Andre Ward, Adonis’e Fena Çattı: “Boş Konuşma!”

ward-stevenson

Hafif ağır sıkletin iki şampiyonu; WBA, IBF ve WBO unvanlarının sahibi ABD’li Andre Ward ile WBC şampiyonu Kanadalı Adonis Stevenson arasında söz düellosu devam ediyor.

Stevenson’ın geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Ward’a hitaben unvanları birleştirmeye hazır olduğunu açıklaması ve meydan okumasına Ward’dan cevap gecikmedi.

Adonis Stevenson Andrzej Fonfara’yı Böyle Nakavt Etmiş ve Kemerini Korumuştu

02:49

Adonis Stevenson’ın yıllardır hafif ağır sıklette ringe çıktığını, Sergey Kovalev’in de aynı şekilde uzun yıllardır bu sıklette olduğunu ifade eden Ward, “Ben geçtiğimiz yıl bu sıklete çıktım ve Kovalev’le iki kez maç yaptım. Adonis ise yıllardır bu sıklette ama nedense Kovalev’le maç yapmaya asla yanaşmadı. Bütün işi başkalarına bırakıp sadece sosyal medyada konuşmakla yetiniyor. Bu işleri promosyon şirketleri ayarlıyor olabilir, ama son söz her zaman ringe çıkacak olan boksöre aittir. Adonis’in kemerleri birleştirmek gibi bir derdi yok. O sadece konuşuyor.” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Mükemmel maç olur eğer gerçekleşirse süperman stevenson favorim..

 2. lenolewis

  Stevenson bu sikletteki favorim. Warde ters gelebilecek bir boksör yakalarsa wardu çeneden yatırır adonis.ayrıca unvanları birleştirmeye hazırım demiş daha ne desin adam. Ward tatava yapıyor kovalevle niye maç yapmamış adonis diyerwk aslında ondan korktugunu ve maç yapmıyacağının sinyalini veriyor

 3. Severinus

  bu söz düellosunu ward başlatsa maç olucak derdim ancak wardın aj haricinde bir hedefi yok gibi

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Eğer hedefi aj ise warda ALLAH rahmet eylesin deriz…

   • AgnusDei

    yoo ben warda ihtimal veriyorum. aj warda doğru düzgün vuramaz bile. tabi öyle bile olsa arada kocaman yumruk gücü farkı var isabet ederse bayıltabilir. ama warda ihtimal veriyorum. ward kaybetmek için ringe çıkacak adam değil.

    • ahmet kurt

     ciddi olamazsın 🙂 hayır hayır bana şaka yaptığını söyle

     • AgnusDei

      kardo samimiyim. kesin yener demiyorum. ama ihtimal vermiyorda değilim. bence ağır siklete çıktığında hızının ne kadarını kaybettiğiyle orantılı bir kazanma kaybetme ihtimali olur. gayet iyi biliyoruz ki wardın altından kalkamayacağı maç yok. ki joshua da wardın tabiri caizse şeyinin ucu kadar kaliteli bir boksör değil. çok fazla hızından kaybetmezse warda da ihtimal veriyorum. tabiki favori demiyorum ama öyle kolay olmaz o iş.

      • ahmet kurt

       bunların şaka olduğunu itiraf etmen için sana bir şans daha tanıyorum 🙂

      • Big George

       Peki üç kilo alarak bariz bir form düşüklüğü yaşayan Ward, 20 kilo daha aldığı zaman ne olur?

      • AgnusDei

       işte zaten hızından ne kadar kaybettiğine oranla dedim. bana bakılırsa ward siklet yükseltecekse cruisere çıkmaması kendi açısından daha iyi cruiserin kemik boksörleri emin olun ki joshuadan daha tehlikeli. adam siklet yükseltmeyi kafaya koymuş cruiser warda göre çok sert ben bir ussyk ile bi gassiev ile kapışmasını aj den daha tehlikeli görüyorum. ki bu konuda sizin de hemfikir olduğunuza eminim. hatta ward bile bunun bilincindedir. ama dediğim gibi 20 kilo alıp hızından ne kadar kaybettiğine bağlı. hızının yarısı yerine birazını kaybederse neden ihtimali olmasın?

      • ahmet kurt

       sakin ol big george. arkadaş birazdan bizi trollediğini itiraf edecektir 🙂 bunlar bir şaka olmalı

      • AgnusDei

       ahmet, hacı adam sikleti yükseltecek kafaya koymuş ben sana souyorum. usyk ile gassiev ile mi maç yapsın joshuayla mı hangisi tehlikeli bir söyle. 🙂 🙂

      • GGG

       Arkadaşın şaka yaptığını düşünmüyorum. Hatta sitede böyle bir yorum gördüğüm için şaşırdım. Joshua kalite olarak Ward’ın eldiveni etmez. İmkansız diye birşey yoktur. Söz konusu Ward ise, her maçı büyük maçtır. Neden olmasın.. Bence olabilir

      • Big George

       Cruiser siklet boksörlerinin Ward için daha büyük tehlike olduğu konusunda sana katılıyorum. Ward gibi bir adam en düşük ağır siklet kilosuyla hantal kamyonları dövebilir ama bir ortiz’i dövebilir mi o meçhul, kişiden kişiye ve hızından ne kaybedeceğine bağlı. Ancak o kadar büyük bir kilo değişimi Kruzere çıksa bile birkaç yıl alır alışmak açısından. Ward’ın o kadar zamanı kalmadı bence.

      • ahmet kurt

       e tabiki joshua. joshua nın boyu 198 reach 208. ward ın ağır siklete çıkmak gibi bir aptallık yapması eğer ki mümkün olursa ilk raundun ilk yarısında hastanelik olur. hız kaybetmemesi imkansız. o boyda bir ağır sikletin 3 özelliği olmalıdır. hız, teknik ve güç. bunların üçü sadece tyson da vardı. ward da ne hız kalır ne de güç. hızını kaybedince tekniğini de uygulayamaz. bu adamın hiçbir şekilde ağır siklete uygun bir fiziği ve stili yok. neye göre ağır siklete çıkıyor? nasıl çıkıyor? kendi sikletinin bir üstüne bile tam olarak uyum sağlayamayan adam ağır siklete ne kadar zamanda çıkıyor? hafif ağırın yumruklarına bile direnç gösteremeyen adam ağır sikletin yumruklarına nasıl dayanıyor? çıktığı zaman ne kadar süre içerisinde siklete alışıp joshua ile dövüşebilecek kaliteye geliyor? ward kim joshua kim? ikisinin fizik yapısı bir mi? gerçekten çok komik eşleşme 🙂 düşünmesi bile komik. mcgregor-floyd maçı olacakken, analiz etmekten, tartışmaktan utanıyorum demiştim. ama bu konuyu konuştuğuma bile inanamıyorum. ward kim joshua kim kardeşim yav.

      • AgnusDei

       big george ben ortizle baş edebileceğini düşünmüyorum. ama joshuayla edebilir gibime geliyor. hızından acayip bir şey kaybetmezse ihtimal veriyorum. ortize karşı değil tabiki. ortiz teknik adam wardın ortize oyun kurması kolay olmaz. ağır sikletteki kimsenin de kolay olmaz. seninle önceki üyeliğinde tartışmıştık ortiz konusunda. adamı yarım yamalak izlemiştim ve tam bilmiyordum ancak araştırınca doğru düzgün izleyince ortiz hakkındaki tabularımı yıktım. furynin gidişinden sonra ağırdaki povetkin ile beraber en komple boksör kendisidir bence. ha joshuayı deontayı yener mi bilemem ama boks adına ikisinden de iyi olduğunu kabul ederim.

      • Tek kral DEONTAY WİLDER

       Ggg kardeşim seni gercekten severim sayarim yorumlarınıda hep takip ederim ama maalesef sendeki bu ward aşkı seni sarhoş etmiş. Tamam ward ust düzey lafımız yok ama joshua ile maç yapması ne alaka.. o siklete nasıl çıkacak o kiloları alsa nasıl form tutacak.. ward geceleri üstünü iyi örtsün bence bu hayalden vazgeçsin

      • GGG

       Aynen ben de onu diyorum Ahmet. Ward kim joshua kim. İsimlerinin yan yana anılması için Joshua’nın daha 40 fırın ekmek yemesi lazım

      • AgnusDei

       ahmet haklısın ward kim joshua kim. kalite olarak aynı kefeye konulacak adamlar değil. joshua wardın çeyreği kadar boksör olsa hiçbirimiz ağırsiklette boksör yok demezdik.

      • Big George

       Eyvallah dostum, lakin burada problem joshua değil bence. İsimlerle hiç alakası yok direkt kilo ile alakası var. Ward 28 yaşında ağıra çıksa, iki sene düşük profilli ağır sikletlerle adım adım takam, ruiz, wach seviyesinde dövüşüp artık elitlere sırayı getirse yani kademeli arttırsa olabilirdi belki. Hadi şimdiyi ele alalım Joshua’nın steroidsiz, bariz güçsüz olduğu amatör 91 kilodaki haliyle dövüşse de yenebilir de.

       Ward’ı ağır siklete çıkarsa bence dövüşçülerden önce kilosu yener. Stilini korur aynı anda kondüsyon sorunu da yaşamazsa ağır siklette beklenmeyecek sonuçlar da verebilir.

      • Big George

       Bu arada Ward boksörlüğünün zekatını joshua’ya verse, Joshua ağır sikletin tartışmasız bir numarası olur. Bu tartışmada isimler son sırada gelir bence.

      • GGG

       @tek kral dostum, teşekkür ederim. Ben de aynı şekilde seni severim sayarım.
       Öncelikle ben, Ward ağır siklete çıkar Joshua’yı yener demiyorum. Ama bu mümkün diyorum. Ward’ın o kiloyla çıktığında, hızından, tekniğinden neleri kaybedeceğini bilmiyoruz. Çok çalışkan ve çok yetenekli bir sporcu. Sadece boks zekasıyla bile Joshua’yla uzaktan dövüşebilir.

      • GGG

       @big George zekât benzetmesi güzel olmuş dostum 🙂

      • AgnusDei

       @ggg kardeşim demek istediğimi tam anlamıyla bir sen anladın ve katılıyorsun. ben absürt ve olma ihtimali olmayan bir şey dediğimi düşünmüyorum. kafanızda bu maçı bir canlandırsanız dediğimi anlarsınız. @big george ben ağır sikletin içinden geçer demedim. ama hızından ne kaybettiğine oranla ve eksik bırakmışım. gücüne ne kattığıyla da oranla bu işin ihtimalleri değişir diyorum o kadar. bunda absürt bir şey yok. joshua wardın eldivenini bırak ayakkabısındaki çamur parçası edecek boksör değil. bana olabiliritesi var gibi geliyor ve bunu paylaşmak istedim.

      • GGG

       @agnusdei böyle cesurca ve mantıklı bir yorum yazdığın için seni kutluyorum. Konu hakkındaki yorumlarına da tamamıyla katılıyorum

      • AgnusDei

       @ggg teşekkür ederim kardeşim bu düşüncemi içimde tutuyordum sitede bir kaç kez aj ward muhabbeti dönmüştü. millet demek istediğimi başka anlayıp makara yapcak diye yazmıyordum. ancak bugüne kısmetmiş dile getirdim. demek istediğimi doğru anlayan anladı. yanlış anlayan da bir daha okuyabilir. desteğin için sağol kardeşim. 🙂 🙂

      • GGG

       Rica ederim dostum ne demek 🙂 aynı düşüncedeyiz sonuçta

    • Tek kral DEONTAY WİLDER

     Big George konuyu kilitlemiş…

  • Marvin Hagler

   ward roy jones değil.

 4. conan

  Ward haklı. Stevensonu da yendikten sonra emeklilik yakışır. Güzel bir kariyerle boks hayatını bitirmiş olur.

 5. Burak Yurtsever

  Andre ward bu siklette de ne kadar başarılı olabileceğini herkese ispatladı. Geçmişte ve yakın zamanda yendiği rakiplerle p4p bence net 1.sırada. Stevenson bir türlü kendisinden beklenen rakiplerle maç yapmadı ve kemerlerini hakkıyla savunmadığı söyleniyor. Hatta yabancılar ” adonis chickenson” diyor kendisine. Ama çok tehlikeli bir boks stili var ve iyi bir boksör. Yaşı da ilerlemeden andre ward ile tartışmasız şampiyonu belirleyecek kemer maçına çıkmalılar. Adonis’in şansını hiç de az görmuyorum. Yaşına ve maça nasıl hazırlandığına bağlı olarak kazanma şansı değişir. Ama favori kesinlikle ward. Onu yenebilmek için çok farklı bir şey yapmanız gerekiyor. Aşılması çok zor bir duvar. Gerçekten zevkli bir maç olur.

 6. halil bulut

  İşte beklediğim haber ward bir efsane doğru soylemiş ama adonis wardı yenerse olay olur.

 7. AgnusDei

  Bence bu maç gereksiz. adam sikletin kralını yendi stili falan sallayın. siz stevenson la mı maç yapsa daha çok heyecanlanırsınız aj ile mi. aj kovalamaya devam etsin olur ki aj ile ward maçı gerçekleşir ve ward kazanırsa ismini muhammed aliyle bir sayarız herhalde.

  • ahmet kurt

   ahmet görsün de bir kez daha şaşırsın diye yaptın bu şakayı değil mi? bana tüm bunların bir şaka yada bir fıkra olduğunu söyle.

   • AgnusDei

    hayır kanka diyorum ki adam siklet yükseltecek ve yükselttiği siklette kemik isimlerle maç yapacak sence ussyk mı gassiev mi tehlikeli ward için joshuamı oranla bir tehlikeleri birbirine anlarsın demek istediğimi. ben de joshuanın alacağını düşünüyorum. ama ward bu sağı solu belli olmuyor. bakarsın yine tüm dünyayı şaşırtır. 🙂

   • GGG

    Arkadaş mantıklı bir yorum yapmış Ahmet

 8. lenolewis

  Adınis gerçektende çok tehlikeli bir boksör ama neredeyse yılda 1 maç yapıyor fonfarayla 2.maça çıkmak yerine farklı rakiplere yönelebilirdi .Wardun burada haklılık payı da var tabi kovalevle maça çıkabilirdi şimdiye kadar çok emekliliği gelmiş neredeyse bunda federasyonların da payı büyük adama kemer verip kafana göre takıl demişler tıpkı wilder gibi .fonfara daha ilk rauntta jsmith ko olmuştu sonrasında unvan maçına çıkabiliyor . Wbc boks seyircisinin sabrını zorluyor varlığı yokluğu benim için fark ettirmiyor artık promosyon şirketlerinin tekeline düşmüş boks artık tüm maçları onlar planlıyor boksa yazıj oluyor

 9. lenolewis

  Kovalev kah sikletin kralı oluyor kah düz boksör oluyor bir karar verin sn yorumcular

  • AgnusDei

   kardeşim ward gelene kadar kralıydı düz boksör falan geçin bunu kimse inkar edemez düz boksör deseler bile puncher deseler bile adam bayılıyordu alayını. bunu inkar eden saçmalar zaten. göz görüyor. ward sikletini değişsin yine kral kovalev. adonis maçı gerekli değil bence burada duygularımızı bir kenara bırakırsak wardın içinden geçeceğini hepimiz gayet iyi biliyoruz. ancak aj ile maça çıksalar bu asrın maçı olmaz mı ?

 10. Şamil Yalcn

  Boş iş. Ward sadece en iyilerle dövüşür bu siklette de en iyiyi yendi ilk önce bellewle yukarı kilolar da kendini deneyip ağır siklette sikletin elitleriyle maçlar yapmalı. Hayırlı geceler herkese.

 11. lenolewis

  Aj ile ward ancak cruserweightte maç yaparsa anlamlı olur diğer türlü ağr siklette maç yaparlarsa ki bence çok zor wardun kazanması imkansız bana göre. Adonis öyle es geçilecek bir boksör değil ters gardlı ve çok hızlı yumrukları olan bir boksör denk getirirse ward yerden kalkamayabilir. Adonisin beterbievle maç yapmasını isterdim tartışmasız harika bir maç olurdu . Kovalev olası barrera maçını ko veya tko ile alırsa işler değişir o vakit diye düşünüyorum bu siklette

 12. Big George

  Rezillik bittiğine göre gerçek boks ve boksörler hakkında haberler görebiliyoruz çok şükür ki…

  Ward, Adonis’i haşat eder. Adonis artık yaşlandı, Kovalev’e de yenilir, E.Alvarez’e de yenilir. Beterbiev’e zaten yenilir.

  Ward artık kariyerinin sonlarında, bence en iyi olduğu, stilini en iyi yansıtabildiği yere inmeli ve ortada bir kiloda GGG ile maça çıkmalı. Ardından emekli olsun.

  Ward için bölüm sonu canavarı Joshua falan filan değildir, hayal görmeyin adamlar şaka yapıyor ciddiye alıyorsunuz… Ward’ın bölüm sonu canavarı GGG’dir, aynı şey de GGG için geçerlidir.

  Bu iki ismin son maçlarının bu olmasını isterim. Kruzer siklet ve ağır siklet elitleri hayal ve hüsran olur. Ward da olsan beşeriyet dışı bir duruma çaren yok. Gassiev çenene kaza ara bir çaksa boks kariyerin hastanede biter.

  Ki böyle bir planı olduğunu da sanmıyorum, Ward akıllı adamdır yapmaz böyle bir şey ve kişilikli bir boksördür. Açıklamasından da anlaşılıyor zaten, kendini, benliğini menajerine satan boksörler gibi değil. Bu konuda Floyd’u sevmesem de çok takdir ederim, hakeza Haye, Kliçko’yu da.

  Bob Arum gibi adamlara güvenirsen rövanştan hayvani para kırmak için Pacman gibi insanları kazanmasına rağmen harcadığını görürsün. Boksörlerin hala bu kadar kişilikli olabilmelerini seviyorum ve Ward da bunun bir parçası.

