Boks

Alexander Povetkin Kısa Kesti!


474426782

Boks severlerin heyecanla beklediği Moskova gecesi Koray Şarkaya’nın yorumları ve Bilgehan Demir’in anlatımlarıyla saatler tam 22:40’ı gösterdiğinde başladı. Bu heyecanlı gecede toplamda 4 maç Kanaltürk ekranlarına geldi.

Dmitry Kudryashow vs. Vikapita Meroro

Gecenin ilk karşılaşması Dmitry Kudryashow ile Vikapita Meroro arasında gerçekleşti. Bu maç 10 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

İlk round her iki boksörün de birbirini tartmasıyla geçti. İkili maça henüz yeni ısınmaya başladı. İkinci rounda da karşılaşma ortada devam etti. 3. roundda karşılaşma biraz daha kızışmaya başladı. Vikapita Meroro sert dövüşmeye başladı. Kudryashow’da bu sert vuruşlara karşılık veriyordu. 4. roundda Dmitry Kudryashow, yumruklarını sertleştirmeye başladı. Attığı her yumruk orturuyordu. 5. round iyice kızıştı. Her iki boksör de nakavt arıyor gibiydi. Yumruklar havada uçuşuyor, çok hızlı ve sertti. 6. roundun ilk saniyelerinden Vikapita Meroro knockdown oldu. Daha sonrasında ayağa kalkıp maça devam etti. 2. kez knockdown olan Meroro, yerden kalkamadı. Vikapita Meroro, karaciğerine aldığı darbe sonucu nakavtla karşılaşmayı kaybetti. Kazanan taraf Rus Dmitry Kudryashow oluyor.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=GrNeg6uPivk[/youtube]

Rakhim Chakhkiev vs. Junior Anthony Wright | IBO Dünya Cruiserweight Şampiyonluk Maçı

Gecenin ikinci karşılaşması Rakhim Chakhkiev ile Junior Anthony Wright arasında gerçekleşti. Bu karşılaşmada IBO Dünya Cruiseweight şampiyonluğu yeni sahibini bulacaktı. 12 roundluk bu karşılaşma başladı.

İlk roundda Rakhim Chakhkiev üstünlük sağladı. Karşılaşma bir hayli hızlı başladı. İkinci round her ne kadar ortada geçti gibi gözükse de Chakhkiev, bir adım öndeydi. Üçüncü round her iki boksör için de ortada geçti. 4. round, 3. roundu aratmadı. Bu roundda bir önceki round gibi ortada geçti. 5. roundda ortada geçti fakat bu roundda aktif olan taraf Rakhim Chakhkiev oldu. 6. round, diğer roundlara göre daha durgun ve ortada geçti. Karşılaşma genel olarak ortada geçti. 8. roundda Amerikalı hızını arttırdı ve daha sert dövüşmeye başladı. Fakat Chakhkiev karşılı vermekten vazgeçmiyordu. 8. roundun son saniyelerinde karşılaşmada nakavt gerçekleşti. Son saniyelere doğru Rakhim Chakhkiev, rakibine attığı yumrukla rakibini yerde bıraktı. Böylelikle karşılaşmayı nakavtla kazanmış oldu ve IBO Dünya Cruiserweight Şampiyonluğunun yeni sahibi oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]Phttps://www.youtube.com/watch?v=t6u7FIcAguA[/youtube]

Grigory Drozd vs. Lukasz Janik | WBC Dünya Cruiserweight Şampiyonluk Maçı

Gecenin üçüncü karşılaşması Grigory Drozd ile Lukasz Janik arasında gerçekleşen WBC Dünya Cruiseweight şampiyonluk maçı oldu. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirildi.

Karşılaşmanın ilk roundunda sporcular birbirlerini tarttı ve round ortada geçti. 2. roundda karşılaşma ufak ufak sertleşmeye başladı. 3. roundda Grigory Drozd, bir adım öne geçti. 4. roundda Lukasz Janik, üstünlük kurmaya başladı. Janik, 5. roundda da üstünlüğünü korumaya devam etti. Karşılaşmanın 6, 7 ve 8. roundu bir hayli sert ve hızlı geçti. Her iki boksör de kazanmak için ellerinden geleni yapıyordu. Ve ikili nakavt peşindeydi. 8. roundun son saniyelerinde Janik, knockdown oldu fakat hemen toparlanıp karşılaşmaya geri döndü. 9. round çok hızlı başladı. Hızlı başlayan 9. round erken bitti. Ring hakemi Janik’in gidişatını beğenmediği için maçı bitirme kararı aldı ve teknik nakavt ile maçı kazana taraf Grigory Drozd oldu. Böylelikle WBC Dünya Cruiserweight şampiyonluğunu korumuş oldu.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=UqgV4U9q8Fo[/youtube]

Alexander Povetkin vs. Mike Perez | WBC Gümüş Ağırsıklet Unvan Maçı

Ve gecenin en önemli ve ana maçı başladı. Karşılaşmada WBC’nin Ağırsıklet Gümüş kemeri ortadaydı. Bu karşılaşma da 12 round üzerinden değerlendirildi ve karşılaşmada nefesler tutuldu.

