Mikey Garcia: Broner Kiloyu Tutturamazsa…

BRONER-garcia-29-temmuz

29 Temmuz’da ringe çıkacak olan dört farklı sıkletin eski dünya şampiyonu Adrien Broner ile namağlup şampiyon Mikey Garcia arasındaki mücadele şimdiden boks dünyasında büyük bir heyecanla bekleniyor.

Broner’ın Ashley Theophane maçından önce kiloyu tutturamaması nedeniyle kemeri kaybetmesi, Mikey Garcia’nın WBC kemerine ise bir alt sıklette (hafif sıklet) sahip olması nedeniyle bu karşılaşmada ortada herhangi bir kemer olmayacak. Bu nedenle karşılaşma 4  Mart’taki Haye-Bellew maçıyla birlikte “2017 yılının ortada unvan olmayan en büyük karşılaşması” olarak niteleniyor.

Broner’ın daha önce bir çok kez tartıda sıklet limitini tutturma sorunu yaşaması nedeniyle bu karşılaşma için Canelo-Chavez Jr maçındakine benzer bir “kiloyu aşma cezası” konulduğunu ifade eden Garcia, bu talebin Broner cephesi tarafından kabul edildiğini ve böylelikle rakibinin bu maçı çok ciddiye aldığını gördüğünü, Colorado’da antrenmanlarına devam eden Broner’ın bu mücadeleyi “son dönemde düşe kalka ilerleyen kariyerini yeniden düzlüğe çıkaracak büyük bir fırsat” olarak gördüğünü bu nedenle kendisinin de aynı şekilde %100 konsantrasyonla 29 Temmuz’daki randevuya hazırlandığını ifade etti.

Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Ziyaretci

  Kovalev Ward maçından haber dahi yoktur Bütün dünya bu maça kitlenmişken Bizim en büyük boks haber sitemiz önemsemiyor sanırım

  • Ferciouss

   boks takvimine baktım kovalev ward maçı var.

   • Alp Eren TOKSOY

    Takvimde var ama yayınlanacak maçların altına tv 8.5 logosu konmuş
    Kovalev maçında yok ne yazıkki
    Yayınlanacak olsa haftalar öncesinden haberleri yapılırdı zaten

 2. Marvin Hagler

  srisaket sor rungvisai vs roman gonzalez 9 eylül’de california’da yapılacakmış.

  • mehmet dalgaç

   bu güzel haber. gonzalez in kazanmasını isterim ama ilk maça bakarsak srisaket çok daha güçlü sağlam ve dinamik. yine srisaket kazanır gibime geliyor.

   • GGG

    Yapma hocam. Srisaket Gonzalez kadar kaliteli bir boksör değil. İlk maçı sürekli kafa atarak kazandı. Kafa ata ata Gonzalez’in kaşıntı açtı. Gonzalez bu kez affetmeyecektir. Bir yolunu bulup kemerlerini geri alır

 3. Ziyaretci

  Gonzalez çok kötü nakavt edecektir

  • Marvin Hagler

   sanmam 😀 rakibi terminator gibiydi. ilk maçı da roman gonzalez kazandı aslında. masa hakemleri maçı rakibine verdi. roman gonzalez daha iyi bir dövüşçü ve daha fazla net yumruk attı.

   • mehmet dalgaç

    adam terminatör gibiydi ve maçı da hakederek kazandı. net.

    • conan

     kafası evet terminatör gibiydi. nasıl maç izliyorsunuz siz hayret. adam kafa ata ata gonzalezin suratını dağıttı. ha kafa atmak boksta serbestse bilelim öğrenelim.

    • Marvin Hagler

     rakibi çok fazla headbutt yani kafa darbesi attı. ayrıca gonzalez’in daha fazla net yumruğu vardı.

  • Roman

   TAYLANDLI KAFA ATA ATA MACI SURDURDU. NE TERMINATORU. GONZALEZ KAZANAMAZSA CUADRAS ESTRADA GALIBI YER BU PISLIGI. UYUZUM SU HERIFE EN SEVDIGIM BOKSORUN RECORDUNU MAHVETTI. HEMDE HAKSIZLIKLA.

   • Marvin Hagler

    terminator dan kastım dayanıklılığıydı. adamda iron chin dedikleri olay var. süper tüğ siklet maçta welter gibi görünüyordu.

 4. Ziyaretci

  Maç var yayın yok

  • conan

   tv 8.5 da cacık çıktı. güzel maçları beklemeyin. dandik ingilizlerin ve isveçlilerin maçları olur bundan sonra

   • Tugay Özay

    İnternetten izleyebileceğimiz bir site falan var mı hocam?

    • conan

     alper (antijoshua) polsat sportun internetten nasıl izleneceğini yazmıştı. konuyu görürse tekrar yazar.

 5. About Billions

  Bu güzel olmuş. Bronerın yine maçı çok önemsemediğine dair konuşmalar yapılıyor. Maçı önemsiyorsa bile belli etmemeye çalışıyordur 😀 . Garcia hata affetmez. Bunun farkında olmalı broner. Ben iyi bi hazırlık yapacağını düşünüyorum. Gerçekten büyük bi fırsat eline geçti. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeli, değerlendireceğini umuyorum.

 6. GGG

  Garcia mükemmel bir boksör ama bence Broner kazanacak. Bunu da buraya yazıyorum

Yorumlarınız