Avni Yıldırım Şampiyonluk Yolunda, Maç NTV Spor’da!


avni yıldırım_herneMilli gururumuz Avni Yıldırım 18 Aralık Cuma akşamı Ahmet Öner‘in düzenlediği Arena Boks gecesinde WBC Uluslararası Hafif Ağır Sıklet Gümüş ve Avrasya Pasifik Hafif Ağır Sıklet kemeri için Finli Janne Forsman karşısında Almanya’da ringe çıkıyor.

Bilgehan Demir‘in anlatacağı ve NTV Spor‘dan canlı olarak yayınlanacak gecede ringe çıkacak bir diğer milli gururumuz da Selçuk Aydın olacak.

Profesyonel olduğu günden beri çıktığı 7 maçın tamamını kazanan, son maçında Kamerunlu ünlü boksör Bernard Donfack‘ı mağlup eden Avni Yıldırım, kısa süre önce yarı ağır sıkletten hafif ağır sıklete inen ve kariyerinde 23 maçta 21 galibiyeti bulunan Janne Forsman karşısında hem WBC Uluslararası Gümüş kemerini korumaya çalışırken ayrıca  Avrasya Pasifik Hafif Ağır Sıklet kemerini de kazanmaya çalışacak.

Şu an WBC listesinde 14. sırada bulunan Avni, bu maçı kazanması durumunda dünyada ilk 10 hafif ağır sıklet arasına girecek ve 2016’da dünya şampiyonluğu için şampiyon Adonis Stevenson‘a meydan okuyacak boksörler arasında ismi geçen boksörlerden biri olacak.

Selçuk AydınGecede ringe çıkan bir diğer milli gururumuz Selçuk Aydın da ringe çıkacak ve Gürcü Nodar Robakidze karşısında galip gelerek sıralamasını yükseltme ve eski günlerine dönüş peşinde olacak.

2014 yılında şu an WBC Süper Hafif Sıklet şampiyonu olan Viktor Postol‘a kaybettikten sonra bir süre boks ara veren ve o tarihten beri 2. maçına çıkacak olan Aydın, halen dünyada ilk 100 yarı orta sıklet arasında bulunuyor. 2016 yılında daha fazla maça çıkmasını ve sıralamada tekrar hak ettiği noktalara gelmesini beklediğimiz Aydın’dan, Robakidze maçında iyi bir performans göstererek sükse yapmasını bekliyoruz.

Gecede ayrıca süper horoz sıklette yenilgisiz Kübalı boksör Hairon Socarras da Gürcü  Nikoloz Kokashvili karşısına çıkacak.

Türkiye adına ringe çıkan en iyi 2 boksörümüzün sahne alacağı geceyi Bilgehan Demir‘in anlatımıyla Cuma akşamı NTV Spor‘da izleyebilirsiniz.


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

10 Yorum - "Avni Yıldırım Şampiyonluk Yolunda, Maç NTV Spor’da!"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
guguk
Ziyaretçi
guguk

Ikisinden de bi bok olmaz

Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

SELÇUK AYDIN İYİ ŞEYLER YAPTI. AVNİ YILDIRIM GEÇEN MAÇTA ROY JONES’I NAKAVT EDEN ADAMI YENDİ BUNLAR GÜZEL ŞEYLER. DESTEK OLMAMIZ GEREKİYOR. İNGİLİZLERİN BOKSÖRLERİNE BAKAR MISINIZ KRALİYET AİLESİ BUNLARA DESTEK İÇİN ÖZEL BÜTÇE AYIRIYOR SIRF ÜLKELERİNİN İSMİNİ DUYURMAK İÇİN …

Anthony joshua
Ziyaretçi
Anthony joshua

Ahmet önere takılırlarsa ikisininde kariyeri biter. Başarılar diliyorum ama Avni’yi çok acele ettiriyorlar yavaş yavaş ilerlemesi lazım.

harun
Ziyaretçi
harun

benim bildigim selcuk aydınsa rakıbıne 4. raundu göstermez rakıbının 2 tane vıdeosunu ızledım selcuk aydın kardesımız bence nakavtla kazanır maca ıyı hazırlandıysa egr avnı kardesımızın maclarını ızlemedım ama ınaallah ıkısıde kazanır ve ülkemize bu gururu yasatırlar bu günlerde ülkemizin manevı acıdan cok ıhtıyacı oldugunu düsünüyorum saygılar

deniz
Ziyaretçi
deniz

yanilmiyorsam 1,2 ay önce selcuk aydin bu sayfada ahmet önere sövup saydi,onun kendisini kandirdigini söyledi,tehdit etti .ne olduda 2 ay sonra ahmet önerin gecesine katilacak selcuk aydin?

Halit
Ziyaretçi
Halit

bir trabzonlu olarak öncelikle selçuğa ve avni yıldırım’a bu gece için başarılar dilerim umarım avni ivmesini bozmaz selçukta hızlı bir çıkışla en yakın sürede postolla bir rövanş yakalar.

safkan
Ziyaretçi
safkan

öner kardeşler neden bu gecede yok? çocuklar bir maç yenildi diye kapı önüne mi koyacaz.