Heyecanla beklenen bu karşılaşma hızlı başladı ve hemen sonuca kavuştu. Mike Perez ilk saniyelerde knockdown oldu fakat hemen toparlandı. İkinci aldığı darbenin ardından ise yerden kalkamadı. Karşılaşma toplamda 91 saniye sürdü. 91. saniyenin sonunda yani ilk roundda karşılaşmayı nakavt ile kazanan taraf Alexander Povetkin oldu. Böylelikle WBC Gümüş Ağırsıklet unvanını korumuş oldu.

Bilgehan Demir Türkçe Anlatımla Mike Perez vs Alexander Povetkin Maçı :

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=2rMw_fn-9_Q&feature=youtu.be[/youtube]


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
187 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
sefa
sefa
6 yıl önce

Süer

sefa
sefa
6 yıl önce

Süper

Ekrem Verep
Ekrem Verep
6 yıl önce

Artık Povetkin ve Deontay Wilder arasındaki WBC şampiyonluk maçı kesinleşiyor gibi. Bu dövüşü herkes heyecanla bekleyecek.

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Biraz daha uzun sürseydi daha heyecanlı olurdu.Povatkin fena nakavt etti …

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Nakavt videolarini izledim.Bu adam boksör degil de daha cok bir sokak dövüscüşünü andiriyor.Teknik yok, savunma yok, stil yok… Povetkinle maç yaparsa Puvetkin bunu fena dağıtır.

Soner
Soner
6 yıl önce

Çeçen boksörü çok beğendim. Tam bir savaşçı.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Kudryashovda çok iyi geleceği iyi gözüküyor

imparator81
imparator81
6 yıl önce

Bende Çeçen boksör ü çok beğendim ama sanki biraz kondisyon sorunu varmış gibi geldi,tam gucle attığı yumruklari daha az ama daha isabetli atmalı yoksa başına ne geleceğini kaybettiği maçtan dolayı iyi biliyor

yusuf
yusuf
6 yıl önce

wilder povetkin karşısında tutunanamaz povetkin bernameden kat ve kat daha iyi boksör

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Wildercılar diyor herif.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Wilder ın yeneceğini düşünen bi ben varım saten.

Gennady Wilder
Gennady Wilder
6 yıl önce

mike perez hedef tahtası gibi durarsa potevkin tabi nakavt eder. wilder potevkin karşisinda öylece duracagini bekliyorsaniz yaniliyorsunuz bence wider potevkini nakavt edecek hemde fazla zorlanmadan.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Sonunda benim gibi düşünen biri çıktı hele şükür.

Kell Brook
6 yıl önce

Herkesin düşüncesi farklı saygı duymak gerek. benim düşüncem ise Povetkin alır. Wılder çok yetenekli birisi ama dövüş konusunda çok tecrübesiz. Daha çok dövüşmesini bilen tecrübeli boksörlerle sparring yapıp kendisini geliştirmesi gerek. Povetkin Wılder’in kazandığı veya nakavt ettiği hiç bir boksöre benzemez!

halo
halo
6 yıl önce

povetkin vucudu falan baya toparlasmis, goruntu itibariyle de cok formdaydi zaten. iyi calistigi her halinden belliydi. mike perez o kadar iyi hazirlanmamis gibiydi ama povetkin her gecen mac seviye atliyor. huck macindaki performansini cok elestirmistim ama su an icin istenilen seviyrye gelmek uzere. wilder macinda da bence kil payi fsvori kendisi olur

erislandy lara
erislandy lara
6 yıl önce

Yüzde 50 yüzde 50 bence şansları.Wilder Stiverne maçındaki gibi mesafeyi koruyabilecek mi acaba?

emir ataman
emir ataman
6 yıl önce

abi wilder alır o adam bi başka yaaa ama povetkin zorlar bayağı
puanla biter o maç

emir ataman
emir ataman
6 yıl önce

bide wilder daha uzun

emir ataman
emir ataman
6 yıl önce

wilder taramalı tüfek gibi adam

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Deontay wilder nikolai valuev gibi bir adamı KD ettiyse bir sparringte povetkin asla dayanamaz wilder ın yumruklarına.wilder ın çenesi zayıf olsa emin olun stiverneden yediği kroşeden sonra KD olurdu.yawsefin dediğine katılıyorum povetkin stiverne kadar kuvvetli yumruklarla sahip değil.

yawsef
yawsef
6 yıl önce

Deontay Wilder, seviye olarak Wladimir Klitschko ile aynı kefeye konulabilir, ama tecrübe farkı var, Wladimir Klitschko çok ters bir yumruk ile Doantay’i indirebilir.Wladimir Klitschkoyu küçümsüyorsunuz fakat onun birçok süpriz ve hızlı biten maçları oldu.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Wladimir klitschko nun en son küçümseyeceğim yönü sert yumruk atmasındır.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Boksta her türlü süpriz yaşanabilir belki tyson Fury işini bitirecek wladimirin çok küçük bir ihtimal bana göre ama boksta her şey olabilir.mesela bryant jennings vs wladimir maçında wlad için antrenman maçı gibi olur dendi buna bende dahil.

