Boks

Ali Eren ve Kownacki İlk Otel Önünde Karşılaştılar

Otel Önünde Yüz Yüze Geldiler

Ali Eren ve Kownacki İlk Otel Önünde Karşılaştılar

ABD’nin New York kentinde bu cumartesi gecesi 04.00’te boxrec 21. sıradaki Ali Eren Demirezen ve 19. sıradaki Polonyalı Adam Kownacki ringe çıkacak. Kelimenin tam anlamıyla adeta bir savaş verecek ikili kader maçında 10 raunt üzerinde ağır sıklet mücadelesi verecek. Erol Ceylan’ın promotörlüğünde ringe çıkan Ali Eren Demirezen EC Boxing kulübüyle Bülent Başer antrenörlüğünde ABD’deki 3. maçını yapacak.

Her iki boksör de halka açık antrenmana çıktı. Ayrı ayrı zamanlarda yaptıkları antrenman şovunu da çok sayıda basın mensubu ve boks sever takip etti.

Daha sonra medyanın sorularını cevaplayan Ali ve Kownacki şunları söyledi.

Ali Eren ve Kownacki İlk Otel Önünde Karşılaştılar

ADAM KOWNACKI

“Barclays Center’da evimde dövüşmek harika. SHOWTIME’da büyük bir sahnede harika bir performans sergilemek istiyorum.

“Öne çıkıp cesede saldırmak ve onu oradan çıkarmak istiyorum. Geri döndüğümü göstermeye çalışıyorum. Son birkaç dövüş benim için yolunda gitmedi, ama bunun sadece yolda bir tümsek olduğunu göstereceğim.

“Yüzde altı vücut yağı kaybettim ve onu kasa dönüştürdüm, bu yüzden harika hissediyorum. Yaşlı Adam olmak ve geriye doğru adım atmamak istiyorum.

“Brooklyn için şampiyonluğu kazanmaya çalışıyorum. Bir gün Polonya’da dövüşmek da dahil olmak üzere sporda başarmak istediğim çok şey var.”

Ali Eren ve Kownacki İlk Otel Önünde Karşılaştılar

ALİ EREN DEMİREZEN

“Savaşmak için buradayım. Oyun oynamak için burada değilim, kazanmak için geliyorum. Bu kariyerim için büyük bir an! Ama elimi kaldırılması için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bu dövüşün kariyerim için ne kadar önemli olduğunu biliyorum.

“Gerald Washington maçından önce burada kalıcı olduğumu söyledim (ki o sekizinci rauntta nakavtla kazandım). Amerika’da hayallerime ulaşmak istiyorum Bu maçtan sonra taraftarlar adımı eskisinden daha iyi tanıyacak ve beni kabullenecek.

“Türk efsane boksör Sinan Şamil Sam’dan sonra bayrağı biz devraldık. Büyük ağır sıklet dövüşçüsü olmak için buradayım. Dünya çapında tanınmak ve benden önce gelenlerin ayak izlerini takip etmek istiyorum.”

Dev maç ABD’de dünyaca ünlü Showtime televizyonundan ve Türkiye’de de A Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Ali Eren ve Kownacki Otel Önünde Karşılaştılar

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.