Kovalev-Ward Maçında Yumruk İstatistiklerinde Kim Öndeydi?

kovalev vs ward

Hafta sonuna damga vuran WBA, IBF ve WBO hafif ağır sıklet unvan maçına hakemin 8. rauntta araya girerek Ward lehine mücadeleyi teknik nakavtla neticelendirmesi damga vururken, Compubox tarafından karşılaşmanın raunt bazında yumruk istatistikleri de yayınlandı.

kovalev-ward-2-compubox

Yayınlanan istatistiklere göre Kovalev’in ilk 7 rauntta toplam yumruk isabetinde Ward’a karşı 6-1 önde olduğu görülürken, maçın bittiği anda iki masa hakeminin rauntlarda 4-3 Ward’ı, bir hakemin ise 5-2 Kovalev’i önde puanladığı görüldü.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Metehan Ateş

  Ben ilk maçın kovalevin hakkı olduğunu düşünüyorum bu maçta ise bel altı vuruş falan deniliyor ama ilk maça göre düşük bir kovalev vardı bel altı olmasa bile yinede yenilirdi kovalev bence

 2. Yavuz Mercan

  puanla bu maçı asla kazanamayacağını hepimizden iyi biliyordu bu yüzden nakavt odaklı dövüşünce de ward gibi teknik bir boksör indirdi. Yazık ama kovalev adına zor bir durum 6-1 önde olmasına rağmen 4-3 warda vermişler. Ha ko olmasaydı belki puanlamada da gerçekten öne geçebilirdi ward ama 7. Rounda kadar büyük bir adaletsizlik var. Daha çok boksörün hakkını yerler.

 3. ahmet kurt

  Beyler kovalevin sarılırken vurduğu tokat niteliğinde yumruklar %100 bu istatistiklere ekleniyor. Yoksa ilk maçtada kovalevin üstün olmasının ve floydun o narin vuruşlarla bu kadar istatistik kasmasının bir mümkünatı yok. Şu hale bakın. Kovalev 50 power punch vurmuş? Adamın direklerinden başka yumruğu yoktu el insaf…

  • Yavuz Mercan

   Ward zaten kovalevden iyi boksör bunda herkes hemfikir ancak örnek veriyorum ileri de olası bir avni yıldırım- antony dirrel maçı olsa ve hakettiğimiz maçı verseler Amerikalıya bu çok zorumuza gider. Daha adaletli bir sistemin gelmesi gerekiyor yoksa boksun bu gidişatı hiç güzel sonuçlar getirmeyecek bizim gibi izleyicilere.

 4. Luis Ortiz

  Bu istatistikleri kim hesaplıyor? Kaynak neresi, tüm bunları göstermeden neden böyle bir spekülasyona neden olunuyor ki?

  Eğer bu istatistikler şaibesiz gerçek istatistikler ise hakemlerin tarafsızlığı tekrar sorgulanabilir.

 5. Roman

  ULAN KOVALEV SEVMIYODUM SENI AMA COK SASIRTTIN BOYLE YENILMEK YAKISMADI SANA.

 6. VolkanK

  Neresinden bakarsanız bakın uyuşmuyor sonuç hiç yakışmadı heleki nakavt özürlü birine bu şekilde yenilmek

 7. halil bulut

  arkadaşlar benim maçtan önce yaptığım yorumu hatırlarsanız kovalevin hırsının onu yanlış yönlendireceğini düşünmüştüm vede doğruda çıktı bence bel altı vuruş olmasada ward maçı kazanacaktı bence ward beterbiev ile maç yapmalı ama sonucunu tahmin etmek çok zor

 8. ömer uzel

  ben kendi tuttuğum notta maçı 68-67 kovalev lehine vermiştim..ama ward gerçekten nefesini kesti kovalevin, kovalev resmen kliçko maçının 6. raundunda ki jashua gibiydi, sadece dişliğini atmadı o kadar..

 9. Bankaci

  Birşeyler yazacaktım vurmakla dokunmak arasındaki farka.ahmetkurt kardeşim yazmış Zaten.