 13. ahmet kurt

  ya bende bir gariplik var yada sitenin çivisi çıkmış. şu konuştuğumuz, tartıştığımız şeylere bakın 🙂 the rebel memlekete gitti birkaç günlüğüne kurtardık derken arkadaşlar sağolsun eksik olmadılar 🙂

  • AgnusDei

   kardeşim ayıp ediyorsun. ben böyle düşünüyorum. ve demiyorum ki ward alır. ama kazanma ihtimalini kaybedeceği hıza oranla görüyorum dedim. bu benim düşüncem senin de buna saygı duyman gerekir. ha yanılıyorumdur tamam o zaman yanılmış olurum.

   • ahmet kurt

    dostum gerçekten kalbini kırmak gibi bir amacım yok. eğer gerçekten ayıp ettiysem tüm samimiyetimle özür diliyorum. kötü bir amacım yok. ama ne kadar şaşırdığımı, bu yorumun bana ne kadar garip geldiğini tahmin bile edemezsin. yorumlar bana göre ”ekstrem” olunca normal bir cevap veremiyorum 🙂 tekrardan özür dilerim kardeşim. hayırlı geceler…

    • AgnusDei

     Yok kardeşim kalbim falan kırılmadı da insan ciddiyetle bir şey yazılıp t.şşak konusu olunca biraz içerleniyor. o amaçla yazmadığını biliyorum zaten. 🙂

  • Big George

   Roy Jones ve Toney örnekleri var aslında ama onlar Roy jones ve Toney, bu Ward. Onlar için geçerli olan şey Ward için geçerli olacak diye bir kaide yok bence.

   Kiminle dövüşeceğine de bağlı biraz ve yaş faktörü de var. Roy Jones prime döneminde çıktı ağır siklete ve John Ruiz isimli kazma ile dövüştü. Ward da prime döneminde, hiçbir zaman düşmedi gözden ama yaşlandı artık. Nasıl dayanır o tempoya kim bilebilir? Ha dayanırsa da Rudenko’yu dövebilir ama Ortiz’i dövemez.

   john Ruiz gibi bir kazma bulması lazım onun da.

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Hahahah 🙂 Ahmet kurt alem adamsın ya .bende the rebelin sesi soluğu neden çıkmıyor diyorum 🙂

   • ahmet kurt

    eyvallah dostum. bayram öncesi duyuru yapmıştı ordan biliyorum 🙂

 14. GGG

  Ward’ın her maçı büyük maçtı. Bu siklette de tek rakibi adonis kaldı diye düşünüyorum. Adonis’i yendikten sonra siklet yükseltip tarih yazmaya devam etmeli. Bir yandan siklet yükseltmesini istiyorum, bir yandan da 76 kiloda bir Golovkin – Ward maçı hayal ediyorum. Neler olacağını birlikte göreceğiz

  • Big George

   Beterbiev ile de dövüşmeli. Sikleti domine etmesi beklenen isim o sonuçta. Hem Kovalev’den daha komple ve güçlü bir boksör.

   • GGG

    Beterbiev’le maç yapmasına gerek yok. O 32 yaşında 11 tane balon rakipleri maça çıkmış bir puncher. Kovalev’in tecrübesiz hali. Bu yorumu da buraya yazıyorum, beterbiev sikleti domine falan edemez

    • AgnusDei

     ben beterbievin ward ve kovalevden daha uzun boks yapacağını düşünüyorum. bu adamların yokluğunda kral olabilir. tabi patlarsa bizim hevesimizi kursağımızda bırakırsa ayrı da ben patlayacağını düşünmüyorum. beterbiev güzel boksör bence.

     • GGG

      Bence de güzel bir boksör, ama bana patlayacak gibi geliyor. Fazla heveslenmeyin derim

      • AgnusDei

       süper orta ve hafif ağıra ward gibisi birkaç on yıl gelmez diye düşünüyorum. izlerken yetinebileceğimiz boksörler bulmamız lazım kardeşim 🙂

      • GGG

       Aynen kardeşim. Ward gibi boksörler çok nadiren gelir. Benim için en iyisi Floyd olmakla birlikte, Ward da tarihteki en iyi boksörlerden biridir. Mayweather bıraktı, Golovkin yaşını aldı, Ward’dan sonra da benim izlerken en çok keyif alacağım boksör Lomachenko olur heralde. Bence Loma da dünya boksu için bir şans

      • AgnusDei

       loma önündeki engelleri geçerse 6-7 sene düzgün bir boks izleriz. onda o potansiyel var.

      • GGG

       Kesinlikle

  • AgnusDei

   ikisi de çok sevdiğim boksörler. ward favori ama kazanan da kaybeden de efsaneliğinden en ufak bir şey kaybetmez.

 15. lenolewis

  Ahmet kurt aj cruserda wardla karşılaşması gayet normal . Aj aman aman bir boksör değil ki çakma bir olimpiyat şampiyonu altın madalyayı kendi değil hakemler aldı çok net.bana göre prof. tek başarısı wladı yenmek o maçıda kendi almadı vitali ona hediye etti yanlış taktik verek wlada olayın özeti budur

  • AgnusDei

   kardeşim iş cruiserde buluşmaya gelirse ahmet sen istediğini düşün kardeşim ister şaka gör ister trol joshua round bile alamaz.

   • ahmet kurt

    joshua o boyla cruiser weighte nasıl inecek? bana bi anlatın 🙂

    • AgnusDei

     neden inemesin ussykla aralarında 6-7 cm var 😀 ki öyle bir girişime joshuanın bir tarafı yer mi ? 🙂 🙂

    • Big George

     Valla ağır siklet bile dövüşebilecek boyda bir Callum smith’i 76 kiloda izliyoruz. Bu bir rezillik bence joshua’nın boy sırıtmaz o kadar da 😀

    • GGG

     Joshua Cruiser’e inip Ward’ın karşısına çıkma cesareti gösterirse, Joshua’nın elini öperim. Çok yiğit bir adam olduğunu da kabul ederim. Gerçekten de joshua Ward’dan raund bile alamaz. Big George’un dediği gibi ağır siklet dövüşebilecek bir callum Smith’i süper ortada izliyoruz. Joshua’nın Cruiser’da maça çıkması mümkün. Bence de sırıtmaz. Ama Joshua’nın vücut şişmiş ilaçlardan, daha da söneceğini düşünmüyorum 🙂

     • AgnusDei

      joshua her gün g.tünün sağ yanağına şişmek için bastığı steroidler yerine g.tünün sol yanağına kilo vermek için olan steroidlerden bassın biraz fedakarlık yapsın yesin dayağını 🙂 dayağı yer ama böyle bir olayın içinde bulunmaya yer mi ? 🙂 🙂

      • GGG

       Ben hiç yiyeceğini sanmıyorum. Joshua’nın Ward’la PlayStation’da bile maç yapmaya g*tü yemez 🙂 o zayıflatan steroidlerin olduğunu da bilmiyordum, bence de joshua kullanırsa iyi eder, yoksa yarın öbür gün ringde kalbi falan durabilir yazık olur

      • AgnusDei

       joshuanın yağ oranı muhtemelen yüzde 12-16 arasında değişir. definasyona girse biraz kendini zorlarsa cruisere iner ben joshuanın doğal kilosunu en fazla 94 98
       arası görüyorum. yağ yakmak için dolu supplement ve steroid var. ve yağ yakarken kas kaybetmemek diye bir olay da yoktur. istediğin steroidi kullan. kilo veren herkes yağ ile beraber kasta kaybeder. bazı steroidler yağ yakma sürecini hızlandırıp yağ yakarken kas kaybını minimum düzeylere düşürüyor tabi.

      • GGG

       Yani kısacası bu Joshua’nın sonu hayır değil 🙂

      • AgnusDei

       ben ağır siklette de patlayacağını düşünüyorum. joshuada o dominant boks yok. o potansiyel yok. iki yumruk atar sonra altına s.çar biriside gelir affetmez arkadaşı. 🙂

      • GGG

       Zamanında ortalıkta Bob Sapp diye bir dövüşçü vardı. Adam o kadar şişmiş ki yolda zor yürüyordu. Birçok dövüşçü bunu dövdü, ama izlediğim maçlarda Ray Sefo çok güzel dövmüştü. Nedense bu Joshua’yı Bob Sapp’a benzetiyorum. Ve bence Joshua’nın Ray Sefo’su Deontay Wilder olacak

      • AgnusDei

       deontay o savrukluğunu bıraksa ve biraz tekniğini geliştirse favoridir ama deontay bizim buradaki inşaat işçileri gibi allah ne verdiyse çakıyor. 🙂 ama şu halde bakarsak maçı hareketli hale getirip ilerleyen roundlara süremezse maalesef kaybeder.

      • GGG

       Wilder’ın tekniği zayıf olabilir ama ben hızıyla ve kondisyonuyla kazanacağını düşünüyorum. Joshua’yı Klıtschko karşısındaki bacalayan g*günden nefes alan haliyle yakalarsa, Allah yarattı demeden dalar hastanelik eder 🙂 Ama bence de maçı ilerleyen raundlara taşıması lazım. Wilder’ın teknik kapasitesi düşük ama yetenekli ve güçlü bir boksör

 16. Ziyaretci

  Ward adonisi rahat yener
  Bu arada site listesinde neden golovkin 1. sırada bence ward hakediyor
  Adam şampiyonken ara verdi tekrar üst siklette başladı ve daha 4. maçında iki yenilgisiz berrera ve kovalev yendi nasıl golovkin 1.sırada oluyor pek anlayamıyorum
  Buda bir eleştiri

 17. Ziyaretci

  yenilgisiz galibiyet sayısı ise wilder 38 galibiyet var ve daha önceki aylarda 46 mçta yenilgisiz gonzalez vardı
  Neden golovkin Mehmet bey cevap verirse sevinirim kriter nedir?

  • Big George

   Roman Gonzalez’e yazık ettiler, hakem resmen Floyd’un rekorunu kıramasın diye rakibin net faullü dövüşüne izin verdi, üstüne buna rağmen Roman’ın kazandığı maçı yenilgi olarak yazdı.

   Kendi sikletinde en dominant iki boksör var Golovkin ve Crawford. Golovkin kemerlerini çok uzun süredir savunuyor, bu nedenle ilk sırada olması normal.

   Karşılaşılan rakiplerin kalitesi oldukça önemli ama o kaliteyi belirleyen en önemli parametre de federasyon sıralamaları, kemer koruma da hep bu ilk on- onbeşten seçildiği için bu boksörler kağıt üzerinde daima top class maçlara çıkıyor.

   Ward ve GGG’nin ilk iki sırayı paylaşması çok normal.

  • GGG

   Ward ve ggg’nin ilk iki sırayı paylaşması çok normal. Bence de ward birinci sırada olmalıydı. Ama Golovkin de birinci sırayı hak etmiyor diyemeyiz. Uzun süre sikleti domine etti, kemerlerini savundu, rakip tanımadı

   • AgnusDei

    keşke golovkin siklette çıksa kardeşim. çok güzel maçlar izleyebilirdik. bence fiziği süper orta ve hafif ağır için uygun.

    • GGG

     Evet kesinlikle fiziği üst sikletler için uygun. Canelo maçından sonra da muhtemelen siklet yükseltecektir. Ama bugüne kadar siklet yükseltmediği için Golovkin’i eleştirebiliriz. Bence daha öncesinden siklet yükseltmesi kariyeri için daha doğru olurdu

     • AgnusDei

      bence canelo maçından sonra siklet yükseltip maksimum 1-2 maç yapıp bırakır. belki yükseltmeden bırakır. çok iyi bir boksör. potansiyelini alıştığı siklette harcıyor artık. risk almadan bu iş olmaz. maç kaybetme pahasına bile olsa bu riske girmeliydi bence ki süper orta ve hafifağırda ward hariç gggyi mağlup etme ihtimali yüksek olan bir rakip yok. risk aşamayacağı risk değil.

      • GGG

       Belki tüm kemerleri birleştirmeye çalıştı. Belki de daha çok para kazanmak için Canelo’yu bekledi bilmiyorum. Ama bence de daha öncesinden siklet yükseltmeliydi. Süper ortada Golovkin’i zorlayacak bir boksör yok zaten.

 18. lenolewis

  wardun ağır siklete çıkma isteği anca reklam için olabilir daha düne kadar supermdlwegtaydın şimdi ağıra çıkacan şakamısın derler

 19. lenolewis

  Maç sınuçlarında tartışma olmayan iki boksör sayın desem kimi sayarsınız? Tabiki ggg ve crawford birini 1 e yazın diğerini 2 ye oldu bitti ne düşünüyorsunuz anlamadım

 20. AgnusDei

  şunu wardın tartışmalı ilk kovalev maçı için buraya bırakıyorum. guard dövmek ile net vurmak arasındaki farkı bilen her kez kovalevin lehine en fazla beraberlik verirler. bence maç wardındı ama beraberlikte absürt kaçmazdı. ama kovaleve vermek isteyen hakem maçı canlı izlemek yerine radyodan dinliyordur herhalde.

 21. Ziyaretci

  Ne crawford sikletinde ne de golovkin sikletinde kovalev gibi siklette bir numara biri yoktu ward böyle birini iki defa yendi
  Crawford siklet yükseltince o zaman göreceğiz ne yapacağını
  Golovkinin siklet çıkacağına inanmıyorum boksu bırakmaya yakın çıkıp en rahat kemer sahibi ile maç yapıp boksu bırakır

 22. Claymaker

  Ne abartıyorsunuz şunu arkadaş her yerde Ward futbola tenise geçse şansı olabilir diyecek adamlar var sitede.

  Ward dediğiniz adam kovalev maçında sayıyla bariz gerideyken (2. maçta kovalev eziyordu wardı ama buna rağmen kondüsyonu bitti) kovalevi bitik duruma getirecek kadar yetenekli
  O durumda bel altı vuracak kadar çirkeftir …

 23. lenolewis

  +99999 claymaker işte bu

 24. lenolewis

  Bakalım ggg caneloyu ko ederse yine ward diyecekmisiniz yada crawford welterda errolu ko ederse yine ward diycekmisiniz yine ward derseniz eger o çirkef boksuna rsğmen kusura bakmayında takım tutar gibi boks izleyicisi olmaz bence hep futbol izleyin derim . Wardun 2 maçıda tartışmalı o yüzden tartışmaya gerek bile yok 1 ve 2 num için şampiyon beli (ggg-crawford) 3.kim onu bulun siz

 25. AgnusDei

  Maçı izlemesem inanacağım yahu. kovalevin afedersiniz o çenesine yediği kroşe ve karaciğerine aldığı darbelerle iplerden iplere giderken ko olmayacağını düşündünüz herhalde. yine çirkeflik yapıp ne kadar eğildiğini yediği yumrukları belaltına saydırmak için ne kadar uğraştığını görmeyip warda çirkef diyorsunuz. bir de üstüne kovalevin 7-8 yaşındaki veletler gibi acımadıki acımadıkii deyişlerini hiçe sayıp. utanmadan , arlanmadan 3. maçı istemesine bir şey demiyorsunuz. ama çirkef olan ward. tamam siz haklısınız.

  • GGG

   Dostum bunları fazla kayda değere alma. Ne desen anlamazlar

  • Big George

   Kovalev gereksiz konuşmalar ve davranışlar sergiledi PPV yükseltmek için bu doğru ama bence bu sitede gereğinden fazla gömülüyor kendisi. İlk maçta başa baş dövüştü Ward ile ve bence berabereydi, tamam normal bir maçta Ward’a verilebilirdi, başka açılardan Kovalev de galip görülebilirdi ama böylesi başa baş bir maçta bence kemerler el değiştirmemeliydi. İlk maçı berabere ilan edip ikinci maçı koymak en iyisi olurdu.

   İlk maçın üzüntüsü Kovalev’de aşırı üzüntü ve hırs yarattı. Buna yenik düşerek net bir mağlubiyet aldı bence. Kovalev’in kötü dövüştüğünü düşünmüyorum, ilk rauntlarda iyiydi ama, kendini çok fazla kasmaya başlamıştı, yoruldu ve ters bir yumruk ile işi bitti. Bence hakem Tony Weeks’in de maçı katleden hataları var, en başta da maçı TKO ile bitirmesi…

   Kovalev’in büyük hataları var, öküzlükleri var ama gömülecek bir performansı yok bence. O konuda eleştireceksek aparkat ve kroşe hiç denemedi, bu eleştirilebilir.

   • Big George

    Daha önce Kovalev’e o maçtan sonra “Kovalev bundan sonra diğer boksörlere ancak tükürük kovası olur” demiştim, çuvaldızı kendime de batırayım. Maçın ateşiyle kendisine çok fazla yüklendiğimi fark ettim.

    Ward’a karşı ilk maçtaki performansı gösteren birisi bence boş adam değildir.

   • AgnusDei

    ben kovaleve kötü demedim zaten. ama çirkefliği o yaptı. o kadar eğilmesi normal değil zaten. onun dışında bel altı olmayan vuruşları bel altı göstermeye çalıştı bu adam izlerken gördük. kovalev hala 2 numaradır ama ward ile aralarındaki kalite farkını göz görüyor. he hakem tko ile bitirmesweydi muhtemelen normal ko ile biterdi o maç. evet ben de kızgınım hakeme. onun yüzünden bu tartışmayı yapıyoruz insanlarla.

    • Big George

     İki boksör de bu ateşli ve kazanmanın önemli olduğu maçta boks dışı işler yaptı. Ben bunları hoş görüyorum şahsen, bu boku yemeyen yok artık amiyane tabiriyle.

     MAçın bir numaralı skandalı hakem bence. Boksörlerin çok çok önünde bir skandal. Kovalev’in ilk iki rauntta maça istediği gibi giremediğini görünce maçın UD-Ward sonucu ile biteceğine kanaat getirmiştim ben. Öyle ki Kovalev’in yıldırım gibi girmesi gerekiyordu ilk rauntlara ki Ward’ın kondüsyonu hazır yerindeyken, hünerlerini sergilemeden avantajı eline alsın, aynı ilk maçtaki gibi.