yawsef
yawsef
6 yıl önce

Ben jennings maçının zor geçeceğini biliyordum 🙂

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Ben genelleme yaptım kardeşim.

yawsef
yawsef
6 yıl önce

bu dönemde vitali klitschkonun çok büyük bir eksikliğini hissediyorum ağırsıklette, bence tam da bu dönemde var olmalıydı …

yusuf
yusuf
6 yıl önce

wilder valuavi kd etmiş sparningde hangi geri zekalı söylemiş neresinden uydurmuş wilder boksa başladığında valuaev boksu bırakmıştı

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Kanı sütü bozuk herif

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Şerefsiz deus bizde biliyoruz nikolai valuevle aynı zamanda boks yapmadıklarını sparringin daha ne olduğunu bilmiyor.Kanı sütü bozuk şerefsiz.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Kanı sütü bozuk insan şurada adam gibi yorum yazdırtmıyor ağzımı bozdurtmadan.

yawsef
yawsef
6 yıl önce

Yusuf kardeş, hakaret edeceğine haber ile ilgili bir link isteyemiyor musun ?

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Profesyonel maç ile sparring arasındaki farkı bilmiyor herif laf ediyor burda.

yawsef
yawsef
6 yıl önce

Bu arada nerde okudun bu haberi merak ettim çünkü

doktor
doktor
6 yıl önce

Povetkin in sağlam kombinasyonları var. Wilder sert vuruyor. Povetkin daha tecrübeli Wilder dan. Wilder daha genç daha atletik daha uzun. Bekleyip göreceğiz

yusuf
yusuf
6 yıl önce

lan bana hakeret eden şerefsizler ben sizemi diyom geri zekalı diye madem üstünze alındınız geri zekalısınız sparning antreman boksörü valuev boksu bıraktı dediğimde bazı geri zekalılar benim sparningle boks maçını ayırıd edecemeyek kadar siz gibi zekalımıyım boksu bırakmış biri zamanınıda şeyiyle dövecek birine neden spaning yapsın

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

povetkin klitshkco maçı olsun. klitshkco sürekli sarılmasın povetkin nakvavt eder onu. adam RAKİBİNE KARSINDAN DAHA ÇOK SARILIYOR. bayıyor artık tat vermiyor.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Yusuf asabımı bozma birader işine bak kafamı bozma.

emir ataman
emir ataman
6 yıl önce

ama bi 1-2 yıl sonra anthony joshua yıldız olur

Doğan
Doğan
6 yıl önce
Reply to  emir ataman

katılıyorum belkide kemer sahini olacak

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Ben yawsefe katılıyorum.perez bu şekilde dövüşse deontay wilder perezi 30 saniyeyi geçmeden nakavt ederdi.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Wladimir povetkini sol kroşeyle şakaktan yıkmıştı.wilderın attığı sağlam bir sağ direk povetkini nakavt edebilir.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Povetkin çenesi çok sağlam değil bence.

yusuf
yusuf
6 yıl önce

deonatay wilder nikname li arkadaş sen hem lafı götünden anlıyorsun hemde hakaret ediyorsun akıllı ol aklını alırım. seninle burada idda ediyorum povetkin senin wilederin dişlerini eline verecek

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Povetkin değil ben senin dişlerini kendi eline vericem kanı sütü bozuk gelmiş burada artistlik yapıyor. lan 15 seneyi geçik boksun içindeyim ben aklını alırım demiş al lan hadi nasıl alıyon.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Senin gibi adamlar hem adamın sinirini bozar hemde haklıymış gibi davranır.

yusuf
yusuf
6 yıl önce

bu işler laffla olmaz adresini ver piç

demir
demir
6 yıl önce

yusuf wilder tamam cocuk gibi kavgayı bırakın…wilder 15 yıldır boksun icindeyim derken izleyici olarakmı yoksa sporcu olarakmı diyosun?onbeş yıldır boksun icinde olanbiri wilderin povetkinden iyi olduğunu nasıl düşüyo anlamış değilim acaba bendemi sorun var diye düşünüyorum bazen, ağır sikleti cok fazla takip etmem yanılıyoda olabilirim ama wilder benim gözümde çakma boksör.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Yusuf eğer boksla uğraşıyorsan ve ağır sikletsen seninle antalya da çok güzel bir maç yapabiliriz kaç kilosunu ondan haber ver birader ben o küfürleri sana hastanede yedirecem.adres ver demiş 🙂 ulan kendi canı isteyerek dayak yemek isteyen bir insan ilk kez görüyorum.kabul mü lan antalya da maç yapmak istiyor musun eğer boksla uğraşıyorsan tabi buraya gelip laf atmasıyla değil.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Söz veriyorum sana ringde 30 saniyeden fazla kalmayacaksın birazda canım şov yapmak isterse 1 dakika fazla değil.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Demir senin soruna gelirsek birader evet sporcu olarak boksun içindeyim.amerika da 1 sene kadar kevin fergusonla çalıştım.genellikle hep amerikadaydım diyebilirim.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Demir wilder sana göre öyle olabilir saygı duymak gerek ama gerçektende çok iyi bir boksör.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Povetkinin daha iyi olduğunu düşünmenizin sebebi daha iyi rakiplerle maç yapmış olması yanılıyor muyum.Wilder eğer Povetkinin yaptığı rakiplerden bir kaçıyla yapsaydı o zaman wilder hakkında düşünceleriniz değişirdi.deontay wilder çok hırslı bir boksör aynı zamanda çok sert yumruklara sahip çevik aynı zamanda atletik bir yapısı var.Ben böyle konuşunca siz povetkini aşağılıyor muşum sanacaksınız ama asla povetkinde çok iyi bir boksör.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Povetkin bana göre yawsefin dediği gibi wilderı zorlar ama yenemez wilder UD ile yada nakavt ile maçı alır.

