Süper Orta Sıkletin Yeni Şampiyonu Benavidez’in Promotöründen Özel Açıklamalar

benavidez-gavril

Boks dünyasında heyecanla beklenen olası DeGale-Benavidez kemer birleştirme maçı ile ilgili olarak Cihat Gemici, taze şampiyon Benavidez’in promotörü Sampson Lewkowicz ile telefonda görüştü.

IBF Dünya Süper Orta Sıklet Şampiyonu James DeGale, bu gece çıkacağı Caleb Truax maçını kazanması halinde, bir sonraki maçında WBC’nin yeni dünya şampiyonu David Benavidez ile kemer birleştirme maçına çıkmak istediğini söylemişti. Bu meydan okuma sonrası Benavidez’in promotörü Sampson Lewkowicz’in görüşlerine başvurduk.

James-DeGale-David-Benavidez

Lewkowicz’in açıklamaları şöyle; Benim çalışma şeklim rakibime saygı duymayı gerektirir. Yakın zamanda maça çıkacağım bir rakibim yokmuş gibi davranamam. Bizim için şu an 27 Ocak’ta gerçekleşecek Gavril maçı en önemli konu. Gavril maçından sonra bir sonraki maçın değeri nedir bakarız. Benavidez’in ekibiyle Gavril’i yenmeden bir sonraki maç için görüşmeyceğim. Rakibini yok sayan küçümseyen bir çok boksör o maçı kaybetmiştir. İlk önce Gavril’i geçmeliyiz.

benavidez-gavril-tarti

DeGale’e mesajım her maçın kendi içinde biricik olduğudur. Yine de beklemeliyiz. Sergio Martinez v Julio Cesar Chavez Jr. Maçı bir sene önce iyi bir eşleşmeydi. Ama şimdi iki taraf için de ekonomik anlamda tatmin edici bir maç olmaz. Hayatın neler getireceğini bilmiyoruz. DeGale de biraz sabırlı olmalı.

Ben medya önünde maç anlaşması yapmam. DeGale’in bu yaptığı onun için benim gözümde eksi puandır. DeGale’i kim temsil ediyor; onun menajeri kim? Beni kimse aramadı.

eubank-jr

Sonraki maç için insanların es geçtiği önemli bir konu daha var. Biz WBSS Ali Turnuvası’nın kazananın zorunlu rakibiyiz. Kim kazanırsa kazansın bizimle dövüşmek zorunda olacak. Turnuvadaki her boksöre ayrı ayrı saygı duyuyorum. Bana göre kazanan Eubank Jr. Olacak. Sadece Avni Yıdırım maçına dayanarak bunu söylemiyorum. Hala çok genç ve inanılmaz bir yeteneği var. Smith Eubank finali olacağını düşünüyorum.  Eubank iyi bir çocuk ve hem ringde hem de ring dışında gerçek bir şampiyon.

Haber: Cihat Gemici


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. About Billions

  Biraz çekimser konuşmuş ama duygularını iyi gizlemiş bence. Gavril rövanşı iyi bi tercih. Tartışmalı bi maçtı sonuç olarak ve bence benavidez, döküldü. Maçı kazandı bana Göre ama kaybettiğini söyleyen bokssever sayısı da çoktu yanlış hatırlamıyorsam. Yaşı genç, arkası sağlam. Daha iyi olabilir belki ama ben benavidez de pek ışık göremiyorum. Hemen hemen tertipleri olan davis, lubin, Stevenson gibi boksörlerin sahip olduğu kalitenin kendisinde olduğunu düşünmüyorum. Zaman gösterecek nasıl ilerlediğini. Bence, wbsse katılsaydı, Brant ve cox dışında hiç bi boksöre karşı favori olamazdı. Degale ve eubankin de olası maçlarda nakavt edeceğini düşünüyorum benavidezi.

 2. Kızılderelı

  EUBANK ÇALIŞMALARINDA EKSİLME OLMADAN DEVAM EDERSE BİR EFSANE OLABİLİR ADAM YORULMAK BİLMİYOR HER RAOUN TEKRAR TEKRAR PATLIYOR

 3. Khan W.

  James DeGale’nin D.Benavidez’le ünvan birleştirme maçına çıkmak istediği yönündeki açıklamalarını takip etmiştim ve doğrusu henüz 20 yaşındaki bir boksöre meydan okumasını James DeGale kariyerindeki bir boksöre hiç yakıştıramadım.Bu kariyerdeki bir boksörün işini yapıp kendisine meydan okunmasını beklemesi gerekir.Yada en fazla Ali Trophy’yi kazanan boksörü sikletin en iyisi olarak tanımayacağını açıklayıp kazanan boksörün cesareti varsa kendisinin karşısına çıkmasını beklediğini söyleyip bırakmalıydı.
  Son dönemdeki açıklamaları DeGale’de ciddi bir özgüven kaybı varmış gibi bir izlenim bırakıyor.Degale’nini son durumunu görmek için bu geceki Truax maçını merakla bekliyorum.

 4. Tugay Özay

  Degale-Benavidez maçının olmasını isterim. İzleyeceğimden değil, wbc ve ibf kemerinin 1 kişide olmasını istediğimden. Eubank Jr’ı uğraştırmasınlar diye, 2 sini yeneceğine 1’ini yenmesi yeterli olacak 🙂

 5. lenolewis

  Eubankı şişirin şişirebilfiğiniz kadar süper ortada boksör yok zaten 4 kemeride alır eubank ama orta siklette eubankı yenecek en az 3-4 boksör var

 6. Roman

  Benavidez yaşına gore cok ama cok saglam bir boksor (20)

  Bence james de gale biraksin benavidez i adam daha 20 yaşında. Gidip groves dan rovansi almalı veya git tyrone zeuge ye teklif götür. Gilberto ramirez de var. Bu arada chris eubank jr super middle weight de 1. Siraya koyulmuş. Onceden ramirez di. Ramirezi de 2 ye atmışlar.

Yorumlarınız