     İlk maçta kd ettikten sonra boşladı. Ward arayı kapattı. Bence ilk maç performansı Kovalev’in Ward ile arasında o kadar da seviye farkı olmadığını gösteriyor. Tony Weeks bence bitirmese Kovalev toparlanırdı, boksörlerin grogiden çıkma konusunda da süreleri değişiyor aslına bakılırsa. Benim boks tarihinde gördüğüm en sağlam isim bu konuda Calzaghe, çok ağır kdlerden kalkıp nakavtlar çıkarmışlığı var. Kovalev de böyle bir boksördü açıkçası. TKO çıkmasa bile UD ile biteceğini herkes biliyordu ama.

     İkinci kd sonrası Kovalev artık UD’ye razı olan bir boks yapardı. Kontra kovalardı. Bu arada seni kastetmedim Kovalev düşmanlığı yapıyor diye. Kariyeri bitti diyenler falan var, el insaf adam Ward’a yenildi. Ward’a yenilmek ile kariyer bitmez, Hüseyin Cinkara’ya yenilse biterdi mesela. 😀

     • AgnusDei

      ilk ve son kısmına katılıyorum. da kovalevin oradan sonra ud ile maçı tamamlayabileceğine katılmıyorum. zor kanka zor.

      • Big George

       Kovalev UD ile kazanır demedim zaten, kaybedebilirdi dedim. Ama edemeye de bilirdi, tükenmişti.

  • Claymaker

   https://www.youtube.com/watch?v=xZQlJsjSkO4

   Matematik yalan söylemez alın öğrenin bilmemek ayıp değil
   Hatalıysam çürütün eyvallah demem efendi gibi özür dilerim

   İkinci maçta kovalev net öndeydi ama kaybedecekti ilk maçtaki hırsızlıktan bahsetmiyorum bakın ikinci maçtada öndeydi ama ward harika bir boksör kovalevi bitirecek noktaya getirdi
   GGG sana uzun bir cevap yazmıştım kovalev barrera başlığı altında ama yayınlanmadı
   sorun değil ben buraya hakaret etmeye değil tartışmaya yeni şeyler öğrenmeye geliyorum
   Edecek lafınız varsa tartışın kimse kimseye katılmak zorunda değil belki özeleştiri yapmayı öğreniriz en olmadı

 26. AgnusDei

  ward düşmanlığı sizi kör etmiş. tamam ben abartıyorum hadi kabul. siz adamı yerin dibine sokuyorsunuz. ulan demezler mi adama. madem bu kadar kötü sporcu beş para etmez bu adam. nasıl oldu bu karne. kimleri kimleri nasıl devirdi bu adam. hiçbirinde mi patlamadı diye. ama siz diyorsanız tabi biz abartıyoruz. bizi bu ward sevdasi kör etti. objektif bakamıyoruz. ward aslında taksi şoförü.

 27. lenolewis

  Yani kovalevin bel altı yeme gayretini duydum ya bravo böylesini de ilk defa duydum aşmışsın gardaşım sen ne içiyon öyle.iyi ki bi ward kroşe vurdu da adam sallandı ona bakarsan ward ilk maçta kd oldu maçı hakem warde verdi yinede nasıl yorumlar bunlar. 2.maçta net hakem hatası vardı diyorum sen kroşe kondisyon diyorsun .kovalev ko olabilirdi o kroşeyle ama olmadı ve hakem sayacağına maçı sonlandırdı birazcık objektif olun aynısı warde yapılaaydı ne olurdu ne derdin kovalevi hakemler yenmiştir ward değil ister beğenin isterse de beğenmeyin

  • AgnusDei

   Tamam kardeşim ben seninle tartışmıyorum. haklısın.

   • GGG

    Bunlara gül geç 🙂 bunlara kalsa Ward, mikkel kessler’i, Arthur Abraham’ı, Carl Froch’u, Sakio bika’yı ve daha nicelerini hep belden aşağı vuruşlarla ve çirkeflikle yendi. Bir de kondisyonu bitmiş kovalev’in yoksa öndeymiş. E McGregor da Mayweather karşısında İlk 2 raund öndeydi, kondisyonu bitti diye yenildi yazık oldu. Aslında McGregor çok daha iyi boksör

    • AgnusDei

     aynen kardeşim floyd taksi şoförü hakemler maçı floyda hediye etti. mcgregor tysonu bayıltır. 🙂 🙂

 28. lenolewis

  Yorumlar facia yani ward o isimleri yendi diye kuralları yok mu sayacaksın herkes şöhretine göre mi kurallara tabi boksta . O maçlarda bel altı vurmadı ama bu maçta vurdu işte bunu kabullenmek size niye zor geliyor onu anlayamadım halen .2.maçı kim aldıyı tartışmıyorum hakem hatası var diyorum önce bunu bir anlasanız tartışma bitecek . Neyse siz bildiğinize dewam edin bende bldiğime iyi geceler

  • Big George

   Valla herkes şöhretine göre kurallara tabi dostum…

   Floyd’un Berto maçında bir ton faullü hareketi var. Hakeza sirk maymunluğu maçında McGregor resmen mma boksu yaptı on raunt boyunca. Srisasket Sor Rungvisai isimli kiralık katil sokak kavgası yaptı Roman Gonzalez’e karşı birilerinin koruması altında.

   Profesyonel boksta hakem, promotör, bahis baronları üçgeninin içine girdin mi her şey olur. Bu nedenle amatör boksun başarılı isimlerini daima daha çok seviyorum, bana göre onlar her zaman en iyi boksörlerdir. Loma, GGG, Ward, Rigo vb.

 29. lenolewis

  Çirkeflik dedinmi floydun daha çirkef dövüşen boksör varsa gösterin ama dloyd bu sitede tüm zamnların en iyisi diye dikte ettiriliyor sayfalarca yazılıp çiziliyor big gootge şaka gibi burdaki yorumcular 🙂 okuyunca çıldırıyorum 🙂

  • Big George

   Floyd bence tarihin en iyisi değil, çünkü benim “en iyi sporcu” tanımım rakamlara dayanan bir şey değil. Rahmetli ulu önderin dediği gibi “Zeki çevir ve ahlaklı” olmak, spor denilen şeyin, rekabetin, sportmenliğin adabına en çok yakışan kişi olmaktır. Yenmek, yenilmek bunlar sporun içinde daima vardır ve iyi bir sporcu olmayı etkilemez bence.

   Spor beden sağlığı kadar zihin ve sosyal anlamda ruhsal sağlığı da tedavi eden bir terapidir, amatör sporların ruhunda kardeşlik ve dostluk vardır sporcular birbirini sever, birbirlerini düşman olarak değil rakip olarak görürler, bir paylaşım vardır. Profesyonel sporlarda ise birbirinin kariyerini bitirmekten bahseder durur bu sözde sporcular.

   İlk spor organizasyonalarından olimpiyatlar yani Atina’da yapılan ilk olimpiyat Yunan şehirlerinin ve diğer memleketlerden gelen sporcular vesilesiyle toplumların birbiri ile kaynaşması amaçlanarak yapılmıştır ve bu organizasyondaki en önemli branşlardan biri de koşu yarışması yani maraton… Maraton savaşından gelir bunun adı, tüm Yunan kentlerini pers istilasından kurtarmak için yapılan savaşta Spartalı bir asker savaşın sonucunu haber vermek için durmadan ta Sparta’ya kadar koşar ve koşunun adı maraton kalır. Böyle sosyal ve toplumsal etkiler, varoluş mücadelesi üzerine kurulmuş bir şeydir spor.

   Bu nedenle asla Floyd’u en iyi diye nitelendiremem, ama 70-57 kilo arasında bir efsanedir bunu da reddedemem. Sporu sadece teknik anlamlarıyla ele alabilseydim, sokak dövüşünü de spordan sayardım. Spor bambaşka bir şeydir benim gözümde.

   Beşiktaş’ın her anlamda Galatasaray’dan daha az başarısı vardır ama bu onu Galatasaray’dan daha kötü bir spor kulübü yapmıyor mesela, nedeni ise bu tarz meziyetler barındırması. Ya da daha net bir örnekle; Başakşehir ikinci olmuş olsa da bir Göztepe’den hiçbir şekilde iyi bir takım değildir bence.

   • Claymaker

    Bu adamın yazdıklarına katılırsınız katılmazsınız gönlünüz bilir
    ama özeleştiri yapabilmesi her yorumuna olumsal bir bakış bırakması eleştiriye açık olması
    Nasıl tartışılır sözüne cevap niteliğinde
    Burayı değerli kılan yazarlardan birçok görüşüne katılmasamda
    Bu adamdan bir şeyler öğrenin arkadaşlar

    • Big George

     Eyvallah dostum, sporu spor yapan şeyi unuttuk çoktan, bunu kendimize hatırlatmak gerek.

     Bu arada bilgiyi yanlış yazmışım, Maraton koşusunu yapan asker de Atinalı, savaşın kazanıldığı haberini verdikten sonra yorgunluktan düşüp ölüyor.

   • GGG

    @big George, Mayweather konusu dışında sana katılıyorum dostum. Saygılar

 30. Claymaker

  buraya youtube linki koymak yasak mı acaba ?
  Link koyduğum tüm yorumlar engelleniyor sanırım

 31. Don King

  Wardi agirsiklete cikardiniz tamam dedik.aji cruzere indirdiniz neyse dedik.gggyi yariagira cikarmaniz bardagi taşırdı.dostum siz sitted fighter mi oynuyorsunuz yoksa boks mu yorumluyorsunuz.bu kadar rezil yorumun ilk kez bir başlık altinda toplandigini gordum.ne destan boxing ne abaount bilions ne ugur mehmet birdogan ne lennoxlewis…boksu bilen tek adam yorum yapmamış koca başlığa.beyler boks sizin hayal dunyaniz degil kendinize gelin.seviyeyi bu kadar düşürmenin manasi yok bence.tabi bazi arkadaşları tenzih ederek yapiyorum bu yorumu.onlar az cok kendilerini tahmin ediyorlardir

  • ahmet kurt

   ben hala bize şaka yaptıklarını düşünüyorum 😀

   • Don King

    Yok adamlar ciddi.1.80lik adamin ringe yüz kilo çıkmasını insanlar ister.anlarim bende de be kardesim tyson dediginiz adam yüz yılda bir gelir.boyle de bir gerçek var.

    • ahmet kurt

     tyson geniş omuzlu, kalın kemikli, yapılı bir insandı. o bile 95-100 kg dolaylarında dövüşüyordu. ward o fiziğiyle ağır siklete nasıl çıkacak merak ediyorum. naseem hamed in son hali gibi olur heralde 🙂

   • GGG

    @ahmet şaka yaptık size

    • ahmet kurt

     oh be şakaymış 🙂 şaka yapmadığınızı biliyorum zatende işi dalgaya vuruyorum.

  • GGG

   @don King doğrudur, sen bizden daha çok bilgilisin. Biz seviyeyi düşürüyoruz. egonu tatmin ettiysen gidebilirsin.

   • Don King

    Ego tatmini yapicak olsam olmayacak islerden bahsederim.mesela ward aj maçından konusurum.önce kendi yazdığına bak sonra kimin fantezi dünyasını ortaya serip ego tatmini yaptigina karar ver.

  • About Billions

   Don king, sen de eskisi kadar sık yazmıyorsun. Lomachenko vs rigondeaux haberinde gördüm en son yazdığını. Yorumlarından bizi mahrum etme dostum, imkanın varsa.

   • Don King

    Eyvallah dostum.her haberi takip ediyorum da yazmaya zaman olmuyor bu aralar.

 32. Don King

  Bokstan anliyan bir yabanci girse bu yorumlari okusa ne yapariz.ne deriz dosta düşmana.site yönetimi umarim tüm başlığı siler tertemiz eder.

 33. Yıldıray Çelik

  Site nin iyice çivisi çıktı arkadaş millet içip içip kafasını burda yaşıyor. Ward kim arkadaş siklet yükseltip joshua nın karşısına çıkarıyorsunuz delirdiniz mi siz? Burda joshua yı boksör yerine koymayan zerre bokstan anlamayan 15 yaşındaki veletler hiç alakası olmayan bir durumda bile joshua ismini ağzından düşürmüyor. Madem sevmiyorsunuz konuşmayın kardeşim mecburmusunuz. Joshua şu anda dünyanın en iyi ağır siklet boksörü ister seve seve kabül edin ister … boşluğu siz doldurun. Çok mu yetenekli hayır efsane mi hayır ama iyi bir boksör. Yok ward yenermiş yok bilmem ne ward kim arkadaş kovaleve yapmadığı pislik kalmadı kazanmak için. Henüz 2 nci round kd oldu joshua dan alacağı tek yumrukla ölür gider konuştuğumuz şeye bak ya iyice velet doldu burası. Conan onur gibi arkadaşlar gerçekten boks dehasıymış değerlerini bu Velet’leri görünce anladım gerçekten özür diliyorum kendilerinden.

  • GGG

   Ulan terbiyesiz adam, terbiyeli konuş. Haddini bil. Sen ve senin gibiler, kimsiniz de insanlara burada küfür, hakaret etme cüretini gösteriyorsunuz. Yorumlarıma bak, daha bir kişiye küfür hakaret etmemişim. Şimdi ben mi ergenim sen mi? Acıyorum ulan size. Hepimiz burada görüşlerimizi bildiriyoruz. Sporcular üzerinden değerlendirme yapıp fikir belirtiyoruz, birbirimizin kalbini kırmanın ne anlamı var. Bu yaptığınız saygısızlık. Utanın saygısız herifler

  • Yıldıray Çelik

   Ward un ağır siklete çıkıp joshua yı yeneceği fikrini beyan eden bir adama ne saygı duyarım nede karşıla alır konuşurum işine bak hocam.

   • GGG

    Terbiyesiz herif. Madem karşına alıp konuşmazsın, niye bana hitaben yorum yazıyorsun da küfür ediyorsun. Senin bu yaptığın erkekliğe sığar mı? Kimi yerin dibine soktuğunu sanıyorsun. Sadece kendini rezil ediyorsun. Saygı duymadığını mı söylüyorsun. Bu da senin karakterini ve aldığın terbiyeyi gösteriyor

 34. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Ward ile joshua yı aynı kefeye koyan yorumlar yazan arkadaşları yerin dibine sokmak kimsenin haddine değil sonuçta burası görüş bildirme platformu. Evet ward ile joshua yı denk tutmak biraz abes düşünce kabul ama yinede böyle düşünen insanları aşağılamak Heleki hakaret eder derecesinde aşağılamak çok yanlış..maalesef ward ı aşırı sevme hissi ward joshuayı döver demeye getiriyor zaten ikisinin karşılaşma olasılığı milyonda 1 ihtimal iken .. saygı duymak lazım bence

  • Yıldıray Çelik

   Neden haddine değil bu sitede herkes joshua yı överken Ahmet kurt tersi bir görüş bildirdi diye herkes linç etti ağzına geleni söyledi o zaman nerdeydiniz? Kaldı ki benim söylediklerim olmayacak olamayacak bir maçın sadece kendi egosunu sevmediği bir boksörün üzerinden tatmin etmeye çalışan insanlara verdiğim cevap. Söylediklerimin arkasındayım.

  • GGG

   @tek kral dostum, sağolasın

 35. lenolewis

  16 eylülde ggg karşıtları ayıklanacak zatwn boks bilmeyenler olarak zaten yorum yazmayıda bırakırlar iyi de olur hani.2018 de olursa tabi wildercılarda ayıklanacak zaten . Ggg-canelo. Jashua-wilder maçlarından sonra kim bokstan anlıyor anlamıyor ortaya çıkacak zaten kimse dert etmesin az kaldı

 36. conan

  “kangal aslanı döver” diyenleri hatırladım, buradaki yorumları okuyunca. 😎

 37. conan

  kangal aslanı düverse, ward da joshuayı düver arkadaşlar. gelin boksta sikletleri kaldıralım 😛

  • Tek kral DEONTAY WİLDER

   Ward bu tehlikeli adam kanka ne yapacağı belli olmaz baktın 20 kilo alıp heavyweight olmuş..bellimi olur 🙂 buda joshuanin sonu olur 🙂 eyvah eyvah

  • ahmet kurt

   hele wilder ı tek koluyla düver ward 🙂 gözlerim ”golovkin stevenson ı, kovalev i, ward ı nakavt edip emekli olur” diyen arkadaşı arıyor. ulan yazık ki bize o arkadaşla bile dalga geçiyoduk 🙂 şuanda wardseverler rakipsizliklerini ilan etmiş durumda. bu sitede ne joshua ne wilder ne de golovkin böylesine abartılmamıştır.

   • GGG

    Joshua yeni Muhammad Ali, 1-) Joshua Muhammad Ali’den daha iyi olacak. Tüm zamanların en iyi boksörü. Joshua’yı yenebilecek bir boksör yok. Joshua’yı dünyada hiç kimse yenemez. Joshua’nın bu dünyadan olmadığı ispatlanmıştır. Gözlerinden her an ışın çıkabilir ve yumruk attığında bir fili rahatlıkla öldürebilir

    2-) Ward teknik kapasitesi çok yüksek, çok çalışkan ve yetenekli bir boksör. Ward’ın her maçı büyük maçtı. Eğer bir ihtimal ağır siklete çıkabilirse, hızını ne kadar kaybedeceği ve ne kadar güç kazanacağı ile orantılı olarak, üst düzey boks zekası ve yetenekleri sayesinde, Joshua ile uzaktan dövüşebilir. Joshua’nın çok da iyi bir boksör olmadığını göz önünde bulundurursak, Ward’ın bir şansının olduğunu söyleyebiliriz.

    Ahmet sence hangi yorum daha mantıklı?

