Bellator New York Nefes Kesti. Fedor Emelianenko…

fedor-mitrione

Bellator’un son etabı Türkiye saatiyle bu sabaha karşı New York’da gerçekleşti. Geceye efsane Fedor Emelianenko ile Matt Mitrone arasındaki karşılaşma damga vurdu.

fedor-mitrione-double-knockdown

İki dövüşçünün karşılıklı yumruklarla aynı anda knockdown olduğu mücadelenin ilk raundunda Mitrione rakibi 74. saniyede nakavt ederek oldukça sükseli bir galibiyete imza attı.

Gecenin diğer karşılaşmalarında alınan sonuçlar ise şu şekilde:

Hafif ağır sıklette Chael Sonnen, Wanderlei Silva’yı puanla mağlup etti. (30-26, 30-27, 30-27)


Hafif sıklette Zach Freeman, Aaron Pico’yu ilk rauntta Submission ile mağlup etti.


Yarı orta sıklette Douglas Lima, Lorenz Larkin’ı puanla mağlup etti. (50-45, 48-47, 48-47)

Yarı orta sıklette Neiman Gracie, Dave Marfone’yi 2. rauntta Submission ile mağlup ederken,  hafif sıklette de Brent Primus, Michael Chandler’ı ilk rauntta teknik nakavtla mağlup etti.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

  1. Liston

    Fedor Emelianenko büyük dövüşçü birazda talihsiz bir şekilde yenildi trafik kazası gibi aslında 1.rauntun ilk dakikasında Matt Mitrione ile Fedor karşılıklı birbirine yumruk attılar ikiside düştü daha çabuk toparlanan Matt Mitrione oldu ve rakibinin işini bitirdi Matt takip edebildiğim kadarıyla Amerikan futbolu orjinli bir dövüşçü Fedor ise malum MMA efsanesi sambadan tutunda birçok dalda dövüş sporlarıyla küçük yaştan beri uğraşmış. Ama bir anlık hata hangi geçmişe sahip olursan ol dövüşü kaybetmene sebep olabiliyor. Fedor artık emekli olmalı bundan sonra mental olarakta zorlanabilir. Yaşıda ilerledi. Aklıma geldi çok samimi bir arkadaşım anlatmıştı yıllarca Türkiyede ve dünyada sayısız başarılara imza atmış bir boksör arkadaşımız ismini zikretmiyeyim spekülasyon olmasın biraz alkol almış vaziyette bir vatandaşla tartışmaya girmiş vatandaş onu tanımıyor boksör falan olduğunu bilmiyor ansızın sert bir kafa vurmuş boksör düşmüş kalmış karşı tarafa saldıracak araya epey adam girmiş ayırmışlar vuran kişide topuklamış gitmiş. İşte bir anlık boşluk ve sonrası boksör öyle çok hafif kilolu falan da değil yani.

  2. cemil aslan

    Emelienko efsane mmacidir. Sambo kokenli o da khabib gibi. Ama mitrioni gibi bir kalasa yenilmesine uzuldum. Umarim eski gunlerine donebilir

  3. Uğur Altun

    Fedor un yaşı ilerledi ama micro cro cop ilerlemiş yasına rağmen acayip dövüşüyo hatta gonzaga ya knock out olmuştu ufc de hatırlarsanız inanılmaz bi knock out high kickle kafadan yiyip ayakları ters dönmüstü onu bi kaç sene sonra knock out etti. Yaşın ilerlemesi bazı sporcularda çok fazla bise farkettirmiyo tabi eskisi kadar iyi bi performans sergileyemiyolar ama mesela george foreman çıktı 10 sene aradan sonra heavy weight şampiyonu oldu yeniden, evander yine inanılmazdı 45 yadında bile.

Yorumlarınız