yusuf
yusuf
6 yıl önce

adres ver ben sokak dövüşcüsüyüm dayağı kim kime atacak görüşürüz ağır siklet değilim ama süper orta sikletim

demir
demir
6 yıl önce

ben wilderde fizikden başka bişey göremiyorum, povetkin ringde ne yatığını bilen tarzı olan bi boksör bence povetkin wilderi zorlanmadan yener veya indirir…neyse maç yaparlarsa izleriz 🙂 …sizde uzatmayın bence.herkez başkasının görüşünü eleştire bilir ama kavgaya argo kelimelere gerek yok, takılıyoruz şurda gerek yok bunlara

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Hay hay kardeşim.antalya ya otogara gel ben seni alır götürürüm.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Maç yapacağımız yere

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Kendisi istedi eğer cesaret edip te karşıma çıkabilirse onca yolu 1 dakikalık maç için gelmiş olacak.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Ha ayrıca DEMİR senin için öyle olabilir kardeşim wilderında kendine özgü bir tarzı var.aynen bekleyip göreceğiz.zorlanmadan demen olmuyor ışte kolay lokma değil hem wilder hem Povetkin ikiside zorlanacaktır ama bir kazanan olacak o da wilder olacak bence.

yusuf
yusuf
6 yıl önce

sende adres verecek yürek yok ben veriyorum. Afyonkarahisar / sandıklı örenkaya köyü radar caddesi no 41

emir ataman
emir ataman
6 yıl önce

bu kavganın olmayacağını hepimiz biliyoruz bence artışmaya gerek yok terbiyesizliğe gerek yok YUSUF

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Kavga olmayacak ki boks maçı yapacağız ikisinin arasında fark var kardeşim.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Kimde yürek yok la Yaz bi kağıda antalya cezaevi üstü santral mahallesi 4841 sokak no 10

yusuf
yusuf
6 yıl önce

valla emir terbiyesizliği o başlattı ben adresimi verdim gelirse ben her zaman hazırım 15 yıl boks eğitimi almış artist bende 15 yıldır bu gibi artistlere meydan dayağı atarak geçirdim valla kariyerimiz aynı

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Bu adrese gelme şansın yok gel otogardan alırım ben seni birader geleceğin günü yaz.biletleri al seni beklerim otogarın önünde 2 metre 3 cm boyum bilirsin beni

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

ben gelirdim senin yanına ama her gün ziyaret etmem gereken bir hasta var akrabam o yüzden şu bir kaç ay şehir dışına çıkamam.delikanlıyım diyorsan gel kardeşim.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Geleceğin otobüs kamil koç falan filan neyse onuda bildir ben görür bulurum seni otobüs durunca karşısında beklerim kardeşim.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Bu işler öyle adres ver demekle olmaz yürek ister yürek.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Yav atıp tutmayı meydan dayağı bunlar boş işler birader sen gel.Ben seni götürürüm boks salonuna hatta geleceğin günü belirle gideceğimiz salon o gün boş olsun.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Yusuf yaz cevabını ona göre ayarlayacağım her şeyi

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Adam süper orta siklet Maç yapıp hastaneye gitmek istiyor.125 kiloyum aramızda 50 kilo fark var.çenenin kırılmasını istiyorsun sen.

demir
demir
6 yıl önce

wilder nickli arkadaşın tarifine göre kendisi gercek wilder heralde hatta fazlası var wilderden daha fazla boksla uğraşmış wilder boksa başlayalı 10 yıl oldumu? 🙂

demir
demir
6 yıl önce

takılıyorum wilder:-)

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Tövbe tövbe estağfurullah yarabbim al birini vur ötekini yav kardeşim ben öyle bir şey mi dedim.Ben wilder gibimiyim dedim.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Ben kendimi asla hiç bir profesyonel boksörle bir tutmam.

yusuf
yusuf
6 yıl önce

eldivenlerini tak antrmena başla güç kiloda değil bilektedir sana bir kere vuracağım ikinciye gerek bile yok antalya daymışsın iyi bende tatile gelecektim hem ticaret hem ziyaret hesabı meltem mahalesinde tanıdığım arkadaş var ondan verdiğin adresi öğrenir gelirim benim türkiye nin 81 vilayetinde gidemeyeceğim yer yok

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Hay hay birader ben her zaman hazırım.çeneni kırmak için ringe çıkacağım.ikinciye gerek yok demiş boyun yetecek mi suratıma

