Boks

Gennady Golovkin’den Rekorun Altına İmza!

Gennady Golovkin v David Lemieux

Büyük bir heyecanla beklenen Golovkin vs. Lemieux kemer birleştirme gecesi New York’tan yayınla Kanaltürk ekranlarında başladı. Geceyi Bilgehan Demir anlattı…

Tureano Johnson vs. Eamonn O’Kane

Gecenin ilk karşılaşması IBF’de eleme karşılaşması oldu. Karşılaşma Tureano Johnson ile Eamonn O’Kane arasında gerçekleşti.

Karşılaşmanın ilk roundu çok hararetli başladı. Tureano Johnson, ilk roundda rakibini 2 kez art arda knockdown etti. İkinci round, ilk rounda göre daha yumuşak geçti. İlk roundlarda nakavt beklenen karşılaşma 5. Rounda kadar geldi. Fakat 5. Rounda kadar yine ipler Johson’ın elindeydi. 5. Rounddan itibaren O’Kane ringde kendini belli etmeye başladı. 6. Roundda her iki taraf da artık maça dahil olmuştu. Çok sert geçen ve sürekli el değiştiren bu karşılaşmada herhangi bir nakavt meydana gelmedi. 12 round süren bu karşılaşmanın kazananı  puan kararı ile Tureano Johnson oldu.

Luis Ortiz vs. Matias Ariel Vidondo – Geçici WBA Dünya Ağırsıklet Unvan Maçı

Gecenin ikinci karşılaşması WBA’de geçici Dünya Ağırsıklet şampiyonluk karşılaşması oldu. Karşılaşmada geçici şampiyon Luis Ortiz, unvanını savunmak için Matias Ariel Vidondo’nun karşısına çıktı.

Karşılaşmanın ilk roundunda her iki sporcu da birbirini tarttı. Karşılaşmanın ikinci roundunda Luis Ortiz maçta 1 adım öne geçti. Karşılaşma sırasında Vidondo’yu knockdown etti. Karşılaşmanın üçüncü roundu başladığı gibi bitti. Rakibini sersemleten Ortiz, bunun devamını üçüncü roundun hemen başında getirdi ve tek yumruk ile rakibini nakavt etti. Böylelikle karşılaşmayı kazanan taraf oldu.

Roman Gonzalez v Brian Viloria

Roman Gonzalez vs. Brian Viloria – WBC Dünya Tüysıklet Unvan Maçı

Gecenin üçüncü karşılaşması WBC Dünya Tüysıklet karşılaşması oldu. Şapiyon Roman Gonzalez, unvanını korumak için Brian Viloria’nın karşısına çıktı.

Karşılaşmanın ilk roundu biraz ortada geçti. Karşılaşmanın ikinci roundunda biraz daha maç kızışmaya başladı. Maçın üçüncü roundunda Roman Gonzalez, rakibini grogi duruma kadar götürdü. Fakat gerisi gelmeden round son buldu. Bu sert karşılaşmada ilerleyen roundlarda beklenen nakavt geldi. 9. Roundda rakibinin üzerinde baskı kuran Gonzalez, karşılaşmanın teknik nakavt ile sonuçlanmasına yol açtı. Böylelikle hem karşılaşmayı kazandı hem de unvanını korumuş oldu.

Gennady Golovkin v David Lemieux

Gennady Golovkin vs. David Lemieux – WBC/WBA/IBO/IBF Dünya Ortasıklet Kemer Birleştirme Karşılaşması

Gecenin dördüncü, son ve ana karşılaşması Gennady Golovkin ile Devid Lemieux arasında gerçekleşti. Tüm dünyanın beklediği karşılaşma nihayet başladı.

Karşılaşma bir hayli çekişmeli geçti. Tüm izleyemlerin de dikkat ettiği gibi Golovkin karşılaşmada en aktif olan taraf rolünü aldı. Fakat Lemieux’nun attığı yumruklar da hissedilir derecede ağır ve sertti. 12 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşma teknik nakavt ile sonuçlandı. 7. Roundu grogi durumda kapatan Lemieux, 8. Roundda daha falza dayanamadı ve pes etti. Golovkin’in yumruk bombardımanı sonucunda ring hakemi araya girdi ve karşılaşmayı bitirdi. Böylelikle karşılaşmayı kazanan taraf Gennady “GGG” Golovkin oldu. Aynı zamanda Golovkin, kemer koleksiyonuna IBF unvannını da ekleyerek WBC/WBA/IBO/IBF Dünya Ortasıklet şampiyonu olmuş oldu.

