Şampiyon Tartıya Çıktı! Dev Maça Günler Kala Gennady Golovkin’in Kaç Kiloda? İşte Cevabı..

canelo-golovkin-2

Bu cumartesiyi pazara bağlayan gece sabaha karşı 03:00’ten itibaren TV8,5 ekranlarında canlı olarak yayınlanacak olan WBC, WBA, IBF ve IBO orta sıklet unvan mücadelesi öncesi Kazak şampiyon Gennady Golovkin tartıya çıktı.

WBC’nin 7 gün tartısında Golovkin 164.4 pound yani 74,5 kg tartım verdi. Şampiyonun orta sıklet limitinin sadece 2 kg üstünde olduğu görüldü. 
golovkin-canelo-7-gun-kilo

Canelo Neden Tartım Vermedi?

WBC ile yaşadığı sorunlar nedeniyle Canelo dev maçta WBC kemeri için dövüşmeyeceğini açıkladı. WBC’ye kemer için yapılması gereken idari ödemeyi (sanctioning fee) de yatırmayan Canelo için karşılaşmada WBC kemeri ortada olmayacak. Canelo bu nedenle WBC’nin 7 gün tartısına da iştirak etmedi.

Gennady Golovkin-Canelo orta sıklet unvan karşılaşması 16 Eylül Cumartesi gecesi sabaha karşı 03:00’ten itibaren canlı yayınla TV8,5 ekranlarında olacak.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

 1. MURAT JÖH

  wbc kemerini neden istemiyorki ?

  • Marvin Hagler

   çünkü wbc unvanı canelo’nun elinden alıp golovkin’e verdi. sonra herkes “canelo golovkin’den kaçtı” dedi. canelo wbc’ye bu yüzden kızgın. ama wbc’nin bunu yapmaya hakkı vardı çünkü golovkin 2014 yılında yaptığı marco antonio rubio maçı ile wbc interim (geçici) şampiyonluk unvanını kazandı. yani golovkin, şampiyon canelo alvarez için zorunlu rakip haline geldi ve canelo golovkin ile maç yapmaya yanaşmadı.

   işte bu maç her şeyin cevabı olacaktır 😀 bekleyemiyorum ben şahsen, o derece.

   • Abdullah yılmaz

    wbc aynı uygulamayı vilder için de yapsaydı keşke. baştan aşağı çifte standart kokan satılmış bir kuruluş…

    • Tek kral DEONTAY WİLDER

     Abdullah yılmaz ne yapıp edip olayı wildera bağladın be kardeşim hayranım sizin yorumlarınıza 🙂

     • Abdullah yılmaz

      tek kral kardeşim, vildere bağlamamın nedeni dwc’nin vildere tolerans tanıması, 1. sıradaki adamlarla maça çıkması gerekirken sürekli oyalanması ve ilk 15’de bile olmayan adamlarla maça çıkmasıdır. bu haksız bir eleştiri mi sence ?

      • Tek kral DEONTAY WİLDER

       Abdullah kardeşim bu konuyla alakalı bilgi sahibi degilim ne desem şimdi yalan olur verdiğin bilgilere saygı duyuyorum … ben espri amacıyla takıldım sadece sana kusura bakma 🙂

   • mehmet dalgaç

    marvin hagler
    wbc kemeri canelodan alıp ggg ye vermedi. caneloya zorunlu rakibin olan ggg ile maça çıkacaksın dedi. canelo da ben ortasıklet boksörü değilim deyip kemeri bıraktı. ama belindeki kemer ortasıklet kemeriydi. burada problem wbc de değil caneloda idi.

    • amir khan

     orta sıklet boksörü değilsen orta sıklet kemeri niye sende diye sorarlar adam.wbc managerlere boyun eğip catweight de kemer maçına çıkardılar canelo yu.akıl alır gibi değildi.

    • About Billions

     Mehmet dalgaç, dostum benavidezin son maçını izledin mi? başka bi haberin altında, benavidez, eubanki Yener demiştin yanlış hatırlamıyorsam. Böyle bi maç olursa, benavidez nasıl yener sence eubanki, nasıl bi maç olur? Düşünceni almak isterim.

     • mehmet dalgaç

      ab
      tamamını izlemedim sıktı beni.
      evet son maçındaki performansını ben de beğenmedim. bu haliyle eubankın karşısına çıkmasın bence. kendisi için iyi olmaz 🙂

      • About Billions

       Anladım. Teşekkür ediyorum 🙂 .

      • mehmet dalgaç

       doğruya doğru…
       rica ederim 🙂

  • Murat Koc

   Canelodan önce kemer cottodaydi ve wbc kemerini cotto 70.5 kazanmış o şekilde de savunuyordu.caneloya kaybedene kadar 3mac 70.5 olarak kemer savunması yaptı.wbcde 70.5kg olan bir siklet var.hiçbir sıkıntı çıkmıyordu.ama kemer caneloya geçince wbc birden 70.5 kg kazandığı kemeri golovkine karşı hemde 72.6 kg olarak savunmasını istedi.caneloda doğal olarak wbc ye neden cottoya böyle bir şart sunmazken bana bu şartı sunuyorsun benim kemerim 70.5 kemeri golovkine karşı savunacaksam 70.5te savunmam gerekli dedi. wbc bunu kabul etmeyip derhal maça çıkmasını aksi takdirde kemeri golovkine vermesini istedi.caneloda bukadar kısa sürede 72.6 olamiyacagini söylerek kemeri wbc iade etti onlarda golovkine verdi.wbc nedense caneloyu sevmiyor tarafini golovkinden yana koydu.bunu bilen canelonun ekibi ortada wbc kemeri olursa wbc hakeminin puanlamada kendisine maçı vermeyeceğini iyi bildiginden wbc kemerini istemediğini açıkladı. Olayın özeti böyle

