Toplam Maç : 34
Galibiyet Sayısı : 31
Mağlubiyet Sayısı : 1
Beraberlik Sayısı : 1
Nakavt : 12
Doğum Tarihi : 29.08.1983
Doğum Yeri : Kaliforniya
Memleket : Amerika

BiyografiTim Bradley Jr 29 Ağustos 1983 doğumlu Cathedral City, California’lı eski WBO Welterweight ve WBO-WBC Junior Welterweight şampiyonu Amerikan boksördür.

Bradley, eski unvan contenderı Joel Diaz tarafından eğitildi. Kendisi Juan Manuel Marquez, Devon Alexander ve Manny Pacquiao karşısında saygıya layık galibiyetler elde etmiş olmasının yanı sıra şuanda Ring Dergisi’nin güncel 5 numaralı Pound for Pound boksörüdür.

Timothy Bradley ilk profesyonel karşılaşmasında, 20 Ağustos 2004 yılında Francisco Martinez’i ikinci roundda gelen nakavtla mağlup etmiştir. Bradley ayrıca gelecekte IBF Lightweight şampiyonu olacak olan Miguel Vazquez’i de mağlup etmiştir.

31-0’lık galibiyet serisini başarıyla ilerletmek isteyen Bradley’in bu serisinin sonu olan maçtaki rakibi Manny Pacquaiao’ydu. 9 Haziran 2012’de Manny Pacquaiao’yu mağlup ederek kariyerine büyük bir galibiyet ekleyen Tim Bradley, bu maçın deyim yerindeyse rövanşında 12 Nisan 2014 tarihinde Pacquaiao’ya kaybederek profesyonel kariyerinin ilk mağlubiyetini almıştır.