Kickboks ve Muay Thai

Faslı Dövüşçü Jamal Ben Saddik’a 40 Ay Hapis Cezası

Kara Para Aklama Suçu ile Yargılandı...

Faslı Dövüşçü Jamal Ben Saddik’a 40 Ay Hapis Cezası

Belçika doğumlu Faslı ağır sıklet dövüşçüsü 33 yaşındaki Jamal Ben Saddik , kara para aklama ve dolandırıcılığa karıştığı için Hollanda’da Antwerp ıslah mahkemesi tarafından 40 ay hapis cezasına çarptırıldı ve 40.000 avro para cezasına çarptırıldı. Kardeşi Said 30 ay hapis cezası ve 24.000 avro para cezası alırken, suç ortağı Emad N.’ye ise 4 yıl hapis cezası ile 80.000 avro para cezası verildi.

JM Saddik : Karara İtiraz Edeceğim

Kickboks yıldızı sosyal medyadan bir açıklama yayınlayarak hayranlarına mahkemenin kararına itiraz edeceğine dair bilgi verdi ve masum olduğunu söyledi. Mahkeme konseyi Saddik’in 30 gün içinde hapse atılmasını emretti ancak bu uygulama itirazın sonucuna göre yapılacak. Saddik bu konu ile ilgili 2021 ylında gözaltına alınmış ve o zamandan beri mahkemesi devam ediyordu. Saddik’in tutuklanması Belçika – Hollanda polisinin işbirliği ile büyük çaplı bir kara para aklama opersyonunun parçasıydı.

Kanser Hastası Saddik Daha Önce de Cezalar Aldı

Saddik hatırlanacağı üzere 8’li ağır sıklet turnuvasında dövüşçü olmadığı halde sivil kıyafeti ile ringde dövüşsen eski rakibi Rico Verhoeven’e tekme savurunca ring karışmıştı. Glory kickboks organizasyonu da bu yakışıksız davranışın ardından Saddik’e 6 ay dövüşmeme cezası vermişti. 2022’deki Benjamin Adegbuyi maçında da performans artırıcı kullandığı gerekçesi ile kariyeri 15 ay askıya alınmıştı. 2012’de kendisine kanser teşhisi konulan Saddik tedavilerle bunu atlatsa da bu sene yine kanserin geri döndüğü haberi ile sarsılmıştı.

Türkiye’nin Kickboks Haberleri Sayfası – Muay Thai

Fight Club Türkiye Olarak Gelişmeleri Takip Etmeye Devam Edeceğiz. Kickboks

Medya Reklam Ajansı – MBD PRO

www.mbd.com.tr

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.