : 9
Doğum Tarihi : 07.07.1989
Doğum Yeri : Türkiye - İstanbul
Memleket : Amasya
Debut : 2009

BiyografiSamet KESER İstanbul’un Esenler ilçesinde dünyaya geldi küçüklükten beri güreşe  ilgi duyardı babası her ne kadar onu güreş yapması konusunda teşvik etse de o 14 yaşında İstanbul Esenlerde bulunan DOĞAN SPOR KLÜBÜNDE Muay thai Milli takimlar antrenörü Hacı DOĞAN ile kick boks ve muay thai derslerine  başladı.

Hırslı bir yapıya sahip olan Samet KESER kısa zamanda başarılı bir ivme kazandı. Sayısız İstanbul-TÜRKİYE şampiyonlukları kazanan Samet Keser şansını boks müsabakalarında da denemek istedi bu doğrultuda boks antremanlarına ağırlık veren Samet Keser ilk boks deneyimini liseler arası boks şampiyonasında gösterme şansı yakaladı. Ve liseler arası boks şampiyonu oldu. 2009 yılında Muay Thai Milli Takımına seçilen Samet Keser 2009-2010 yıllarında Thailand Kralının Doğum günü dövüş gecesinde King Birtday Cup gecesinde şampiyon oldu.

Sıkı calısmalarının meyvelerını almaya baslayan Samet Keser’ in en büyük avantajı da kendi gibi sporcu olan ve fiziği neredeyse ikiz denecek kadar birbirine yakın olan kardeşi Seyda Keserdi. Fenerbahçe boks takımının 91 kg’ daki Milli  boksörü Seyda Keser ile beraber yaptıkları antrenmanlar ve sparringler onların daha hızlı ilerlemesine etki ediyordu. 2012 yılında Romanya’ nın Bükreş şehrinde yapılan WAKO büyükler Avrupa Kick Boks şampiyonasında 81 kg’ da zorlu maçlar çıkararak AVRUPA ŞAMPİYONU OLMAYI BAŞARDI. Onun için artık profesyonel kick boksun kapıları açılmıştı. Menajeri Birol TOPUZ ile profesyonel kick boks ve Thai Boks maçlarına çıkan Samet KESER… Azerbaycan’ ın başkentı Bakü de düzenlenen K-1 turnuvasında Rumen rakibi Daniel LAZAR’ a karşı galip geldi. GLORY ile de kontrat imzalayan Samet KESER GLORY’ de çıktığı Muzaffer GEMİCİ, Remy BONJASKY’ nin talebesi olan Janosch Nietlispach’ a da karşı galip gelerek 2′ de 2 yaparak yoluna devam etmektedir…!

DERECELERİ
16 kez KİCK BOKS ve MUAY THAİ İSTABUL ŞAMPİYONLUĞU
8 KEZ KİCK BOKS VE MUAY THAİ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU
1 KEZ KYOKİSHİN İSTANBUL-TÜRKİYE ve BALKAN ŞAMPİYONLUĞU
2012 WAKO BÜYÜKLER KİCK BOKS AVRUPA ŞAMPİYONLU
4 KEZ KİCK BOKS ve MUAY THAİ ULUSLAR ARASI ŞAMPİYOLUĞU
1 KEZ THAİLAND KRAL KUPASI ŞAMPİYONLUĞU