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Sen kaskta takmak istiyorsan takabilirsin.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

antalya da 1 günden fazla kalacaksın ve geçirdiğin günler antalya devlet hastanesinde geçecek çene kırığı tedavisi için.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

İster tatile gel ister balayına benimle maça çıkta istersen dünyanın öbür ucuna git ne zaman geliyon ondan haber et.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Hangi gün saat kaç bunları söyle bana birader.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Burada bildiğin yer varsa maç yapacağımız salonu bile sen seçebilirsin.sıkıntı yok.

yusuf
yusuf
6 yıl önce

devede boy var ama eşşeği takip ediyor öyle boks salonuna falan ayıracak vaktim yok sıkıntı yapma her şey 15 saniyenin içinde olup bitecek bi yüzümü göreceksin sonra gözünü kaç günde açarsın orasını allah bilir

yawsef
yawsef
6 yıl önce

Yusuf ben şahidim ilk sen sataştın ilk sen hakaret ettin, kişiliksiz yorumlar yapan sensin, bence admin bir kontrol etsin senin gibilere yer vermesin.

2T
2T
6 yıl önce

Wilder in povetkinle mac yapmasi kendini gercek anlamda kanitlamasi icin onemli bir mac povetkinin de wlad la rovans yapabilmesi icin buyuk ihtimalle tek sansi bu yuzden gercekten cok cetin bir mac olur ben acikcasi povetkini favori goruyorum ancak kesinlikle kolay bir mac olmaz

yawsef
yawsef
6 yıl önce

Ayrıca sokak dövüşçüsüyüm dedin, hangi illegal dövüşlere katıldın sen ? sokak dövüşçüsü dediğin nedir yahu ringte iş değişir, boks sokak dövüşüne benzemez, tekniktir, köklüdür, altyapı gerektirir, sen sokakta kavga ettiğin gibi bir orta dereceli 2 yıllık bir boksörün karşısında dövüş seni hangi ara ko ettiğini anlayamazsın.

emir ataman
emir ataman
6 yıl önce

ya şahide gerekmi var abi her şey yazıyor

Soner
Soner
6 yıl önce

floyd-pacman maçından ziyade, asrın maçı yusufla deontay arasında olacak 🙂
bilgehan duy sesimizi, bu maçı da canlı yayınla. :p

Doğan
Doğan
6 yıl önce
Reply to  Soner

:):):)deontay ın direkleri ile sonuca gideceğini düşünüyorum:)

yusuf
yusuf
6 yıl önce

benim yorumlarımı okuyun hakeret hakısımlarını geçin üstten okuyun

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Yusuf kardeşim beni şu ana kadar senin gibi çok pısırık delikanliyla maç yaptım sana yemin ediyorum bana 1 dakika dayanana 10.000 dolar ödül koymuşlardı.türkiyede bu işi profesyonel olarak yapmak isterdim ama amerika da her şey daha iyi

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

15-16 senedir boksun içindeyim 10 seneden fazla amerika çalıştım.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Amerika da da yı yazmamış ım

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Yusuf atıp tutmayı bırak kaç tane maça çıktın kaç raunt dövüştün ne kadar tecrübeli sinde bu kadar atıp tutuyorsun

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Birde o başlattı demeye getiriyor laf dalaşını bana hakaret eden ilk sen değil miydin bana hakaret eden

demir
demir
6 yıl önce

wilder nickli arkadaş sana öyle dedin demedik yav ben seni wildere benzettim hatta fazlan var dedim, amerikada çok kaldığın için yazılanları anlamıyosun heralde neyse, latife yapıyorum, ben sanaldan böyle şeyler yazanlara pek inanmam, inandığımı sanmayın öylesine takılıyorum sizde takılın:) he bu arada yaşlar kaç? tahminim yusufla senin yirminin altı.

yawsef
yawsef
6 yıl önce

neyse Kubrat Pulev bir maça çıkacak rakibinin yüzünü göremedim yazılardan da anlamadım bilen var mı ?

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Demir ne düşünürsen düşün kardeşim umurumda değil saten sen inansanda inanmasamda önemi yok ben kendimi biliyorum ailem akrabam dostlarım biliyor o bana yeter sen istersen 12 yaşında olduğumu düşün.senin düşündüğün gibi olmadığım için sıkıntı yok.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Ayrıca takılıyorum wilder yazını görmedim.ondan öyle yazdım birader.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Yawsef bende merak ettim kubrat pulevin rakibini bir araştırayım bulabilirsem yazarım

Soner
Soner
6 yıl önce

yusufla deontayın atışmaları bana Rocky 5’in final sahnesini hatırlattı. “asla bir sokak dövüşçüsüyle sokakta dövüşme” demişti filmdeki zengin zenci..

yusuf
yusuf
6 yıl önce

soner bunu widerede söyle çünkü sokakta kural yoktur ha bide bana kaç raund dövüştün diye sormuş lan embesil sokak dövüşçüsüne kaç raund dövüştünmü sorulur ha bide bana pısırık demiş 10.000 dolar ödül falan demiş neyin kafasını yaşıyon lan amerika özentisi maymun 1 dakika dayanmışşta ben senin yumruklarına beedava dayanırım 125 kiloymuş sen ağırsikletti geçmişşin bildiğimiz sumo

2T
2T
6 yıl önce

Demire katiliyorum su yazdiklariniza bakinca falan 20 li yaslarda birinin yazacagi seyler degil bunlar 🙂

SHANNON BRİGGS THE CANNON
SHANNON BRİGGS THE CANNON
6 yıl önce

Povetkin çok iyi bir boksör bence wilder povetkini yener.