   • mehmet dalgaç

    murat koç
    bunu daha öncede yazıştık. sende bu takıntı olmuş gibi.
    wbc de 70,5 olan bir sıklet filan yok.
    cotto veya bir başkası zorunlu rakibi ile anlaşırsa 70,5 kg da maça çıkabilir bunda sorun yok. ama anlaşamazsa bu sıkletin normali olan 72,5 kg maç yapılır. golovkin de 72,5 kg da maça çıkıyor ve zorunlu rakip kendisiydi.
    iyi hatırlıyorum canelo ben ortasıklet değilim deyip kemeri bırakmıştı. bu konuda sen niye bukadar zorlama yorum yapıyorsun anlaşılır gibi değil.

    • Big George

     Katılıyorum, o maçların weight in, tartı ritüellerini falan izledim saptamak için michael buffer açık açık “world middleweight title” olarak ilan ediyor kemeri.

     Olay şu, middleweight sınırları, süper welter’in bittiği 69.8 ile 72.5, canelo’da kendine bu sınırlar içerisinde orta siklet müsabakası ayarladığı için bu kilo sınırında kemer maçı yapabildi. Ancak 72.5 en üst sınır bu sınırda maça çıkmak isteyen birine de niye bu kiloda istiyorsun diyemezsin, senin kilon değilse sen 70.5 kiloda çık, kimse seni 72.5 ol diye zorlamıyor.

     Canelo saf bir çocuk burada hatası yok ama bir aymazlık var, yanlış yönlendirmişler çocuğu. Şimdi WBC ile ters düz oldu ilişkileri bu salaklık yüzünden.

    • Murat Koc
     • mehmet dalgaç

      bunu da daha önce konuşmuştuk. kim olduğu belli olmayan yada herkimse öenmi olmayan birinin kendince yazdığı birşey. wbc nin web inde böyle bir ara sıklet var mı?
      malesef yok.
      yani yukarıda linkini verdiğin bilgi yanlış bir bilgi.

      • Murat Koc

       https://i.hizliresim.com/V32a5r.png
       Mehmet her soyledigime öyle değil deyip inkar ediceksen hiç boşa yazmayalim ben olanı yazdım sen yok öyle birşey dedin kaynak attim kim yazdığı belli değil dedin şimdide kaynağı aldığım kişiyi yazdım onuda begenmiyorsun.hepsini geçtim tvde başka sikletlerde olmazken 70kg sampiyonlarinin maçları oluyor onlarada mi denk gelmedin.neden başka sikletlerde olmazken 70kg da maçlar olutor. Birşeyi senin bilmemen olmadığı anlamına gelmez.neyse bu konu üzerine dahada fazla yazmaya gerek yok.hafta sonu iyi olan kazansin

      • mehmet dalgaç

       murat koç
       benim yada bir başkasının ne dediği çok önemli değil. burada wbc nin web sitesinde böyle bir ayrı sıklet yok. ayrı bir kemer de yok. bunu ben demiyorum. wbc resmi sitesi söylüyor.
       iyi olan kazansın 16 eylülde. selamlar…

     • Big George

      Murat kardeşim böyle bir siklet olsa bile Canelo’nun o maçları düz Middleweight maçları. Aldığı kemer orta siklet kemeri, farklı bir sikletin kemeri değil.

      İnterim middleweight tanımlamasına ben hiçbir yabancı kaynakta rastlamadım, interim bildiğimiz gibi geçici manasında kullanılan bir tamlama, geçici orta siklet işte. Olması gerektiği gibi geçici bir kiloda Canelo’nun süper welter kökenli rakiplere kemer savunması yapmasıyla oluşan kemerin yaşadığı kısa bir fetret devri. Yani resmiyette yok böyle bir olay. Khan veya Cotto maçında da kemer “world middleweight title” olarak ilan ediliyor.

      Arada bir yanlış anlaşılma var kaynağı oluşturan kişi biraz bilgisizliğine denk gelmiş hepsi bu. Geçici orta siklet kemer maçını görmüş yabancı kaynakta, “haa bunun başında interim var kesin bu başka bir siklet” deyip geçmiş yazıya.

      • mehmet dalgaç

       big george
       aynen dediğin gibi.

