Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Ordinaryus H

  mehmet bey çok güzel paylaşım, tebrik ediyorum.

  bu arada vizyonlu ve bokstan anlayan azınlık kesim maçı bu şekilde gördü.
  hahahahahaha :d:D:d:D
  https://youtu.be/rK2KFLM1O1Q?t=3m9s
  :D:D:d:D
  gülmekten gözümden yaş geldi.

  • TÜRK OĞLU TÜRK

   the ring magazine dergisi p4p 1. numaraya golovkini koymuş…ne düşünüyorsun bu konuda…ring magazine de mi orta asya kökenli yoksa…açıklamalarını bekliyorum 🙂

   • Ordinaryus H

    ring magazine dediğin sadece bir dergi. sen ona bakarsın ben boksun sitesi, boksun illahı boxrec’e bakarım. dergilere bakmam.
    http://boxrec.com/en/ratings
    :D:D:D:D:D:D:D
    1. canelo 2. crawford var gayet vizyonlu, adil bir sıralama.
    boxrec işini biliyor.:D:D:D:D
    zaten 3g charlo maçından sonra bi hayli altlarda gezinir sizin ağır vasıta kazak arkadaş.
    son olarak lineal ring belt, ring magazine ait bir belt degil. geçen buna benzer yorumunu gördüm düzeltip uğraşmak istemedim.

    • TÜRK OĞLU TÜRK

     keşke düzeltseydin…the rinng magazine lineal belt olarak geçiyor…lineal çizgisel demek…yani kemerin türünü belirtiyor ama araştıracam…

    • TÜRK OĞLU TÜRK

     araştırdım the ring magazine lineal belt olarak geçiyor…tyson fury nin klitcko dan aldığı kemer…jorge linaresteki kemer…canelo daki kemer the ring magazine lineal belt…
     boxrec daha piyasada yokken hatta internet yokken the ring magazine dergisi vardı…
     tüm kemerler içerisindeki en değerli kemerdir…

    • Big George

     Ring magazine’i küçümseyen bir taraflılık abidesisin…

     İş dünyasında Forbes ne ise boks için de Ring magazine aynı şeydir. Verdiğin video zaten eksik görüntülere sahip, hadi o konuda konuşmayalım anlatamayacağız da, ring magazin’e bok atmak nedir yahu ahahahah.

     Canelo maçından önce de dedim, ringe en prestijli kemeri Canelo getiriyor. O da ring magazine kemeri diye. Çünkü bu kemerler sağa sola peynir ekmek gibi dağıtılmıyor, gerçek şampiyonların maçlarına atanıyor.

     Ring magazin sadece bir database olan ve anca on küsür yıllık mazisi olan bir platformu donunda sallar.

     • TÜRK OĞLU TÜRK

      1922 tarihinde kurulmuş bir boks otoritesini hiçe saymak zaten ordinaryus gibi birine yakışırdı… 😀

      • Big George

       Adı üstünde Ordinaryüs… TAbu yıkmak için var.

     • Mehmet Ertem

      Bu arada eğer değişmediyse Ring Magazine’in sahibi Canelo’nun bağlı olduğu Golden Boy Promotions şirketidir, ya da Oscar De La Hoya’dır da diyebiliriz.

      • TÜRK OĞLU TÜRK

       2007 de hisse satışları yapılmış bir kısmını kappa publishing group ile golden boy enterprises almış…tabi kappa nın sahipleri kim bilmiyorum ama golden boy ortakları arasında gibi gözüküyor…

      • TÜRK OĞLU TÜRK

       pardon satan kappa group muş…alan golden boy olmuş…

    • TÜRK OĞLU TÜRK

     boxrec te sadece bir site…

 2. keskin71

  mehmet bey 5.raundtaki golovkinin caneloya “hayat öpücüğünü” de bekliyoruz

 3. keskin71

  avni de senin eubank’ına yapacak inşallah .bol miktarda.