SHANNON BRİGGS THE CANNON
SHANNON BRİGGS THE CANNON
6 yıl önce

Kıl payı kazanır wilder

Soner
Soner
6 yıl önce

Neyse savaşmayın, kardeşçe geçinelim arkadaşlar. Boş yere birbirimize düşman olup, web sayfasının huzurunu bozmayalım. Bilgehan yorum yazmaya izin vermez eğer görürse böyle atışmaları.

Povetkin konusuna gelirsek, ben bir Wilder seven olarak Wilder’ın çok rahat KO yapacağını düşünüyorum.

yusuf
yusuf
6 yıl önce

povetkin ko ile alır

yawsef
yawsef
6 yıl önce

eğer wilder iddia ettiği gibi tecrübeli bir boksör ise, gerçekten ama boksör ise, yusuf senin sokak dövüş hocan gelsin, uçan tekme atsın, gardında kalır.Bir profesyonel boksör asla bir sokak dövüşçsüne yenilmez, boksörün tek yumruğunda ko olur

SHANNON BRİGGS THE CANNON
SHANNON BRİGGS THE CANNON
6 yıl önce

Bence wilder ya ko ile yada UD ile alır maçı

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Kardeşim isterseniz inanın isterseniz inanmayın önemli olan insanın kendisini bilmesi ben kendimi biliyorum sıkıntı yok.

Soner
Soner
6 yıl önce

yawsef@ sağlam bir muay thai dövüşçüsü boksörü serbest dövüşte yıkabilir. çünkü boksörlerin bacakları zayıftır. kaval kemğine atılan iyi bir muay thai tekmesi ile boksör bir daha ayağa kalkamayabilir. yere düşünce de olay biter, gözünü hastanede açar.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

boksörleri asla küçümsemeyin bir ağır siklet boksör kaval kemiğine gelen 3-4 tekme ile yıkılmaz imkansız. bacakları zayıftır tabi ki de muay Thaiyiciye göre ama ağır siklet bir boksörün atacağı bir yumruk işleri tamamen değiştirebilir.

demir
demir
6 yıl önce

ne boks ne kickboks ne muaythai standart bir güreşci bunların kemiklerini tuz eder bilen bilir…

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Güreşci mi tuz eder o saydıklarını güreşte vurma yoktur.bir güreşçi bir boksörü nasıl tutabilir veya kickboksörü izin vermez.tutarsa belki işler değişir ama bence yinede yenemez.

demir
demir
6 yıl önce

😀 wilder sen 125 kiloyummu demiştin 70-80 kilo uluslar arası seviyede standart bir güreşci senin kemiklerini rahatlıkla kırar ciddiyim, tabi her güreşci her kickboks cuyu vs döver demiyorum, genel olarak böyle. sokakda güreşci en tehlikelisidir, tabi mma cileri karıştırmıyorum, zaten bir seviyeye kadar güreşi bilmeyen mma ci yoktur, dikkat edin hemen hemen hepsinin kulakları kırıktır, o kırırklar güreşirken olur…

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Tamam kardeşim senin dediğin olsun Hem benim kiloma bakarak ne alaka onu anlamadım 180 kilo olsam yıkamaz mı 🙂

demir
demir
6 yıl önce

180 kendiliğinden yıkılır:)…ben senin icin söyledim minimum 70-80 kilo bir güreşciyle kavga edecek olursan dikkat et güreşde vurma yok diye küçümseme diye:) güreşci sokakda gerçekden tehlikelidir…

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Kardeşim güreşçi rakibini tutamadıktan sonra ne faydası var.yaklaştırmaz adamı tutarsa senin dediğin gibi olabilir.boksör kendini uzatıverecek mi tut diye.uzun bir boksör Direkleriyle güreşçinin dişini kırar.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Kickboksör tekmeleriyle yaklaştırmaz dibine.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Güreşi çok severim ata sporu dur ama doğruya doğru yanlışa yanlış demek gerek.sen şimdi tutup ta güreşi boksörün muay thaicinin kemiklerini kırar dersen olmaz birader.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Güreşte saten amaç rakibini tutup yere devirmektir.

