1 Nisan Şakası Değil, Dünya Şampiyonluk Maçı!


4.1.16-Broner-vs-Theophane-11x17

Danny Garcia yarı orta sıklete çıkınca ondan boşalan WBA kemeri için geçtiğimiz Ekim ayında Adrien Broner ve Habib Allahverdiyev karşı karşıya gelmiş, Broner rakibini 12. rauntta teknik nakavtla yenerek WBA Süper Hafif Sıklet Dünya şampiyonu ünvanını eline geçirmişti.

Broner boştaki bir kemeri kazandığı için normalde 12 ay olan kemer savunma süresi 6 aya düştü ve WBA rakip olarak İngiliz Ashley Theophane’yi atadı. Son 6 maçını kazanan Theophane, Mayweather spor salonuna bağlı bir boksör. Her ne kadar Broner maçın net favorisi olsa da, Theophane de ring dışında bir çok sorunla boğuşan rakibine karşı sürpriz bir galibiyet alabilir.

Yarın ABD’nin Washington kentinde, en son Luis Ortiz vs Tony Thompson maçını izlediğimiz DC Armory salonunda yapılacak karşılaşmaya ciddi bir ilgi olduğu belirtiliyor.

Bu arada maçın bugün yapılan tartısında Theophane kiloyu tuttururken, Broner’ın 200 gram fazlası olduğu görüldü. Eğer Broner bu 200 gramı 2 saat içinde atamazsa, maç iptal olacak ve kemer de boşa çıkacak.

Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

5 Yorum - "1 Nisan Şakası Değil, Dünya Şampiyonluk Maçı!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Gökhan Sebilci
Üye
Gökhan Sebilci

sporcu falan değil bu, bundan olsa olsa sokak serserisi olur.

Roman
Üye
★★
Roman

2 saatte 200 gram zor.

Ahmet kurt
Ziyaretçi
Ahmet kurt

Adrien mı olm bu rocky nin karısının adı değil mi 😀 😀 😀

safkan
Ziyaretçi
safkan

thepoane içinde çok sert boksör diyorlar adını ilk defa duydum ama istermisin bronerı yatırsın, valla ben çok isterim. floyd gitti çakması geldi ben floyda bile tehammül edemiyodum.

murat
Ziyaretçi
murat

Zaten kup kuruymus adam.vermesi imkansız gibi birsey yukarda da okudum verememis