      • TÜRK OĞLU TÜRK

       wbc deki interim middleweight kemeri asıl şampiyonun zorunlu rakibinde olur…geçici ortasıklet şampiyonu diye ve o kemerin sahibi golovkindi…rubio dan almıştı o kemeri…o zaman wbc middleweight title cotto daydı…
       golovkin ise cotto nun zorunlu rakibiydi…
       interim middleweight kemeri var ama o kemer 72.5 kg kemeri…cotto ve canelo catchweightte anlaştılar müsabaka için…yani kemer yine ortasıklet kemeriydi lakin kilo en alt sınırda tutuldu…

   • GGG

    Ne fark eder ki, Canelo’nun cotto maçına 70.5 kiloda çıktığına inanmıyorum. En az 2-3 kilo fazlasıyla çıktı. Bu da orta siklete tekabül ediyor zaten

    • mehmet dalgaç

     ggg
     2 3 kilo olsa iyi en az 5 6 kilo fazlasıyla çıktığı söyleniyor canelonun. bu da işin ayrı bir yanı tabi 🙂

   • leGGGend

    Yav Murat Koc bundan 2 yıl önce Canelo kaçmadı diyordun hala savunuyorsun tövbe ya rabbi:), Canelo korkmadı demen doğru olabilir ama, Oscar delahoya böyle bir karşılaşma hemen olmamalı dedi. Arkasından Caneloda bir gün Golovkinle tekrar karşılaşicaz diye kemeri bırakıp gitti. GOLOVKINLE KARŞILAŞARAK maywether hatasıni tekrarlamicam dedi. Haklıda olabilir sonuçta 2 yılda çok şey kattı, hem golovkinde biraz yaşlandı.Bana kalırsa Canelo şimdide karşılaşmak istemicekti ama aşırı baskı yapıldı, resmen adamın instagramının her fotosunun altında GGG veya korkak yazıldı. Adam dünki açiklamasında Golovkin ekibi beni sparring zamanındaki gibi çoçuk görmeyi bıraksın dedi. Yani bu demek oluyorki sağlam pataklamış bunu Ggg. Yine bir ayrıntı vermek istiyorum Canelo açıklamasından, bu karşılaşma jacobs maçı olmadan adımlar atılmış ve taraflar anlaşmış, Golovkinin Jacobsu ko etmeden kondisionunu 12 round denemesi Canelonun Chavezi bilerek ko etmediği gibi mantıklı. Az zaman kaldı sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım hak eden kazanır. Hak edende Golovkin olur!

    • Murat Koc

     Benim bidigim bikere canelo khan maçından yaklaşık 2ay sonra sonra kemeri acığa çıkardı buda 2yil değil 1yillik bir süreç. 1yil içinde ne canelo sihirli bir el sayesinde Superman olmustur nede golovkin iyice bitmiştir.Bence canelo akıllıca davrandi brook gibi gazla değil planla kilo çıktı. Zaten son günler hep beraber izleriz ondan sonra yorum yaparız. Artık çünkü herkes standart şeyleri soyluyör.

 2. Ordinaryus H

  canelo’nun wbc’ye karşı çıkması pek akıllı bir hamle değil. wbc’nin hatrı sayılır büyük, zengin bir lobisi var. hemen hemen bütün büyük maçlarda jüriler satın alınır. ortada büyük paralar döner. wbc ve tom loeffler jüriler üzerinde de la hoyadan daha etkili olabilir ya da olmayabilir. sonuç olarak bu hamlenin hiç gereği yoktu. gereksiz bir risk. yakın bir maç olup puanlamaya giderse canelo için dezavantaj olabilir.

  • About Billions

   Dediğin ihtimaller içerisinde fakat ben yakın zamanda golden boyun hiç bi boksörünün hakkının yendiğini hatırlamıyorum. Hatta bol keseden puan aldığı, bence haksız maç kazandığı bile oldu golden boy boksörlerinin. Canelonun bu tavrından ben etkilendim açıkçası. Umarım dediğin gibi bi olay olmaz. İki taraf içinde olmaz. Hakeden kazansın isterim. Umarım canelo hakeder ve kazanır.

   • Ordinaryus H

    canelo hakederek kazanacaktır. hatta 3g jab’inin arkasına sığınmaz fazla kırışmaya girerse ko bile olabilir.

    bol keseden puandan kastın canelo lara maçıysa ben o maçta herkesin aksine canelo’nun kazandığını düşünüyorum. istatisliklere inanmıyorum, compubox’ın hatalı olduğu kanıtlandı yabancı kaynaklardan bakabilirsin. işleyiş sistemini bilsen gülersin bile. canelo net ve etkili kontralar vurdu, lara hep kaçan taraftı ilk roundlar hariç vurduğu etkisiz zayıf direktlerin çoğu canelonun guardında kaldı. haksız aldığı tek puanlama mayweather’a karşı majority decision almasıydı.

    • Don King

     Canelo laraya maci net olarak kaybetti.kacmakta bu sporun içinde var.sadece son raunda baksan canelonun laranin arkasından depara kalktığını girebilirsin.maci onde goturdugune inanan hangi boksör son raundda rakibi kovaladi?böyle bir seyi olabilir mi yahut?diger taraftan canelo gggyi yenebilir.direklerine çözüm bulur, jakobs kadar hareketli olabilirse yenebilir ama zor bence.ggg bi adim önde.heleki raundlarin son yirmi otuz saniyesinden evvel gggeyle kirismaya girerse, sinirlerine hakim olamazsa işi cok daha zorlaşır.bence ggg azdl farkla favori.bende caneloyu severim, mevzu bokssa gggden daha iyi boksör.orasi su götürmez bir gerçek ama işi cok zor olacaktır