  • Ordinaryus H

   inşallah dostum, bir türk olarak gönlümden geçen de bu zaten, umarım hardcore bi nakavt eder eubanki.çok sevinirim.
   ama mantığımdan geçen bu değil. mantığım eubank’in kolay bir galibiyet alacağını söylüyor.

 4. CrazyCobra

  Canelonun mac boyu yaptigi tek sey buydu zaten Mehmet bey 1 yumruk atiyor sonra iplere yaslanarak raundu tamamliyordu arkadaslarda canelonun şovuna inanarak canelo kazandi diyor 🙂

 5. Cemal

  Kim ne derse desin Canelo teknik bir boksör. Golovkin ise teknik yoksunu savunması sıfır olan bir boksör.

  Golovkin kendine çok güveniyorsa siklet değiştirsin görelim gerçekleri.

  Canelo ve Eubank gençler. Çok iyi kariyerleri olacak ikisininde.

  • Garyosullivan

   Canelonun iyi bir kariyeri mi olacak ? Adam zaten kariyerin dibine vurmuş. Eubank ise cumartesiyi pazara bağlayan gece sınırlı maç sayısı ve 2 yenilgisiyle sıradan bir boksöre dönüşecek. Eubank bu turnuvada sadece skoglundu yenebilir diyordum, callum maçından sonra onu da yenemez diyorum. Göze hoş gelen boks yapıyor ama yumruklar sinek vızıltısı.

   • Cemal

    Doğru Canelo 49-1-2 şu anda. Yaşı daha genç daha iyi olacaktır diyorum.

    Eubank de genç o da gelişim gösterip daha iyi olacaktır.

   • mehmet dalgaç

    2 tane net çalıntı var bu kariyerde.
    gerçek kariyer tablosu: 48-3-1
    https://youtu.be/Tpo-kjCKx3E

    • ahmet kurt

     Trout, lara, floyd ve golovkin. Eksiğin var.

     • mehmet dalgaç

      trout maçını bence canelo kazandı. floyd maçını da resmen kaybetmişti zaten. net olarak ggg ve lara maçlarını kaybettiği halde 1 ne beraberlik 1 ine galibiyet yazdı hakemler canelo lehine. floyd maçında da hakemler caneloyu kayırdılar ama yinede floyda maçı yazdılar…

  • Big George

   Teknik yoksunu bir boksör Jacobs gibi kendinden uzun ve kol boyu avantajı olan birini yenemez. David Lemieux ile Jacobs karşısındaki GGG aynı adamlar değildi, bunun nedeni de rakiplerin farklı meziyetleri olması.

   Tarz değiştirebilmesi, gerektiği zaman rakibinin açıklarına göre oynaması bir teknik göstergesidir sadece. Sizin sandığınız gibi teknik eşittir bol eskiv, bol ayak hareketi, bol savunma ve kontra yumruklar değildir. Bu stildir… Teknik apayrı bir şey. floyd ile başlayan bir furya bu bol hareketli boksu teknik boks sanmak.

   Çok kalas görünen bir boksör bile teknik olabilir. Hakeza en büyük örneği Golovkin’dir. Sizin söylediğiniz şey ise stil ve her boksör aynı stilde olmak zorunda değil. Her boksör inceden, ucundan birer floyd, lara, ward stili dövüşse inanın şu anki güreş müsabakalarına döner boks maçları hiç zevk alamazsınız. Boks böyle harala gürele rakibine giren ve onlardan kaçarak göz zevki yaşatan boksörler yüzünden zevkli. Bu iki zıt kutup aralarında kalan sertlik ve yumuşaklık oranlarıyla farklı maçlar izletir.

   Sizin kafanızdaki ideal boksörler çoğalırsa floyd, lara stili, rigo stili iki tarafın da “teknik”likten öldüğü garip ve sıkıcı birer ring aktivitesi kalır ortaya.

