İngiliz Şampiyon Venezuelalı Şampiyona Böyle Meydan Okudu.. Gel Kemerleri Birleştirelim!

flanagan-linares

İngiliz WBO hafif sıklet dünya şampiyonu Terry Flanagan, son maçında Rus Petr Petrov’u puanla mağlup ederek kemerini korumayı başarmıştı.

Flanagan sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı ve WBA dünya şampiyonu, WBC Elmas ve Ring Magazine kemerlerinin sahibi Venezuelalı şampiyon Jorge Linares’e meydan okudu.

Linares son maçında İngiliz olimpiyat şampiyonu Luke Campbell’ı mağlup ederek unvanlarını korumuş, maç sonunda ise ünlü şampiyon Mikey Garcia’ya meydan okumuştu.

Garcia ile Campbell arasındaki olası karşılaşma, iki boksörün menajerlik ekiplerinin anlaşamaması nedeniyle hayata geçmezken, önce Crolla, sonra da Campbell’ı mağlup eden Linares için şimdi üçüncü bir İngiliz rakiple, bu kez WBO dünya şampiyonu Flanagan ile olası bir unvan birleştirme maçı gündeme gelecek gibi görünüyor.

Sizce Linares ve Flanagan arasındaki olası bir maçın galibi kim olur? Görüşlerinizi yorum alanında paylaşabilirsiniz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. About Billions

  “Garcia ile linares arasındaki olası karşılaşma” olacaktı sanırım. Garcia vs Campbell maçı olma ihtimalini hatırlamıyorum. Flanagan, bence bu sikletteki en zayıf şampiyon. Diğer kemer sahiplerinin yeneceğini düşünüyorum Flanaganı. Linares vs garcia maçı çok daha iyi olur bence. Siklet yükseltmesi halinde, lomachenko vs flanagan maçı olacağını düşünüyorum. Tabi daha zaman var. Verdejo maçından çekildi ama bence kısa vadede, linares maçı olmaz. Flanagan uzun zamandır kemerini korumuyor ve linares geçen ay kemer korumasını yaptı. Bu yılın sonunda flanaganın bi maça daha çıkacağını düşünüyorum. Sakattı sanırım. Sakatlık sonrası linares gibi bi boksörle maça çıkmaz sanırım. Linares de dinlenirken, flanagan bi maç daha sıkıştırır bence eğer maç yapma niyetleri varsa.

 2. GGG

  Linares flanagan’ı fazla zorlanmadan mağlup eder

 3. ATABEY 51

  tyson fury ne alaka anlamadım

 4. ATABEY 51

  eyvallah Ahmet hocam göremedim orayı 🙂

 5. Tugay Özay

  Linares, Flanagan’ı aradan çıkarıp Garcia ile karşılaşsa çok güzel olur.

 6. Khan W.

  Linares Flanagan’ı çok rahat geçer (muhtemelen nakavt) ama bu maçın gerçekleşme şansı olduğunu düşünmüyorum.
  Flanagan WBO nun B.J.Saunders ile birlikte İngiltere reytingi kontenjanı şampiyonlarından.Üst siklete geçme zamanı çoktan geçti bile.Muhtemelen T.Crawford’un super hafif siklet kemerini boşa çıkarmasını ümit ederek bekliyordur.Sonra ben teklif ettim ama Linares kabul etmedi diyerek WBO un kendine önereceği vasat bir rakiple (m.hooker veya j.catterall olabilir) interim super hafif siklet ünvanı için maça çıkar.Crawford’un kemeri boşa çıkarma olayı uzarsa yine boş bir boksörle (C.Evans tam bu profilde ve dişine göre mesela) mevcut ünvanını korumak için maça çıktığını görürsek şaşırmayalım.

 7. Kanguru Perkovic

  Bu siklette 3 ismi beğeniyorum. Robert easter jr
  Jorge Linares bide
  Siklete yeni gelen gervonta davis.

  Flanagan pek birşey yapamaz bu 3 une . Ingiliz oldugu için buralara kadar gelmiş bir isim çokta ahım şağım bir boksör degil.

 8. Roman

  CIDDEN LINARES IN DOVMEDIGI ÜNLÜ INGILIZ BOKSOR KALMADI. BUNUDA DOVERSE TAMAM ISTE BASKA KALMIYOR GALIBA.

Yorumlarınız