5 1 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
94 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
braddock
braddock
8 yıl önce

acaba biz başka maç mı izledik admin?? maç çekişmeli geçti diyorsunuz. Golovkin maçta nerdeyse yumruk yemedi

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce
Reply to  braddock

Yemedi olur mu 4-5 tane çok sağlam yumruk yedi ama sarsılmadı 🙂

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

7-8 raund arası biter demiştim öyle oldu.Fena yaptı ya.

Hayrettin
Hayrettin
8 yıl önce

yumruk çok yemese de yedi yine de ama adam gerçekten sağlam ya, bana mısın demiyor, david yırtına yırtına vuruyor, golovkin bir adım geri sallanmıyor. çok farklı bir seviyede GGG. Alvarez, cotto, ward falan bence asla ama asla dayanamaz karşısında.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

“Maç boyunca 549 yumruk atan Golovkin, 280’inde rakibini buldu, Lemieux ise 335 yumruktan 89’unu isabet ettirdi.” DENMİŞ BİR SİTEDE.

Lemuiex bu kadar yumruk vurdu mu ya ?

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

Cotto–Alvarez maçının galibi bana göre Alvarez alır.Peki Alvarez ile Golovkin karşılaşması olursa SİZCE KİM ALIR ARKADAŞLAR?

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce
Reply to  Abdullah

Golovkin KO ile geçer.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

Viloria – Gonzalez maçında Viloria, Hızlı Gonzalez’i bayağı bir zorladı ama değil mi ta ki 9. rauda kadar…

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Ruslan chagaev vs luis ortiz maçı seyredeceğiz arkadaşlar sizce kim alır

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

Ortiz öküz gibi ya çok da sert vuruyor ama hantal.Gönlümüz chagaev’den yana o daha hareketli inşallah yener onu.

Doğan
Doğan
8 yıl önce

hocam çok zor bir maç olacak.Bana UD ile biter gibime geliyor.İkisinide yıkmak ,devirmek çok zor.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce
Reply to  Doğan

Chagaevi yıkmak çok zor ama ortiz için daha bu geçerli değil çenesi sağlam olmayabilir sağlamda olabilir.

Mike tyson
Mike tyson
8 yıl önce

Ortiz boyle dovusurse chagaev isi zor.tabi white tyson desteklicez yinede

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce
Reply to  Mike tyson

Chagaev vs ortiz maçında ortizin çenesini büyük rol oynar.ortizin çenesi sağlamsa kazanma olasılığı artar.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Bende chagaevi desteklerim ortiz ile maçında büyük üstünlüğü ihtimallede chagaev TKO ile alır.

Yavuz
Yavuz
8 yıl önce

Alvarez felan tırt bu Adamın yanında ne yapar eder bir yumrukta bitirir en ufak bir açıkta rakibine yumruk atıyor tecrübeli olduğu her halinden belli bence golovkin sen rakipsizsin inşallah seni yenen birisi çıkmaz boksör dediğin SENİN gibi olur floyd felan gibileri degil.

Mike tyson
Mike tyson
8 yıl önce

Ggg suanda ne ward ne sovmen ve emekli fmw ne canelo maglup edebilir cok dayanikli ve guclu boksor.kilo ciksa kovelevde kilo dusse cok saglam mac olur.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Gennady Golovkin 4-5 kilo daha alırsa süper orta siklete çıkar.süper orta sikletide siler süpürür.süper orta sikletteyken 3-4 kilo daha alırsa hafif ağır siklete geçer.GGG hafif ağır siklette süper olur ama şimdiki kilosundayken yani 72 kiloyken 80 kiloya çıkması gerek 8 kilo almak sizce GGG ye hız kaybettirir mi

Yavuz
Yavuz
8 yıl önce

Arkadaşlar bence GGG kimle yaparsa yapsın bu Adam yenilmez Allah nazarlardan saklasın. Bi boksör her karaciğer yoklamasında karşısındakini sarsar mı ya helal olsun gerçekten Kovalev ve bu adam diğer boksörlere göre cok sert vuruyorlar.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

YA ARKADAŞLAR BU YAVŞAK FLOYD 250 MİLYON DOLAR ALDI GOLOVKİN NEDEN 2 MİLYON DOLAR ALDI? Bunların alacağı parayı kim belirliyor organizatörler mi, şirketler mi ,para paronları mı, bahisçiler mi ?