   Ha gerçek kalas boksörleri söyleyeyim ben size madem çok istiyorsunuz. Sol direk-Sarıl, sol direk-sarıl yapmaktan başka bir halt yapmayan, yumruk gelirken yan dönüp kıçını rakibe dayayan, ring ortasında güreşen adamlar esas kalaslardır.

   • Tyson Fury

    KİME ne anlatıyorsunki dediğim gibi bu siteye user ignore özelligi getirilmeli fanatik provakatör insanlar hayatımızın her alanında zenci sevici şaklabanlar sanki babasının oğlu gibi savunmalarıda ayrı konu

    • Ordinaryus H

     tyson fury burada isteyen istediğini destekler. çekemiyorsan girme siteye. bir de zencilere ırkçılık yapıyorsun, destekleyenlere de şaklaban diyorsun. mehmet bey ignore özelliğini getirmeden önce senin gibi ırkçıları banlamalı. keşke ignore edip yorumlarımızı okumasan zaten seviyeyi düşürüyorsun. bir daha yorumlarımı okuma.

     • TÜRK OĞLU TÜRK

      isteyen istediğini destekler diyorsunda golovkini savunanlara sende vizyonsuz diyorsun o ne olacak…bence seni de banlamalılar…
      canelo kazandı diyenler vizyon sahibi ggg kazandı diyenler vizyonsuz öyle mi_?

     • Ordinaryus H

      vizyon sahibi olamamakla, zenci sevici şaklaban olmak aynı şey mi. birisi gözlem diğeri hakaret, hayret bişey. neyse şu tyson fury benim yorumlarımı okumasın yeter. seviyeyi düşürüyor

      • Tyson Fury

       senin seviyeni skerim

      • TÜRK OĞLU TÜRK

       @ ordinaryus;
       sana veya bana kalmaz kişileri vizyonsuz diye damgalamak…
       senin dediğine gelirsek terrence crawford vizyonsuz o zaman çünkü golovkin kazandı dedi…ve diğer saymadığım bir çok kişi golovkin kazandı dedi diye vizyonsuz mu oluyor…
       bence sende biraz üslubuna dikkat edersen iyi olur…

      • Antijoshua

       @tyson fury agzimdaki cayi puskurttum amk haaha

     • Tyson Fury

      ordinaryus comarı benimle muhattap olma kesinlikle senin burada atıstıgın ergenlere benzemem seviyeyi düsürüp agzından salyalar akıtarak millete saldıran sensin akıllı ol bendende uzak bana sakın cevap verme biz calısan insanlarız senin gibi boş insan değiliz ha burdan erkeklik yapacaksan yapmaya devam et fakat o kadar delikanlıysan bir telefon ver görelim senin erkekligini

      • Ordinaryus H

       ulu orta buraya telefonumu yazacak kadar salak mıyım? tehditlerin boş tehditler. zaten gerçek bir delikanlı olsaydın telefonunu benden beklemeden buraya yazardın. nedir bu zencilerle alıp veremediğin , naptı bu zenciler sana.

   • mehmet dalgaç

    big george
    +101

 6. keskin71

  artık avni haberini bekliyoruz. geri sayım başladı.aslan parçasına sinerji göndermemiz lazım.o bizim şu anki en büyük gururumuz.yense de yenilse de avni birgün o yeşil kemeri beline takacak inş.

  • Big George

   Boşuna bekleme Avni haberi maçtan bir gün önce veya maç bittikten sonra yayınlanır. Neden? Çünkü tv 8.5’da yok. Yanda anketi bile yok adamın. Ebesinin hörekesindeki Haye maçının anketi var.

   Site bu konuda haksız bence. Burası bağımsız ve tarafsız bir dövüş sporları platformu değil mi? O halde neden tv 8.5 maçları ve diğer maçlar olarak ayırt ediliyor.