     • Ordinaryus H

      ben kaçtıgı için lara yenildi demedim ki hatta kaçak dövüşen kontra kovalayan boksörleri daha çok severim.
      canelo rakibi geride götürüyor diye kovalamadı, laranın stilinden dolayı kovaladı, aslında kovalamış gözüktü. lara dövüş stili rakibi kovalamaya zorluyor, stili jab jab moving backward. yani hep direkt atıp geri adım atıyor.laranın uzanması 188 cm üstelik ters guard olduğunu dikkate alırsan canelo’nun kovalamaktan başka şansı yok.canelonun kolun fizik kurallarına aykırı bir şekilde 20 cm uzamadığı sürece outboxing yapma şansı hiç yok. evet maçın ilk yarısında canelo etkili direktler yedi ta ki sanırım 5 ya da 6. roundda laranın canı yanana kadar. laranın sağ direktleri maçın 2. yarısında çok etkisizdi çoğu guardda kaldı çünkü amacı sadece kontradan ko olmamaktı. 5. rounddan sonra lara karaciğere bir dünya powershot yedi bu da kondüsyondan düşmesine sebep oldu.

    • About Billions

     Canelo vs golovkin maçı umarım dediğin gibi sonuçlanır. Bol keseden puan alma olayı için mesela, khan vs peterson maçına bakabiliriz. Gerçi o zamanlar ikisi de golden boyun boksörüydü ama bence sonuçta sıkıntı var. lemieuxün son maçına bakabiliriz, bence roundlar eşitti o maçta, hakemler lemieuxün sadece bi round kaybettiğini söylediler yanlış hatırlamıyorsam. Canelonun vs trout maçına bakabiliriz, bence o maçı canelo kazandı ama hakemin bi tanesi trouta sadece iki round vermiş, bence caneloya çok cömert davranmış puanlama konusunda. Aklıma gelen örnekler bunlar. Bunlar benim fikrim tabi. Farklı düşünüyor olabilirsin. Canelo için geçerli değil yani sadece. İstatistiklere dayalı galibiyet belirttiğim bi yorumuma tanık olmamışsındır çünkü umursamam, Bakmam istatistiklere. Compuboxun yumruk istatikleriyle alakalı yaptığın araştırmayı da yakından takip ettim, sana hak verdim o konuda, o zaman. Lara vs canelo maçının istatiklerine de bakmadım. Sadece lara temiz bi galibiyet aldı bence. Üç kez izledim sanırım o maçı, hepsinde laraya oyladım, daha önceki scorecardıma bakmadan ve uzun aralıklarla izleyerek. Don kingin dediği gibi canelo önde olduğunu düşünse, son roundlarda o kadar kovalamazdı. Laranın stili kovalanmaya müsaitti diyelim, Mesela, garcia vs Thurman maçında, garcia son iki roundda, maçta hiç olmadığı kadar bastı. Thurman kırışmaya da girmişti maç içersinde ama garcia son roundlarda daha çok bastı çünkü maçı kaybedeceğini, puanlamada geride olduğunu biliyordu. Risk alması gerekiyordu. Laranın yumrukları, canelonun gardında kaldıysa, canelonun isabetli yumruğu yoktur bence 🙂 . Çok uzun kolları olan laranın gardına bakabilirsin. Gard aldığı zaman, vücudu komple kapanıyor, kemer bölgesine kadar. Canelo vücuda çalıştı ama laranın dirseğini geçemedi bence. Hep kollarında kaldı bence canelonun shotları. Floyd maçından bahsetmeye gerek yok sanırım.

     • Ordinaryus H

      canelo’nun vuruşlarının lara’nın guardında kalması gibi bir durumu yoktu çünkü full body shot çalıştı. bence o maçı body shotlarla kazandı. yine de temiz bir galibiyet aldı demiyorum çünkü boksta kesinlik denilen bir olay. bir sürü kör nokta var yumruk dirseğe mi geldi vücuda isabet etti mi ya da surata vurulan sol direktin surata gelip gelmediğini anlamamız bazen mümkün değil. istatisliklerin bile batırdığı bir sporda görüş farklılıklarımız mutlaka olacaktır. futbol ya da basketbol gibi sayılabilir bir spor degil bu yüzden orada oturan 3 tane jüri var. ben bu maçta lara’nın direktlerini (5. rounddan sonra) çok etkisiz guardda kalan vuruşlar olarak gördüm. belki de senin görüşün doğrudur. ama emin olduğum tek konu bu maç yakın geçti, çok temiz bir galibiyet aldı lafına katılmıyorum. yakın maçlarda bazı roundlar çok ortada olabiliyor. mesela ben jacobs 3g maçında çoğu kişinin aksine ilk 2 roundı jacobsa verdim. mesela lebedev gassieve karşı 7 round kazandı diye saydım. gibi… de la hoya boksörlerine gelince bu bir tesaduf olabilir artık farkındaysan yakın geçen maçların çogu haksız sonuçlanıyor. hatta neredeyse her üç maçtan biri haksız sonuçlanıyor. jack degale olsun, ryota murata hassan n dam olsun, lebedev gassiev olsun vb. uzar gider. yani tesadüf olması gayet mümkün.