Doğan
Doğan
8 yıl önce

Golovkin ayrı bir boksör.Bu adam maç kaybedermi çok merak ediyorum.Kaybederse kime nasıl kaybeder?Ağırsiklet benim her zaman önceliğim ama Golovkini seyredince siklet miklet kalmıyor aklımda.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

GGG ileriki yıllarda olurda siklet yükselip kovalev ile maç yaparsa bence GGG KO ile kazanır.kovalevin çenesi GGG kadar sağlam değil saten GGG kadar sağlam çeneli az boksör var.sadece çene sağlamlığı maçın galibini belirlemez ama büyük rol oynar.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

Evet mümkündür ama; Golovkinin de Kovalev’in de yenilmesini istemiyorum nedense.İkisi de kendi kategorisinde harika boksörler…

Bu arada yukarda Golovkin’nin neden az para aldığını sormuştum.Konuya dair bilgisi olan arkadaşlar bu konuya açıklık getirebilir mi lütfen ?

safkan
safkan
8 yıl önce
Reply to  Abdullah

2 milyon dolardan fazla almıştır. 2m garanti + yayın gelirleri diye hesaplamışlardır bilmiyorum ne kadar ppv izlenmiştir. birde golovkinin patronları var, floydun kendi şirketi vardı. floyd vs pacua maçı 4 küsür milyon kişi tarafından 99usd bayılarak ppv izlediler(biz hariç). hiçte 100 yılın maçı değildi tatsız tuzsuz bir maçtı bence.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

David haye bende sana katılıyorum kardeşim chagaev fres oquendo maçında berbattı chagaev de oquendoyu KO ile geçecek kapasite varken MD ile kazandı.chagaev bazen çok iyi dövüşerek herkesi şaşırtıyor bazen de berbat dövüşüp yine herkesi şaşırtıyor.gerçek chagaev ortizi KO yada TKO ile geçer.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

Eyvallah Murat kardeşim…

Mike tyson
Mike tyson
8 yıl önce

Floyd inan ko olurdu. Ggg kesinlikle cok farkli granit deil aliminyum cene mubarek

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
8 yıl önce

Devid maç esnasında 4 yada 5 defa ggg ye sert yumruklar çıkardı olanca gücüyle vurdu ggg hiç esnemedi sanki yumruk duvara çarpıp geri döndü .hakkaten inalmaz bir çenesi ve dayanıklılığı var adam hiç geri atmiyor.ggg nin sıradaki rakibi Chris eubank oolmalı bence çünkü alvarez yada cotto golovkini maç için çok oyalar maçı ertelemek yada maç yapmamak için kaçar .o yüzden… Devamını oku »

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Arkadaşlar süper bir haber var sergey kovalevin rakibi belli oldu 30 ocakta jean pascal ile maç yapacak.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

Süper bi haber 🙂 hakem bu defa araya girmese pascal’ın ağzını yüzünü çarşamba pazarına çevirse 🙂

Soner
Soner
8 yıl önce

19 Ekim tarihli habere göre de Adonis Stevenson ile maç ayarlamak için uğraşılıyormuş. Bence Adonis, kovalev’i UD ile yener.

Soner
Soner
8 yıl önce
Reply to  Soner

Şimdi Pascal haberini de gördüm. HBO ile kovalevin 3 maçlık anlaşmasının ilk maçı Pascal, sonra Adonis, son olarak da Ward olarak planlanmış ama buna ne kadar uyulur göreceğiz. Ama güzel bir liste olmuş. Kovalev cesur adammış.

yücel
yücel
8 yıl önce

Keşke mayweather geri dönse bi maç yapsalar. Ben floydun defans yaparak golovkin karsısında kazanabilecegine pek ihtimal vermiyorum .

