Wladimir Klitschko: “Yenilgiden Ders Çıkarmak Lazım. Rövanş İstiyorum”

klitschko-rovansSon maçında İngiliz Tyson Fury’e yenilerek kemerlerini kaybeden ve 11 yıl süren yenilgisizlik serisine son veren Wladimir Klitschko, mağlubiyetin ardından Almanya’da ilk ropörtajını verdi.

Yenilgiden ders çıkarmanın önemli olduğunu belirten eski şampiyon, Fury maçında neleri yanlış yaptığını analiz ettiğini, neyi daha iyi yapabilirdim diye düşündüğünü ve çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdığını vurguladı.

Hiç bir mağlubiyetin geri dönülemez olmadığını vurgulayan Wladimir, bir süre zamana ihtiyacı olduğunu, ama sonrasında ringe her zamankinden daha güçlü biçimde döneceğini ifade etti.

Hatırlayacağınız gibi Klitschko maçtan bir kaç gün önce yaptığı açıklamada kontratındaki rövanş maddesini kullanacağını açıklamıştı. Klitschko vs Fury rövanş maçının 2016 yılının Mayıs ayında yapılması bekleniyor.

00:22
Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

 1. Ruslan

  Tek ihtiyaci olan sey cesaret. Fury’e karsi cesur dovustugu surece kazanacagini dusunuyorum.

 2. Halit

  adam artık bir ‘come back’ motivasyon kaynağı mı arıyor nedir sanki göz göre göre maçı verdi şimdide üstüne rövanş ama yinede ne sonuç çıkar kestirmek zor yani ikiside beğendiğim boksörler.

 3. SoNer

  kliçko, geçti bor’un pazarı, sür eşşeği emekliliğe :))

 4. Bankacı

  Wlad değilde vitali gerçek bir şampiyonudur.
  Wlad beni bokstan soğuttu.kacyil hiç bir maçını izlemedim taki furyy macina kadar. Furyy nin yenecegini biliyordu m.
  Umarım rövanş ta cesur bir boksör gibi dövüşursun

 5. Cengaver

  Bu adam rövanşta soytarı fury i paçavra edecek bakın ve görün.

 6. deniz

  eger mac ingilterede olursa fury puan ile zorda olsa alir maci ama almanyada olursa wlad biraz cesaret ile kazanabilir. macin yapilacagi ulke cok önemli ,eski genc wlad yok artik , yakinda 40 yasina girecek gucu ,hizi azalmis bir wladtan bahsediyoruz,karsisinda ise kendinen uzun ,boyuna göre hizli genc ,surekli gelisim gösteren bir fury var .

 7. safkan

  wlad rakiplerini birazda psikolojik olarak dövüyordu. ben wladaki çöküşü hem yaştan hemde aile kurmasından kaynaklandığını düşünüyorum. sadece boksa ve başarıya kanalize olmuş terminatorken birden aile babası businessmana dönüştü veya bir insana(psikolojik olarak) dönüştü diyebiliriz. kendisinin açıklaması var, “kızımın beni boksör olarak görmesini istemem” diye. zaten yukarıdaki resimde oturan kravatlı adam hiç wlada benzemiyor.

 8. Ken

  Yensede yenilsede farketmez agir sikletin krali joshua olacak bu kacinilmaz.

Yorumlarınız