   Deniyor ki onlar da bizim maçlarımızı haber vermiyor. Ben bu siteden başka tarafsızlık ve “Türkiye’nin dövüş sporları” platformu olduğunu iddia eden site bilmiyorum. Tivibu veya S Sport birer kanal ve kendi kanallarının sitesinde başka kanalın yayın akışını göstermelerini bekleyemezsiniz. Bu kabul edilemez bir argüman. Eğer burası tv 8.5 sitesiyse açık açık söyleyin, ona göre tavır alalım.

   Maçları TV 8.5’da yayınlanacakken Avni hakkında 2.5 ay önceden belgesel bile veren site, Türk boks tarihinin en önemli maçına susmuş vaziyette.

   • mehmet dalgaç

    big george
    +100

   • ahmet kurt

    Bir +100 de benden yok mu arttıran

   • Mehmet Ertem

    Evet arkadaşlar, değerli üyelerimiz soruyor ben de bir kere daha cevap vereyim. Bu hafta sonu TV8,5’ta hangi maçı yayınlayacağız biliyor musunuz? İngiltere’den Anthony Crolla-Ricky Burns gecesi. Bununla ilgili kaç haber yapıldı biliyor musunuz? Bir. Avni Yıldırım-Chris Eubank Jr maçı hakkında şu ana kadar 10’dan fazla haber yapıldı ve yapılmaya da devam edecek. Tartı haberi de yapılacak, son bir basın toplantısı da olacak sanırım onun da haberi yapılacak. Yani bir gelişme olduğu zaman haberi yapılacak.

    Diğer kanalların bizim yayın akışımızı yayınlaması mevzusuyla ilgili olarak; bu konuyu daha önce çeşitli vesilelerle açıklamaya çalıştım. Hala “diğer kanallar sizin reklamınızı mı yapsın?” noktasındaysanız, herhalde ben anlatamıyorum. O yüzden aynı şeyleri tekrar yazmak istemiyorum.

    • ahmet kurt

     doğrudur ama beklenen ilgi sitemizde yok. mesela ben bilgehan beyden avni ye ait kamp görüntüleri yayınlamasını isterdim. bir türk dünya şampiyonluk maçına çıkıyor hemde bildiğim kadarıyla ilk kez(selçuk geçici kemer için dövüşmüştü). haberinin yapılmadığı tabi ki söylenemez ama beklediğimiz ilgi de olmadı doğrusu.

    • conan

     mehmet bey ne tv 8.5 başka kanalların yayın akışını, ne de diğer kanallar tv 8.5 un yayın akışını yayınlar.

     ama bu web sitesi tv 8.5 un sitesi değildir.
     hangi kanallarda hangi boks maçları varsa, bunu bildirmenizi rica ediyoruz. bir de sıradan maçlara neden “nefes kesici” diye başlık atıyorsunuz? 😀 komik oluyor

    • mehmet dalgaç

     mehmet bey açıklama için teşekkürler. ancak yukarı da ahmet kurt un da dediği gibi avni ile ilgili daha yoğun bir haber akışı bekliyorum ben şahsen. şimdiden teşekkürler. iyi çalışmalar…

 7. Sait

  Tek rakip caneloydı oda herkese resital sundu her ikisinede helal olsun

 8. Cemal

  Canelonun tekniğine hayranım.

 9. tipitip

  Şimdi dikkat ettim de bu 3g’nin tuhaf bir anatomisi var… omuzları biraz fazla içbükey, bel çevresi de çok sabit…bu tür bi fiziğin iyi kapanma, etkili direkler, sağlam bir duruş ve offensiv gibi avantajı olur ama sabit bel çevresi eskiv harektelerini zorlar, artı fazla içbükey bir duruş rakibi sürekli uppercut a davet eder…

  • Ordinaryus H

   çok güzel tespit. vücudu duruşu çok hantal, aparkat almaya çok müsait. gerçi her yumruğu almaya müsait ama en çok dediğin gibi içbükey duruşundan dolayı aparkat. canelo rövanşta daha çok aparkat vurmalı. düşünsene eubank gibi art arda aparkat vuran bir aparkat makinasıyla karşılaştığını.