Doğan
Doğan
6 yıl önce

deontay boksla uğraşmışsın sen bilirsin

sağlam ağırsiklet bir boksörün yumruğu kaç kg dir.Bir yerde okudum 1 tondan fazla diye şehir efsanesimi doğrumu sence birader?

demir
demir
6 yıl önce

wilder güreşci adamı tuttuğu anda işi biter, bak ben güreşci değilim ama çok iyi bir boksörü kavga esnasında tutarım birde güreşciyi düşün? güreşci yumruk vuramaz diye bir kaidede yok yere yatırdığı anda ister vurur ister kolunu baçağını kırar.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Doğan kardeşim öyle bir şey yok bir ağır siklet 1 ton vuramaz.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Abartılmış şeyler onlar her baba yiğidin harcı değil 1 ton ne demek 300 değil 500 değil ama wladimir klitschko nun 500 kilo vurduğunu biliyorum sağının.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

bence normal bir ağır siklet 300 kilo vurabilir. kilodan aşağı vurmaz.tabi en sert vuruşu değil.bir aralar 1 tonluk yumruk mike tyson diyorlardı ne kadar doğru onu bilemicem ama mike tysonda öyle bir potansiyel var.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Wladimir klitschko nun en kuvvetli yumruğu 600 kiloya çıkabilir bence

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Demir bir boksörü kavga anında çok iyi tutarım demişsin acaba emin misin birader

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Demir şunu da sanma ben güreşi küçümsemiyorum.tehlikeli olabilir sokakta doğrudur ama sen hiç meraklanma ben şu zamana dek hep kendi kendimi korudum ve korurumda.Ben durduk yerden niye bir güreşçiyle kavga edeyim hem boksör olunca kavga edicen anlamına mı geliyor.canımı sıkarsa öyle kavga ederim öyle hemen sataşanı dövecek olursan bu memlekette her allahın günü kavga edersin.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Doğan ben normal bir ağır siklet üzerinden yorum yazdım sağlam bir ağır siklet boksör ( sert vuran ) wladimir klitschko – vitali klitschko deontay wilder – mike tyson – shannon briggs gibi çok sert vuran boksörler en kuvvetli attıkları yumruk 500 kg den aşağı çıkmaz.içlerinden 700 kg vuran 800 kg vuran çıkar.

Doğan
Doğan
6 yıl önce

eyvallah deontay sağolasın.Bana da çok ütopik geliyordu ton falan.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Tabi bu en kuvvetli vurdukları 700 800

Soner
Soner
6 yıl önce

Netten bulabildiğim verilere göre Tyson 1800 psi basıncında güçle vuruyormuş.

demir
demir
6 yıl önce

wilder benim sporculuk hayatım boksörlerin güreşcilerin kickbokscuların arasında geçti gelsen abinin tecrübelerine kulak ver:)

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Allah sizi sayıyla mı veriyor.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

arkanızdan sövdürtmeye heves misin kardeşim senin aralarında geçmiş ben tam 16 sene kardeşim boks un içindeyimm

Soner
Soner
6 yıl önce

yaw tamam hepiniz kralsınız. yetti be. sizin ergen egolarınızın tatminini okumaya mı geldik buraya. sakin olun. konu dışı artık yazmayın rica ediyorum.

demir
demir
6 yıl önce
Reply to  Soner

🙂 ergenler çabuk sinirleniyo fazla üstlerine gitmemek gerek.

Soner
Soner
6 yıl önce

yawsef hocam yapma ya kliçko kim mike tyson kim? nedir bu sizdeki kliçko hayranlığı ya. sarılmaktan boks yapmayı unutmuş bir adamı, efsane Mike ile kıyaslıyorsun. bu Mike’a yapılmış bir hakarettir. 1800 kg değil 1800 psi.

yawsef
yawsef
6 yıl önce

Wladimirin çok sarıldığını inkar etmiyorum, fkat sarılmasa da maçları kazanırdı, sadece abartıyor, teknik açıdan tysondan daha iyi, rech mesafesi dh uzun, aynı kiloda olmamasına ramen en az tyson kadar hızlı.Sadece isim üzerinden gitmeyin.

demir
demir
6 yıl önce

yawsef ben az çok güreşi bilirim ünivde milli güreşcilerle idmanlar yapdım milli boksörlerle aynı salonda çalıştım, ayrıca onu geçdim basit kavga deneyimleri olan biri bir boksöre kavga esnasınada kolayca sarıla bilir bu kadar büyütmeyin…siz benim söylediğim şeyi bir mma dövüşcüsüne sorun boksörle güreşcinin kavgası ne olur diye…yorumları okuyan bir karma dövüşcü varsa cevaplasın.

yawsef
yawsef
6 yıl önce

abi ben de diyorum ki boksör yaklaştırmaz.Belini yakalamak kolay değildir, hadi diyelin belini tuttu yere indirdi, sonra ? güreşçi ne yapabilir yere indirdi diyelim ?

demir
demir
6 yıl önce
Reply to  yawsef

sana tek kelime şunu söyleyim güreşci puttuğu anda çocuğun hamurla oynadığı gibi oynar…yere indirdiğinde kemik seslerini duymaya başlarsın…

demir
demir
6 yıl önce
Reply to  demir

belini yakalamasına gerek yok herhangi bir yerinden tutması yeterli.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Kemiğini ağırlığını vererek mi kıracak nedir bu yani kardeşim ergen felan demiştinz aldırmayacam.ne yani sinirli bir yapıya sahip bir insan olunca ergen mi oluyorsun çok saçma düşünceler bunlar ne düşünürseniz düşünün.kendiniz 45 yaşında adamlarsınız.