 10. fatih genel

  istatistiklerin hiçbir önemi yok,İlk maçtada ward kazanmıştı istatistik diye bişey çıkarttılar rovanş oldu,Bence rovanşta 5-2 veya 4-3 kovalev öndeydi.eger t.k.o olmasaydı 8.round itibariyle durum 5-3 veya 4-4’e gelicekti.Bir önceki maç gibi ward maçın ikinci yarısı sazı eline alıp maçı kazanırdı.Kuşağın altına vurdugun zaman bel altı oluyor ancak kovalev o kadar eğildiki yumruk kuşak altına geldi,Yanlız haya kısmına gelmedi kovalev hakemi aldatıp süre almaya çalıştı amacı grogiden kurtulmaktı.Hakemin maçı tko ile bitirmesi hataydı kovalev dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oldu

 11. Evren Kaynar

  Kovalev nasıl nakavt oldu , hakemin haksız yere bitirdiği maçı
  %100 belli, Kaç tane bel altı vuruş yaptı saymayı bıraktım olmaz böyle bir şey ilk maçdaki gibi hediye edildi Unvan Ward`a, zaten hakem belt altı vuruşları görüp devam ettirseydi maçı birşey değimeyecekti Kovalev önde bitirse bile yine Ward a verilirdi Maç..

 12. GGG

  Arkadaşlar bu yorumu paylaşmak için ortalığın biraz sakinleşmesini bekledim ki diğer yorumlar arasında kaybolmasın. Diğer yorumlarda ne yazıldı ne çizildi bilmiyorum. Ben aylardır her paylaşımın altına defalarca Ward kazanacak, hatta nakavt da gelebilir diye yazdım. Ama çoğu arkadaş ısrarla ve alaycı bir tutumla bunun tersini iddia ettiler, bunun için büyük konuşanlar da oldu. İşte örnekler ;
  https://i.hizliresim.com/nW2MZV.png @LUİS ORTİZ sen hala burada mısın dostum?

  https://i.hizliresim.com/y3R5kL.png @prekazi 1905 bafiyi kesip balkondan atınca haber ver.
  @gökhan Kubat hadi güle güle

  • GGG

   Küfür hakaret vs. edenler hakkında şikayette bulunurum. Benim yorumumda hiçbir hakaret içeren kelime yoktur. Delikanlıysanız lafınızın arkasında durun

   • conan

    kardeşim tamam sen de uzatma. maç bitti. maç anındaki tatlı atışmaları yaptık. önümüzdeki maçlara bakalım. yarın belki tahminlerde bu sefer biz yanılırız. 🙂

   • Bankaci

    olur böyle şeyler ggg, adam harcamayalım .kırk kişiyiz zaten şurada birbirimizi biliriz.neleri takip ediyorsunuz bu kadar takılmayın böyle şeylere:))

  • Luis Ortiz

   Valla ben zamanında kendi ekran görüntümü aldım. Eksik bilgi vererek durumu çarpıtmak ne kadar karaktersiz birisi olduğunu gösteriyor.

   Aç bak linke ne demişim? TKO’yu saymam, bu olabilir, düşük ihtimal veririm ama çıka da bilirdi çıktı da. Ama direkt bir KO yaşanmadı, temiz bir kroşe çıkardı tam çeneye ama deviremedi. Hatta git bak başka bir başlıkta Ward ayakta kalmakta inat ederse TKO bile çıkabilir demişim.

   http://imgur.com/gq9vLoM

   Bir daha cin olmadan adam çarpmaya kalkmayın burada.

   • Luis Ortiz

    SAygılıyım diyorsun ama paylaştığın görselin tamamı yok ortada, bu mu saygı? Yorumlarını beğenerek okurdum ama artık bakış açım değişti sana. Hakaret etmem, yazdıklarına karşı da gelmem ama artık sen benden, ben de senden uzak olayım.

    İyi günler.

  • Gökhan Kubat

   Kardeşim Kovalev k.o filan olmadı neyin kafasını yaşıyorsun. Tko olması tamamen hakemin suçu. Raund arasına çok az kalmış ortada bir şey yok belaltı vuruşta hemen bitirdi maçı ama pek aktif biri olmasam da senin gönlün olsun siteyi bırakıyorum.

   • Luis Ortiz

    Ben de bundan sonra sadece yorum okuyacağım. Böyle bir itibar katilliğinden sonra yorum yazsak ne yazmasak ne geçer elimize… Adam gibi tartışabileceğimiz bir ortam var sanıyordum ama yanılmışım.