   • tipitip

    bu işte genetik yapı yani anatomik özellik çok önemli.. Tyson’un yumruklarını güçlü yapan şey bilekleri ya da elleri değil.. Dikkat ederseniz bel ve kalça çevresi çok geniş artı bacak kütlesi inanılmaz geniş ve hacimli bu da ona esnek olma ve güçlü yumruk atma avantajı veriyor… Yumruğun gücü kesinlikle elden değildir…zeminden aldığınız basıncı ayak ve bacaklar yardımıyla bel ve kalça çevresine transfer edip oradan bunu hıza, güce ve enerjiye çevirirsiniz, gerisi omuzlarınıza ve bileğinizi doğru zamanda çevirme yetinize ve antenörünüzün size verdiği taktik planına olan sadakatinize kalmıştır…

   • tipitip

    Stil çok önemli doğuştan gelen bir meziyet bu sonradan edinilmez… Mesela M. Ali’yi inanılmaz yapan şey bana göre, maç esnasında kendi ağırlığından kurtulmasını bilmesinde yatıyor…Tüm vucut kitlesini yani kendi ağırlığını harekete dağtıyor… bir hareketin içindeyken kaçıyor ya da saldırıyor…Yumrukları nispeten zayıf kalsa da sıradışı hareket kabiliyeti ona hız rakiplerine ise yorgunluk veriyor…’kelebek gibi uçup arı gibi sokarım” demesiyle de durumu özetliyor aslında…

    • Abdullah yılmaz

     @tipitip@ kardesim; tayson’nun yumruk gucuyle ilgili olan aciklama guzel olmus,eline saglik. sence kudrashov abanmadan nasil boyle guclu vuruyor?

     • tipitip

      Kudrashov’un geniş omuz yapısı ve zemine “sağlam” basan ayakları benimde bir kaç kez dikkatimi çekti…İlk bakışta dikkat edilirse bu adamın ayağının altındaki zeminle tuhaf bi ilişkisi varmış gibi hissettiriyor…Bence güçlü yumrukları zemine uyguladığı sıradışı basma şekliden alıyor… ayağıyla(özellikle taban kısmı) güçlü bir basınç yaratıyor gibi geldi bana…Çünkü hareketle vurmuyor, Tyson gibi kalçasını esneterek te vurmuyor, durduğu yerden, ayağının altındaki zemini tuhaf bir tarzla kullanarak bir anda patlatıyor… Ayağındaki doku yapısı, tabanın anatomik şekli, ayak bileği kütle hacmi, topuk kemiği yoğunluğu v.s. güçlü yumruklarına etken olabilir…Tabi bu yorumlar sadece beni ve kaba gözlemle edindiğim izlenimleri bağlar…Başka etkenlerde söz konusudur mutlaka, etraflıca araştırmak uzmanların işi… Psikolojik etkenler, inanmayacaksınız ama zamanında annesinden aldığı sütün kalitesi bile bir şampiyonu bastığı yere taşımış olabilir…Bir yetenek psikolojik bir güdüyle ortaya çıkabilir, anatomik bir avantajla kendini gösterebilir veyahut bilişsel muhakeme tarzı ile…

      • Abdullah yılmaz

       @TİPİTİP” HOCAM; Eyvallah yüreğine sağlık bu değerli açıklaman için…

    • KOlovkin

     güzel konu.bende benzer düşünüyorum.fizik yapı boks stilini etkileyen önemli bir faktör.başka bir faktörde ülke eğitimi.misal kübalı boksörler genelde küba stili meksikalı boksörler de meksika stili dövüşürler.

     fizik yapının boks stiline en etki yaptığı boksörlerden biri pacman.boyu kısa ve reach mesafesi kısa olduğu için bu açığı ayak hızı ile kapatıyor.adımlayarak yumruk atmak aynı anda.pacmanda çok görürüz.

     floyd a yada amir khan a baktığımıznda boy ve reach mesafeleri iyi olduğu için bazen sadece el hızına ve vücut(kafa) eskivine güvenirler.

     floydun amir khanla maç yapmamasının nedeni fiziksel avantajını kaybetmesidir.

