MMA

Adesenya Kazandı Ama Yuhalandı

UFC'de 5. Kez Unvan Koruma Yaptı

Konu Başlıkları

Adesenya Kazandı Ama Yuhalandı

Dün gerçekleştirilen LAS VEGAS’ta gerçekleştirilen UFC 276’da İsrail Adesanya yine kazandı. Kariyerinin en ilginç performanslarından birini sergileyen Adesanya MMA’de 23. galibiyetine uzandı. Bu kez nakavt ya da bağlama ile bitiremedi rakibi de pes etmedi ama puanla ancak açık ara bir üstünlükle karşılaşmadan galip ayrılan taraf Nijeryalı MMA yıldızı oldu.

Amerikalı Jared Cannonier ile kozlarını paylaşan efsane dövüşçü 32 yaşında elde ettiği bu rahat galibiyetle hala çok relax kazanabildiğini ispatlar gibiydi.

Adesanya (23-1 MMA, 12-1 UFC), Jared Cannonier’i (15-6 MMA, 8-6 UFC) oybirliğiyle (49-46, 49-46, 50-45) mağlup ederek başarılı bir unvan savunması yaptı.

Büyük ölçüde baskın bir performansa rağmen, hem arenada yuhalayan hayranlarından hem de çevrimiçi yorum yapanlardan eleştiri aldı. Bu durum karşısında hayal kırıklığına uğrayan Adesanya, performansını  bambaşka bir seviyeye taşıdı. Sonlara doğru seyirciyi kazanmayı başardı.

Adesanya, gazetecilere “(Kendimi çok daha iyi hissediyorum)” dedi. “Bunu daha önce de söyledim: En kötü günümde herkesi öldürebilirim. Bu gece boş bir gece geçirdim. (Koç) Eugene (Bareman) bana, ‘Seni gerçekten tanıyan insanlar, (takım arkadaşların, (senin) ailen), boş bir gece geçirdiğini biliyorlar’ dedi.

Adesanya, “Güçlü vuruşlarımı yapamadım” dedi. Kendisini yuhalayan seyirciler için ise “onları boş verin hepsi sarhoş” ifadelerini kullandı.

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.