Boks

Joshua Yaptığı Nakavtla Tüm Planları Berbat Etti

UFC Başkanı Dana White Bunda Hemfikir

Joshua Yaptığı Nakavtla Tüm Planları Berbat Etti

Profesyonel boksun en yüksek seviyelerinde şanslarını deneyen karma dövüş sanatları dövüşçülerinin boksa olan iştahı Anthony Joshua’nın eski UFC ağır sıklet şampiyonu Francis Ngannou’yu ikinci rauntta nakavt etmesi sonrası çöp oldu.

Ngannou’nun geçen ekim ayında Fury’e ringi dar etmesi bu istekte olan MMA dövüşçülerinin iştahını fazlası ile kabartmıştı.  WBC ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury’yi indirecek bir MMA dövüşçüsünü gören MMA dövüşçüleri boksa geçmenin iyi bir fikir olduğunu düşünse de Joshua’nın Ngannou’yu yok etmesi MMA dövüşçülerine geri vites yaptırdı.

MMA Dövüşçüleri ile Boksörler Maç Yapsın Bayatladı

2017’de Floyd Mayweather Jr.’ın Conor McGregor’a uyguladığı tarifenin daha ağırı Joshua tarafından NGannou’ya uygulandı.

White, Miami’de yapılan UFC 299’u takip eden gazetecilere “Boksa geçişler hakkında ne hissettiğimi biliyorsunuz. İşte sonları böyle oluyor. Aynen böyle.” dedi.

Ngannou’nun Fury’ye karşı performansı boksa gidişlere ivme kazandırmıştı. Akabinde Conor McGregor’un Suudi Arabistan’da Manny Pacquiao’ya karşı boks yapması ve şu anki UFC horoz sıklet şampiyonu Sean O’Malley’in boksör Ryan Garcia ile dövüşmek istemesi hep planlar içindeydi. Ancak Joshua’nın vurduğu son darbe tüm bu planları alt üst etti. En azından askıya alınmasına sebep oldu.

Cyborg vs Shileds Olur Mu Mesela

Joshua Yaptığı Nakavtla Tüm Planları Berbat Etti
Joshua Yaptığı Nakavtla Tüm Planları Berbat Etti – Shields vs Cyborg

Sekizgende tüm zamanların en iyi kadın dövüşçüsü Cris Cyborg’un boks hakimiyeti herkes tarafından bilinir ancak 2 kez Olimpiyat ve profesyonel boksun tartışmasız dünya şampiyonu Claressa Shields ile boks yapabileceğini düşündüğünüzde de kafanız karışabilir hatta gülümseyebilirsiniz.

İkili arasında maç iddiaları ortaya atıldığında Shileds “Cyborg’un b.ktan bir tarzı var. 2018’de onunla sparring yaptım . Cris Cyborg’u yenerken hiçbir sorun yaşamadım.” demişti. Shileds MMA’de 3 maç yapıp 1’ini kaybetmişti.

Kısacası Arabistan’da planlanan bu maçlar artık hayal gibi. Joshua tüm planları bozdu.

Türkiye’nin Boks Haberleri Sayfası

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Aktarmaya Devam Edeceğiz. boks

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

2.5 2 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
1 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.