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
8 yıl önce

Oo pascalla tekrarsa fena olur hacı ggg floydun %100 ko eder berto bile 1-2 tane vurdu donakaldı floyd devam etse yıkıcaktı. Floyd kadar nefret ettiğim bir boksör yok. Kovalev ggg udle biterdi

Murat
Murat
8 yıl önce

Ayrıca bazıları birkaç santim önemli değil demiş aksine çok çok önemli. Golovkinin boyu 179 uzanma mesafesi 178 sizin çıkmasını onerdiginiz sikletlerin boy ortalaması 185 uzatma mesafeleri 190civari. Kemik yoğunluğuna girmiycem bile.golovkinin şansı Sikletinde iddialı boksorler olmaması. Son maçı hepimiz izledik kemer sahibi rakibi resmen isminden korkmus adam yenmeye değil maçı tamamlamaya çıkıyor. Hakem bile bunun farkindaydi grogi olmadan araya girdi… Devamını oku »

Borat
8 yıl önce
Reply to  Murat

ama sen dikkatli izlememişsin 😉 Golovkin David’e baskı yaptığında David zor olduğu o anda hakeme bakış attığı için hakem araya girdi bitirdi maçı. ( https://www.youtube.com/watch?v=OExbUFynMow ) 49:07/49:09 arasında görebilirsin hakeme bakışını. orada midesine fena yedi dayanamadı. saymasını istemişti aslında ama hakem bitirdi. kendisini yere atsaydı bi ihtimal hakem sayar devam ettirirdi.

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce

ARKADAŞLAR KANALTÜRK 1 AY İÇİNDE TÜRKSAT’TAN DA ÇIKARILACAK.BEN UYDUDAN İZLİYORDUM NEREDEN İZLEYECEĞİZ YA SADECE İNTERNET KALDI?

Diğer kanallar umrumda değil zaten sırlar dünyasıyla abuk sabuk dizilerle milletin kader anlayışını allak bullak ettiler.Yaptıkları diğer dizilerle milliyetçiliği körüklediler vs…Kanaltürk çıkarılmayaydı iyiydi.HUKUKİ SÜREÇ SONUNDA YENİDEN AÇILABİLİR…

izleyici
izleyici
8 yıl önce

Murat bey, floyd en iyisi, birçok ismi devirdi demişsiniz ama, floydun resmiyette galip geldiği bir çok maç şaibelidir ve artık şöyle bir algı yadsınmamaktadır. Floydu bu kadar güçlü bir lobiye rağmen yenebilmek ancak nakavtla mümkündür. Maidana ile yapılan birinci maçı tekrar tekrar seyretmeni öneririm. ve daha bir çok maç

Borat
8 yıl önce

Onun asıl maçı Alvarez maçı olur GGG’nin dövüştüğü bütün boksörlerden daha yıldız bir isim. sonra Cotto’ya bir şans tanıyıp yense çok iyi olur. o zaman iyi paralar alır. Cotto ve Alvarez bu pisayada marka isimler. Alvarez’in zaten GGG’yi yenme ihtimali yok Cotto’u yenip GGG ile dövüşmekten kaçabilir’de bu Golden Boy Alvarezi GGG’e yedirmez diye düşünüyorum bi yandan ama umarım dövüştürürler.… Devamını oku »

Abdullah
Abdullah
8 yıl önce
Reply to  Borat

Borat kardeşim; Cotto-Alvarez maçının galibi olarak kimi görüyorsun?

Borat
8 yıl önce
Reply to  Abdullah

Alvarez olarak görüyorum.

murat
murat
8 yıl önce

Borat kardeşim linke tıkladım youtube ana sayfası çıkıyor. Maçla ilgili bir video çıkmadı. Maçı canlı izledim daha sonra banttan yayinida izledim. Bence araya erken girdi.zaten sporcuda hakeme neden araya girdin diyor.o ani bulup izlersen anlarsın. Ben yine diyorum floyd iki sporcuyuda yenecek tekniğe sahip.ama sikletler farklı.floyd Maç sayısından dolayi efsane değil yendiği rakipler çok iyi isimler.

murat
murat
8 yıl önce

Ya ben hep diyorum bizim ülkemizde herkes iyi boks uzmanı yeterki internet paketleri bitmesin.suan spor salonundayiz 4arkadas beraber okuyoruz yazdıklarınızı yemin ederim gülmekten gozumuzden yaş geldi bizi guldurdunuz Allahta sizi guldursun.

