Toplam Maç : 21
Galibiyet Sayısı : 19
Mağlubiyet Sayısı : 2
Nakavt : 6
Doğum Tarihi : 17.12.1986
Doğum Yeri : New York
Memleket : ABD

Biyografi17 Aralık 1986 New York doğumlu Willie Monroe Jr.’ın kariyerinde 6 sı nakavtlı 19 galibiyet ve 1 mağlubiyet bulunmakta.

‘’ Boks benim kaderimdi, spor ve boksu damarlarımda hissettim. ‘’ diyen Monroe Jr., deden toruna boksör bir ailenin ferdi. 6 yaşında dedesi Willie Monroe tarafından elinden tutulup boks salonuna götürülerek boks hayatı küçük yalardan başlamış bir isim.

Babası Willie Monroe Sr. 90 lı yıllarda üst düzey orta sıklet ve süper orta sıklet boksörü olarak dikkat çekerken , amcası Monroe ise 70 li yılların sonunda Philadelphia’da yetişmiş ve Marvin Hagler gibi gelecekte dünya şampiyonu olacak efsanevi bir boksörü yenerek adını duyurmuş boksördü.

Amatör kariyerinde 72 si nakavtlı 128 galibiyet ve 14 mağlubiyet yaşadı. 2007 yılında ülke çapında Golden Gloves Turnuvasında finale yükselme başarısı gösterirken , New York bölgesi şampiyonu olmayı başardı.

2008 yılında profesyonel olarak ilk kez ringe çıktı.

Kariyerindeki tek mağlubiyeti 2011 yılında Darnell Boone karşısında yaşadı.

2014 yılında ESPN Kanalınbda gerçekleşen Boxcino Turnuvasında bir gece de çıktığı 3 karşılaşma da yenilgisiz Vitaly Kopylenko , Brandon Adams gibi rakiplerini mağlup edip finalde şampiyonluğa ulaşmasıyla büyük dikkat çekti.

Antrenörlüğünü Dan Ackers üstlenmekte. Babası ile çalışmamasını ise profesyonel ilişki çerçevesinde babasıyla böyle bir şey yaşamamak istemesine dayandırmakta.

Dede Monroe, tüm aileye boks konusunda ilham kaynağı olurken Willie Monroe Jr.’ın bir diğer tutkusu da müzik. R&B ve Hip Hop dalında müzik yapan Monroe’nin hayalinde aynı anda hem boks hem de müzikte dünya sıralamasındaki listelerde ilk 10 sırada yer almak var.

2004 ten beri süre gelen’’ Signature ‘’ adlı Müzik grubunun bir üyesi aynı zamanda.

Boks dışı zamanlarında boş kalmamak için part time ya da hafta da 2 gün olmak kaydıyla tam gün süreli Video Mağazasında teknik eleman ve zamanz aman da rekrasyon merkezinde sürücü olarak görev yapmakta.

Lakabı ‘’ Firavun Faresi ‘’.