Adonis Stevenson vs. Eleider Alvarez WBC Hafif Ağır Sıklet Unvan Maçı İçin Tarih Verildi

stevenson-alvarez_2

WBC hafif ağır sıklet dünya şampiyonu Adonis Stevenson ile zorunlu kemer koruma rakibi (mandatory challenger) namağlup Kolombiyalı Eleider Alvarez’in ne zaman ringe çıkacağı uzun süredir gündemi meşgul ediyor.

Son alınan bilgilere göre iki boksörün 16 Aralık’ta Montreal Olimpik Stadyumunda karşı karşıya gelebileceği öğrenildi. Mücadelenin bu tarihte gerçekleşmesinin önündeki engel ise aynı tarihte HBO’da eski IBF orta sıklet şampiyonlarından David Lemieux’ün de ringe çıkma ihtimali olması. Eğer Lemieux’ün bu tarihte ringe çıkacağı kesinleşirse, Stevenson-Alvarez maçı için yeni bir tarih belirlenecek.

Lemieux ve Stevenson’ın aynı antrenörle, Marc Ramsey’le çalışıyor olması da bir diğer problem. Stevenson’ın menajeri Yvon Michel, Ramsey’i o gece Adonis’in mi yoksa Lemieux’ün mü köşesinde olacağına dair bir tercih yapmak zorunda bırakmak istemediklerini, bu nedenle iki gecenin çakışma ihtimali doğması halinde Stevenson-Alvarez maçı için farklı bir gün seçeneğini değerlendireceklerini açıkladı.

 

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Kanguru Perkovic

  And the new …. stevenson kemeri bırakma zamani geldi. Alvarez puanla alır

 2. VolkanK

  Alvarez alır

 3. Roman

  ALVAREZ KAZAN DA SU STEVENSON TARIHE GÖMÜLSÜN. AMA STEVENSON UN YUMRUKLARI ÇOK GÜÇLÜ. BU MAÇTA BELLI OLUR. ALVAREZIN NE KADAR DAYANIKLI OLDUĞU.

 4. GENNADYMUSTAFA

  İkiside birbirine benziyo stevenson puanla alır herhalde

 5. riddickbowe

  Hele şükür ya. Adam 2 yılı geçik süredir maça çıkmayı bekliyor ama bence adonis sayı ile alır. Adonis 40 yaşında ama bence sikletinin en güçlü ismi. Andre ward ile maç yapmasını çok isterdim.

 6. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Stevenson kuvvetli ama alvaresin inadına dayanabilirmi orası ayrı mesele… favorim superman…

 7. ahmet kurt

  maç inanılmaz zevkli geçer. ikisi de ne yapacağı belli olmayan boksörler. alvarez in yumrukları pek güçlü değil ama stevenson da pek sağlam sayılmaz. yaşı da bayağı ilerledi. 10 numara bir maç olur. stevenson ın ani yumruklarına alvarez dayanabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

  • ahmet kurt

   stevenson da pek sağlam sayılmaz derken çene anlamında dedim. yanlış anlaşılma olmasın.

 8. Muhammet YALÇIN

  Dostum senin gözünde “Korkak”.

 9. GGG

  İki boksör de çok sağlam, çok iyi maç olur. %50-%50

 10. VolkanK

  % 60 – alvarez. Bekletilen sürenin acısını çıkaracaktır Stevenson ‘ın kondisyon sorunu yaşayacağını düşünüyorum

 11. About Billions

  Lemieux için böyle bi maç ertelenmemeli bence. Lemieux başka tarihte maça çıksın 🙂 . Gerçekten uzun zamandır beklenen bi maç, en azından alvarez için. Alvarez, kaliteli bi boksör. Kendini geliştiren, rakibe göre strateji değiştirip, uygulayabilen bi boksör. Chilemba maçındaki alvarezle, Pascal maçındaki alvarez aynı değildi mesela. Bu maç için de iyi hazırlık yapıyordur. Stevensonın yaşı geçiyor ama hala çok tehlikeli bi boksör. Her rakibe sıkıntı yaratabilecek bi boksör. Sonucu kestirmek benim için biraz güç. Umarım en kısa zamanda gerçekleşir bu maç.

 12. Junkie

  çok kemik sesi çıkar bu maçtan izlemek kaçırmamak lazım

 13. ahmet kurt

  bence bu maçta her iki boksörde kontrollü dövüşür. mesafe ayarı, direkler, içeri ani giriş çıkışlar, az yumruklu kombinasyonlar. alvarez in çenesi hakkında pek bir bilgimiz yok. nakavt olmadığı sürece şansı küçümsenmeyecek kadar az. tahmin etmesi zor bir maç.

 14. GENNADYMUSTAFA

  bu RİDDİCKBOWE olimpiyatlarda finalde lennox lewise nakavt olmuş, olimpiyat şampiyonu lennox lewis olmuştu. Profesyonele geçtiğindede 1 yenilgisni holifielddan aldı ama rövanşta nakavt etmiş bir isim, büyük isimler arasına girebilirdi.

  • ahmet kurt

   o yenilgi aldığı maçı da kazanmıştı. holyfield a verdiler.

  • ahmet kurt

   ayrıca holyfield ile 3 kez dövüştü. kazandı, kazandı(holyfield a verdiler), nakavt etti.

 15. lenolewis

  Bowe nedense mandotory lewis olunca arkasına bakmadan kaçmıştı ama gerçekleşseydi mükemmel bir maç olurdu

 16. GGG44

  adonis stevenson bu maçı alır.

Yorumlarınız