Anlaşma Sağlandı. Bu Maç Çok Can Yakar!


frampton-quigg

Uzun süredir beklenen dev maç üzerinde nihayet anlaşma sağlandı ve iki yenilgisiz boksörün bu yıl içinde ringe çıkması kesinleşti.

Geçtiğimiz Şubat ayında NTV Spor’dan yayınlanan dev maçta Scott Quigg’i mağlup ederek süper horoz sıklette IBF ve WBA dünya şampiyonu olan Kuzey İrlandalı Carl Frampton ile tüy sıklette WBA (Super) dünya şampiyonu Meksikalı Leo Santa Cruz, yaz aylarının sonunda New York’ta karşı karşıya gelecek.


22 maçta yenilgisiz Carl Frampton ile 33 maçta yenilgisiz Leo Santa Cruz’u karşı karşıya getirecek mücadele, yılın en büyük maçlarından biri olmaya aday.

Muhtemelen Ağustos ayında karşılaşması beklenen ve her ikisi de bütün sıkletlerde dünyanın en iyi 20 boksörü içinde gösterilen iki büyük şampiyonun maçı şimdiden boks dünyasında büyük bir heyecan yaratmış durumda.

Ajanslar haberi bültenlerinde son dakika haberi olarak da geçti.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Alp Eren TOKSOY

  +1

 2. moien

  2 tane minik adamin boksu cok sacma gitsiner mike tysonla bir sparring yapsalarda hastanelik HIC komaya gireler

 3. Klitchko

  Neden Gilermo Rigondeaux karşısına çıkmıyorlar. Çıksın larda Boks Nasıl yapılırmış öğrensinler Kübalı efsaneden.

 4. polo

  santa cruz un kimseden boks öğrenmesine gerek yok ,büyükbir yetenek ve çok azimli.fromtan da çok kaliteli ve iyi bir boksr ama cruz alır sanırım maçı,

 5. boss

  Cok iyi mac , favorim leo santa cruz , iki minik adam diyen mumkunse yorum yapmasin cok dangalakca bir yorum olmus.bir de mike ile mac yapsalar diyor arkadas troll da olabilir .

 6. robinson__27

  uzun boylu boksör cok seri nakvt eder

 7. Roman

  Quiqim çenesi kırılması her turlu alirdi maçı. Ona rağmen o kadar çabaladı. Gözüme girdi quiqin hayranı oldum o maçtan sonra. Leo ise ayrı bir yetenek framptonu ud ile yener. Belki kd bile eder. Pound for pound sıralamasında carl ilk 10 da yer almış boxrecde. Leo yenilirse ki hiç sanmam yenilicegini sıra rigondo da olur.

 8. Ahmet kurt

  Aynen

 9. safkan

  bu maçı kazanan yeni pacman olur özellikle santa cruz kazanırsa çok rahat siklet yükseltir çünkü boyu müsait. hatta biraz daha ileri gideyim bu maçın galibiyle crawford vs postol galibi chach-weith maç yapsa yer yerinden oynar kazananda new-gen floyd olur, kimse kusura bakmasın.

 10. GGG

  Leo daha sempatik geliyor boksseverlere ama benm ufak da olsa favorim frampton tabiki leo kazanabilir maçı ama frampton çerez olur falan çok ağır oluyor frampton çok zeki dövüşen bi adam sinirlerine her zaman hakim olabilen bi boksör leoya değil yakın sikletlerdeki hiç bi boksore çerez falan olmaz

 11. Hayrettin Saygın

  frampton quigg ile yapsın yine yener, bahane yok 6taund korktu carl dan, sonra saldırmak geldi aralrda da kötü yumruklar aldı, hep saldırsa ko olurdu zaten. ama leo karşısında hiç şansı yok bence (her ikisinin de). çok beğensem de leo çok ayrı dövüşüyor bence.

Yorumlarınız