      • About Billions

       Görüş farklılıklarımız olmasa, böyle güzel bi sohbet olmazdı 🙂 . Çok temiz bi galibiyet aldı deme sebebim, maçı 1 den fazla izlememden ötürüydü. Hep aynı sonuca ulaşınca, temiz olmuş oldu benim için. Ortada olan maçların, bize göre yanlış sonuçlanması tesadüf müdür? Bilemiyorum. Türlü oyunlar dönüyor olabilir. İnsanların çok kolay harcandığı şu dönemde, tesadüf olması, en güzel şey olur sanırım. Lebedev vs gassiev, murata vs n’jikam ve jack vs degale maçları için de aynı sonuca varmışız, lara vs canelo maçının sonucu için uzun uzun konuşurken. Bu da boksun ayrı bi güzel tarafı.

      • Ordinaryus H

       ben de canelo lara maçını iki kere izledim 🙂 sonuç olarak güzel bir sohbetti. teşekkürler.

      • About Billions

       Rica ederim, ben teşekkür ediyorum.

    • mehmet dalgaç

     canelo vs lara maçını canelo mu kazandı?
     bunu da ancak ordinaryus h iddia edebilirdi ve öyle de oldu 🙂

     • Ordinaryus H

      sadece ben mi düşünüyorum 🙂 mehmet dalgaç hep beni güldürüyorsun. evrensel boks sitelerinde çoğu kişi benim gibi düşünüyor. (https://www.boxingscene.com/forums/showthread.php?t=710019) bu tamamen vizyon meselesi mehmet dalgaç. boxingscene’e baktıgımızda canelo kazandı diyenlerin oranı yüzde 40 küsür. bu canelo’nun kazandığını doğrulamaz ama yakın bir maç olduğunu doğrular. bu maç iki tarafa da gidebilirdi, bence doğru tarafa gitti. kimsenin ezici bir üstünlüğü yok. yabancı forumlarda bence çok daha düzgün analizler yapıyorlar. yurdum insanını küçümsemek gibi bir niyetim yok ama ciddi anlamda vizyon farkı var.

      • mehmet dalgaç

       ORDİNARYUS
       VAY SENİN VİZYONUNU SEVSİNLER 🙂
       VİZYONA FİLAN GEREK YOK . ALLAH 2 GÖZ BİR DE AKIL VERMİŞ. O MAÇI CANELO KAZANDI DİYEN Kİ OLURSA OLSUN BENCE BİR GÖZ DOKTORUNA GÖRÜNMELİ YADA NÖROLOJİYE O DA OLMADI PSİKİYATRİYE 🙂

      • Ordinaryus H

       dalgaç , koskoca boxingscene müdavimleri kör de siz mi doğrusunuz. dalgaç açıkçası ben senin maçı tamamen izlediğini bile düşünmüyorum. özet ve rakamlara bakarak konusuyorsun. canelo’dan bir haber yorumların var. yine de hakkımda iyi düşüncelerin için teşekkürler.

     • Ordinaryus H

      methmet dalgaç pardon boxingscene canelo kazandı diyenlerin oranı yüzde 60 mış :d:d yani daha fazla kişi canelo kazandı diye düşünüyor. bu konu hakkında ne düşünüyorsun memet dalgaç?

      • Big George

       Boks dünyasının çoğu da GGG çok iyi bir boksör diyor buna neden karşı çıkıyorsun?

      • mehmet dalgaç

       ORDİNARYUS
       BAZI ABSÜRT YORUMLARINA RAĞMEN İYİ Kİ BU SİTEDE VARSIN. RENK KATIYORSUN. SAMİMİ OLARAK SÖYLÜYORUM BUNU..
       SELAMLAR…

 3. Klitschkoo

  Bu maç puana giderse lobisi olan Canelo avantajlı , Golovkin değil ama Golovkin puana bırakmayacak nakavt edecek.

 4. Abdullah yılmaz

  bu maçı büyük bir heyecan ile bekliyorum… 🙂 golovkin reis’in caneloyu yatıracağı anı 4×4 gözle bekliyorum 🙂

 5. Kanguru Perkovic

  Golovkin ilk round maça ağırlığını koyarsa brook maçındaki gibi hemen üstüne yürürse canelonun eli ayağı dolanabilir. Brook da ilk round nakavt oluyordu nerdeyse. Kovalev de warda yapmıştı ward down olmustu kovalev nakavt edecekti nerdeyse. Golovkin de oyun üstünlüğünü eline alirsa ilk 6 round icinde caneloyu bitirmeli ama ilerleyen roundlar canelonun gençliğin ve hiziyla momentumu alacagini düşünüyorum ama maçı belirleyecek şey canelonun golovkinin yumruklarına baskisina dayanabilecek mi dayandığı takdirde puanla alacagini düşünüyorum canelonun.Caneloyu tutuyorum ama hakeden kazansin ikisininde fanatiği değilim

 6. munzevi

  Canelo ne Floyd gibi defansa sahip, ne de Jacobs gibi reach avantajına. Golovkin’e karşı hiç ama hiç şans vermiyorum. 6 raunt içinde nakavt bekliyorum.