     • tipitip

      Kesinlikle haklısın Kolovkin dostum….Yetenek doğuştan gelir daha sonra aile, toplum ve koşullar buna bir form verir…Muhakkak ki kültürün etkisi de vardır bu süreçte…Mesela Konuşma yeteneğimiz doğuştan gelir, konuşma şeklimizi aileden alırız, hangi dili konuşacağımızı toplum ve resmi otoriteler söyler… Neyi nerde nasıl söyleyeceğimizi ise ait olduğumuz kültür…neyi yazacağımızı ise edindiğimiz eğitim söyler…

      • conan

       tipitip kardeşim çok güzel bilgilerle bizi bilgilendiriyorsun. sağ ol var ol. böyle üyelerin çoğalmasını diliyorum.

      • tipitip

       tşk. ediyorum Conan, senin bilmediğin bir şeyler söylediğimi sanmıyorum… Dürüst olmak gerekirse,tüm yazılarımda, tüm yorumlarımda yaptığım şey aslında, birlikte izlediğimiz bir filme ait küçük bir kaç detayı alçak sesle size fısıldamaktan başka bir şey değil…

      • conan

       yok yok mütevazi olma. sende ışık var. 🙂
       güzel insansın.

      • Champion

       Conan beniim başkanın sende benim hocamsın bundan sonra tipitip

   • hacı

    ring magazinin kemeri var ordiş boxrecin bi boku yok hatta boxrecin dergisi bile yok eubenk te kaçtı fifi köpeği gibi gennadye havladı havladı kaçtı buyursun gelsin gennadnin yumruklarının tadına oda baksın cenalo ölümden döndük verilmiş sadakamız varmış deyip kilisede inzivaya çekilmiş gennady buyursun gelsin aralık ayında rövanşa çıkalım diyor

 10. Fatihhh

  Bi George noktayı koymuş helal olsun +100000000000000

 11. Big George

  Yok yav niye bozayım sinirlerimi, beni güldürüyor onun yorumlarını, seviyorum ben bu arkadaşı. Bence siz de eğlenmeye bakın, bu açıdan bakmaya zorlayınca kendinizi ORdinaryüs mizahi bir ayrıntı gibi geliyor insanın gözüne.

  Bu arada E.Alvarez’i bayağı severim. İleride sikletin krallarından olacaktır.

  • ahmet kurt

   Stilini Stevenson a benzetiyorum. Onun gibi patlayıcı, güçlü yumruklara sahip olsa hakikaten kral olurdu.

 12. ahmet kurt

  Bırakın şu kazandı muhabbetini. Zaten dünya, boksörler, otoriteler ve hatta meksikalılar kararını vermiş 🙂 ama ikisininde hakkını vereyim Mükemmel boksörler. Özellikle Canelo bayağı çalışmış bu maça belli.

  • Big George

   Canelo iyi bir sporcu ve adam gibi adamdır. Saf ve temiz bir adamdır hem de. GGG kazandı dedik diye adamdan nefret ediyoruz sanıyorlar, hayır arkadaş bu adamı en az GGG kadar seviyorum. Sadece bu sevgi gerçeklerin önüne geçmiyor.

 13. mostwanted

  canelo o yumrukla çoğu boksörü bayıltırdı ama golovkin sarsılmadı bile

 14. prettyboy

  canelonun yapabileceği birşey kalmadı yok canelo hızlı taktik değiştiriyomuşta yaw he he adam en güçlü yumruklarıyla sarsılmadı bile re maç olursa ggg rahat alır artık..

