Toplam Maç : 5
Galibiyet Sayısı : 5
Doğum Tarihi : 06.02.1988
Doğum Yeri : Brandenburg
Memleket : Almanya

Biyografi6 Şubat 1988 Brandenburg doğumlu Stafen Haertel, Berlin’de yaşıyor. 1 metre 84 cm boyundaki boksör, 76 kilo ve aynı zaman da düz gardlı.Süper orta sıklette profesyonel kariyerine başlayacak olan boksör, Antrenör Karsten Rower eşliğinde bu maça hazırlandı. Haertel, Milli Takım yıllarından takım arkadaşları olan ve kendisinden daha önce profesyonelliğe geçiş yapan Enrico Koelling ve Tyron Zeuge ile birlikte yaptığı çalışmalar neticesinde uyum sürecini kısa sürede attığına inanıyor.

Amatör kariyerinde Almanya’nın en iyi boksörleri arasında gösterilen Stafen Haertel, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Milli Takım seçmeleri açısından büyük önem taşıyan ve bir gelenek halini almış Chemistry Cup’ta 3 kez şampiyonluk kazandı.

2006 Senesinde Almanya Gençler şampiyonluğunun sahibi olan boksör, 2007, 2009, 2010 ve 2013’te bu kez büyüklerde Almanya şampiyonluğunun orta sıklette sahibi oldu.

2007 Yılında Hindistan’da düzenlenen Dünya Ordu Milli Takımlar şampiyonasında Bronz Madalya kazandı. Ertesi yıl Polonya’da düzenlenen Avrupa şampiyonasında orta sıklette yine Bronz Madalyanın sahibi oldu.

2006-2010 Yılları arasında çeşitli ülkelerde, bunların içerisinde Hırvatistan, Avusturya ve Almanya gibi ülkeler içerisinde düzenlenen Özel Turnuvalarda şampiyonluklar yaşayarak Başarlarını sürdürdü.

2011 Yılındaki Bakü’de ki Dünya şampiyonasının ilk turunda boksörümüz Adem Kılıçcı’yı mağlup eden Haertel, turnuvaya 3. Tur’da Japon Ryota Murata’ya kaybederek veda etti.

2012 Yılındaki Londro Olimpiyatlarının 3. Turunda ise bu kez Anthony Ogogo’ya mağlup olarak Olimpiyatları madalyasız kapatmak durumunda kaldı.

Yeni heyecanlar yaşamak istediği ve amatördeki başarılarını profesyonelde de yaşamak üzere kariyerinde yeni bir sayfa açan Stafen Haertel, aynı zaman da Spor Akademisi mezunu ve Beden Eğitimi Öğretmenliği mesleğine de sahip.