 7. Ziyaretci

  Golovkin Canelo yenip siklet çıkmazsa rezalettir en azından artık kimse golovkin için efsane demesin bence
  Yendiğinde siklet çıkmazsa eğer Canelo nun yenmesini isterim

 8. Tek kral DEONTAY WİLDER

  Golowkin caneloyu yatiramaz beyler bu maç ud ile biter golowkin kazanır ama yatırma bayıltma bekleyen çok bekler

 9. Sebastian heiland

  Wbc federasyonuna rest çekip ggg den kaçtıgını inkar edemezsin canelo..bırak bu reklam kokan hareketleri

 10. Borat

  maçın puana gidip caneloya verileceği gibi bir hislerim var ama nakavt gelirse o kesinlikle golovkinden olur.

 11. Tugay Özay

  Sert maç olacaktır. Lakin ko beklemiyorum bu maçtan. Çünkü iki boksör de oldukça dayanıklı. Press boksu yapan Golovkin, pasif boks yapan Canelo’ya karşı önde görünüyor ama Golovkin’in savunmada verdiği açıklarla birlikte Canelo’nun kontraları Golovkin’e geri adım attırabilir ve Canelo maça ortak olabilir hatta üstünlüğü de ele alabilir.

  Açıkçası ben Canelo’yu daha güçlü ve kondisyonunu 12 raunda daha iyi yayabildiğinden dolayı Golovkin karşısında bir adım önde görüyorum.

 12. ömer uzel

  bir ara sanırım Bilgehan Demir’den de duymuştum Canelo tartımdan bir gün sonra 6-7 kilo alabiliyor diye? Eğer bu oluyorsa, canelo bunu nasıl yapıyor? Hakkaten de Canelo sıkletinin çok üstünde duruyor maça çıktığında..

  • ahmet kurt

   kendisi de bunu iddia ediyor. hatta maçlarında 80 kiloyu zorladığını söylüyordu sanki.

  • Murat Koc

   Rehidrasyon yöntemiyle boksorler isterlerse normal kilonun üzerine çıkıyorlar.maç tartisina ise dehidrasyon yapıp gerçekte zayıflamadan sadece su atıp geliyorlar.yani golovkin şu tartida 74 gösteriyor enaz 77 78 civaridir.son gün iyice su atıp uygun kiloya iniyor öyle tartim veriyorlar.golovkin maça 1ay kala tartisina bu sefer daha ağır cikto. Siklet avantajini caneloya kaptirmamak icin

   • GGG

    Hocam tam olarak nedir bu dehidrasyon yöntemi?

    • Murat Koc

     Vucudun 3te 2si suyla kaplı olduğundan profesyonel sporcular sauna idrar sokturuculer vb yöntemlerle vucutlarindan su atiyorlar.profesyonel bir sporcu nerdeyse kilosunun yüzde 10u kadar su atabiliyor.yani 72 kilo gelen bir sporcu normalde 77 78kg civarı günlük kilosu oluyor tartı zamanı su atıp ideal kiloya düşüyor.zaten dikkat edersen zor düşen adamlar iner inmez tartidan sıvı alımına başlıyor kaybedilen siviyi ve mineralleri yerine koymak için.maç günü ağır gelmek isteyenler ise tam tersi yöntemiyle bu sefer su tutuyorlar.mesela mcgregorun floyd maçında yptigin gibi oda maç günü çok ağır çıkmıştı. Bunlar hepsi güçsüz kalmamak için uygulanan taktikler

 13. About Billions

  Ben, wbcyle olan sıkıntıdan ziyade, tartım vermeyerek kilo avantajını eline almaya çalıştığını düşünüyorum canelonun. Bi ay öncesinden tartım vermedi, çalışmalara fazla kiloda devam etti, ağır kiloya biraz daha uyum sağlamaya çalıştı. Bi hafta öncesinden De tartım vermedi, bence wbc işin bahanesi oldu kilo vermemek için. Golovkin maçı öncesinde, jacobs da ibfin tartısına çıkmamıştı yanlış hatırlamıyorsam.

  • leGGGend

   Caneloda ibf tartısına cıkmicakmış okuduğum habere göre, canelonun sparring partneri olan Bobirjon Mominov 79 kiloda olduğunu açıklamıştı. Ve karşılaşmayada öyle çıkiçak.

   • lennox

    kardeşim link atabilirmisin

   • About Billions

    Anladım. İBfi de istemiyorsa, canelo sadece wba kemerini alacak maçı kazanırsa. Maçı kazanmayı, kemerlerden daha çok istiyor demek ki.

    • Big George

     Açıkçası kemerin bir önemi kalmadı artık. Ne yapsın ki kemeri? Bu kadar fazla kemer saçma sapan bir ton adı bilinmedik rakibe savunma yapıp az para kazanmak demek. Ama düşünsene süper middle veya süper welter, hatta welterdan tuzlu bir rakip ayarladığını, hemen siklet değiştirme şansı var.

     Kemerin önemli hale gelmesi için bazı federasyonların kapanması lazım. Ama bunun yerine WBa normal seviye ve süper seviye diye bile saçma bir ayrım var.

