Zabit Samedov vs Catalin Morosana Unvan Maçı İlk Rauntta Nakavtla Bitti

zabit_catalin_grozny

Boks ve Kickboks aynı gece nefes kesti. Ağır sıklette karşı karşıya gelen Azerbaycanlı dünyaca ünlü yıldız Zabit Samedov şampiyon rakibi Rumenlerin çılgın kickboksörü Catalin Morosanu ile ringe çıktı. WBC Muay Tahi Dünya şampiyonluk karşılaşması Çeçenistan’ın başkenti Grozny’de yapıldı. 3 Rauntluk mücadelede karşılaşan Samedov vs Morosanu arasındaki mücadele ilk rauntta nakavtla bitti. Zabit Samedov’un üzerine çok sert yumruklarla gitmeye çalışan Rumen dövüşçü rauntun sonlarına doğru tam göğüs kafesine aldığı diz darbesi ile konrtaya yakalndı ve yer indi. Bir daha da kalkamayan Morosanu maçı nakavtla kaybetti. Maçın 75. saniyesi geride kalırken gelen diz darbesi ve sonrasında hakemin 10’a kadar sayması Morosanu’nun sonunu getirdi.

Zabit Samedov Tam Bir Fırtına Kopardı

Maç öncesi gerek basın toplantısında gerekse ringde maç başlamadan Zabit Samedov’a sert davranışlarda bulunan Catalin maç sonunda üzgündü. Zabit Samedov ise kemerin sevinicini yaşadı.

wbc_muay_thai_belt_zabit

Maçı izleyenler arasında 4’er kez K-1 ağır sıklet şampiyonlukları bulunan Semmy Schilt ve Ernesto Hoost’un yanı sıra 3 kez K-1 ağır sıklet şampiyonluğu yaşayan Remy Bonjaski de izleyiciler arasında yer aldı. Glory 77 Kg dünya şampiyonu Nieky Holzken de Grozny’de Akhmat Arena’da maçı protolde izledi. Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov da gecenin basın toplantısı, öncesi ve sonrasında sporcularla olan birlikteliğini sürdürdü.

İşte Zabit Samedov vs Morosanu Maçının Görüntüleri :

 

Bahadır Sarı 2. Rauntta Nakavt Etti

Türkiye Bahadır Sarı olarak tanınan Dağıstanlı usta dövüşçü Turpal Tokarev ise Sergey Gur ile karşılaştı. Fatih Ulusoy’un vize problemleri sebebiyle gelemediği gecede Sergey Gur ile ringe çıkmak zorunda kalan Bahadır rakibini 2. roundda 1 kez knockdown etti daha sonra da nakavtla saf dışı bıraktı.

Umar_Salamov_Norbert_Nemesapati

IBF Kıtalararası Şampiyonu Umar Salamov

Hafif Sğır sıklette kemer mücadelesine çıkan Çeçenlerin umut vaaden boksörü Umar Salamov yenilgisiz olarak çıktığı maçta boşta bulunan IBF Kıtalararası Şampiyonluğu için yumruk salladı. Rakibi ise Macar Norbert Nemesapati idi… 21 galibiyet 2 yenilgili Macar boksör ile 10 rauntluk mücadele veren Salamov maçtan puanla galip ayrıldı. Maçın 10. ve son rauntu atılan ve isabet eden yumruk sayısı ile unutulmaz bir 3 dakika olarak akıllarda kalacak.Salamov bu maçın ardından 17. galibiyeti aldı ve namağlup unvanını sürdürdü.

 

Benzer Haberler

 1. Kaptan

  Zabit dağıttı. Catalin ne yaptı öyle!!!!

 2. Ahmet

  Maclar hangi kanalda

 3. Ahmet

  Mac hangi kanalda

 4. Abdullah

  Çatalın morosanu çok açık dovustu
  Dikkat etse maç uzun sürebilir di

 5. Cellat hopkins

  Marasano 3 sınıf bir king bokscu zabit üst düzey dir marasonu zabite rakip olamaz

 6. Gökhan Sebilci

  catalin’i fena gaza getirmişler. samedov ayarındaki bir dövüşçünün öyle maça hızlı girip sağlı sollu yumruklar sallayan birinden korkup geri adım atacağını sandıysa büyük yanlış yaptı.