 15. Severinus

  rövanşta canelonun ekstradan yapabileceği yok gibi bişey,
  demek istediğim ilk maçtaki oyununu aşması çok çok çok zor,
  ggg ise gövdeye çalışabilir,
  çok az yaptı bunu çünkü,
  maça erken girebilir,
  ilk 2 3 roundu rölantide geçirmez,
  yaş farkına rağmen ggg nin kondüsyonunun daha iyi olması çok ilginç aslında,
  ikinci maçta da böyle olacaktır bence,
  önce bjs ile karşılaşması da süper olur,

 16. KOlovkin

  olası ggg canelo rövanşında bu kez ggg nin ilk 6 rounda daha hızlı bir giriş yapacağını tahmin ediyorum.favori elbette golovkin.

 17. Gennady Golovkin

  Yav bırakın şu caneloyu. En Büyük GGG

 18. serhat king

  canelo elinden gelenin en fazlasını yaptı.bundan daha iyi olması mümkün görünmüyor.ve en iyi haliyle en iyi yumruklarıyla bile golovkini sersemletemedi bile.golovkine karşı kazanma şansı yok.
  ancak golovkinin yaşlanmasını bekleyebilir bir iki sene daha.
  olası bir rövanş maçında golovkin çok daha rahat saldıracaktır

  • Gennady Golovkin

   Aynen serhat bence şu saatten sonro canelo kell brook kadar bile dayanırsa çok şanslı

 19. VolkanK

  Maçta 6. raund dan itibaren siklet farkı ortaya net bir şekilde kendini gösterdi. Canelo çok yoruldu ggg tekniken yeterli olmadığı için yıkamadı

 20. Tugay Özay

  golovkin fanlarından mehmet ertem’e sitem; sen de mi brütüs 😀

 21. drfbb

  Ordinaryus https://www.youtube.com/watch?v=5v9asavfdbi linkini izle. Maçı kimin kazandığını gör. Oyle compubox falan değil yumrukları gözünle görüyorsun. Ikisinin de tüm isabet bulan yumruklarını saymış ve gostermis adamlar. Senin verdiğin gibi highlights da değil maçın tamamı. Ben de buraya bi highlights videosu koyarım ggg nin net yumrularından ve eskivlerinden oluşan izleyen herkes ggg kazandı der. Canelo da harika boksör ggg den de teknik karakteri sağlam onu da seviyoruz ama mac eskiv ile kazanılmıyor net yumruk isabeti ile kazanılıyor. Canelo fazla isabetli vurduğu roundlar 1 3 ve 12. 4-10 arası tam hatırlamadığım enfes kroşeler power punchlar vurduğu 2 round daha var bu 2 round da da ggg daha fazla isabet vurmasına rağmen bende net power punchlar nedeniyle caneloya veririm. Maçın hakkı 7-5 ggg galibiyetidir. Kimileri de O iki round da 10 net jab e karsilik 2 power punch var deyip yine ggg ye verebilir ya da beraberlik roundu verebilir. Biz caneloya versekte 7-5 ggg galibiyeti çıkıyor ortaya. Gelelim rövanşa. Kim alırsa hakkıyla almış olur helal olsun deriz. Şu kesin ki ggg nin yetenekleri sınırlı bu taktik harici ggg nin caneloyu puanla yenmesi harici bir şansı yok. Alvarez vücut ve cene olarak çok güçlü. Ggg nın jablarinden çok sarsılmadı. Ggg diğer rakiplerine vurduğu arka arkaya kroşe vücut yüz vücut yüz vuruşlarını yapabilse sarsardı ama yapamazsın karşındaki adam canavar gibi bisey. Rövanşta da vücuda çalışmasını kimse beklemesin. Vücuda vurduğun anda yüzün açılıyor canelo iyi kontraci ve yumrukları güçlü çene kuvveti adamı her zaman kurtarmaz. Bu maçta kurtardı bi dahaki maçta kurtarmaz. Ggg yine ringi kesip köşeye sıkıştırıp pres yapıp bol bol direk vuracak. Kroşe aparkata giremeyeceği için ko edemez. Zaten mecut boksörler içinde caneloyu ko edecek adam yok. Ams işin kötü tarafı canelo da maksimumunu verdi. Adamın stili geriye gidip eskiv yapıp rakibi boşa olup uzaktan özellikle vücuda olmak üzere ölümcül kontralar atmak. Ama ggg ringi o kadar iyi kesiyor oyle güzel baskı kuruyor oyle isabetli direkler atıyor çeneye de vursan vücuda da vursan tinlamayip yine rakibin üzerine gidiyor ki herkesi yatıran canelo nefes dahi alamadı karşısında. Bir dahaki maçta yine ko çıkmaz bence. Ederse canelo eder. Canelo biraz daha yumruklardan kaçabilir biraz daha isabet bulabilirse meksika+federasyon lobisi (bir dahaki sefere wbc ile uzlaşıp yeşil kemere de ortak olup şansını artırmaya çalışacağını düşünüyorum) zaten hazır maçı ud ile caneloya vermeye. Canelo hakkıyle superstar ama ggg bence efsane olmasına rağmen emeklilik zamani gelmis olmasi kazak olmasi populeritesinin düşük olmasi nedeniyle gözden rahat çıkarılabilecek konumda. Zaten Promotorler lobiler Rövanş ve daha fazla para amacı olmasa is tek maçta bitecek olsa şu maçı dahi direk canelo ya verirlerdi. Ggg nın bu dakikadan sonra gerek boks sporuna gerek şirketlere çok fazla bisey kazandırma potansiyeli yok ama canelo bu gençliği ve canavarligiyla yıllarca bu spora seyirciye şirketlere çok şey kazandırır. Ggg ko etmedikçe ya da ilk maçtaki performansını aşmadıkça (ki aşacağını pek zannetmiyorum) maçı puanla ggg ye vermeyecekler. Cümleten iyi geceler.