     • About Billions

      Golovkinin siklet yükseltmemek için arkasına sığındığı duvar olma gibi bi önemi var 🙂 . Wbo Saundersda olmasaydı, golovkin neyi bahane edecekti siklet yükseltmemek için merak ediyorum. Siklet yükseltmek zorunda değil tabi. Mesela crawford tartışmasız şampiyon olamazdı kemerin önemi olmasaydı. Çoktan siklet yükseltir, çok daha fazla para kazanırdı ama önemli olan kemeri kazanmış olmaktı. Zaten sonra boşa çıkardı ibf kemerini. Kazandı ve bıraktı. Kemer, her zaman kozdur. İndongo, iki kemeri kazanmış olmasaydı üst üste, biliyoruz ki adını belki de kimse bilmeyecekti. Kemer sayesinde iyi paralar kazandı. Lebedev, gassiev maçında wbai de ortaya koysaydı, bi daha zor büyük maça çıkardı. Kovalev, kemerlerini, şampiyon unvanını kaybetmeseydi, bence bu kadar dağılmazdı psikolojik olarak. Ward, o kemerleri kazanmasaydı, efsane olamazdı sanırım. ForemanIn hala on yıl aradan sonra şampiyon olduğunu, kemer kazandığını konuşuyoruz. Yani bence, büyük önemi var kemerin. Federasyonlar Sapıtmadığı takdirde, bence bu kadar fazla boksörün olduğu ortamda, yığılmayı önleyen, boksörlerin sınıflandırılmasını kolaylaştıran, rekabeti, çekişmeyi arttıran, önemli kuruluşlardır.

 14. Samantha Fox

  Sonuç Olarak herkes Maç Günü Tartısına çıkmak zorunda . Ben canelodan bir sürpriz bekliyorum . Sanki kiloyu Tutturamıyacak .

  • Kanguru Perkovic

   Canelo iş disiplini olan bu sporun hakkini veren bir isim böyle bir buyuk maçta böyle bir hata yapmaz

 15. lenolewis

  Bakıyorumda ordinaryus şimdiden olası canelonun ud md sd yenilgileri için yol yapmaya başladın . Maç canelonundu vermediler ayağına yatacan besbelli ama hiç heveslenme caneloyı ko edecktir ggg boşuna yol yapma

 16. About Billions

  Mobilden bağlanınca, hep oluyor böyle şeyler 🙂 .

 17. Bankaci

  boks güreş gibi spor yapanlar bir günde 4-5 kg alıp verebiliyorlar.hatta güreşte kiloyu tutturmak için 1 saatte 5 kg verdiğini bilirim kusarak bisiklet çevirerek-terleme kıyafetiyle-vs.

 18. Bankaci

  kısacası suyu atıp tekrar alıyorlar kısa zamanda…

 19. conan

  http://www.boxingscene.com/golovkin-this-real-mexican-fight-i-mexican-blood–120384

  Question: Do you see similarities between you and Canelo? He has a good body attack, you have a good body attack. How do you fight someone who’s similar to you?

  Golovkin – “This is more than a fight. It’s a real Mexican fight. Abel brings a Mexican style to me. I love fighting Mexican style. I love Mexican food and eat it every day. I love the Mexican tradition. I am surrounded by it. I have many Mexican friends. I have Mexican blood.
  “Seriously, just one punch changes a fight…a life. Just one punch. Canelo has power, he has speed. He knows me, I know him. My team has Plan A, B, C, D. And his team has the same. He’s ready for short distance, long distance, decision. I do not know. Who lands the big punch first? It is not a fight. It is a war.”

  Question: You respect each other, don’t you?
  Golovkin – “I respect Canelo because he is a warrior. We both respect the sport. I think now is the perfect time for us, for the promotion, for the sport, for business and for fans. I think right now it is the biggest fight in boxing.
  “I am very excited to finally be fighting in Las Vegas but I am more excited that it is against Canelo. This is a fight where the people win. Boxing wins. Everyone loves our fighting style. We are both dangerous fighters. The last few fights Canelo has looked good. He has looked strong. Canelo is a superstar. This is an amazing fight for us.”

  • mehmet dalgaç

   conan reis
   bi de tercemesini yaz da biz de anlayalım 🙂

   • mehmet dalgaç

    bu yazıyı anlayacak kadar ingilizcem varmış. okuyunca anladım.selamlar..

  • GGG

   Conan çok güzel yazmışsın, çok açıklayıcı ve anlaşılır olmuş. Güzel bir haber. Demek öyle olmuş, vay be

 20. GGG

  İnanılmaz heyecanlıyım 🙂 Bir an önce maç gelsin de geçsin istiyorum. Çok şey yazıldı çizildi, pazar sabahı herşey netleşmiş olacak. Daha önce böylesine bir heyecanı Galatasaray – Juventus maçında yaşamıştım sanırım 🙂

  Bence Canelo maça 75 yada üzeri bir kiloda çıkacak. Belki ibf tartısına da katılmaz. Golovkin’in üzerinde ciddi bir psikolojik baskı kurulmaya çalışılıyor. Ama zil çaldığında ringde sadece ikisi olacak. Canelo’nun nakavt olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum

 21. Distimi

  Bu maç puanlamaya kalmaz. jacobs gibi bu sıkletin en iyi ikinci boksörü bile yapabileceği herseyi yaptı yine de puanla kazanamadı o maç 114-113 golovkin lehine bitti. Golovkin bu sıklet için çok fazla canelo macından sonra hemen super middle a gecip orda da kendini kanıtlayıp Ward ile finali yapmalı. Wardı da yenerse o zaman tüm zamanların en efsane bir kaç boksörü arasına girbilir ki ben Ward ı yenmesinin zor oldugunu dusunuyorum.Özetle:Right now. This is boxing.