 38. Burak Yurtsever

  Joshua’yi ward’ın karşısına çıkaracak şey nedir, onu duşunmek lazım öncelikle. Andre ward’ın pay per view satmadığını biliyoruz. Böyle bir risk alıp getirisinden emin olmadığı maça çıkar mı? Hayır. Amatör bokstan beri ağır siklette dövuşüp profesyonel arenada uzerine kas ve kilo olarak kutle ekleyen biri sağlığı açısından böyle bir tehlikeye girer mi? Hayır. Bence o kiloda ringde duşup bayılma ihtimali bile var. Bildiğimiz kadarıyla bir boksörun siklet çıkmasının sebebi başarılı ya da başarısız olmasıdır.Başarısızsanız daha iyi işler yapabileceğiniz bir siklete geçersiniz, başarılıysanız da kendinize daha iyi rakipler bulmak için bunu yaparsınız. Hali hazırda iki boksörun de zorunlu kemer koruma rakipleri ve sikletinde yenip tartışmasız 1 numara olabileceği rakipler var. O yuzden bu seçenek de anlamsız. Sanırım bu maçı meşru yapabilecek başka bir mantıklı sebep yok. Maçası yetiyorsa, delikanlıysa karşısına çıksın gibi laflar gerçekçilikten uzak ve mantıksız deyişlerdir. Joshua ward’ın karşısına çıkmadığı zaman ondan kaçmış olmaz. Bu kadar uzunca yazmak istemezdim aslında ama ciddi ciddi bu maçın olma ihtimali duşunulmuş ve konuşulmuş. Ward için olsa da joshua için bu maçın olma ihtimali bence yok.

 39. About Billions

  WaRd doğru söylemiş bence. Stevensonın düşüncesini bilemeyiz ama olaylardan yola çıkarak, büyük maç istemiyor düşüncesine sahip olmak zor değil bence. En azından benim için. Kemerin elinde olması, her zaman bi koz. Kozunu erken oynamayıp, ilerleyen yaşında riskli bi maça çıkıp, kazanır ve şampiyon olarak bırakırsa, büyük boksör denebilir ya da yine kozunu sona bırakıp, kaybetse bile, iyi para kazanıp, bırakabilir. Kemer, akıllı bi boksörün elinde, o boksöre çok şey kazandırabilir bence. Para olarak da kariyer olarak da. Stevenson, sikletinde ki her boksöre ters gelebilecek bi rakip. Solak, Uzanma mesafesi çok iyi, çok ani ve ölümcül yumruklara sahip. Bu özellikleri bile bence, sikletinde her boksörü sıkıntıya sokabilir. solunu sağlam yeyip, hala maça, maça yeni başlamış gibi ya da oyunun hakimiyetini elinde tutarak maça devam eden bi boksörün, oyun dengesinin bozulmaması çok zor. Stevenson, herkes için tehlikeli bi boksör bence. Ben hala kovalev vs stevenson maçı olmasını çok isterim. Bellew, “wardun o stili beni yenemez.” Gibi şeyler söylemişti geçen günlerde. Ward, aynı filmde rol almışlar ve buna gönderme yaparak, “bu gerçek, bu film değil.” Gibi şeyler söylemişti. Tam hatırlamıyorum söylenenleri ama ana fikir böyleydi. Ward vs bellew maçı olası ihtimaller arasında sanırım. Stevenson vs ward maçını tercih ederim. Umarım gerçekleşir bu maç.

  • ahmet kurt

   bu adamın forumdaki yorumları aldırmayarak kendi halinde yaptığı, haberin bilhassa kendisini ilgilendiren yorumları yazma gayretine hayranım. gerçekten ne konuşulmuş umurunda değil. sadece işine bakıp haberde bahsi geçen o konu hakkındaki düşüncelerini dile getiriyor 🙂

 40. Sugar ray robinson

  Floyd patterson da doğal ağır siklet deyilldi ama başarılıyda baya ama o stiliyle alakalı ward böyle büyük ağırsikletlerin Cruiser ların olduğu bir dönemde bellewi bile yenemez gibi geliyor saçma olur Cruiser a çıkması fiziği kaldırmaz çenesininde kaldırcağını sanmıyorum kovalevin parmak darbesine down olmuş adam kaldıramaz

 41. Kanguru Perkovic

  Joshua Ward maçı olma ihtimali yok denecek kadar az. Zaten bence wardin en ideal sikleti superorta hafif agir da da çok siritmadi ama kruzer ve ağır ward kaldiramaz . Kruzer da bence usyk ve gassieve nakavt olur. Joshua ile yapsa da nakavt olur çok ciddi cüsse farki var. Bence de artik wardin artik kanıtlayacagi birsey kalmadi. Kendini efsaneler arasina yazdirdi bence suan yapması gereken 2 şey var ilk olarak stevenson ile yapmali onu yendikten sonra da ggg ile superorta da bir maça çıkmalı ve boksu bırakmalı. Bu 2 maçida kazanirsa ward tum zamanlarin en iyi boksorlerinden biri olur kuşkusuz

 42. Harun

  joshua ward’ı 1. round’da öldürür. siz hala yener diyorsunuz 😀 düşünsenize wlad’a 11. roundda attığı gibi bir aparkatı andre ward’a attığını, daha sedye gelmeden ward ölür. kazanma ihtimali %0. yumruk isabet ettirmesi bile zor. yener diyen zaten bokstan anlamıyordur. ward fanları joshua, wilder ve golovkin’i savunanları geçmiş durumda. hatta fark attılar.

 43. Harun

  ahmet abi ben sana kesinlikle katılıyorum. yalnız değilsin. doğru yoldayız. zombi istilasında gibiyiz, sayımız az fakat doğru olan biziz 😀

 44. Ziyaretci

  Yani nasıl bir tartışma ward ağır siklette ne işi var olabilir mi? Bu lafı ortaya atanı dikkate almak komedi lütfen konuşmayalım
  Dün A sporda eubank ın blackwell maçının tekrarı vardı izledim AVni nin işi gerçekten zor adam her round patlıyor tekrar tekrar
  Turnuvayı Tivibu açık kanaldan mı verecek bilgi varmı

  • Harun

   joshua-klitschko gibi büyük bir maçı açık kanaldan verdiyse bunu da açık kanaldan verir diye düşünüyorum. eubank konusuna da katılıyorum. avni’ni işi çok zor

 45. Harun

  yanlış anlamayın ama düşününce söyledikleriniz size ne kadar mantıklı geliyor? samimi olarak söylüyorum. biz günümüzde ağırsiklette joshua’yı kim yenebilir diye düşünüyoruz. siz de andre ward’ı savunuyorsunuz. tekrar düşünün

 46. Ziyaretci

  joshua bu kadar abartmayalım en sevdiği ağır siklet şuan ancak joshua yı wilder de, ortizde, furry de yenebilir
  Joshua benim gözlemlerimle neredeyse tüm maçlarını izledim- asla yenilmeyecek bir boksör değil ancak gerçekten iş disiplini olan ve çalışkan bir boksör şuanki ağırsikletler karşısında her zaman ihtimali en az % 65 dir
  Ancak yenilmez değildir – bunu whiyte maçında ve kliçko maçında gördük
  Ancak benim gördüğüm bu çalışma azmi bitimezse sürekli gelişecek ve 2 yıl sonra yenilmez bir boksöre dönüşecektir
  Zaten yenilirse 2019 sonuna kadar rakiplerin şansı var 2010 dan itibaren bence rakiplerinin şansı kalmayacak çünkü her maçında ilerliyor bu adam ve akıllı o kütleye rağmen yumruklardan inanılmaz kaçıyor – kliçko maçında kliçko bir sürü yumruk boşa salladı
  Tiibu inşallah sadece avni maçı açık kanaldan vermez

 47. irfan çakmakçı

  Sitenin yorum kalitesi ayaklar altinda.angusun teki ward agir siklete çıkıp aj yener filan diyor.dovüş sporlariyla ilgilenmiyen ergenler kendi fantazilerini burada yazıp sitenin değerini düşürmesin. Ward birakin ağir sikleti yari ağira bile cikamaz.33 yasinda 11 kg almak kad yapmak kolaymi saniyorsunuz.ancak gotu gobegi buyutur bu yaştan sonra.20 yaşlarda olsa siklet çikabilir.birde alt sikletlerde kg çoky
  Yakin super ortadan hafif agira çikmak 3.5 kg hafif agir yari agir arasi 11 kg.birde bu aj dusmankigi had safhada şu anda adam sikletin krali mevcut boks9rler arasinda aj ile kapişabilecek rakip yok.wilder bir yol tutturmuş kofti kanaldan gidiyor.şu ana kadR ciddi bir maçi yo

 48. halil bulut

  Ama ward ile stevenson maçı gercekleşse çok güzel geçer ward sarilma taktiğini ona biraz zor uygular. Andre ward çok büyük bir efsane ama adonisinde kazanma ihtimali ward kadar olmasada yüksek sizce bu maç nasıl geçer arkadaşlar

 49. Ziyaretci

  Kovalev gibi bir canavar ward a karşı çaresiz kaldıysa bence stevenson un şansı olmaz ama güzel maç olur

 50. conan

  Yahu arkadaşlar ward rüştünü dibine kadar ispat etmiştir. Bırakın wardı da golovkin bir siklet yükseltsin görelim bakalım üst siklette ne yapabiliyor. Ward önce adonis sonra da beterbievle maç yapıp emekli olup keyfine bakmalıdır.

 51. Kanguru Perkovic

  Gassiev usyk joshua 3 ude zorlanmadan nakavt eder wardi Gassiev biraz daha teknik özürlü olduğu icin ward maçı 12 raund vur kaç yapmaya çalışır ama gassiev elbet yakalar ve nakavt eder. Zaten usyk mukemmel bir boksör ward kadar teknik olmasada gayet teknik boksör ward hiçbir şekilde usyk e üstünlük kuramaz. Joshua ward zaten cusse farkı ortada wardin yumruk gücu agirsiklete yetmez ve hizi da azalacagina gore joshua karşısında nakavt kaçınılmaz olacaktir.

 52. AgnusDei

  Arkadaşlar burada yorum yapıyoruz katılmasanız da saygı duyacaksınız. Sitenin çivisi çıktı madem gidin siteden yorum falan yapmayın. Ben ortaya iddia atmadım. Ward kendisi aj ile karşılaşmak istiyor ve kendi görüşüne göre herkesi yenebileceğini düşünüyor. ben de bunun olma ihtimallerini kendimce dile getirdim. dedim ki her türlü joshua favori ama wardın kazanma ihtimali hızından ne kaybettiğine ve gücüne ne kattığına göre değişir. siz bunu nasıl anladıysanız veya okumadan yorum yaptıysanız bilemem. kusura bakmayın da çoğunuzla bundan sonra muhatap bile olmam.
  bugün gördüm ki çoğunuz okumayı ve okuduğunu anlamayı bile beceremiyor. sizle boks mu tartışılır? ben ne 15 yaşında ergenim yukarıdaki arkadaşın dediği gibi , ne de sitenin çivisini çıkaran kişiyim. sitenin çivisi çıkıyorsa bunu sizin fanatiklik derecesine ulaşmış joshua sevginiz yapıyor. arkadaş saygı mı duymayacakmış bende ona saygı duymam çok da bir yerimde sanki. üstüne ward aj karşılaşması muhabbetini ortaya ben veya ggg çıkarmadı. kör değilseniz bakarsınız yabancı forumlardan youtube’undan ward’ın kendi açıklamalarına kadar her yerde dönüyor bu muhabbet. he siz günah keçisi ilan edecekseniz birini ben bu olayı kabul etmiyorum arkadaşım. benden uzak durun bana göre siz boks bilgisi beş para etmez fanatiklersiniz. boks izlemeye joshua ile başlamış tiplerden de bu beklenir. hani ciddi söylüyorum şu saatten sonra bir kaç arkadaş benden ve yorumlarımdan uzak dursun , çirkinleşirim yoksa. bana saygısı olmayana benim hiç olmaz.

  • GGG

   Kardeşim bunlar aile terbiyesi almamış ve hayatında hiç görmedikleri adama internet üzerinden küfür hakaret edip egosunu tatmin eden kalitesiz insanlar. Okuduğunu anlamıyor yada anlamak istemiyorlar. Bokstan anladıkları falan da yok. Bu onların terbiyesizliği. Onların ayıbı onlarla kalsın. Ben de artık bir çoğuyla muhatap olmayacağım. Ettiğiniz lafları aynen size iade ediyorum

 53. Şamil Yalcn

  Ward aliyide, foremanı da yener Fraizer da kimmiş 😀 Rocky Marciano kariyerinde hiç kaybetmediyse Wardla maç yapmadığı için 😀 Herkese iyi günler hayırlı bayramlar. 🙂

 54. leGGGend

  Golovkin kendini çok iyi histtiğini ve 40 yaşına kadar boks yapmak istediğini açıkladı.

  Mehmet bey Golovkinin fransız L’equipe gazetesine verdiği güzel röpörtaji yayınlarsanız sevinirim, ikizi Maksimle ilgili güzel hikayesini anlatmış, birde çocuk bekliyormuş:)

 55. GENNADYMUSTAFA

  ANDRE WARD adonisi puanla yener çok rahat, hiç tereddüt bile etmiyorum wardın cesareti hepsinden çok
  Adam süper six serisinde hepsini duman etti geldi hafif ağırın en baba adamını yok etti 2 kere ama her zaman diyorum sikleti hafif ağır ve süper orta çünkü siklet çıktıkça teknik ölür yerini güce devreder ward da hafif ağır çok yakışıyo ben varda deyil ağır siklette yarı ağırda bile şans vermiyorum, yukarıda arkadaş joshua yı yenebilir demiş arkadaşlar siz hayatınızda 198 lik bi adamla yan yana geldinizmi helede joshua gibi bir genç aç biriyle wardı ilk rauntta nakavt eder

  • conan

   Gennady kardeşime 10 puan

   • conan

    @gennady

    Ben bir kez 202lik bir arkadaşla yan yana yürüdüm sohbet ettik vs. insan aşağılık kompleksine giriyor yahu. Ha ben de türkiye ortalamasına göre kısa sayılmam 179 zorlarsan 180 😀

  • GGG

   Benim boyum 186 ve 198 boyunda bir arkadaşım var. Ve ona kolaylıkla yumruk atabiliyorum. Hatta çenesine uzanıp bayıltabilirim de

   • conan

    Yaw sen doğa üstü güçlere sahipsin. Konumuz sen değilsin. Kriptonlu seni

   • Don King

    Hay masallah.hiddetinden yer gok sarsiliyor aslanım.

   • Don King

    Dostum benimde boyum bir onbe tek ziplayista kavak agacinin ucuna atlıyorum(: (:

    • GGG

     senin Allah’ına kurban don king. Başka hangi ağaçların ucuna atlıyorsun? 🙂

   • Harun

    12 cm ciddi bir boy farkı. ya sen çok yeteneklisin ya da arkadaşın ringde hareket etmesini bilmiyordur. dediğin gibiyse arada ciddi kalite farkı var.

   • GGG

    Yok benim arkadaş boks yapmıyor, arada takılır ama 🙂 Yani Demek istediğim, boks yapmayan biriyle yapan birinin arasındaki fark neyse, Ward ile Joshua arasındaki fark da aynıdır. Ama siz yine de benim özel güçlerimin farkına vardıysanız sizi tebrik ediyorum 🙂

 56. conan

  Ya ward ağır siklete çıkarım sözünü bence eğlence amaçlı söylüyor. Ortada bariz bir boy ve hacim farkı var. Size does matter arkadaşlar. Hadi bunu usyk dese mantıklı tartışılır ama ward ağır siklette maç kazanamaz. Böyle iyi bir boksörün böyle saçma bir lafı ortaya atmasını ben dozu kaçmış viskiye bağlıyorum. Ulan mike reyiz sen ne adammışsın be. 178 boyunla 2 mt lik adamlara kafa tuttun yıktın yıkıldın. İşte mike reyiz bu nedenle efsane. Wardın dili sürçmüş. Bunu tartışmaya bile gerek yok. İnternet ortamında kangal aslanı yener diyen ergenler gibi olmayalım. Fiziksel gerçekler vardır. Ancak filmlerde olur bu hayaller. Aslan kangala bir pençeyi vurduğu anda kangal pert olur. Keza ward da nakavt olur. Taş yerinde ağırdır.

 57. conan

  Ben belgeselleri çok severim. Aslan sözde ormanların kralıdır. Boğa, bizon, gergedan, su aygırı ve fil aslanı osurta osurta kovalar. Maalesef iri olan kazanır. Gerçek hayat bruş li filmleri gibi değildir.

 58. conan

  Ha yukarıda yazdığım iri yatı hayvanları da 170 lik sıska bir zenci tüfekle öldürür. Gerçekler ne acı, hacı.

 59. conan

  Şu insanoğlunun zekası olmasın, joshua gibi bir yarmanın bile şempanze karşısında hayatta kalma şansı sıfırdır. Doğadaki en zayıf güçdüz canlılardan biri insandır.

 60. emregani yavuz

  Wardla aj mukayese eden kimse saçmalamıştır. Neyse ward stevenson macı için ud ile ward ko ile cıkacak d
  Her sonuç stevenson aleyhinedir. Kondusyonu yeterse stevensonun, başabaş geçer maç. Yorulursa kovelev gibi yenilgi kaçınılmazdır.yaşıda yaklaşık 40 dogru geldi sanırım. Onun harici ggg ile olabilecek maçta gggnın fazla yumruk isabetinden mütevellit wardın daha fazla darbe alacagını varsayarsak. Epey zorlanabileğini düşünmemek elde deil. En zorlanacağı maç olacaktır. Biraz gggnin durumuna bağlı olur. Bir canelo macını çıkarsın. Sonuca göre ve psikolojik durumuna göre bir çıkarım yapmak daha dogru olur

 61. AgnusDei

  Conan ben zaten yener demiyorum ama wardın durumuna göre kendine ufak da olsun bir kazanma ihtimali yaratabileceğini düşünüyorum. ha yanılıyorsam yanılıyorumdur o kadar basit kardeşim. 🙂

  • conan

   Mike reyizin büyüklüğünü şimdi daha iyi anlıyorum. warddan 3 cm daha kısa bir adam yıllarca ağır sikleti domine etti.

   Mike reyiz i love you

   • Big George

    Tyson’u tyson yapan bence eşsiz stiliydi, o kısa boyunu avantaja çevirecek kadar akıllı bir adamdı Tyson, onun o meşhur eğilmeleri karşısındaki boksörün ona uzanamadan gardının altına girebilmesini sağlıyordu, böyle olunca yüzünü koruyan adam daha aşağıdan bedenine ve çenesine aparkat ile aldığı yumruklara karşı çaresiz kalıyordu.

