Lomachenko’nun Promotöründen Rigondeaux Maçına Veto!

lomachenko-rigondeaux

Geçtiğimiz hafta sonu Nicholas Walters’ı mağlup ederek sansasyonel yükselişini devam ettiren Ukraynalı Vasyl Lomachenko’ya, bir diğer amatör boks efsanesi Kübalı Guillermo Rigondeaux meydan okumuş, sosyal medya hesabından Ukraynalıya mesaj gönderen Rigo, kendisinin asla bir maçı Walters gibi bırakmayacağını iddia ederek Lomachenko’ya meydan okumuştu.

rigo

Konu hakkında bir açıklama yapan Lomachenko’nun bağlı bulunduğu promosyon şirketi Top Rank’in patronu Bob Arum ise, Rigondeaux maçını istemediklerini açıkladı. Lomachenko’nun Rigondeaux’yu kolaylık yenebileceğini iddia eden Arum, öte yandan böyle bir maçın Kübalının boks stili nedeniyle çok sıkıcı geçeceğini bu durumun da Lomachenko’nun heyecan verici yükselişine darbe vuracağını, Ukraynalı şampiyonu sadece onunla savaşacak ve nakavt etmek için ringe çıkacak rakiplerle karşılaştırmak istediğini, Rigondeaux gibi “uyku getirecek” tipte boks yapan rakiplerin Lomachenko’nun zamanını çalmasına izin vermeyeceğini açıklayarak böyle bir olası eşleşmeyi bir anlamda veto etmiş oldu.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. ahmet kurt

  Kıvırma vol 1

 2. ahmet kurt

  Desene biz para sı.ıyoruz niye altın yumurtlayan tavuğumuzu riske atalım?

 3. Ordinaryus H

  david haye basın toplantısında tony bellew’a yumruk atmış. Videoda dikkatimi çeken şey 1.91lik bellewin yanında david haye baya kısa geldi.sanırım haye’nin gerçek boyu 1.86 falan. ağırsiklet için fazla küçük

  • ahmet kurt

   O fark giydikleri ayakkabıya göre değişkenlik gösterebilir. Dediğin gibi olsa 196 lık arnold gjergjaj karşısında cüce kalması lazımdı.

 4. Alparslan Türkoğlu

  lomechenkonun olduğu bi maç sıkıcı olmaz.bu maç olursa rigondoyu rahat yener. rigondonun tekniği lomaya karşı yetersiz kalır.

 5. Diriliş

  Bence lomachenko rigoyu yenemez. Ama bu maçı yapmazlar bence de. ya da rigo iyice elden ayaktan düşünce yaparlar.

 6. Uğur mehmet birdoğan

  vasyl lomachenko ofansif olarak bütün bir boksör , Rigondeaux defansif olarak tabi bunun anlamı rigo nu ofansı veya loma nın defansı zayıf anlamına gelmiyor 🙂 tercih meselesiyle alakalı . ama teknik anlamda üst kapasite ve oyunlarını bu kadar iyi oturtmuş boksörün karşılaşması bence harika olur

  ekonomik ve genel ilgi açısından pacquiao nun , floyd un veya jashua ile wilder in herhangi bir maçından daha az ilgi göreceği kesin ne yazık ki … ama bence boksun şuan yaratabileceği en iyi eşleşmelerden biri , iki kez olimpiyat altını almış iki boksörü aynı ringde görmek çok zor .

  klasik hız – güç eşleşmesinin ilerisinde bir karşılaşma olur . bolca akıl oyunlarının ve ayak oyunlarının olduğu , bir nevi ringin satranç tahtasına döndüğü bir maç olur . umarım olur , bu tip karşılaşmaları izlemeyi ben bir izleyici olarak seviyorum .

  yakın geçer ikisi içinde rakibi çözmenin zor olacağı bir karşılaşma . temiz yumrukları rigo vurur ama yumruklarında fazla secici davranıyor , loma daha fazla yumrukla durumu dengeye getirip puanlama ile alabilir …tabi ikiside kompleks boksörler olduğu için herhangi bir tahmin yürütmekte çok zor , raund dan raund oyun planları değisebilir izleyip görmek lazım olursa 🙂 .

 7. atakanklickooglu

  Bu maci lomachanko alirdi diyenler ward& kovalev maCinda kovalev kazanir-kazandi diyenlerle ayni olma olasiligi yuksek bunlar ruzgar nerden eserse oraya hareket eden cinsler:)

 8. FatihGGG

  LOMA VS MİKEY GARCİA ŞUAN ÇOK İYİ OLURDU 🙂

 9. zagortenay

  loma için gelecek parlak, yaşı genç, üst sıkletlerde rakip çok. aynı şeyi rigo için söyleyemeyeceğim. rigo uzun süredir önemli bir maça çıkmadı, kariyerini iyi yönlendiremedi.

Yorumlarınız