Uncategorized

NURİ SEFERİ KAZANDI

NURİ SEFERİ KAZANDI

Hamburg’da yer ala CU Arena’da gerçekleştirilen EC Kulübünün organizasyonunda gerçekleştirilen maçlarda sürpriz sonuç yaşanmazken, gecenin ana karşılaşmasında WBO yarı ağır sıklet Avrupa şampiyonluğu maçında Nuri Seferi, Tomas Lodi’yi puanla mağlup ederek ünvanın yeni sahibi oldu.

Bu ünvanın daha önce sahiplerinden olan Nuri Seferi, bu maça ünvanını savunmak için ringe gelen Tomas Lodi karşısında son yıllardaki en iyi performansını sergilemiş oldu. Macar rakibi karşısında baştan sona üstün bir maç çıkartan boksör, domine etmeyi başardığı mücadeleyi 12 round sonrasında açık puan üstünlüğü ile kazanarak WBO Avrupa şampiyonluğunun yeniden sahibi olurken, dünya sıralamasındaki yerini yükselterek dünya şampiyonluğu maçı yapmak için şansını biraz daha arttırmış oldu.

Gecenin bir diğer önemli maçında ise tüy sıklet Romen boksör Viorel Simion, Azeri rakibi İskender Bakhtiyarzade karşısında maçı 10 round sonrasında puanla kazanırken, rakibini ilk roundda knock-down durumuna getirmeyi de başardı. WBC’nin 6. Basamağında ye ralan Romen boksörün de önümüzdeki aylar içerisinde eleme maçları yapması planlanıyor.

Gece de toplam dokuz karşılaşma yer alırken, Nuri Seferi’nin kardeşi olan Sefer Seferi, profesyonel kariyerinin ilk basamaklarını yaşayan Adrian Granat ve Nikola Milacic gibi boksörler de rakipleri karşısında maçlarını kazanarak geceyi kayıpsız atlatmayı başardılar.

Bu gecenin organizasyonu esnasında kariyerini geçtiğimiz yıl noktalayan Rus boksör ve şimdi organizatörlüğe adım atan Alexander Alekseev, Erol Ceylan ortaklığıyla bu boks gecesinin organizatörlüğünü üstlenirken, Antrenör Oktay urkal Nuri Seferi ile, Bülent Başer ise Adrian Grant ve Viorel Simion ile birlikte elde ettikleri galibiyetlerle görevlerini yerine getirmiş oldular.

0 0 votes
Article Rating

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.