    Bugüne kadar karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğumuz, ama kavga ettiğimiz ama etmediğimiz, üzdüğümüz veya ortak sevinci paylaştığımız kim varsa hakkını helal etsin.

    Birbirimizin zamanından çaldık, muhabbet ederek ve belli konularda fikir teatisi yaparak. Benim de hakkım helal olsun.

   • Antijoshua

    Beyler skeyim wardi kovalevi size bisey olmasin amk ya.surda geyik cevircez herkes siteden ayriliyo,yapmayin.

    • Luis Ortiz

     Her şeyin bir başı sonu var. İnatla devam ettirmek yerine zamanında ayrılmak en iyisi. Burada birbirimizi üzeceğimize yazmayız olur biter.

     • GGG

      Aslında cevap yazmama kanaatindeydim ama yazmadan edemedim. Benim kimseye karşı bir art niyetim yok. Bunu yapmam gerekiyordu yaptım sadece. Birçok kişi sitede aynı iddada bulundu. Ama yorumları okurken bunları ekran görüntüsü almak denk geldi. 1-2 kişi dışında sitedeki herkese saygı duyuyorum, ve herkes de saygılı kişiler. Topu topu şurada bir avuç kişiyiz. Kimsenin siteyi bırakmasını istemem aslında. Ama bu kadar da büyük konuşmak doğru değil. Benim cin olmaya falan da niyetim yok be Ortiz.

      • Luis Ortiz

       Dostum dediğim gibi, ben kendi ekran görüntümü kendim aldım. Biliyordum çünkü böyle bir şey olacağını sonuç bu olursa.

       İddia ettiğim gibi direkt bir KO çıksaydı, yemin olsun ki siteyi bırakırdım. Maç biter bitmez yazmazdım buraya bir daha, yorum okur geçerdim. Çünkü seviyorum burada olayların teknik anlamda konuşulmasını, istediği kadar bana katılmasın. İnsanların burada belli doneler öne sürerek bir şeyler iddia etmesi hoşuma giden bir ortamdı.

       Bugüne kadar da kimseye ne hakaret ettim, bana edildi ben etmedim, hatta bu nedenle banlandım bile tartışmanın ortasında kaldım diye. Bu benim ikinci üyeliğim, ancak her defasında da böyle olayların ortasında kalmak da üzücü ve can sıkıcı bir olay.

       Benim ikinci mesajımı yazmadan önce almış olabilirsin ekran görüntüsünü, bunu da düşündüm. Bu nedenle yazdığım mesajlardan pişman oldum. Eğer seni inciten bir şeyler demişsem de söylenmemiş say bunları. İnsanların her yerde kutuplaştığı, özellikle bu ülkede buna neden olanlardan biri de olmak istemem.

       Ama şunu bil ki, Ward KO ederse direkt bırakır diye büyük konuştum, çünkü limitini biliyordum ama aynı zamanda ekledim de TKO için o kadar büyük konuşamam diye. Sonuç olarak benim üzerinde durduğum sınırda gerçekleşti maç. Senin o ekran görüntüsünü alırken yoruma gelen cevaplar ne durumdaydı bilmiyorum ama olay nereye gitmiş o da açık.

       Bu noktadan sonra da bu konuyu uzatmaya gerek yok. Hakkını helal et, ben de sana ediyorum. Herkes kendi meramını anlattı ve de ne olup bittiği anlaşıldı diye düşünüyorum.

 13. fix1

  3 yemiş 5 atmış kavgada yumruk sayılmaz 🙂 Bu ward, kovalev muhabbeti uzadı. kovalev yenilmiştir. muhammed ali, foreman maçında da hakem foremana hızlı saymıştır. tyson, douglas maçında da douglas’a yavaş saymıştır vs. bunlar konuşulur, sonuç değişmez.

 14. conan

  bilgehan demir, birol topuz, koray şarkaya.
  3ü bir arada boks maçlarını sunsalar tadından yenmez. kanallar arası sadece büyük maçlara özel sunucu transferi keşke serbest olsa.

 15. conan

  boks istatistik değildir. herkes maçı izledi ve gördü. 3-4.raundlardan sonra kovalev ivme kaybetmeye başladı. 8.raundda hakem maçı durdurmasa, 9.raundda daha ağır bir nakavtla mağlup olur ve ömrü boyunca bu yenilgiyi unutamazdı. tony weeks doğru olanı yaptı. önce insan sağlığı.