SHANNON BRİGGS THE CANNON
SHANNON BRİGGS THE CANNON
6 yıl önce

Yav bırakın şu güreşçi mi boksör mü muhabbetini.vallaha kahveye çevirdiniz burayı

SHANNON BRİGGS THE CANNON
SHANNON BRİGGS THE CANNON
6 yıl önce

Bu arada 2 ton 3 ton vuruyormuş mike tyson öyle bir şey olamaz mümkün değil öyle bir şey olsa yumruğu vurduğu zaman rakibini öldürmesi lazım.700-800 kilo hadi 900 olsun vurabilir belki o kadar oda gençlik zamanlarında.size bir şey soracan arkadaşlar sizce gelmiş geçmiş en sert vuran boksör kimdir.

Doğan
Doğan
6 yıl önce

bence hocam wladimir olabilir.

emir ataman
emir ataman
6 yıl önce

ne sohbet oldu anasını yaa

emir ataman
emir ataman
6 yıl önce

boş boş konuşmalar var burda

yawsef
yawsef
6 yıl önce

Boksörün karın kasları güreşçiden daha güçlüdür, güreşçi karnına bir yumruk alsın bakalım ne olacak.Bu arada demir senin salonda gördüğün boksörler boksör değildir emin ol

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Yawsef bırak şu adamı kardeşim o öyle sansın onun öyle düşünmesi öyle olduğu anlamına gelmiyor ondan başka güreşçi boksörü yener diyen varmı saten.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Biz saten güreşçinin gücünden şüphemiz yok ki sadece benim iddia ettiğim boksör kolay tutulmaz.ağır siklet bir boksör wladimir gibi bir adam istediğin güreşçi olsun çenesine yumruğu vurdumu etrafı kap kara görür güreşçi

halo
halo
6 yıl önce

biraz boks ve gures diye cumleye baslayacaktim ama guresi yazmayi unutmusum

demir
demir
6 yıl önce

güreşci icin boksörü tutmak çok basit birşeydir ve boksörün indirici yumruğu vurması çok zordur,boksörün yumruk mesafesi güreşci icin kolaybir dalma mesafesidir. güreşcinin duruş pozisyonu yere yakındır ve başları yere bakar ve çok hızlı bir şekilde ayaklara dalarak sonuca giderler.
halonun dediği gibi iyi bir güreşcinin temel vuruş tekniklerini bilmesi mma de sağlam bir dövüşcü olması için yeterlidir.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Boksörleri çok küçümsüyorsunuz

Soner
Soner
6 yıl önce

mesela ağır siklet olimpiyat şampiyonu güreşçi (Russian Bear) Alexander Karelin ile Lennox Lewis dövüşseydi. Kim kazanırdı?

demir
demir
6 yıl önce
Reply to  Soner

karelin lewisi katlayıp bavulun içine sıkıştırırdı diyeyim:) karelin grekocu ama değişmez…

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Lennox lewis yerine mike tyson olsaydı.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Demir senin mantığına göre hiç bir boksör yenemez.var mı böyle iş kardeşim.Bu kadar savunma sevdiğin bir şeyi doğruya doğru de.

demir
demir
6 yıl önce

wilder ben boksu güreşden daha çok seviyorum doğruya doğru, güreşcide boksörde babamın oğlu değil beğendiğim kişileride eleştiririm, alexander karelin in kim olduğunu hakkında bence hiç bir fikrin yok.

benim mantığıma göre hiç bir boksör hiç bir güreşciyi yenemez diye bir şey yok ben genel olarak söylüyorum… güreşci boksör karşısında kafesde çok çok avantajlıdır bu benim mantığım değil bir gerçektir.

Soner
Soner
6 yıl önce

aslında güreşçi mi boksör mü olduğundan önce, yüreği olan korkmayan avantajlıdır bence.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Alexander karelin dediğin adamı evet bilmiyorum.bilsemde fikrim değişmez.benim saten branşım boks güreş yapmadım.soner çok doğru söyledi o saten olmazsa hiç bir şey olmaz.önce cesaret yürek olacak.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Demir araştıracam o güreşçiyi bir fikrim olur hiçteyse.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Arkadaşlar bilginize bermane stiverne demetrice king ile bir rövanş yapacakmış.daha netlik kazanik değil.

sezgin
6 yıl önce

karalin tam 13 güreşte hiç yenilmedi son6 yıl sayı bile vermedi ama 4 olimpiyatında finalde 1-0 yenildi buruk ayrıldı efsane güreş hayatından

Murat
Murat
6 yıl önce

Ağır siklet artık fizik üstünlük demek.eskidendi o balyoz yumruklar aparkatlar şimdi yeni sistem sol direklerle yiprat bunalip kurtulmak istedidiginde sagi vur. Eskivle kacarsa geri adım al veya sarıl. Bunları kim en iyi yapabilir tabiki klitsko wilder joshua.cunku fizikleri musayit. Wilder povetkin maçı Olursa da daha önce başka bir yerde de yazmıştım wilder sayıyla alır eğer povetkin riske girer ve yüklemeye… Devamını oku »

Başa dön tuşu