    Tyson bundan dolayı başarılıydı, Ward ise tamamen ring kullanımı ve karşısındaki adamı pasifize etme odaklı dövüşüyor Tyson bu meziyetiyle kendisinden uzun adamlara boyunu bir avantaj olarak kullandı, Ward için bu olay dezavantaja döner.

    Evander, Tyson, Foreman gibi enteresan boksörler ve stiller kalmadı artık. Yahu yaşlı Foreman’ın gardı bile ilginçti. 😀

    • ahmet kurt

     Sağ elini sol kolunun dirseğine, sol elini da sağ kolunun dirseğine koyup birleşen kollarıyla suratını korurdu 🙂 tabi bu gardın pek etkili olduğu söylenemezdi. Çünkü kafasının üstü açıkta kaldığı için geleni geçeni almaya devam ederdi 🙂

 62. conan

  Allahın gücüne gitmesin de bu adonis stevenson orangutana benziyor, evrimin ispatı gibi bir adam ya. 🙁

  • emregani yavuz

   Soner bence stevenson rocky 3 a takımı filmindeki mr T tıpatıp benzemektedir.

 63. Harun

  kovalev 181 ward ise 183 olması gerekiyor. bu işler boyla olmuyor. kemik kalınlığıyla doğru orantılı. mike tyson 178 boyla ağırsikleti süpürdü fakat tyson çok güçlüydü. sen ward’ı onunla hiç kıyaslayamazsın. ward puancı bir boksör 183 boyla ağırsiklette puan alıcı vuruşlarla iş yapamazsın. ne wildere ne joshuaya yaklaşamaz bile. ward da antrenörü de iyi sallıyorlar. sizde bize hak verin. bu size nasıl mantıklı geliyor hala anlamıyorum.

  • GGG

   Virgil Hunter iyi bir antrenör. Boş konuşacağını sanmıyorum

  • Harun

   katılıyorum iyi bir antrenör. ben yinede bu konuda mantıklı bir sonuca ulaşamadım. joshua ile ismini parlatmak istiyor fikrindeyim.

 64. Metehan Ateş

  bir deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış misali ward böyle bir söz söylemiş sizde ciddiye almışsınız 😀

 65. Burak Yurtsever

  Counter-puncher diye tabir edilen boksörler her zaman tehlikeli olmuşlardır. Evander holyfield, zamanının david haye’i , deontay wilder, danny garcia, adonis stevenson gibi boksörler bu sınıfa sokulabilir. Ringde ne kadar aktif ve puan alıcı olursanız olun bu tarz boksörlere karşı her zaman tetikte olmalısınızdır. Deontay wilder artur szpilka maçında önde olmasına rağmen maçı domine etmiyordu. Ortada gidip gelen maçta wilder szpilkayı bir anlık yakalamasıyla bayıltmıştı. Aynı şekilde amir khan danny garcia maçına khan çok iyi başlamasına rağmen garcia’ya verdiği açıkla her şeyi berbat etmişti. Adonis stevensonın da bu sebepten öturu şansı hiç az değil. Andre ward bir usta ve 1 numara şu anda ancak bu siklette görduk ki yakalandığı anlar da oluyor ve super 6 dönemindeki kadar ulaşılamaz değil. Kaldı ki david haye klitschko maçında david haye’in yaşadığı fiziksel dezavantaj bu sefer stevenson’ın lehine. Nefis bir uzanma mesafesi ve iyi sayılabilecek bir tekniği var. Andre ward gibi hareketli bir hedefe karşı ne yapabilir bilmiyorum tabii. Ama şundan eminim andre ward’a karşı iyi bir şansı var. Bu maça adonis’in para kazanmaya mı yoksa maç kazanmaya mı çıktğı sonucu belirleyen faktörlerden biri olabilir. Aynı şekilde mental olarak da nasıl hazırlandığı da önemli. Ward kovalev’i ringde bence psikolojik olarak da yenmişti. Eğer gerçekleşirse tadından yenmez bir maç olur ve light heavyweight’in en iyisi belirlenir.

  • About Billions

   Güzel bi yazı. Eline sağlık. Sadece wilder, bence kontracı boksör değil. Tabi sen öyle görüyorsan, saygı duymaktan başka bi şey düşmez bana 🙂 . Canelo, Jean Pascal mesela çok daha iyi kontracılardır benim için. Çok sevdiğim, bi çok maçını zevkle izlediğim, juan manuel Marquez, bence en sağlam kontracılardandır. Kontra deyince aklıma gelen ilk isimlerden bi tanesidir 🙂 .

   • Burak Yurtsever

    Ben teşekkür ederim hocam sağolun. Juan manuel marquez benim için Mexican style in tanımıdır. Hemen hemen her maçını seyretmişimdir. Bu arada wilder’ı counter Puncher görmemenizin sebebini merak ettim.

    • About Billions

     rica ederim. ordinaryus h arkadaşımız, benden daha iyi bi açıklama yapmış wilder konusunda 🙂 .

   • Ordinaryus H

    about billionsa katılıyorum kontra diyince aklıma 2 isim geliyor biri marquez diğeri de bu işin ustası floyd mayweather jr. bununla beraber eskilerden sugar ray de çok iyi kontracılardan. şu an aktif boksörlerden en iyi kontracı bence kesinlikle rigondeaux. george groves da çok yumruk yemesine ragmen harika kontralar çıkartıyor.

    burak güzel yazmışsın yalnız saydıgın isimlerden bir holyfield çok iyi kontracı. wilder, haye, stevenson’a çok iyi kontracı diyemem. iyi baskı kuruyorlar özellikle haye çok kıvrak ama baskı altındayken kontra çıkarmalarına nedense pek rastlamadım.

    • Burak Yurtsever

     Sanırım kontrayı yorumlayışımız biraz farklı. Ben kontrayı baskı altında çıkarılan yumruklar olarak yorumlamadım. Rakibinizin size çıkardığı herhangi bir direk, kroşe veya kombineden sonra sizin ,onun kendini savunmasız bıraktığı bölgeleri cezalandırmanız olarak yorumladım. Mesela szpilka-Wilder maçında szpilka nın bir yumruk girişiminden bıraktığı açığı wilder’ın cezalandırması. Pacman marquez son maçında pacman’in raund sonunda verdiği açığı marquez’in doldurması. Anthony joshua charles martin maçında charles martin’in 2 direk girişiminde de yeri boylaması gibi. Wilder’ı o yüzden counterpuncher gördüm, dediğim gibi yorumlayışımızla alakalı herhalde.

     • Burak Yurtsever

      Aynı şekilde David haye dernek chisora maçındaki nakavt enzo maccarinelli maçındaki nakavtlar da beni böyle düşündürmüştü.

     • Ordinaryus H

      hayır dostum kontrayı yorumlayışımız tamamen aynı.baskı derken aynı senin dedigin gibi rakibin yumruk girişiminden sonra çıkarılan kombine.
      wilder spilzka örnegi kontra bir yumruktu ama bu wilderın stilinin counterpuncher oldugu anlamına gelmiyor. her boks maçında illa ki kontra yumruklar çıkıyor. kontracı boksörler herşeyden önce kontra çıkarma tekniklerine sahiptir, bu teknikler stabildi; pull counter (bkz floyd), block counter (canelo), slip counter (rigo) , roll counter (marquez) gibi..
      wilder bu tekniklerden hiçbirine sahip değil. spilzka maçındaki counter sürekli yapmadığı ve reach avantajıyla şansa isabet etmiş olasılığı yüksek bir counterdı. wilder’ın kontracı bir dövüş stili ya da tekniği yok.

      • Burak Yurtsever

       Vaov. Çok teşekkür ederim hocam gayet ikna ediciydi. Bunu izninle kaydediyorum.

      • About Billions

       katılıyorum. müthiş bi yazı dostum, eline sağlık.

      • Ordinaryus H

       teşekkürler

 66. Tugay Özay

  Ward’ın bölüm sonu canavarının Golovkin olduğu teorisi çok anlamsız. Golovkin, Ward dan daha iyi, ulaşılması zor bir boksör mü ki? Canelo’ya kaybettikten sonra ne diyeceksiniz merak ediyorum.
  Ayrıca Ward’ın kendine göre bir hedefi var, saygıyı hak ediyor. Joshua falan abartı da Bellew i rahat tokatlar.

  • Gökhan Kubat

   Belew iyi boksör Haye maçında anladım..(Aslında hiç sevmezdim bu maçtan sonra ısındım biraz ) Yendiği için söylemiyorum ama tekniği,savunması, gücü , çenesi hepsi iyi diyebilirim..Kırışmaya girdiğinde bile sağlam durdu..O yüzden tehlikeli bir adam bana göre Wardı yenebilir..Yenilse bile zorlayacağına eminim.

   • Tugay Özay

    Bellew in diğer maçlarını izle. Çenesi iyi falan değil. Haye doğru düzgün yumruk atamadı eski Haye olaydı harcamıştı Bellew i.

   • GGG

    Bellew’in haye’yi yeneceğini söylemiştim, yendi. Ama Ward karşısında bir şansı olmaz. Ward fazla zorlanmadan kazanır

  • Big George

   Neden olmasın GGG kadar dominatör bir boksör var mı son beş altı senedir boks piyasasında? Kemerlerini ne zamandan beri savunduğu ve kaç senedir kendi sikletinde önüne çıkanı devirdiği, amatör kariyerinin ne kadar dolu olduğu, hayatında hiç kd olmaması bile bir etken.

   Sırtı yeri görmemiş bir boksörden bahsediyoruz. Aynı şekilde Ward da uzun zamandır yenilmiyor. Bunlar birbirine yakın sikletlerin uzun yıllardır yükselerek artık son bir zorluğu atlatarak boksu bırakması gereken isimlerdir. İkisi de boks dünyasında birbirinin dengidir ve birbirleri şu an için kendilerine rakip bence.

   Daha iyi değilse bile daha kötü değil. Ne kağıt üzerinde, ne de başka bir yerde.

   • GGG

    Big George, katılıyorum dostum. Golovkin belki de Ward’ı yenebilecek tek boksör. Aynı şey Ward için de geçerli

   • Tugay Özay

    Ward’un rakiplerine bakıyorum, Golovkin’in rakiplerine bakıyorum. Arada uçurum var.
    Demek istediğim Ward’un Golovkin ile maç yapmaya ihtiyacı yok. Ama Golovkin’in Ward ile maç yapmaya ihtiyacı olabilir.

    • GGG

     Haklı olabilirsin. Ward ve Golovkin’in kariyerlerini yada rakiplerini kıyaslayamayız. Ama Golovkin de uzun süredir sikleti domine edip, kilosundaki en iyi boksörleri yenmiş. Ezici bir üstünlük kurmuş ve boks dünyasında gündem olmuş, kalitesi ve gücü tartışılmaz bir boksör. Ward eğer siklet yükseltmezse ve boksu bırakırsa herkes Ward’a sorar, neden Golovkin’le maç yapmadın diye. Çünkü Ward’ı yenebilecek tek boksör Golovkin’dir. En büyük sebebi de rakiplerini yakalamayı çok iyi bilmesi. Baskılı oyunu rakibinin oyun kurmasına engel oluyor. Olası bir Ward – ggg maçında, ben %51 Ward, %49 Golovkin derim. Bu maç mutlaka yapılmalı

    • Big George

     İyi de dostum bu Golovkin’i değerlendirmek için bir etken değil. Golovkin karşısına kim çıkarsa çıksın devirdi. Canelo ve Eubank haklı olarak kaçtı kendisinden.

     Mikkel Kessler, Abraham, Saiko Bika, Carl Froch elbette daha medyatik isimler ve büyük boksörler. Karşısında kim çıkarsa yendi Ward da. Süper Six gibi bir organizasyon ile iyice parladı, o da var… Ward daima medyanın gözünün önünde oldu. Keşke Calzaghe efsanesi ile dövüşebilseydi.

     Ward’ı bence Calzaghe gibi her an stil değiştirebilen, çözülmesi çok zor bir boksör yenerdi.

     Golovkin’e tekrar dönersek, bu adamın dövdüğü isimler medyatik değil ama çok önemli boksörler. Kell Brook veya Lemieux kötü birer boksör değil, Jacobs çok büyük bir boksör, ismi yok diye herkes küçümsüyor ama Light Heavy’e çıksa şampiyonluğa oynayacak bir adam bu. PPV rakamlarına veya hayran sayısına bakan insanlar daha önce şampiyonluk yaşamış bu rakiplere taksici gözüyle falan bakıyorlar ama alakası yok.

     Ward ile denk bir kalitede boksör bence. Tüm dünya kamuoyu da bu maçı istiyor. Canelo engelini atlatırsa artık Golovkin’in kariyerine, en sevmeyen insan bile laf edemez bence. O zaman Ward ile maçın sırası gelir bence.

     • Ordinaryus H

      big george, little g caneloyu yense (ki sanmıyorum) kimse kariyerine laf edemez demişsin. niye laf edemezmiş? 35 yaşındaki 3g nin yendiği üst düzey 5 isim say desem sayabilecekmisin. hadi 3 tane say desem? jacobs ve canelodan sonra welterdan 2 siklet çıkan brook’u araya sokmaya çalışacaksın 😀 ward’un isminin yanında 3g yi anmayın kardeşim. herkesi domine etmiş diyosun domine edilmiş isimlerin hepsi alt seviye boksörler. boksta en önemli terim defanstır 3g’de de yok. bu nedenle çok iyi bir boksör degil.bir türkiyede mütevazi diye şaban tipli diye çok seviliyor hepsi bu. bence sen ward demeden önce dua et de caneloyu yensin.

      • ahmet kurt

       bazı boksörler floyd gibi defans ağırlıklı boks yapar. maçlarında izleyicilere güzel ve gösterişli yumruklar izletmezler. rakiplerinin suratlarını deforme bile edemezler. bazı boksörlerde golovkin gibi gassiev gibi ofansif boks yapar. savunmalarına pek önem vermezler çünkü çeneleri sağlamdır. maç boyu rakiplerini köşe bucak kovalayarak onlara hayatlarında yemedikleri yumrukları vururlar. hala defans diyosun. golovkin sağlam çeneli, gerek kemik yapısı gerek vücut yapısı olsun çok sağlam ve kuvvetli, dayanıklı ama çok hızlı olmayan bir boksör. şimdi bu fizikle golovkinden floyd mayweather gibi dövüşmesini bekleyebilir misin? mesela avni yıldırım o fiziğiyle eubank gibi dövüşebilir mi? golovkinin defansı kötüymüş. golovkin e şuana kadar 100 den fazla yumruk vurabilen 2 boksör oldu. jacobs ve martin murray. floyd mayweather bile maidana dan castillo dan 200 den fazla yumruk yedi. golovkinin savunmasını eleştirmeyi iyi biliyorsun ama ne kadar müthiş bir hücum boksörü olduğunu yazmıyorsun. rakipleri onun karşısındayken yedikleri yumrukların arasından şöyle bir nefeslenip karşılık bile veremiyor. errol spence gibi müthiş bir yeteneğin ilk raundlar da doğru düzgün bir türlü yakalayamadığı kell brook u 5 raundda hallaç pamuğu gibi kenara attı.

      • Ordinaryus H

       3g ye fazla vuramadılar çünkü karşısında wade monroe stevens gibi 2. sınıf boksörler vardı. bundan dolayı yumruk yemedi çünkü dominic wade benzeri alt klas boksörler yumruk yemeyi bekleyen boksörler. wade monroe rosado gibi rakiplere karşı başarısını istatisliklerini göz önünde bulundurmamak gerekir.adam akıllı bir tek jacobsa karşı dövüştü ki o maçta foyası ortaya çıktı.ayrıca kell brookun sikleti ortasiklet degil son anda 1 aylık hazırlık kampıyla 3g nin karşısına çıktı bunu göz önüne al, gözü sakatlanmasa 3g den daha çok round alırdı.jürilere göre zaten brook öndeydi. errol brooka karşı 3g den çok daha iyi bir maç çıkardı. karşısında çok iyi hazırlanmış ve kilosunda çıkmış brook vardı. brook sürekli sarılmasa ilk roundda bile yıkılırdı.ve en azından brooku yatırdı. ben 3g nin tutup da floyd gibi ya da eubank gibi tabiki hareketli olmasını beklemiyorum ama bu kadar da kalas olunmaz. demek istediğimi canelo maçında görücez. canelo da middleweight boksörü degil ama canelonun her kontrası isabet bulacak. 3g ye isabet ettirmek basit iş yeter ki wade monroe lemiyu gibi yumrukyemeyi bekleyen 2. sınıf boksörler olmasın.