 16. Engin Keskin

  saçmalığa bak sen 7. raundda andre ward sadece 4 isabet ettirmiş maçı izlemesem inancam ya şu combofix midir nedir bunların istatistiklerini ne diye haber yapıyonz bırakın ya

 17. Bankaci

  direkt yumruk istatistikleri de 2 ye ayrılıyor bunu ayırt edemiyorlar dokunuşların sayılması gibi…floyd bunu bildiği için her sarılmada dokunuyor. ama birde gerçekten atılan yumruk lar var ayırt edilmesi zor ama tartışmalı hakemli maçlarda bu sistem uygulanabilir.floyd hariç tabii:))oda bıraktı gerçi.

 18. Engin Keskin

  ilk 7 raundda andrenin 4-3 önde olduğu kanaatindeyim 2 hakmde bnm gibi düşünmüş bakış açımız aynıymış o hakemlerle 🙂

 19. GGG

  Hakem maçı 8. raundda bitirmese, bir sonraki raund Kovalev’in sağlığı açısından tehlikeli olabilirdi. Çok daha ağır bir nakavt alıp zaten çizilen karizmasını tamamen kaybederdi. Hakemin kararı doğruydu. Bel altı vuruş var ama Kovalev daha öncesinden de oyundan tamamen düşmüştü, Kovalev’i o hale getiren bel altı değil, daha öncesinde ward ciğerden ve çeneden yakalayıp Kovalev’i sallamıştı zaten. Herşey olması gerektiği gibi oldu. Karalar doğruydu.

 20. GGG

  Eyvallah Mesut 🙂

 21. VolkanK

  garibim Kovalev yazık oldu

 22. Engin Keskin

  beyler size bir soru sizce andre ward neden anthony joshua ismini öne atıyor? benm bomba bir tahminim var sizde yazın.

 23. conan

  fakir avuntusu bunlar. kovalev kroşe ve aparkat vuramayan, zor duruma düştüğünde alternatif bir startejisi olmayan sadece güçlü vuran bir puncher, boksör değil, puncher.

 24. Roman

  GUC VE DIREK VURMAKTAN BASKA BISEY BILMEYEN ADAMI WARD LA BIR TUTMANIZ KOMIK.

  • conan

   aynen öyle. ilk maçta ward 2.raundda düştüğü zor durumdan çıkıp maçı kazandıysa, kovalev de aynısını yapabilirdi bu rüya gören arkadaşların dediği gibi olsaydı 🙂

  • Yavuz Mercan

   adamı çok yerin dibine sokuyorsunuz.

 25. Engin Keskin

  eğer andre ward ve golovkin maçının önceden çok haberi yapılsaydı izleyici kitlesi 1 tık düşük olurdu ileride olacak olanları tahminen anlatıyorum andre ward sergey kovaleve sol gösterip sağ vurdu peki şimdi ne yapmak istiyor dikkatleri üst sikletlere çekip alt sikletteki golovkinle bir maç peki bunun adı nedir izleyiciye sol gösterip sağ vurmak bunlar akıl oyunları yani anlayacağınız golovkin canelo maçı puana gider rövans olacak kim kazanırsa kazansın nakavt çıkarsa rövans yok golovkin caneloyu nakavt ederse golovkin andre ward maçının ilanı olacak maç puanla biterse kim kazanırsa kazansın rövans olacak peki o maçın rovansı olursa andre ward ne yapacak çok basit o arayı kapatmak icin adonis yemini kullanacak hemde golovkin maçına hazırlık olacak peki golovkin caneloya 2 kez yenilirse ne olacak o zmn andre ward golovkinden umudu kesip nathen cleverley yada beterbievle maç yapabilir. tahminlerim bunlardır.

  • GGG

   Golovkin -canelo mavi için istihbarat almış gibi konuşmuşsun 🙂 O kadar detayını bilmem ama bence Golovkin ile Ward arasında çok büyük​ bir maç yapılacak. Bu yıl içinde olacağını sanmıyorum. Golovkin zorlanabilir ama muhtemelen Canelo’yu nakavt edecektir. Ward için ise sadece adonis rakip olabilir. Beterbiev’i daha kolay​ mağlup edeceğini düşünüyorum. Ama sorun şu ki Ward, üst sikletten bahsediyor. Golovkin ise daha süper ortaya bile çıkmadı.