Borat
8 yıl önce
Reply to  murat

Göndereyim o zaman sana bir 50 lira bitmesin paketin 😀

murat
murat
8 yıl önce

Borat kardeşim farklı isimlerle görüşünü doğru göstermek için değişik yorumlar yazmana gerek yok

murat
murat
8 yıl önce

Buradan özelden no yollama imkanımız var mı sana tel yollayim da bir tanisalim baya ilginç tespitlerin var

Borat
8 yıl önce
Reply to  murat

Hiç bir yanıtımın altına farklı isimlerle bir şey yazmadım burada yorum atıyorum Evde boks izleyip bilen uzmanlardan değilim bizzat uğraşıyorum da bu sporla uğraşmasam buralara yorum filan atmam. Tel atma imkanı varsa bilmiyorum ben ziyaretci yorumundan yazıyorum üyeliğim yok.

murat
murat
8 yıl önce

Anladim neyse kardeşim bizim her görüşe saygimiz var.sende haklısın. A.e.ol

Soner
Soner
8 yıl önce
Reply to  murat

sık sık gördüğümüz küfürleşmelerden sonra bu tarzdan saygılı mesajları yorumlarda görmek sevindirici. burada zaten topu topu 20 kişi ancak varız. kalp kırmadan böyle devam arkadaşlar. sağolun varolun.

Borat
8 yıl önce

Vallah benimde saygım var görüşlere sen böyle diyorsun ben böyle diyorum. evden boks izleyip uzman olanlardanda değilim boks yapmasam yorum atmazdım hatta sana GGGvsLemieux videolu anlatım bile yaptım. Eyvallah sende A.e.o

Erislandy Lara
Erislandy Lara
8 yıl önce

Golovkin Floyd’u yenemez.Golovkin’i bam güm vuran adamlar değil teknik boksörler yenebilir Ward gibi Floyd gibi Lara gibi.

Borat
8 yıl önce
Reply to  Erislandy Lara

Andre Ward’ı Sergey Kovalev’i anlarım tamam. Floyd,Lara bunlar yetenekli boksörler tabi ama yenebilir dediğiniz kişi middleweight sikletine bi kaç beden büyük gelen bir adam. Floyd ve Lara’nın defans olarak GGG’nin yumruklarını bir yerden sonra kaldırabileceğini sanmıyorum. Floyd vs GGG maçı olmaz ama Lara Vs GGG maçı olabilir. Golovkin 66,69 kilodaki boksörlere yenilecek gibi gözükmüyor. Düşüncelerinize saygı duyarım benim düşüncemde bu.

imparator 81
imparator 81
8 yıl önce

Andre Ward vs ggg maçının galibi Andre Ward, ggg vs kovalev maçında ise tahminim ggg.kovalev bana ggg ye göre daha dağınık dovusuyor gibi geldi.bu arada gerçekten ggg çenesi sağlam.

LENOX LEWİS
LENOX LEWİS
8 yıl önce

Kovalev pascalí zaten dovmustu canı sıkıldi heralde adonis en iyi terciholur, golovkin dovusebilecegi su anda alvarez lara lee ward gibi iyi boksorler kaldı ilerisi icin.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Kovalev pascalı büyük ihtimalle tekrardan yener ama ters bir yumrukta yatıp KO bile olabilir.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
8 yıl önce

Wilder kardeşim kovalev hakkındaki tespitin çok doğru .kovalev nakavt edebilir ama alacağı bir yumruk onu yerede indirebilir.kovalev ilk maçta bunun izlenimini verdi birkackez sallandi.ama tahminim son raundlarina doğru kovalevin pascali ko edecegi

Duke
Duke
8 yıl önce

Arkadaslar David Lemiexun Golovkine karsi isabetsiz yumruklarinin haberini aldim. David mactan once golovkin büyüğümdür, ustamdir ona elim kalkmaz demis.(saygili cocukmus david :)) mac bitiminde ise yanlislikla attigi her yumruk icin özür dilemiş. 🙂

imparator 81
imparator 81
8 yıl önce

Floyd un yendiği adamları küçültüp golovkini olduğundan fazla büyütulmesini anlamıyorum. Golovkin andre Ward, saul alvarez gibi birkaç boksör u yenmeden bukadar buyutulmemeli bence .tabiki iyi boksör gücü kuvveti dayanikligi yerinde.ama kendisinden 7-8 yaş küçük saul alvarez bile ggg den çok daha üst düzey boksorlerle karşılaştı.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
8 yıl önce