      • ahmet kurt

       golovkin in canelo ya yenilmesi onu kötü veya kalas bir boksör yapmaz. jacobs maçına göz atalım. jacobs un daha fazla jab isabet ettirdiği 1 raund bile yok. boyu, uzanma mesafesi ve hızını göz önünde bulundurarak değerlendirebilirsiniz. golovkin hızlı bir boksör olmamasına rağmen o boy ve uzanma mesafesiyle jacobs u nasıl jab manyağı yaptı? kim ne derse desin bunu her kalas yapamaz. bu adam canelo maçını kaybetse de iyi boksör kazansa da. lakin konu şu golovkin ne kadar iyi? ben canelo yu bariz şekilde yeneceğini düşünüyorum. ayrıca brook-spence hakkında söylediklerine kendin inanıyor musun bilmiyorum. birkaç şeyde şu konu hakkında yazalım. spence brook a karşı uzaktan boks yaparak bir türlü galip gelemedi. ne zaman brook gözünden problem yaşadı ve spence karşısında torba gibi dikilmeye başladı o zaman maçı kaybetti. zaten maçtan önce demiştim. brook golovkin maçındaki gibi iplere yaslanırsa nakavt olur. spence karşısında hareketli olmalısın. garcia gibi bir kırışma üstadı bile spence karşısında bayağı zor anlar yaşar. spence i yenmeye en uygun boksör thurman dır. yani uzaktan boks yapan bir boksör, yakından değil. golovkin-brook maçına bak brook en iyi yumruklarını kırışma esnalarında vurmuştur. ne zaman uzaktan boks yapsa golovkin jablarıyla brook un anasını ağlatmıştır. spence ile golovkin in farkı da işte bu. golovkin uzaktanda rakibini döver(jacobs, lemieux), yakına girdiği zamanda(brook her ikisine örnektir). yakın mesafede bol bol yumruk alır ama çok daha fazlasını karşısındakine vurur. spence ise sadece yakından iyi dövüşür. uzaktan çok iyi boks yapamaz çünkü direkleri pek etkili değildir. spence i spence yapan power punchlarıdır. boşluklara ve rakibin kafasına vurduğu sağlı sollu yumrukları. spence gerçekten de çok güçlü bir boksör.

       son olarak benimle geçenlerde abuk subuk konuştuğun için aramız iyi sayılmaz. sadece boks konusunda fikir alışverişi yapma ve cevap yazma gereği duyduğum için bu yorumları yazdım. yine de iyi bayramlar 🙂 conor un öldürücü sol yumruğu seni

      • Big George

       Gereken her cevabı sağ olsun ahmet vermiş ama ben dövüştüğü beş büyük ismi sayayım sana:

       1-Jacobs eski bir şampiyon ve mükemmel bir boksör
       2-Kell Brook, yenilgisizdi ve sikletinde şampiyondu, fiziki yeterliliği 72 kiloya uyuyordu, hiçbir şekilde Welter boksörü denebilecek kadar küçük değildi.
       3-Lemieux, Orta sikletin eski şampiyonlarından, en baskıcı ve sert boksörlerinden biri.
       4-Dominic Wade, kendisinden çok daha iyi fiziksel özelliklere sahip, yenilgisiz ve çok genç bir rakipti, zorunlu kemer koruma rakibiydi çıktı yendi.
       5-Martin Murray, tek yenilgiyle maça çıkan yine bir zorunlu kemer rakibi. Baktığında yine dev bir fiziğe sahip Golovkin açısından.
       6-Marco Antonio Rubio, eski bir şampiyon yine. 59 maç kazanmış bir adam, altı yenilgisi var. Sikletin üst seviye adamlarından biri.
       7-Daniel Geale, IBF dünya kemerini altı kere savunmuş, daha önce de IBO şampiyonluğu savunmuşluğu olan eski bir şampiyon, hem de uzun süreli bir şampiyon. Golovkin maçına kadar göz dolduran bir kariyeri vardı.

       Kısacası Golovkin öyle balonlarla falan dövüşmemiştir, Ward’ın ki kadar medyatik olduklarını söylemiyorum ama balon değiller. Gayet kaliteli rakipler ve kalitesini bir köşeye bırakalım. Karşısına kim koyulduysa dövdü ve en iyileri bunlardı. Yoktan iyi boksör var edemezsin bir siklette ki o da oldu 36-0’lık Kell Brook’u çıkarttılar. Fiziği bahane etmeyin Canelo ile aynı ölçülere sahip tam bir orta siklet boksörü.

       Kısacası bu konu tartışmaya kapalı… Canelo ve Eubank’ın kaçmalarını anlayabiliyorum, yanlış zamanda yenilip kariyerlerini zarara uğratmamak akıllıca ama belki o maçlar olsa senin büyük boksörle dövüşmedi lafın da gerçekleşmezdi. Ama bunun suçlusu da GGG değil, kaçıp gidenler belli ve bence de haklılar. Başkasının yediği bokun da suçlusu GGG olamaz.

       Senin bu formun onları korkuttu ve gittiler tüh sana diyemezsin kısacası.

    • Tugay Özay

     Temelde söylemek istediğim, Ward kariyerini yakın zamanda sonlandırırsa neden Golovkin ile maç yapmadı, “kaçtı” falan diyemez kimse.
     Bu maçı sizin istediğiniz kadar Golovkin de istiyorsa Canelo engelini geçer geçmez -geçebilirse- siklet yükseltip Ward’a meydan okumalı, peşinden koşmalı.

 67. unstoppablewilderpunch

  yukarida @agnusdei kardes ward-joshua maci icin yorum yapmış, ggg arkadasimizda katilmis. bende katiliyorum ve agnusdei kardesim gibi yorum yapan birini sitede gormek gayet guzel. helal olsun kardesim, bokstan anliyosun

  • AgnusDei

   sağolasın kardeşim 🙂 🙂 demek istediğimi anlayanlar zaten yorumumda bir absürtlük görmezler bence. tabi başka tarafıyla anlayanlar kendince eğleniyor. ne diyeyim.

 68. Bankaci

  Floyd boy 1.73cm uzanma mesafesi 1.83cm
  Ward boy 1.83cm uzanma mesafesi 1.80cm
  Joshua boy 1.98cm uzanma mesafesi 2.08cm…

  Burdan Suna geleceğim Floyd ve joshua uzanma mesafeleri Sebebiyle uzaktan dovusebilirler.riske girmeden…
  Ama ward uzanma mesafesi kisaligindan yakın dövüş yapmak zorunda buda ister istemez onu çok iyi bir Boksör yapmış aynı Tyson reis gibi…oda boy ve uzanma kisaligindan yakın dövüşüyordu.yakin dovuste Tyson ve ward çok iyiler…

  • GGG

   Ward zaten yakın dövüşte tarihin en iyilerinden. Ama olası bir ağır siklet maçında yakın dövüşe girmesi risk taşır. Yakına girse bile joshua gibileri kolay kolay Ward’a yumruk atamazlar

  • ahmet kurt

   ayrıca ward nakavtçı ve güçlü bir boksör olmadığı için bu konuda aslında dezavantajlıdır. yani tyson gibi bir boksör yakın dövüş yapabilir. ama ward gibi bir boksörün güçlü-güçsüz fark gözetmeksizin her rakibiyle kırışmaktan çekinmemesi ve bu kırışmalarda onlardan üstün çıkması onun büyüklüğünü gösterir. tyson dan daha iyidir demiyorum tabi ki ama ward ın vurgu yapılması gereken bir artısıdır bu. danny garcia da yakın dövüşte başarılı boksörlere örnektir. yakına girip karşısındakini kroşe manyağı yapmakta usta bir boksör. her ne kadar thurman karşısında ağır kalsa da…

   • GGG

    Nadiren de olsa bu kez sana katılıyorum. Ward için doğru bir övgü yapmışsın

    Danny Garcia’nın Thurman karşısında ağır kalmasına şaşırdım. Thurman hakkında ön yargılıydım. Porter maçını ona verdikleri için gıcık alıyordum kendisinden. Açıkçası benim favorim o maçta Garcia’ydı. Ama maçtan sonra daha cok Thurman’ın ne kadar yetenekli bir boksör olduğunu anladım. Bulunduğu konumu hak ediyor. Önümüzdeki yıl olası Thurman – Crawford maçı yıla damga vurur. Thurman favorim

 69. Bankaci

  Ward fiziksel olarak narin bir sporcu hafif ağır bile ona fazla geldi 4kg aldı vücudu kaldırması zaman aldı…eğer fiziği 1.90cm üzeri olsa ve uzanma mesafesi 1.92-3cm olsa bir şansı olurdu ama maalesef bu imkansiz…

  hocasının joshua olayı bir ironiydi…yani demek istedi ki fizigimiz azıcık elverse joshuayida yenerdik.bu fizikle ve uzanma dezavantajiyla,joshua ortiz wilder ,wardi yani ne bilim çok ama çok kötü yaparlar.ancak fiziğine uygun bir agirsiklet le maç yaparsa tabii şansı var.ornek:bellew-sakat-haye gibi…

  Bence wardin gerçek yeri süper orta ama bellew le hafif agirda kapissa bellewi yener.

  • Big George

   Virgil Hunter tam bir boş boğaz zaten.

  • ahmet kurt

   bende tam olarak bundan bahsediyorum. kovalev den yediği yumruklara bakın tıpkı wlad gibi suratını ekşitiyor, ağzı burnu bükülüyor. ne kadar hissettirmemeye çalışsa da acıya dayanıklı bir boksör değil. 2. maçta bile bunu gördük. kovalev in yumrukları ward a çok ağır geldi. yine de cesareti, azmi, filmlik antrenörü ve boks bilgisi sayesinde 2 maçında üstesinden geldi. ama joshua kim ward kim? ward bir süper orta siklet boksörü. joshua ise bir zebellah, bir insan azmanı. o vücut ölçüleriyle joshuayı yenmesi imkansız. sadece imkansız.

   • Big George

    Ivan drago vs Rocky Balboa olur. 🙂

    • GGG

     tam isabet. O maçı da Rocky kazanmıştı 🙂

     • ahmet kurt

      yalnız o bir hollywood filmiydi 🙂 hatırlatayım

      • Kanguru Perkovic

       Ne güzel filmlerdi be simdikiler dövüş diye yuri boyka izliyor. Rocky serisi (5 hariç) hepsi güzeldir. Ragging bull da boks sahneleri az olsa da efsane bir filmdi

      • ahmet kurt

       Rocky 5 te diğerleri kadar olmasa da güzeldir. Gerçektende daha iyi bir dövüş filmi çekilmedi.

 70. Bankaci

  Ward , stevenson maçı güzel olur ama stevenson sarılmalı boksu seven biri yani wardin stiline uygun ama bayıltıcı bir soru var ki ward o yumruğu alır mı …zor ama imkansız değil.uzanma mesafesinin fazla olması wardi fazla rahatsız etmez.ward puanla alır.wardi bu siklette en çok zorluyacak ve ters gelebilecek Boksör kovalevdi…onu da geçmeyi bildi…

  Ward sakatlığına rağmen siklet atlayıp berrera gibi yenilgisiz bir kubaliyi yenen 4.macinda hafif agirda kemer maçına çıkıp kemerleri toplayan bütün gerçek şampiyonlar gibi rakip secmeyen (Floyd gibi 49.macini bertoyka 50.macini kafes dövüşçü suyle) en iyilerle kapısan gerçek bir sampiyondur.

  Olimpiyatları ve süper ortada yaptıklarını saymiyorum bile…

  kısacası ward efsanedir.

 71. Bankaci

  boks tarihinde sayısız boksör var iz bırakan…aliler frazirlar tysonlar foremanlar saymakla bitmez.30 yıla yakındır boks izlemeye çalışırım tysonla başladı izlemeler…şimdide youtubedan eski maçlarada bakıyorum.

  şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki :beğenirsiniz veya beğenmezsiniz wardı o ayrı ama tartışmasız boks tarihinin kondüsyonu en iyi sporcusu warddır. bütün maçlarına bakın 12.rauntta bile sanki maç yeni başlıyormuş gibi yani inanılmaz bir kondüsyonu var.bu kadar yakın dövüşe girip bu kadar sarılmalı boks yapan bir insanın yorulmaması yani açıklaması zor bir durum…ilk kovalev maçında bile dinlenirken soluk soluğa kalmasına rağmen maçı izleyin 5.raunttan sonra kovalevin kondüsyon biterken wardda her rauntta kondüsyonu artıyordu…

  ben bunu şuna bağlıyorum 1-disiplinli bir çalışma 2-münzevi bir aile hayatı (evli çocuğu var.karısına bağlı.katolik bir hristiyan )3-sade bir yaşamı var denverda… (-ki bunu onu olumsuz etkiliyor özellikle öde izle olayı düşük kalıyor. istemem ama biraz medyatik olsa kısacası saçmalasa şov yapsa ama itibar etmiyor)

 72. Hisoka

  aşağıda golovkin, yukarıda joshua. paralar burda. bir kere ward’a joshua ağır kaçar, golovkin hafif gelir. golovkin’le maç yapması daha makbuldür. hem yok golovkin yener, yok ward yener gibi söylentileri de ortadan kaldırmış olacak hem de kazanan kişinin bu sikletlerdeki üstünlüğü uzun yıllar dillerden düşmeyecektir.

 73. Abdullah yılmaz

  tüm yorumlari okudum ward ile jahua’in maç yapacagi soylentisi boks tarihinin en mantiksiz yaklaşimi. vard 20 kilo alacak ve jashua ile ringe cikacak oyle mi? jashua onu sumuk gibi ringe yapistirir. bu arad beterbiev calismarina devam ediyor. arapca ve rusca bayram mesaji paylasmis ve arıkan ile ilgili bir yazi paylasmis

 74. Prorsum

  Ward’ı severim joshua mevzusu bence antrenörü’nün yanlış anlaşılması öyle değilse bile yakında kokusu çıkar zaten ben asıl ggg vs ward maçını görmeyi çok isterdim ama olay parada bitiyor biz pek dikkate almasakta olay tamamen duygusal kimse’nin kimsedan korktuğuna inanmıyorun adamlar boksör yav korkak adam yada dayak yemeyi meslek olarak seçen biri’nin korktuğu için maç yapmayacağını düşünmek çok saçma bu adamların korkacağı tek şey yenilmek kariyer ve para kaybı olur baska da bişey olmaz adonis vs ward maçı bence illa olur ama işte maça değer katmak için zaman lazım bu atarlanmalar maçın olacağı’nın işaretleri her ikisine karşı da favorim ward olur ggg kazansın isterim tabii ama ward bir adım önde olur

 75. Dagestan boxing

  bu yil boksun altin yili ve bir buyuk mac daha geliyor , wilder-ortiz maci ayarlandi ve 04.11.217 de yapilacak !!! bu yil gercekten cok buyuk maclar oldu , birdaha boyle bir yil olmaz boksta

  • ahmet kurt

   Aynen öyle. Bu eylül ayında da felaket maçlar var. Hakikaten boks adına mükemmel bir yıl olacak.

 76. Bankaci

  demin uzun uzun anlatmıştım mesajım silinmiş nedense kısacası ward boks tarihinin -wardı seversiniz sevmezsiniz ama- kondüsyonu en iyi boksörüdür.

  • Big George

   Yapma bankacı kardeşim, bokstan men edilmemiş ali’yi tek geçerim.

   Bir gecede beş maça çıkan Foreman var bir de.

  • ahmet kurt

   Ward maçlarında az sayıda yumruk atan bir boksör olduğu için kondisyonunun ne kadar iyi olduğunu bilemeyiz. Belki enerjisini tasarruflu kullandığı için bizlere bu izlenimi veriyordur. Mesela canelo kondisyon olarak golovkin den daha iyi diyorlar. Bende onlara hadi oradan diyorum 🙂 canelo maçlarında ortalama 350-450 yumruk atan bir boksör. Golovkin ise son maçına bakmazsak 10 raundda 800 yumruğu zorluyor. canelo gelsinde 800 yumruk atsın bakayım o zamanda dinç kalabiliyor mu. Ward az yumruk atar yorulmaz. Canelo da öyle floydda. Önemli olan çok yumruk atıp yorulmamak. Mesela vitali. Bir maçta 1000 den fazla yumruk atıp yorulmayan bir ağır siklet. Vitali benim gözümde bambaşkadır. Muhammed ali. 15. Raundun son anlarında bile rakibini yumruk bombardımanına tutabiliyordu. Hatta 35 yaşındayken bile earnie shavers maçının 15. Raundunun son 30 saniyesinde 40 tan fazla yumruk atmıştır. 30 saniyede en az 40 yumruk. Joshua wlad maçında bazı raundlarda 3 dakika boyunca 15-20 yumruk vurmuştur 🙂 günümüzde de örnekler mevcut. Mesela badou jack. Aşırı derecede fazla yumruk atmaz ama yorgunluk nedir bilmez. En çok dikkatimi çeken de chris eubank jr. Her raund patlayabilen, bir maçta 800 den fazla yumruk atan ama zerre kadar yorgunluk belirtisi göstermeyen bir boksör. Tabiki birkaç örnekle sınırlandırılacak iş değil ama hemen aklıma gelenlerden birkaç şey yazayım dedim. Ward ın kondisyonu iyidir ama en iyi olup olmadığını anlayabilmemiz için yeterli sayıda yumruklar attığını düşünmüyorum. Herkese iyi geceler.

   • Big George

    Eubank çok iyi çalışıyor, işine saygı duyan biri olduğu belli.

   • GGG

    İnsan sadece yumruk atarken mi yorulur. Savunma yaparken de yorulmaz mı?

    • ahmet kurt

     eskiv, fent ve ringi turlamak. bunlarda yorar tabi. hatta yumruk almakta fazlasıyla yorar. ama dikkat edersen kondisyonu kötü olan boksörler yumruk bombardımanlarından sonra kesilirler. yani en önemlisi bir boksörün iki eliyle rakibini yumruklayarak patladıktan sonra dinç kalabilmesidir. eubank 12 raundun 7 sinde 8 inde patlıyor ama yorulmuyor.

     demek ki kondisyonu çok iyi…

 77. Antijoshua

  Beyler tum yorumlari okumadim.
  yorum sayisini gorunce wilder-joshua/povetkin maci aciklandi sandim.yazan arkadaslar icin

  http://www.iskur.gov.tr/

  https://www.isvekurs.com/acik-is-ilanlari

 78. irfan çakmakçı

  Ergenlere bir konuyu anlatmak çok zor birşey.Şimdi olimpiyat komitesi hamzayi asrin güreşçisi olarak ilan etti.kimse kalkıp şöyle bir şey söylemedi.hamza karelini yener.sporda sikletler niçin vardır.her insanın fiziki yapisi ve anatomisi farklıdır.bu sitedeki çok bilmişler sikletleri ortadan kaldırdilar.yok aj 20 kg vermeli ward 5 kg çıkmali oyle maç yapmali.ggg hafif ağıra çikmali vard ile kapişmali.sanki play stayşın oyunu mübarek.kaldirin sikletleri 60 kg adamla 110 kg adamlarin dövüştürün.bu mümkün değil.bu fantazilerinizden vazgecin.her boksörü kendi sikletinde ve kategorisinde değerlendirin.warda gelince kendisi çok iyi bir boksordur.ama bu degerlendirme süper orta ve hafif ağır kategorisi icindir.ağır siklete gelince boksun babasi bu siklettir.kralida ßu anda aj.dır.daha iyisi cikarsa onu alkişlariz.kimseye karsi ön yargıli degiliz.yeterki yorumlar samimi ve birazcık akilci olsun.

