Boks

Avni İlk 15’e Yıldırım Gibi Düştü!


avni yıldırım_herne

WBC’nin Uluslararası Gümüş Hafif Ağırsıklet şampiyonu Sivaslı boksörümüz Avni Yıldırım, WBC dünya sıralamasında, dünya starları arasında yerini aldı.

Çok kısa zaman içerisinde çok büyük başarıların altına imza atan Avni Yıldırım, bu yola Menajeri Ahmet Öner ile birlikte başladı. Ahmet Öner menajerliğinde yola çıkan Sivaslı şampiyon Yıldırım, şuan kariyerine yenilgisiz olarak devam ediyor.

Çıktığı her karşılaşmada heyecanla izlenen Avni Yıldırım, WBC unvanını 15 Ağustos tarihinde Miami’de  efsane boksör Glen Johnson’ı mağlup ederek beline takmayı başardı. Daha sonrasında ise Almaya’da bu unvanını savunmak için Bernard Donfack ile karşılaşan Avni Yıldırım, bu karşılaşmasından da alnının akı ile ayrıldı.

Avni Yıldırım, şuan ise WBC Dünya sıralamasında Hafif Ağırsıklette 15. sırada yer almakta. Tabii ki galibiyetler yaşamaya devam ederek bu sırası daha da yükselecek. Avni Yıldırım’ın bununla ilgili açıklamaları ise şu şekilde;

Herkes konuşur Avni Yıldırım yapar. Çok şükür, 7 maçta dünya devleri arasındaki yerimizi aldık. Asıl savaş şimdi başlıyor. Dualarınız bizimle olsun…”

12193436_845925622190386_4811370906802719432_n (1)


0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
5 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Duke
Duke
6 yıl önce

Demekki ahmet onerin sulejman ile konusmasi yaramis. Tebrikler Avni Yıldırım.

ege
ege
6 yıl önce

süper star oldu vay be 😀 😀 ilk 15 oldu diye dünya starı adam bakalım ahmet öner le ne kadar ilerleyebilecek…

Roman Gonzalez
Roman Gonzalez
6 yıl önce

Helal walla inşallah iyi yerlere geleceksn

caner
caner
6 yıl önce

hadi bakalım inşallah büyük başarılar elde eder

Abdullah
Abdullah
6 yıl önce

Hayırlı olsun inşallah. Ama bir noktaya temas edeyim. Ahmet Haşim’in bir şiirinde ifade ettiği gibi “Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden” 🙂

Başa dön tuşu