Boks

Anthony Yiğit Avrupa Şampiyonluğu Yolunda!


anthony-yigit

Süper hafif sıkletin en önemli yükselen yıldızlarından, 19 maçta yenilgisiz Anthony Yiğit’in bir sonraki rakibi kesinleşti.

Yiğit bir sonraki maçında EBU’nın prestijli Avrupa Şampiyonluk kemeri için ringe çıkarken, bu maçtaki rakibi ise İngiliz Lenny Daws olacak.

Karşılaşmanın organizasyonu için açılan ihaleyi, Yiğit’i temsil eden Sauerland’ın 33,305 Euro’luk teklifine karşı Daws’ı temsil 40 bin Euro’luk teklif yapan Hennessy Promotions kazandı.

Sauerland’ın ihaleyi kazanması halinde karşılaşmayı 9 Aralık’ta İsveç’te gerçekleştirmeyi planladığı öğrenilirken, ihaleyi kazanan Hennessy’nin organizasyonu hangi tarihte gerçekleştirileceği ise henüz açıklanmış değil.

lenny-daws-morden-boxer-2015_3327979

36 maçta 30 galibiyeti, 4 yenilgisi ve 2 beraberliği bulunan Daws, son maçına yine avrupa şampiyonluğu için İspanyol Ruben Nieto karşısında çıkmış, önde götürdüğü karşılaşmanın 10. raundunda rakibine kasti olarak kafa attığı (intentional head-butt) gerekçesiyle diskalifiye olarak mücadeleyi kaybetmişti.

Yiğit’e bu karşılaşmasında başarılar diliyor, avrupa şampiyonluğuna ulaşacağına inanıyoruz.


0 0 vote
Article Rating

Fight Club

For the thousands in attendance and the millions watching around the world.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
4 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gökhan Sebilci
Gökhan Sebilci
4 yıl önce

nyköpingdeki rosvalla arena veya tidaholmdeki tidaholms sportshall olsa izlenirdi. bunlar ihaleyi aldıktan sonra gidip maçı britanyada düzenler.

Arsenik Cemal
Arsenik Cemal
4 yıl önce

hızlı yumrukları, hareketli bacakları ve zaman zaman enfes eskivleri olan bir boksör. En son izlediğimde savunmasında bazı eksiklikler vardı. Savunmasını da geliştirirse kendisini bırakın avrupa şampiyonluğunu dünya şampiyonluğunda bile görebiliriz. Yetenekli, potansiyeli sağlam bir boksör. isveçli baba ile türk annenin oğlu. ramazan ayını adana da annesiyle kalıp oruç tutarak geçirmiş 🙂 Yolu açık olsun çoğu gurbetçimizin tersine türkçeyi de çok… Devamını oku »

Uğur mehmet birdoğan
Uğur mehmet birdoğan
4 yıl önce

teknik bir boksör ringi kullanmayı daha iyi öğrenip ofansını çeşitlendirirse iyi bir boksör olabilir . maçını izlediğimde ofansının zayıf olduğunu düşünmüştüm , bu nedenle hep geri viteste kalıp rakibi üzerine gelirken direkleriyle puan toplayıp maçı koparmıştı arada yumruklarda aldı ama ayaklarını çok iyi kullandı southpaw olması ve orthodox duruş geçebilmesi kendisi büyük bir arttı . yumrukları fazla ağır değil ve… Devamını oku »

safkan
safkan
4 yıl önce

sitede yiğidi kimse önemsemiyor ama çok yetenekli bir çocuk. ben sadece 2 maçını izledim puanım şu an 8,5/10 ama gelişime açık ve iyi bir antrenörle çalışırsa çok iyi yerlere gelir.

Başa dön tuşu