  • GGG

   Yav boş boş konuşma. Ergen olsak Joshua hayranı olurduk 🙂 bir bitmediniz arkadaş. Senin fikrin sana benim fikrim de bana. Saygı çerçevesini aşmayalım

 79. Prorsum

  ggg vs canelo
  charlo vs lubin
  hurd vs trout
  ortiz vs wilder
  ilk aklıma gelenler sene sonuna kadar muhteşem maçlar olucak sabırsızlıkla bekliyorum

 80. Claymaker

  Herşey bi yana bu başlıkta bazı Ward severler çok fena patladı
  En çok buna sevindim bir daha kolay kolay bu yorumlarınıza üzülüyom sinirleniyom boksu bilmiyonuz diyemeyecek kadar patladılar

  ki çoğu hala kendilerini joshua sevmiyoruz o yüzden ergen değiliz diye savunmaya çalışıyor ilkokul ters psikolojisi yaparak !

  Ward tarihin en iyi süper orta sikletlerinden biridir ve çirkeftir ama bu adını tarihe yazdırmasınıda engellemez sevenede sevmeyenede saygım var diyerek konuyu kapatıyorum .

 81. Bankaci

  big george kardeşim; oğlum diyorki baba sen 1.sıradasın sevdiğim insanlar içinde…diyorum ki:oğlum, annen…diyor:o sıfırıncı…yani sıralamaya almıyor onu.çocuk aklı ve kalbi işte:))ali de benim için öyle onu sıralamaya almıyorum. o semasındaki tek yıldız.

  bireysel sporlarda gelmiş geçmiş ve büyük ihtimal gelecek te de en iyisi olarak kalacak…

  alinin 1960-7 arası yaptığı boksu madde planında anlatmak imkansız kelimelerin bittiği yer orası…agırsiklette gard almamak ne demek, yumruğu gelmeden hissetmek ne demmek, hele o ayak hızı şimdilerde matrix denilen lomadan ile daha hızlı bir ağırsiklet ve 15 raunt devam eden bir süreç…her şeyi önce aklımla tartarım kalbimle neticelendiririm ama alinin o süreçte yaptıklarını sebep sonuçla ilişkilendiremiyorum maalesef.

  eğer ara vermeseydi 70-0 la kariyeri biterdi -benim düşüncem-ama o 3 küsür yıllık ara aliden çok şey aldı maalesef çünkü maça çıkamadı ,iflas etti ,antreman yapamadı.hatta yurtdışında maça çıkmak istedi özellikle avrupa çok izlemek istiyordu onu… yurtdışına çıkış yasağı verdiler.kısacası açlığa mahkum ettiler.yinede pes etme zirveye çıktı ama ara vermeden önceki ali olarak değil.insan profesyonel yaptığı bir sporu antremanda yapmadan 3 küsür yıl hiç yapmasa ne hale gelir varın siz düşünün…yinede en iyileri yenip boksun altın döneminde zirveye çıktı…

  burdan şuna geleceğim dönüşten sonra alinin bazı maçlarında yorgunluk emaresi vardı bu net…özellikle frazier 2-3. maçlarında ve bazı maçlarında.

 82. Bankaci

  ahmet kardeşim, bir boksörü benim düşünceme göre çok yumruk atmak yormaz boşa yumruk atmak yorar ve buna ilaveten sürekli sarılmak yorar. ward bu noktada yuukarıda da yazmıştım fiziksel eksiklerinden dolayı-uzanma mesafesi- sürekli yakın dövüş yapmak ve sarılmak durumunda…buna rağmen tık demiyor hiç bir maçında bu enteresan yorulmak bilmiyor…

  birde wardın froch maçını izle derim tekrardan o maçta attığı yumrukların haddi hesabı yok.sağlam ward yüzdeli ve iyi yumruk atıyordu ama artık sağ omzundan sakat ve sağını pek kullanamıyor.bu onu az yumruk atmasına sebep oluyor ama isabet oranı yüksek buda onu kurtarıyor…

  kısacası ward hiç bir maçında yorulma emaresi göstermiyor içine makina kaçmış insan gibi hep aynı hatta ilerleyen rauntlarda performansı yukarı çıkıyor.

  • ahmet kurt

   boşa yumruk atmak ve sarılmakta yorar tabi. ama vitali ye bakıyorsun mesela herif 1000 den fazla yumruk atıyor 300 ü isabet buluyor. geri kalan 400 yumrukta gardda kalsa 300 yumruğu boşa sallamış oluyor. ward kovalevle yaptığı maçta toplamda o kadar yumruk sallamış 🙂 hemde hafif ağır siklet olmasına rağmen. bana göre 1000 yumruk sallayanla 300 yumruk sallayan asla bir değildir. bilmiyorum benim kisi düz hesap mı. ama ben böyle düşünüyorum. ward-froch maçına gelince o maçı izlemiştim. hatırlıyorum ward froch u neredeyse raund vermeden dövmüştü. sen öyle deyince istatistiklere bir bakayım dedim maç boyunca 573 yumruk savurmuş. iyi bir rakam ama çok daha fazlasını yapanlar var 🙂 ama tabi ki görüşüne saygı duyuyorum. ward ın kondisyonu tartışılmaz zaten.

 83. emregani yavuz

  Ali foreman yanlış hatırlamıyorsam hafif ağır sıkletten gelme ve ağır sıklete geçtiler zamanla. Bu da büyük bir başarı. Cok artıları olmuş bu adamlara.

 84. Harun

  boksta yumruk atmak savunma yapmaktan daha çok yorar. olduğunuz yerde yapacağınız bir kaç bel ve kafa hareketi veya geriye kaçarak yaparsınız. bir güç harcamadan yaparsınız. esneklik, zeka, hız ve kıvraklık gerektirir. herkes yapamaz ama yapan için çok kolaydır. açıkçası bana yaparken kolay geliyor. yumrukları boşa alıp kontra vurmak zevkli bir iş. yumruk atmak ise vücudunu ve bacaklarını en iyi açıda kullanarak etkili bir vuruş gerçekleştirmektir. sert vurmak için güç harcamanız gerekir. bu sizi yorar, 100’lerce kez vücutlarını tam olarak kullanarak yumruk atıyorlar. oldukça zor. boşa attığınız yumruklar ise daha çok yorar. rakibi yakalamak için bacaklarınızıda çok iyi kullanmanız gerekiyor. hızlı bir rakibiniz varsa işiniz daha da zor. kısacası fazla yumruk atmak her koşulda daha zordur.

 85. Harun

  fazla yumruk atan boksör atak dövüştüğü için savunma yapan boksörden daha çok yumruk alır. yumruk yemekte sizi yorar. vitali gibi golovkin gibi adamların kondüsyonu mükemmeldir. kontracı boksörler rakibini kovalamak zorunda kalmayacağı için bacaklarını daha az kullanırlar. kontracı boksöre göre daha az enerji harcarlar.

 86. unstoppablewilderpunch

  harun kardeşim katılıyorum bu yorumuna +999

 87. Dagestan boxing

  bu ward-jishua icin 2 cumle de ben yazim … sanirim ward daha once roy jones jr nin yaptigi gibi birsey yapmak istiyor . yukarida ward nasil agir siklete cikicak , cikinca hizi ve hareketliligi dusucek vucutu hemen uyum saglayamaz , agir siklet yumruklarina dayanamaz gibi seyler gordum . peki kim wardin 100 kiloya cikicagini ? ward normalde 90 kilo civarlarinda bir adam tartilarda cok kilo verdigi icin siska duruyor ama maclarda daha iyi gorunuyor tartidan sonra 2-3 kilo kesin aliyor. ward o maca 90 kilo cikar , 85 kilo ciksa bile taraflar anlastiktan sonra baska herkes gozlerini kapatabilir cunku orda buyuk paralar donuyor, buyu show reytingler vs vs , zaten herseyi insanlari mesgul etmek icin yapmiyorlar mi ?ama bu macta unvan ortada olmaz. maca gelicek olursak favori kesinlikle joshua 75%-25% bana gore. wardin kucuk bir sansi var joshua ondan daha yavas , hareketsiz ve cok fazla kasli oldugu icin cabuk yorulan bir boksor . cok fazla hareketli mac yapip kendini yakalatmama sansi var wardin . joshua klitschko macindaki gibi o savruk kroseleriyle warda vuramaz cunku ward daha hareketli , daha iyi eskiv yapan , daha hizli olan ve en onemlisi kalip olarak klitschko dan daha kucuk bu yuzden joshua icin hedefi bulmak daha zor olucak !!! ilk 5 6 round joshua wardi indiremezse 75%-25% olan mac 25%-75% olur ama ilk 5 6 round joshua yakalarsa wardin sagligina cok ciddi zarar verir net !! zamaninda roy jones ruize karsi 90 kilo cikti cunku ortada unvan vardi , cruisr 89 kilo oldugu icin 90 kilo oldugun zaman artik agir siklet olarak degerlendiriliyorsun . ama o mac bundan cok farkliydi cunku roy jones ve ruizin boylari neredeyse esit ti ve jonesin uzanma mesafesi ruizden cok daha buyuktu ama burda farkli joshua nin boyu 2 metre wardin 1,85 ciddi bir boy farki var ,uzanma mesafeleri de oyle cok ciddi bir fark var , guc konusunu hic acmiyorum bile.

  • GGG

   @dagestan boxing, merhaba hocam
   Yine çok profesyonel bir bakış açısıyla yorumlamışsın konuyu. Senin gibi profesyonel bir arkadaşımızın bize paralel bir yorum yapmasına sevindim. Saygılar

  • ahmet kurt

   bokstan çok iyi anladığını inkar edemeyiz. en nihayetinde boksörsün. ama sevmediğin boksörleri küçümsediğini düşünüyorum. joshua wlad gibi adama %30 isabetle yumruk vurdu. ward a salladığı her 2 yumruğundan 1 i isabet bulur. ward 90 kiloya çıktığında da hızlı bir şekilde eskiv ve fent yapabilecek mi? kovalev bile bu adamı jab manyağı yaptı. joshua ilk raundda rahatlıkla ward ı nakavt eder 🙂 90 kiloluk bir adamın joshua gibi bir insanı yenmesi mümkün mü sence? david haye bile o fiziğiyle bayağı zorlanırdı heralde. kaldı ki haye warddan çok daha hızlıydı. en azından wardın cruiser weight ve heavy weight versiyonlarından daha hızlıdır. boyu 191 olmasına rağmen wlad karşısında ne kadar zorlandığını gördük. wardın ağır siklete çıkıp david haye den iyi olması mümkün mü? ihtimal var mı? gerçi joshua da eski wlad kadar iyi değil ama ward ın ağır siklette kıçını tekmeleyecek yeteneği, tekniği ve gücü fazlasıyla var. ward ağır siklette david haye den daha iyi bir boksör olur derseniz tamam ulan joshuayı yener diyeceğim. ama gerçekten %1 ihtimal bile yok. son olarak belirteyim golovkini de çok küçümsüyorsun bence. sevmediğin boksörlere karşı sanki bir ön yargın var.

   not: son yazdığım cümleye kızdığın için ünlem işareti kullanarak(! gibi) ve bana şiddetle karşı çıkarak cevap yazma lütfen 🙂 sakin ol şampiyon

   • Dagestan boxing

    joshua wlad gibi adama 30% isabetle yumruk vurdu ama o wlad gibi adam wlad gibi adam degildi 😀 eski wlad degildi , yaslanmis 2 yil mac yapmamis bir adamdi . ztn eski wlad olsa joshua onu yenemezdi, bu yendigi macta bile hemen hemen yeniliyordu yasli adam . sen warda salladigi her 2 yumruktan 1 tutar diyorsun ben iste oyle dusunmuyorum fikir ayriligi burda! ward 90 kiloya cikinca neolur bilmem ama onun bir bildigi ve guvendigi var ki macin olmasini istiyor . evet katiliyorum kovalev cok jab vurdu ama joshua jab lerini kovalev kadar iyi kullanamiyor (bence) sergey jablerinin en iyi kullanan boksorlerden biri , zaten en iyi yaptigi sey. jishua wardi ilk round ta ko edebilir ama yakalarsa , soru da orda yakalayabilir mi ? 90 kiloluk bir adam joshua gibi bir adami yenebilir , haye eski haliyle olsa joshua yi ringten silerdi , oleksandr usyk in de joshua yi yenebilecegini dusunuyorum , amatorde joshua yi yenen isimlere boks dersi vermisti , simdi diyeceksin o amatorde olmus suan joshua o joshua degil ama usyk te ayni usyk degil , joshua 90 kiloluk cok adamdan dayak yedi zamaninda merak etme … evet prof ta kendini gelistirdi daha hizle, cevik , guclu , yumruklari daha keskin oldu ama kafa olarak fazla ilerledigini dusunmuyorum amatorde yaptigi hatalari yapiyor daha , defansini hic gelistiremedi . david haye eski david haye olsaydi joshua yi cop kovasinda toplarlardi ! evet david haye wlad cok zorlandi ama joshua bir wlad degil , ne wlad kadar kurnaz ne de wlad kadar atletik , david haye ye dayanamaz , bu arada o maci da wlad cok pis oynayarak kazanmisti ve hakemlerde wlada mumkun oldugu kadar yardim etti , o mac ingiltere de olsa david haye alirdi.evet joshua nin wardin kicini tekmeliyecek kadar yetenegi var zaten 75%-25% joshua dedim ama kullanabilirse o yetenegini 5 6 rounda kadar sonra roller degisir , tekmeliyen taraf ward olur , kici tekmelenen de joshua , tabikide agis siklette david haye kadar iyi olamaz , ama ikisi cok farkli boksorler ward dogustan yani bastan beri bir agir siklet olsaydi tabi ozaman david haye ile kiyaslardim ama simdi agir siklette bir david haye gibi asla olamaz, ama genel olarak boksorluklerine bakarsak siklet dusunmeden ozaman kiyaslannirlar !!! sen naisil istiyorsan oyle dusun , sonucta herkesin dogrusu kendine dogru, ha ne senin ne de benim dusuncelerimiz herzaman dogru cikmayabilir. golovkini kucumsedigimi nerden cikardin ? sadece mayweather den daha kotu , wardi yenemez ve caneloya kaybedicegini dusunuyorum dedim diye mi kucumsemis oluyorum ? sen soyle bakalim bu ucu ile olasi maclarda kaybetme sansi yuksek degilmi ? mantikli dusun cevap ver !!! ben brook macinda brookun yenme sansi olmadigini soyledim ! jacobs macindan once jacobsun hic sansinin olmadigini asla ggg yi yenebilecek bir boksor olmadigini soyledim ama tam tersi cikti ggg maci knock down sayesinde aldi ! daha oncede canelonun ggg yi asla yenemeyecegini , canelonun kapasitesi nekadar da ggg yi yenicekmis demistim , istersen eski haberlerde arastr bul . peki ben bunlari soylerken ozaman neden caneloyu , jacobsu kucumsuyorsun demedin ? caneloyu da sevmiyorum , onun icin neden kucumsuyorsun demedin ? biraz tarafcilik yapiyorsun gibi geliyor bana . ben ggg yi kucumsemedim , sadece sitede abartildigi kadar olmadigini soyledim , bazi kisiler ggg yi yenilmez , makine , terminator , agir siklet kadar guclu vuran , herkesin ko edebilecek bir boksor olarak goruyordu , ben zayif noktalarini da anlatarak dusundukleri gibi yenilmez olmadigini anlatmaya calistim bu kucumsemek ise tamam oyle olsun nasil kabul ederseniz , bu arada ggg yi midleweight te ve super midleweight te kimse yenemez ve bana gore bi cok dunya sampiyonundan cok daha iyi demistim bunlari da ara istersen . son olarak ben jishua yi sevmiyorum dedigimi hatirlamiyorum , suan agir siklette en begendigim boksor joshua zaten baska adam akilli boksor yok . ben kizmiyorum kimseye genelde sadece bir kac tane cok cahil adam var bu sitede ve herzaman kendilerini hakli goruyorlar o adamlara zaman zaman kiziyorum .

    • ahmet kurt

     Ward-joshua maçıyla alakalı görüşlerini anladım. Her ne kadar wardın kazanma ihtimalini görmesemde fikir farklılığı 🙂 joshua hakkında sanki olumsuz yorumlar yaptığını hatırlıyorum o yüzden sevmediğini düşündüm. Golovkin olayına gelince ise “ringi aslında iyi kesemiyor, çok yumruk alıyor, tekniği iyi değil” tarzı şeyler söylediğini hatırlıyorum. Önceki yorumlarında golovkinin jacoba ve canelo yu yeneceğini yazmıştın biliyorum. Ama ne bileyim ordinaryus ve sen golovkin i neredeyse vasat bir boksörmüş gibi göstereceksiniz. Floyd-golovkin maçı saçmalık. Floyd eğer golovkinin ebatlarında olsaydı golovkini çok zorlanmadan yenerdi. Ama bu boyutlarda, bu yaşta golovkini yenemez. Golovkin canelo maçına gelince ben geçen sene %90 golovkin diyordum. Şuan fikirlerim biraz değişti. Canelo 1 yıl içerisinde kendisini geliştirdi, golovkin ise sanki bir gerileme dönemine girdi. Fakat yine de ben golovkin i favori görüyor ve kazanacağını düşünüyorum. Son olarak belirteyim. Ben çok sıkı bir david haye hayranıyım. Beni diğerleri gibi Joshua fanı sanma yani 🙂

    • ahmet kurt

     Telden acele bir şekilde yazınca böyle oluyor. Pek düzgün bir yazı değil ama ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

 88. Bankaci

  ahmetciğim bu konu yoruma açık tabii ki farklı düşünebilirsin…bence boşa atılan yumruk ve sürekli kırışma ve sarılmalar boksörleri çok yorar.

  vitali kime 1000 yumruk sallamış mesela bilmiyorum.büyük bir maçsa bravo ama kısa boylu kemer hedefi uzak bir boksörse çok kıymeti olmaz.
  froch gibi çenesi demir gibi sağlam olan kobra lakaplı bir adama 500 küsür yumruk atıyorsan kemer maçında bu önemli ve kaç yumruk yemişsin bunun yanında bunlara da bakmak lazım…

  • ahmet kurt

   kevin johnson maçında 1013 yumruk vurmuş. boyu 191 ve reach mesafesi de 208. fena değil yani(7-8 yıl önceki johnson. pulev maçındaki johnson değil bunu da unutmayalım 🙂 ). ayrıca vitali bu maçta 38 yaşındaydı. sadece bilgilendirme olsun diye yazdım muhalefet olmak için değil 🙂 4. günü de olsa iyi bayramlar.