  • Yavuz Mercan

   önce caneloyu yenebilirse sonrasında düşünülebilir. Ayrıca ward alt siklete inerse golovkini avlar.

 26. conan

  bu saatten sonra ward’ı yenebilecek tek kişi beterbiev’dir.

 27. conan

  olası bir beterbiev-ward maçında iki tarafı da destekleyeceğim. yenen de yenilen de gardaşımdır 😀 😀

 28. Engin Keskin

  iste anlatmak istediğim de bu ward üst sikleti ortaya atarak akıl oyunu yapıyor.

 29. safkan

  Virgin hunter coşmuş joshuayı istiyormuş. Adama oha,çüş derler. Galiba, tahta bacaklı kovalevi yorduk josjuayıda yorarız diye düşünüyor. Joshuanın hayaları kaslı olmasın.

 30. GGG

  Virgil Hintur’ın elinde Andre Ward gibi sıradışı bir sanatçı var. Boksör demiyorum sanatçı adeta. Ben olsam ben de dünyaları yenmek isterim. Ward’ın fiziği biraz daha iyi olsaydı gerçekten ağır siklete çıkabilir ve joshua haltercisini yenebilirdi. Ama mevcut durumda bu biraz imkansız gibi

 31. Bankaci

  ggg, caneloya inanılmaz gel gel yaptı canelo da bunu yedi.gerçi ikisinide ringte görmeden bu maç kesin diyemem. canelo tarafı su kaçırabilir.maç olursa ggg caneloyu yenip wardla maça çıkmak isteyecektir.

  wardla ilgili hafif ağıra çıktığından beri bir kariyer planı yapmıştım. önce kovalev sonra adonis en sonada ggg saklıyor diye…

  doğruya doğru hafif ağır wardın sikleti değil.süper orta onun sikleti ama orda da yapacağı bir şey yoktu.hafif ağırda içinde ukde kalmıştı.bir çıkayım kemerleri alayım tekrar inerim mantığı olabilir.kovalev ilk maçta planları uzattı aslında ilk maçta ward böyle oynayıp yenmeliydi.

  artık seneye en geç ward-ggg maçı olmalı. kim 4p4 orda belli olacak.

  adonis kovalevden daha fazla ekstreleri olan bir boksör ama wardın istediği gibi dövüşüyor oda . çok çok zor maç olur ama favori warddır bence.

 32. conan

  adonis ters gardlı ve kolları aşırı uzun bir boksör. kovalev maçından daha zor geçecektir. ben hep kovalevi nakavt edecek boksör olarak adonisi söylemişimdir.

 33. Ömer Faruk KARABACAK

  Normal bir sonuç fakat adonis bu kovalevi cok rahat yener. Ward maçınıda kazanır bu maçda bence kovalev daha iyiydi fakat 8. raund aldıgı bir yumruk var kafa gidiyor. Ordan sonra beyin vücütla kordinasyonu kesdi ve sonrasıda malum.

 34. Murat Koc

  Arkadaslar Daha öncede yazmıştım maçları izlerken puanlama sisteminde yanilmamaniz adına tekrar edeyim.öncelikle maçlar çok hızlı tempoda oluyor o süratle kimin Kactane vurduğunu saymak mümkün degil ve profesyonel boksta her yumrukta hakemlerin puana bastigi bir elekronik duzenek yok o yüzden rauntlar belli başlı kriterlere göre degerlendiriliyor.
  Bunlar ise sporcunun teknik yeteneği, yaptığı kombinasyonlar ve ayak oyunları,ring hakimiyeti,fair play hareketleri,hakemlere ve ikazlarına karşı olan durumu rakibe saygı vb.hepsi birlikte göz önüne alınarak degerlendiriliyor.maç sonrası futbol hakemlerinin ileri geri yaparak pozisyonları yorumlamasi gibi maç sonrası yumruklari teker teker saymak kolay olsada onu maç içinde beceremezler.bu yüzden profesyonel boksta yumruk sayısına göre galibi tayin etmek yanıltıcı oluyor.her raund genel durumu zaten biraz boks izleyicisi olan herkes 3 aşağı 5yukari tahmin ederek maç sonucu kazananı kestirebiliyoruz.bunun haricinde bariz bir farklilik varsa zaten orda hakem oyunları devreye giriyor.

Yorumlarınız