Boks

Almanya’da Şok! Demetrius Andrade-Jack Culcay Maçı İptal! Şimdi Ne Olacak?


andrade-culcay

Cumartesi gecesi Almanya’da WBA süper yarı orta sıklet şampiyonluğu için gerçekleşmesi beklenen Demetrius Andrade vs Jack Culcay maçının iptal olduğu öğrenildi.

15 Ağustos’ta Culcay’ın bağlı bulunduğu promosyon şirketi Sauerland’ın ihaleyi kazanmasıyla birlikte Alman şampiyon anlaşmayı imzalamış, Andrade cephesi ise uzun süre imzayı atmamıştı.

WBA ve Sauerland’in anlaşmalı olduğu televiziyon kanalları için gereken sürede Andrade’nin imzayı atmaması üzerine maçın iptal olduğu dedikoduları ayyuka çıksa da, geçtiğimiz hafta Andrade’nin imzayı atmasıyla maçın oynanacağı yönünde haberler yayılmıştı.

Fakat Sauerland’ın imzanın çok geç atıldığını ve WBA tarafından tanınan sürenin aşıldığını belirtmesi ve Almanya’da maçı yayınlaması beklenen SAT1 kanalının bu maçı cumartesi gecesinin promosyonlarına dahil etmemesiyle birlikte karşılaşmanın cumartesi gecesi gerçekleşmeyeceği öğrenildi.

Şimdi Ne Olacak?

Konuya WBA’in müdahil olması ve maçın gelecekteki bir tarihte organize edilmesi bekleniyor. Aynı sorunun devamı halinde ise WBA’in Culcay’a Andrade dışında farklı bir rakip ataması gündeme gelebilir. Andrade’nin ayrıca WBC ve WBO’ya da başvurması ve bu federasyonların kemerleri için ringe çıkmayı talep etmesi gündemde.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Krusher Kovalev
Krusher Kovalev
5 yıl önce

wbc ve wbo’da 1. sırada, muhtemelen daha fazla para kazanacağı için bu maça çıkmak istememiştir, ya wbc için jermell charlo ile ya da canelo’dan boşalacak wbo kemeri için cotto(veya liam smith) ile maça çıkar

DAVİD HAYE
DAVİD HAYE
5 yıl önce

Andrade culcayi zaten yenerdi.andrade şuan wbc kemeri sahibi olan charlo ile maça çıkmak için çabalar.canelonun neyapacagi belli değil.orta siklete döneceği söylensede şuan wbo kemer koruma maçı için cotto ile maç yapmayı düşünüyor bu maçta nisanda yada mayısta olur.yani canelo cotto ile mayısta rövans yaparsa bundan sonraki maçı %90 golovkin olur.

Başa dön tuşu