   • About Billions

    bu joshuanın döve döve masa hakemlerinin üzerine fırlattığı, vitalinin nakavt edemeyip, joshuanın nakavt ettiği, parçaladığı kevin johnson mı? 😀

    • ahmet kurt

     1000 yumruğu lennox lewis e vuracak hali yok ya tabi bu adama vuracak 🙂 olsun o kadar

 89. Bankaci

  dagestan boxing hocam merhaba…

  sana ortiz-wilder ve ggg-canelo maçlarıyla ilgili fikirlerini soracaktım.

  • Dagestan boxing

   bu iki mac ta cok zor , ortiz – wilder maci boksor ve puncherin maci olacak , ortizin yasi bukadar ilerlemis olmasa ve wilderin cevikligi olmasa ortiz derdim , ama macin basinda belli olucak oyunun nereye kayicagi. ortiz kesinlikle daha iyi olan boksor , wilder ise maclarini dovuserek kazaniyor , bu arada wilderin kolunun sorun cikaricagini dusunuyorum , mac siarsinda o kol tekrar sakatlanabilir ve wilder maci yarida birakabilir ! bu mac ikisi icinde tam bir imtihan olucak , gercekten iyi boksorler mi degiller mi ? kazanan kendini ispatlamis olucak , bana gore ikiside daha kendilerini ispatlamis degiller ! ggg-canelo maci icnde defalarca tahminimi yazmistim , bence sanslar 50%-50% ikiside maci alabilir ama canelonun kazanicagini dusunuyorum bazi faktorler yuzunden – bu adam ggg yi oyalayarak gercekten ilerleme kaydetti ve kendini gelistirdi degisik stilde rakipler ile karsilasarak , hem daha genc ve gelecek vaadediyor son olarak bu cocugun arkasi daha kuvetli !!! maca da dusunulenin aksine ko icin hazirlaniyor . ggg ye gelirsek o da cok formda , cok iyi hazirlaniyor , antremanlari cok urkutucu 😀 jacobs macinda ggg nin jacobsu ezip gecicegini dusunuyordun , jacobsa hic san vermiyordum ama beni yanilttilar , neredeyse alicakti jacobs maci , ggg knockdown sayesinde kazandi . o mactan sonra ggg nin dusundugum kadar iyi olmadigini dusunmeye basladim . kim kazanir bilemeyiz ama harika bir mac olucak orasi kesin iki boksorde mactan daha cok savas yapicaklar , bu maci kaybeden ezilerek kaybedicek , kilpayi kazanip kaybetmek gibi birsey olmiyacak bu mac .

   • Tugay Özay

    Maçın çok sert geçeceğini varsayaraktan iki taraftan birinin ko olacağını düşünüyorsun anladığım kadarıyla.
    Hemen hemen aynı düşüncedeyiz lakin ben puanla hatta kıl payı Canelo kazanacak diyorum 🙂

 90. Sebastian heiland

  28.10.2017 jashua -pulev maç tarihi netleşti

 91. unstoppablewilderpunch

  korkak joshua, hemen puleve yazilmis. ortizden kacmis, wilderdan zaten kaciyor yıllardır. patladığında en yuksek ses cikacak balon joshua olarak tarihe gececek. ortiz wilder kesinlestimi? bilen varmi arkadaslar

  • Ziyaretci

   yAPMAYALIM JOSHUA SEVMEYEBİLİRSİN ANCAK KORKAK DEMEYELİM WİLDER 27. MAÇINDA YARIM YILDIZLI BOKSÖRLE DÖVÜŞMÜŞ
   WİLDER YENEBİLİR AMA JOSHUA KORKAK DEMEK BENCE ÇOK TARAFLI BİR YORUM OLMUŞ

 92. unstoppablewilderpunch

  bankaci hocam, ortiz wilder iki sonucu var, sayiyla ortiz, nakvtla wilder alir, ggg canelo maci tek sonuc canelo nakavtla alir kesin. malesef ggg hata etti bu maca cikarak. en cok sevdigim boksorler arasindadir ggg. yenilgi alacak malesef

 93. lenolewis

  Ortiz wilder kesinlrşmez unstop rahat ol. Üzüldünmü aj nin pulevle kesinleşmesine . Ortizden kaçar wilder gider bi tane kamyon şöforu bulur whytla yaparsa iyi zaten whytla yapmam demiyor para verin yapayım diyor

 94. GENNADYMUSTAFA

  Arkadaşlar öncelikle şu kondisyon konusuna açıklık getirim vitaliyi örnek vermiş ahmet kurt, vitali kendinden kısa adamlara sürekli sol direk vurarak ve boyunun avantajını kullanarak ve ringde yürüyerek vuruşlar yapmıştır, ör lenox vitali maçında,vitali nefesi başka tarafından alıyodu çünkü kendine yakın bir boyu ve reach mesafesi olan lenoxlan karşılaşmıştı ve kaybetti çünkü vitalinin sadece sol ve sağ direği ile kısalara kan kusturucak bir yapısı olması. Şunu söylemek gerekir en çok yumruk atmak deyil geriye doğru savunma yapmak adamı en çok yorar, ward ve floydun kondisyonu accayip çok iyi, yumruk atmak insanın yapısında olan bir şey ne ward golovkin olabilir ne de golovkin ward olabir her ikiside yapılarını değiştirirse kondisyonları biter bir çok boksör stilini oturtamadığı için boks hayatına veda etmiştir, bunun için iyi bir antrönörle çalışmak gerekir türkiyede iyi antrönörler olmadığı için ne olimpiyat ne de dünya şampiyonu çıkmıyo bizim ülkeden.

  • ahmet kurt

   kusura bakmayın yine istatistik vereceğim ama lennox lewis maçında 6 raundda tam 432 yumruk vurmuş. lennox lewis ise 222. adam bir zahmet yorulsun. karşısında boks tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ağır sikletlerinden biri var. hem joshua yı görüyorsun. günümüzün belki de en iyi ağır sikleti. ama wlad maçında 5 le 10. raundlar arası toplamda 40 küsür yumruk falan atmış 🙂 ağır siklet ile süper orta siklet boksörünü kıyaslayamazsın. vitali tüm bunları ağır siklette yapabiliyorsa müthiş bir kondisyona sahiptir. bu kadar basit 🙂 ward ın kondisyonu daha iyidir daha kötüdür tam olarak bilemeyiz. farklı sikletlerin farklı stilli boksörleri.

 95. About Billions

  golovkin vs ward ne olur? bilmem de, golovkin, bellewü nakavt eder.

 96. GENNADYMUSTAFA

  golovkin bellewü süper orta siklet dışında bence hiç bir şekilde yenemez,süper ortada yakaladığı taktirde katılırım burda yıkar,diğer sikletlerde şans veremiyorum bellew de sonuç ta wbc dünya şampiyonu, bellew i yarıağırda ne ward ne de golovkin nede adonis yeniceklerini düşünmüyorum,ama siklet düşerse bilemem

  • ahmet kurt

   Adonis stevenson bellew le maç yaptı haberin yok mu? Stevenson tır gibi geçmişti üzerinden.

 97. unstoppablewilderpunch

  leno Lewis ben rahatim genç. sen rahat ol. rahat batmasin. karsinda yasitin akranin yok. surda bayram diye kalbini kirmayim bak. guzelce uyarıyorum. ya saygili uslubla cevap ver, ya da salca olma yorumlara. dikkat ettim. bu lenolewis ne zaman yirum yapsa peşinden the rebel de yorum yapiyi. iki hesapla yaziyo. noldu mma boksa benzemez aci esigi daha yuksektir, mma cilar daha sert adamlar diyodun. conor floydu nakavt eder diyodun. noldu floyd conoru nakavt etti, hatta conorda beyin hasari olmuş. kim sertmiş, kim yenermis gordunmu genç? birdaha daha dikkatli yorum yap. bilmiyosan sallama. bilen abilerinin yorumlarini oku feyz al. biseyler ogren. bilmiyosan sus, sus ki senide kardesimiz olarak sevip sayalim. bak sitede en zip cikti ve en titarsiz yorumlari sen yapıyorsun, sonrada rezil. oluyosun, bide uste cikmaya calisiyosun. yapma boyle genc kardeşim. biraz sert ciktim farkindayim, zira sen kimsenin uyarisina aldirmadan aynen devam ediyosun genc kardesim. amacim seni kirmak değil, sadece kendine gelmen icin tatli sert bi abi nasihati. hadi kal saglicakla

 98. unstoppablewilderpunch

  gennadymustafa kardeşim yorumlarini begendigim uyelerden birisin ama stevenson bellew nakavt edeli cok oldu hacım. olur insan halidir unutulur ya da denk gelmemissindit. gerci konu bu degil, brn bellewi gunahim kadar sevmem, lakin hakkini yemeyim adam hirsli, dayaktan korkmuyor, cikiyot boks yapiyor, boks. ward ikinci bit roy jones olma pesinde sanirim. roy jonesun akibeti belli, Ward bence Roy Jones dan daha iyi, joshuaya karsi sansi azda olsa var belki ama bence bellewi rahat yener ward. bence guzel bir mac olur bellew ward maci, ama ward bellewi harcar bence

 99. Ziyaretci

  gÖRÜNEN WİLDER ORTİZLE MAÇ YAPMAYACAK YIL BİTTİ HALA ANLAŞMA YOK
  WHİYTE İLE MAÇ YOK
  KARDEŞİM KİMLE MAÇ YAPACAKSIN
  BAK JOSHUA SIRAYLA HERKESLE MAÇ YAPIYOR HEMDE DAHA 20. MAÇI BİLE YAPMAMIŞ
  SEN 19.MAÇINDA 1 YILDIZLIK ADAMLARLA DÖVÜŞMÜŞSÜN HATTA 27.MAÇINDA YARIM YILDIZLI ADAMLA DÖVÜŞMÜŞSÜN
  İŞTE WİLDER HEDEFSİZ ADAM BEKLİYOR JOSHUA İLE MAÇ YAPIP TEK SEFERDE 15 MİLYON ALAYIM YETER BANA

 100. GENNADYMUSTAFA

  Haberim var canım daha biz daha ölmedik 😀 ben yarıağırdan bahsetmiştim. Yarıağırda bu isimler bellewle mücadele ederse çok zor mücadele ederler çünkü tony bellew 191 boyu boyuna bir siklet

 101. unstoppablewilderpunch

  baska hesabin yoksa eyvallah kardeşim. diyecek bir sey yok, oyleyse sozlerimin tamamini bu lenolewis uzerine alinabilir

 102. unstoppablewilderpunch

  ya arkadas siteye halen yeni haberler girilmiyor kac gündür. wilder-ortiz 4kasim kimisi kesin diyo ama halen ortada net bisey yok, joshua pulev resmilesmis, sitede hic yeni haber girilmemis

 103. GENNADYMUSTAFA

  THE REBEL SON ATTIĞIN yorumunu şimdi okudum, kardeşim ben de ondan bahsediyorum adonis hafif ağırda yendi ama yarı ağırda ne ward ne golovkin ne de adonis bana kalırsa bunlar yarı ağırda yenemez, ama dediğim gibi bellevi alt sikletlerde yenebilirler ward golovkin

  • Big George

   Golovkin yarı ağıra nasıl çıksın ki? Bu sorunun cevabı olmadığı için evet yenemez.

   joshua-floyd maçı gibi bir şey bunun konuşulması. Lüzumsuz.

 104. lenolewis

  Unstop üzerime alındığım bişey yok zaten . Rahat ol demişim bu laftan ne anladın da nerelere çektin biz üslubumuzuda konuştuğumuz lafıda biliriz tekrar söylüyorum rahat ol ha istemiyorsanda sana yazmam bir daha benim yaşım 40 a dayanmış çocuk deiliz sende dikkat et uslübuna . Therebrlle benim aynı oldugumu söylemişsin önyargılı olmak da iyi birşey değil

 105. Burak Yurtsever

  arkadaşlar takip eden var mı bilmiyorum ama boxrec’in forum sitesinde şöyle bir uygulama yapılmış: her maç öncesinde forum üyeleri maç ile ilgili açılan başlığın altına kullanıcı adlarını,maçı kimin kazanacağını, hangi raundda biteceğini ve hangi kararla biteceğini sırayla giriyorlar. ve site üyeleri arasında tahmin yarışması yapılmış oluyor. her maç yaptığınız tahmine göre site üyeleri arasında sıralamanız düzenleniyor. ve belli bir puanlamaya tabii tutuluyor. isterseniz biz de bunu sitede yapmayı deneyebiliriz. hem beraber güzel bir şey yapmış oluruz hem de tatlı bir rekabet olur. eğer isterseniz mehmet bey de ilgilenirse bunu yapabiliriz.

 106. Ziyaretci

  bENCE WİLDER WBC KEMER VAR DİYE DEĞİL ONDA POTANSİYEL GÖRÜLDÜĞÜ İÇİN POPÜLER
  WBC KEMERİ PARKER DE OLSA BU SEFER PARKER Mİ POPÜLER OLURDU BENCE YANLIŞ BİR YAKLAŞIM
  WİLDER DE GERÇEKTEN POTANSİYEL VAR

 107. Deontay_Wilder

  pulev joshua maçını kabul etmiş 1 2 gün içinde maç duyurulacakmış
  wildere ortiz yolu göründü.

 108. Deontay_Wilder

  wilder ortiz maçı bu hafta sonuna kadar duyurulacakmış
  eddie hearn yarın joshua pulev maçını duyuracak

 109. Deontay_Wilder

  wilder ortiz 4 kasım
  joshua pulev 28 ekim

 110. GENNADYMUSTAFA

  burak yurtsever +1 kardeşim çok güzel olur böyle sitede hayat yürümüyo 😀
  canlılık gelsin.

 111. Ziyaretci

  JOSHUA * PULEV VE ORTİZ*WİLDER MAÇLARI TV8BUÇUKTA BEKLİYORUZ
  ORTİZ*WİLDER KESİNLEŞTİ Mİ?

 112. Kanguru Perkovic

  Bu arada loma rigo maçı boxrecden kaldırılmış maç ne durumda bir bilgisi olan varmi aydınlatsın bizi.

 113. conan

  arkadaşlar roman gonzales-rungvisai maçı tr’de yayınlanacak mı?

  • conan

   baktım la baktım. yılanları öldüren minik sarışın.. kobra katili

   • Metehan Ateş

    Bende yılan öldüren kobra diyince avcı falan sandım tövbe tövbe 🙂

 114. unstoppablewilderpunch

  lenolewis kardeşim ben yasini bilemem. yazdiklarindan bir kestirim yapabilirim en fazla, ben sana ergen derken, therebel rumuzlu kardeşimizin yasi genc oldugunu bildigim icin ve seni o sandigim icin oyle dedim. sende yasin kemale erdiyse ona gore yorum yap birader. ben sana diyormuyum rahat ol mahat ol diye? saygidan bahsediyorsun, uslubtan bahsediyor sun ama kendin dikkat etmemissin saygi ve usluba. eger bu uslubta yazacaksan bana yazma kardeşim. bu yastan sonra uslub bilmeyenle muhatab olmam vakit harcamam

 115. unstoppablewilderpunch

  kanguru kardeş loma tarafi mactan çekilmiş, zaten lomanin rigonun karsisina cikabilecegine ihtimal vermiyordum, loma aklinca zarf atip ya yerlerse çekmiş, ama yemedik tabi, is ciddiye binince, loma duman olmus

  • Kanguru Perkovic

   Cevap için sagol dostum. Loma kazanir mi kaybeder mi bilmem ama net şekilde belli oluyor loma rigodan çekiniyor yaşlanmasını bekliyor

 116. conan

  beyler hafta sonu wbss’in ilk maçı başlıyor. usyk-huck maçı.
  gonzalesin intikam maçı var.

  siz gelmiş hala ward konusundasınız yahu. mehmet bey neden bu maçlarla ilgili konu açmıyorsunuz?

 117. emregani yavuz

  Bu macları verecek kanal belli oldumu, ggg maçına odaklandık diger iyi maçları unuttuk. Bilgisi olan varmı wbss ike ilgili kanaldan

  • conan

   tivibuspor denmişti ama tivibusporun web sayfasında bir haber bulamadım. twitterdan bakmak lazım.

 118. cemil aslan

  Stevenson bu sikletin wilderidir. Yani biş konuşanidir. Ben şahsen beterbiev gvozdyk kovalev barera arasindaki maclari heyecanla bekliyorum. Ama beterbiyev senede bir mac performansiyla boyle giderse söner. İnsallah daha sık ve buyuk maclara cikar.

 119. Thereem

  DAGESTAN BOXING…bikaç konuda yanlışın var…john ruiz’in boyu 1.88cm roy jones jr’in ise 1.80 cm…ruizin reachi 1.98 cm roy jones jr ise 1.88 cm…öyle bir denklik yoktu yani…maça john ruiz 100 kilo çıkarken roy jones 90 kilo çıkmıştı…

  Roy jones ilk round haricinde sanat eseri gibi dövdü ruizi…holyfield ruizle 3 maç yapıp ancak birini kazanabilmişti..

 120. ONUR ERTEKİN

  BU SİKLETTE WARD NUMBER ONE..

 121. Dursun Duymac

  YUKARIDA BAZI ARKADAŞLAR AJ NİN TÜM BAŞARILARINA BİR KULP TAKMIŞLAR .
  SİZİ İNSAF VE İZAN A DAVET EDİYORUM. BAZI ARKADAŞLARDA EFSANELERLE ANILMASINA ÇOK TAKMIŞTI. O BİLE İNSAFA GELDİ GİBİ

Yorumlarınız