Ne yüce bir insanmış şu devid.bide isteyerek atsaymis mazallah golovkinin hali ne olurdu@

Duke
Duke
8 yıl önce

David ermani olsa da kanada da iyi aile egitimi almis 🙂 golovkin maci bunun en guzel ornegi DAVID HAYE kardesim 🙂 evet dedigin gibi isteyerek atip abisinin facasini bozmak istememis nede olsa kariyerimde yenilgim var diyip bi fazlasi sikinti yaratmaz dusuncesinde mac yaparak saygiyi elden birakmamis terbiyeli cocuk david.:)

murat
murat
8 yıl önce

Erislandy lara yorumlarını takip ediyorum boksu biliyorsun.guzel tesbit.ulkemizde 15gunluk kursla antrenör olursa boksta bu seviyede oluyor.millet sanıyor sert vuran nakavt yüzdesi iyi olan eniyisi. İyiki muhammed ali bu dönemde boksor değil onuda begenmezlerdi

imparator 81
imparator 81
8 yıl önce

Son cümlen çok güzel murat kardeş “bizler floydu sevmeyiz ama biliriz ki en iyiside o”

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
8 yıl önce

Duke kardeşim o konuda haklisin devid maç öncesinde ve maç sırasında rakibine karşı çok saygiliydi hatta devid düştüğünde golovkinin yumruk sallaması yanlış bir hareketti.devidi çok taktir ettim saygı konusunda

murat
murat
8 yıl önce

Askeriyede bir deyim vardır sictigi bok nizamiyeyi geçmedi diye. 8yillik profesyonel mazisi var ve tek siklette boks yapan birini 20yillik profesyonel mazisi olan bircok farklı siklette şampiyon olmuş defalarca dünyanın eniyi sporcusu ve boksoru seçilmiş birinden üstün görmek sanırım sadece ülkemin insanına has birsey.golovkin 12yil daha yenilmezse floydun seviyesine belki gelir

murat
murat
8 yıl önce

Hepsini geçtim floyd mayweather kimdir deyip Wikipedia da aratip ordan kariyerine bak
Sonrada golovkine aynısını yap tarafsız bir şekilde 2boksorun başarılarını kariyerlerini incele. Ayrıca kimseyi aşağılamak gibi bir niyetimde hakkımda yok. Yazarak duygu ifadesinde böyle yanlış ankasilmalar olabiliyor kbakma

imparator 81
imparator 81
8 yıl önce

DAVİD HAYE kardeşim, floyd un maç yaptıkları arasında bir alvarez ve cotto sert demişsin.maidana,shane mosley unuttun herhalde bide marguez tabi.

LENOX LEWİS
LENOX LEWİS
8 yıl önce

Floyd gorgusuz simarik karaktersiz bi adamdir. Bu kadar net. Bize ahlakli sporcu lazim.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
8 yıl önce

Teşekkür ederim Lewis kardeşim.esfsane konusunda sana katılıyorum. Mustafa kemal atatürk boşa dememiş ben sporcunun zeki,çevik aynı zamanda ahlaklisini severim diye.

murat
murat
8 yıl önce

Hale inat ediyorsun iyi boksor sadece maçla olmaz diyorsun tüm dünya takdir etmeli diyorsun ya Aç twittera bak golovkin 136 bin takipçisi var bunun çoğu kendi vatandaşı Floyd 4.3milyon takipçisi var çoğu yabancı. Ama sen inat edeceksin bunada bir cvp vereceksin ben bu rakamları dünya taktir etmeli dedin diye yazdım bu adam asrın maçına imza atmış bir isim el insaf… Devamını oku »

murat
murat
8 yıl önce

Ben herseyi belgeli ispatliyorum siz bana duygusal cvp veriyonuz. Adam 57kgdan 69kg kadar her siklette şampiyon olmuş bu kilolar nakavtin enzor olduğu kilolar. 70kg altında boksta nakavt çok zordur bu yüzden maçların geneli sayıyla biter. Çok nakavtci boksorler bu sikletlerde olsalardı belkide floydun yuzdesine cikamazlardi.

