İngiltere’de Şampiyon Değişti / Dubois & Yarde’nin Önlenemez Yükselişi Sürüyor

degale-truax-mac-sonu

Dün gece TV8,5 ekranlarında canlı yayınlanan Londra boks gecesinin ana maçında ringe çıkan IBF süper orta sıklet dünya şampiyonu İngiliz James DeGale, Amerikalı rakibi Caleb Truax’a 12 raunt sonunda puanla mağlup olarak 2,5 yıldır korumayı başardığı unvanını kaybetti.

degale-truax-mac-sonu

İlk rauntlarda maça hızlı bir başlangıç yapan DeGale, ilerleyen rauntlarda rakibinin presi ve gücü karşısında oldukça zor durumlara düştü ve zaman zaman nakavtın eşiğine geldiği mücadeleyi 12 raunt sonunda İngiliz hakemin 114-114 beraberlik, Kanadalı ve ABD’li hakemlerin ise 116-112 ve 115-112’lik Truax lehine skorlarıyla kaybederken, yeni şampiyon Caleb Truax ise maç sonunda büyük bir sevinç yaşadı.

selby-mac-sonu-ramirez

Gecenin bir diğer önemli mücadelesinde Galli ıBF tüy sıklet dünya şampiyonu Lee Selby, Meksikalı Eduardo Ramirez’i 12 raunt sonunda puanla mağlup etmeyi başardı.

dubois-darch-mac-sonu

Ağır sıkletin yükselen yıldızı Daniel Dubois ise Galli Dorian Darch’ı 2. rauntta nakavt ederek gösterişli bir galibiyet almayı başardı. Henüz 20 yaşında ve kısıtlı bir amatör tecrübeyle profesyonel boksa geçen Dubois, Anthony Joshua’nın kariyerine benzer bir kariyer inşa etmeye devam ederken, 2018 yılında Britanya şampiyonluğu ve 2019 yılındaki unvan hedefine adım adım ilerlemeye devam ediyor.

yarde-sjekloca-mac-sonu

Hafif ağır sıkletin yükselen yıldızı Anthony Yarde ise, kariyerinde hiç nakavt olmamış Karadağlı Nikola Sjekloca’yı 4. rauntta teknik nakavtla mağlup ederek WBO Avrupa şampiyonluğu kemerini korurken, 2018 yılında çıkmayı hedeflediği unvan maçı için de dev bir adım atmış oldu.


Haberle ilgili başlıklar: , , ,

Benzer Haberler

 1. VolkanK

  James degale bu kadar kötü olamazdı uzun süre maç yapmadığı için kondisyonu tükendi ve maçı kaybetti süper ortada böyle bi şampiyon hiç yakışmadı extra sürpriz oldu

 2. About Billions

  Dubois hakkında konuşmak için hala erken bence. Güçlü, sağlam bi fiziği var ama iki roundda bile çok fazla jab yedi. Daha beşinci maçı sanırım. Biraz tepki veren bi boksörün, hedefe ulaşmakta sıkıntı çekmeyeceğini gösterdi bana. Tabi daha çok erken. Yardeden benim umudum yok açıkçası. Çok iyi yerlere geleceğini düşünmüyorum. Seneye kovalevin karşısına falan çıkarsa, perişan olur, beter olur bence. Elleri hızlı, yumruklarI güçlü ama bu siklet için bu özellikler yetmez bence. Selbynin artık düzgün bi rakiple karşılaşması şart. Dün gece ki selbyi, warrington yenerdi bence. Umarım gerçekleşir bu maç. Degale, tanınmaz haldeydi. Ringdeki boksörün degale olduğuna inanamadım. Berbat bi performans. Kepaze oldu adeta. Jack maçından kalma hazırlık kampIyla çıkmış sanırım maça. Bu kadar kötü bi performans göstermesine başka bi cevap bulamıyorum. Çünkü rakibi üst düzey bi isim değil bence. Degale nakavt eder diyordum, nakavttan zor kurtuldu. Maçın sonucunu ben beraberlik olarak puanladım. Fakat degalein yenilmesi iyi oldu. Hırs yapıp, Kendini toparlamaya çalışır sanırım, yani umarım. Ders çıkarması gerekiyor. Bana göre zaten kemeri jacke kaybetmişti. Umarım toparlar.

 3. lenolewis

  About dostum ben de yarde için seninle aynı görüşteyim. Kovalev karşısında hiç şans vermiyorum yardeye.bana göre ateşetik güçlü bir vücuda sahip ama çok hantal 12 raunt kovalev gibi bir boksöre dayanamaz hatta 8.raundu bile göremez diyorum.Dubois için de birşeyler söylemk için çok erken şu an jashua parker ayarında bir boksör değil ilk ciddi rakip karşısında defoları ortaya çıkar.jdegale bjack maçında kemeri kaybetmişti zaten bugün tescillenmiş oldu. Süper ortada ggg kalibresinde bir boksör yok ggg siklet yükseltirse kemerleri toplar emekli olur kanaatimce

 4. Hierocles

  Daniel Dubois’nin ağırdan alması lazım. En az 5 tane daha Darch , Butlin , Sprott gibi vasat boksörlerle maç yaparak tecrübe kazanması gerekiyor. Aceleye getirirse ringde paspas olur. Daha 20 yaşında zaten Wilder gibi istatistik kassın biraz. Hızlı yükselip çabuk düşeceğine küçük adımlarla ilerlemesi daha mantıklı olur.

 5. WildervsJoshuaa

  Degale kondisyonu sifirdi . 5. raunddan sonra bitti adam. O sakatlik cok etkilemis. Turax i da pek onemsememis iyi calismamis. Turax iyimi deseniz drgaleden aslinda iyi bile degil ama baska faktorler girince boyle oldu . yarde ile dubois gelecegin sampiyonlari olarak gozukuyor . ikiside buyuk isim olucaklar. Yarde yari agirsiklete gecmeli . ama bu siklette sampiyon olunca gecer. Dubois joshua macini hayale edemiyorummmmm.

 6. VolkanK

  Yarde yarı ağır için fazlasıyla ufak hukic’i bile yenemez

Yorumlarınız