  • mehmet dalgaç

   drfbb
   çok doğru ve gerçekçi bir değerlendirme.
   ben de 7-5 ggg ye verdim maçı.
   2. ve 3. maç ihtimali olmasa bence de utanmadan bu maçı da caneloya verirlerdi. canelo altın yumurtlayan kaz. kimse onu kolay kolay yedirmez. 2. maçta ggg nin kazanması için eze eze yenmesi ya da ko etmesi gerekiyor ki 2 si de bence zor ihtimal. 2. maç tan da ko çıkmaz bence de.
   2. maçta canelo kondüsyon sorununu aşarsa şansı biraz daha yüksek bence. çünkü zaman ggg nin aleyhine işliyor. canelo ise gelişmeye açık. 1. maçtan edindiği tecrübeyi tekniğiyle harmanlayarak ggg ye karşı 1 adım öne çıkabilir.

 22. Fatihhh

  ben rövanş olacağını sanmıyorum çünkü bu maçta canelo arkasında çok destek vardı rövanşta bu kadar desteği bulamaz maça çıkmamak en mantıklı seçim onun için zaten 2 yıla ggg boksu bırakır ortam ona kalır:)

  • hacı

   3 yıl korkak olarak anıldı varsın hayatı boyunca korkak olarak anılsın diyorsun yani mantıklı

 23. Swing

  Golovkıni yenebilecek tek boksör canelo’ydu, o da üstünlük olarak, istatistik olarak bunu başaramadı. Yukarıdaki video da canelo, Golovkın den başkası olsaydı vurduğu sağlam aparkatın ardından rakibini ko etmişti. Lakin rakip Golovkın olunca, bırak ko olmayı, birde üstüne üstlük canelo ya hücum ediyor. Golovkın kariyeri boyunca böyle çok sağlam yumruk aldı. Hiçbirinde yeri görmedi. Bu maç ta canelo hızı sayesinde yenilmekten kurtuldu diye düşünüyorum. Rövanş olursa ki mutlaka olur (böyle büyük bir gelirden kimse vazgeçmez), Golovkın bu maçtan gerekli dersini çalışarak, canelo yu puanla da olsa yenecektir. Nedeni çok basit ;Golovkın bu sıklete fazla geliyor.

Yorumlarınız