murat
murat
8 yıl önce

Halka dergisi (1998-2007)
Yılın dovuscusu ödülü (2007)
Bana abd boks yazarları Derneği (2007)
En iyi dovuscu ödülü (2007 2008 2010 2012 2013 2014)
Sports ustrated ESPN BOXREC FOX SPORTS YAHOO SPORTS (DÜNYANIN ENİYİ BOKSORU)
THÉ RİNG POUND-FOR-POUND listesinde birinci.box otoriteleri saygı göstersin diyon.buda gisterdiklerinin kanıtı.
Bu arada floydun populerligini kim kardasyaninkine kıyaslamak da bence baya alakasız.

safkan
safkan
8 yıl önce

burada bile bu kadar floyd ile golovkin mukayesesi yapılıyorsa dünya boks komuoyunda kat ve katı yapılıyordur. ama ben hala golovkinin ve kovalevin gerçek bir challenger ya da pradatörle henüz karşılaştıklarını düşünmüyorum, celevry gibi düz 2.sınıf boksörü yen arkasından 50 yaşındaki hopkinsi döv sonra lightheavynin 1 numarası ol oh ne ala memleket. benim kanaatim şu; piyasada kum gibi boksör var ama… Devamını oku »

Ahm
Ahm
8 yıl önce

Floyd iyi bir profesyonel olabilir ama benim için bir efsane değildir, efsane olduğunu idaa eden arkadaşlar siz bu floydun maçlarında heyecanlanıyormusunuz ben heyecanlanmıyorum, ayrıca kendisini muhammed aliyle karşılaştırmanız tam bir saçmalık o yapyığı mükemmel defansın ağırsiklette işe yarıcağını sanıyorsanız amatör bi izleyici olarak ben sanmıyorum, ayrıca muhammed aliyi diğer boksörlerden ayıran sadece çıktığı maçlar değil, hayatıdır

LENOX LEWİS
LENOX LEWİS
8 yıl önce

Bide su acidan bakin.bu sitede encok yorum yapilan boksor haberi antony jashua povetkin deontay wilder klitchko akabinde 104 yorumla golovkin macina yapilmis ben Fmayvedir bu kadar yorum yapilan bir haberini gormedim,İsteyen siteye girip arastirabilir.Kimse floydne yapmis onunla ilgili haberleri sallamiyor

LENOX LEWİS
LENOX LEWİS
8 yıl önce

Murat ve david haye isimli arkadaslarin yapici irdeliyici ve seviyeli yorumlari icin tesekkurler.

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
8 yıl önce

Haklisin lenox Lewis.insanlar burda yorum yaparken sporcunun her yönüne bakarak yorum yapıyor.biz teşekkür ederiz kardeşim .maksat kimseyi incitmeden görüşlerimizi dile getirmek yoksa kimse burda otorite değil .önemli olan yapıcı olmak.senin son yorumuna katılıyorum lenox Lewis kardeşim floydun kibirli kişiliği insanların yorum yapmasını bile etkiliyor. Çıkıp ben Muhammed aliden daha iyiyim diyorsa onun yaptığı spordan ve bu spora saygısından şüphe edilir.

Murat
Murat
8 yıl önce

Arkadaslar konuyla alakasız olacak ama avni yildirim vs bernard donfack maçını bulamıyorum linkini bilen varsa paylaşabilir mi

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Floyd golovkine göre daha teknik olabilir ama asla onun kadar dayanıklı ve sert değildir.arkadaşlar araştırın bakın Gennady golovkin gelmiş geçmiş en sağlam çenesi olan boksörler içinde yer almakta

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
8 yıl önce

Gennady golovkin süper orta siklete çıksa orayı da siler süpürür.hafif ağır siklete çıksa benim görüşüm kovalevi KO ile geçer.stevenson beterbiev bunlarıda KO ile geçer.golovkini KO ile geçmeyi çabalayan boksörler KO olur.Golovkini yenecek boksör çok dayanıklı,kondisyonu sağlam ve teknik olması gerek yoksa hastaneye gider.arkadaşlar sizce golovkini puanla yenebilecek boksör var mı dediğim özelliklerde

Anthony joshua
Anthony joshua
8 yıl önce

Abi en sevdiğim 3 boksorden biri golowkin çok iyi alvraezde 3 boksorden biri maç yaparlarsa ben alvarezin alacagani düşünüyorum çok geNC 25 yaşında adam kimleri yenmedi lara cotto gibi isimleri yendi

Başa dön tuşu
94
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.