  • GOLOVKING

   Bizim orhan ayhan i hatirlatti bana o da boyleydi sonra ORHAN SİRT USTU YERDE 🙂

 7. Metehan

  Catalinin badr hari ile maçı vardi bilgehan bey övüyordun catalini pisikopat süper dövüşür diye ne oldu o iş

 8. Musa

  Catalin zabit samedova rakip olamayacak biri bide badr hari ye meydan okuyordu boşuna badri konuşmasın da demedi, bu burda konuşmayı hak edecek sporcu değil hahaha adam haklı beyler 🙂

 9. AYKUT ÜNAL

  Musa – Catalin Morasanu maçı sattı Zabit Samedov a Yani gerçekten dövüşmediler bilmeden yorum yazıyorsunuz Catalin Morasanu böyle dövüşmez bu maçı Zabit e vermesinin nedeni bir anlaşma üzerinedir Catalin Morasanu Zabit Samedov un yakın arkadaşıdır aralarında anlaşmalı düzmece bir maç yapmışlardır normal bir boks maçı değil.

 10. AYKUT ÜNAL

  Abdullah (Misafir) 23 Ağustos 2016 22:48 alıntı

  Çatalın morosanu çok açık dovustu
  Dikkat etse maç uzun sürebilir di

  CATALİN MORASANU – ZABİT SAMEDOV MAÇII SATILMIŞTIR NEDENİ ZABİT SAMEDOV UN YAKIN ARKADAŞIDIR MESELA BADR HARİ ZABİT SAMEDOV MAÇI DA SATILMIŞTIR BU MAÇIN RÖVANŞI OLURSA ONUDA CATALİN MORASANU KAZANACAK GÖRÜRSÜNÜZ

  https://www.youtube.com/watch?v=yNz9Z2rulTA

 11. Rico Verhoeven

  Aykut ünal güzel senaryo yazmışsın sen şimdi badr hari gökhan saki maçınında anlaşma olduğunu söylersin. bak ben kickboks u yakından takip eden biri olarak şunu söyliyeyim murthell groenhart vs yohan kongolo maçını izle ve ikisinin dostluğunu araştır ve yine aynı şekilde murthel ile artur kysenko nun dostluğunu da araştır.errol zimmerman vs jamal ben sadik bu ikilinin dostluğunu da araştır. Daha başka örnek istersen verebilirim. bu iş spor işi arkadaşlığa dostluğa bakmaz. Paraya bakar. Bu arada catalin morosanunun ırkçı birisi olduğunu da söylemek isterim. türkler ile dövüşceği zaman özellikle antrenman yapar. Zabit samedov ile dövüşmeden önce murat aygun ile dövüşecekti ama dövüşmedi zabitle dövüşmesine 2 ay vardı 2 ay daha hazırlanıpta maçı zabite vermek saçma. Zabit Çok nakavtçı birisi değil ama o son 3-4 ayını hep hazırlanmakla geçirdi formu zirvedeydi. Dizde göğüs kafesine oturunca kalkamadı bir daha(eski bir kickboksör olarak söylüyorum oraya gelen sert darbe kalbin durmasına bile neden olabilir).Yani maç Zabitin, hakkıyla aldı maçı.

 12. MS

  Arkadşlarla En İyilere Bakıyorumda Badr Hary Yok Aralarında Neden????

 13. abbas cabbar

  kik boks maçları neden yayılanmıyor artık.., hasret kaldık yaw

 14. Veli Can

  Aykut Ünal doğru söylüyor. Morosanu maçı sattı. Morosanu’nun bütün maçlarını defalarca izleyen biri olarak diyebilirim ki bu maçta çok açık dövüştü ve hırslı hareket etmedi. Bunda da en büyük etken Zabit ile çok yakın arkadaş olması diye düşünüyorum.Yoksa isteseydi ve ciddi dövüşseydi maç uzardı. Morosanu çok yapmacık hareket etti. İsteyenler Morosanu’nun maçlarını izlesin, sonra bir daha bu maçı izleyip tekrar yorum yapsın.Bu iş dostluğa bakmaz, paraya bakar diyen arkadaş için şunu diyeyim, ben de bunun doğru olduğunu düşünüyorum ama ilk kez bu düşüncenin bu maçta geçerli olmadığını gördüm yani para mağlup oldu bence.Bu maçta bunu gördüm.

Yorumlarınız