 22. Severinus

  disiplin budur işte,
  ggg işini sonuna kadar hakkıyla yapıyor,
  canelo open workoutlarda falan çok iri gözüküyor,
  son gün ibf tartısına çıkacağını söyledi ama çıkmayacak gibi,
  jacobs taktiği,
  bi de pedleri kullanır,
  fark edilmeyen ve yasal olanı varmış, bi şirket yürütüyormuş bu işi, şirketin başkanı jacobsı biz o hale getirdik falan diye övünüyordu,
  sonra da maça hafif ağır sıklet limitinde falan çıkar

 23. Big George

  GGG’nin banyosunun bir sıvaya ihtiyacı var duvarlar hep dökülmüş.

 24. Big George

  Eğer Canelo maça 77 kilo çıkarsa, Cotto’ya ve diğerlerine uyguladığı taktiği uygulayacak demektir. GGG’nin hayvani baskısından kaçmak için düşük kilo gerekir. Canelo eğer kilosunu bu sefer yüksek tutarsa hayatının hatasını yapar. Cotto’ya karşı bile zorlandı. Bence öyle çok kilolu bir Canelo görmeyiz. Son maçında boynu neredeyse Tyson gibiydi.

 25. Murat Koc

  Peki cottonun sürekli maçlara o kiloda çıkmasına müsade edilip caneloya 72.6da dovusmelisin şartı kosulmasına nasıl bir açıklama yapicaksin.bu işte golovkin tarafina yönelik bir hamle yapıldığını dusunmuyormusun.yada golovkini bir köşeye bırak cotto bu kemeri 70.5te aldı kemeri kaybedene kadar 3mac yaptı hiçbir sekilde golovkine karşı o kemeri savunmalisin denmedigi halde canelo aldı sadece khan maçına cikti adamdan kemeri ya 72.6 Savun yada iade et denildi.zaman bile tanilmadi.adam sure istedi onu bile vermediler.belki golovkini çok sevdiginizden tarafsız bakamiyorsunuz ama burda mağdur olan canelo.adam hiçbir zaman golovkinle dovusmem demedi 70.5 dovusurum dedi golovkin ve wbc kabul etmeyince taviz verip 72.6ya çıktı.canelo gibi birisi asla rakibe taviz vermez.golovkine verdiyse bu sırf maça çıkmak istemesindendir

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   o konuda haklısın..cotto ya tanınan şans caneloya tanınmadı orası doğru ama olaya birde golovkin açısından bak… adam interim kemerini aldı cotto nun zorunlu rakibi oldu adam 2 yıldır maç yapmadı onunla…kim bi o kadar daha beklemek ister ki…

  • Big George

   İyi de, Cotto’nun rakiplerinden geale 71.5 kilo, martinez 71.8 kilo tartım vermiş. Yani Cotto illa 70.5 kilo olacaksınız diye bir şart koşmuyor.

   Bu siklette kemer maçına çıkmak için zaten 70 kilo olmak yeterli, Canelo 70 kiloda maça çıkmak istiyorsa federasyona sormasına gerek yok, yeter ki 70 kilodan aşağı düşmesin ve 72.5 kilodan yukarıya çıkmasın. Cotto rakiplerinin kendinden yukarıda bir kiloda maça çıkmasına karışmamış, Canelo ile aralarındaki tek fark bu.

   • Big George

    Canelo tarafı burada, doğal sınırı 72.5 olan bir kemer için rakibini 70.5’e zorlamaya çalışarak hatalı duruma düşen taraf aslında. Eğer dövüştüğün kemerin adı orta siklet kemeriyse rakibin istediği gibi 72.5-70 kilo arasında dövüşebilir.

    • Big George

     Mesela bu kemer Cotto’ya SErgio Ramirez’den geçmişti, Cotto maçından önceki kemer savunmasında 72 kilo tartım vermiş iki boksör de. Kemerin evrimi açısından çok önemli bu bilgi.

     • Murat Koc

      https://youtu.be/o2Ih7vOjMIo
      Ramirez diye bir isimle çıkmadı martinezle çıktı sanırım yazım yanlısı oldu.burda da kilo siniri 70.5 bakabilirsin link mevcut.72kg olsaydı haklısın dedik öyle değil 70kg

      • Big George

       Tamam işte 158 pound tartım vermiş Martinez, 71.6 kilo değil mi bu yoksa ben mi yanlış biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin, boşuna debelenmeyelim. 😀

   • Murat Koc

    Hayır yanlışın var iki isimde 70.5 altı verdi youtubede weigh in yazarsan tartim görüntüleri var.

 26. conan

  başlığı şimdi görünce hadisenin çok manalı şarkısı aklıma geldi 🙂

  “şampiyona şeker geliyor”

  • Antijoshua

   Amk ben telde sampiyona seker geliyo diye konussam arkadasla,dinlemeye takilsa bi saate evi narkotik basar bi suru kopekle bunlar sarki yapmis her yerde bangir bangir caliyo

Yorumlarınız