Avrupa Şampiyonu Anthony Yiğit, WBSS Turnuvasında Mücadele Edecek!


2.sezonunda horoz siklet ve süper hafif siklet turnuvalarının yapılacağı WBSS’ye katılacak boksörler belli olmaya başladı.

WBSS süper hafif siklet turnuvasına İsveç adına dövüşen Türk asıllı boksör Anthony Yiğit’in de katılacağı açıklandı. EBU Avrupa süper hafif siklet şampiyonu olan Yiğit, bu turnuvada hem büyük ödülün sahibi olmak hem de dünya şampiyonluk kemerini kazanmak için mücadele edecek.

WBSS süper hafif siklet turnuvasında mücadele edecek diğer iki isim de açıklandı. Turnuvaya WBA süper hafif siklet şampiyonu Kiryl Relikh ile Ivan Baranchyk’in katılacağı açıklandı. Turnuvaya katılacak diğer isimlerin de yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.

Horoz siklet turnuvasına da büyük yıldızlar katılacak. WBA şampiyonu Ryan Burnett, IBF şampiyonu Emmanuel Rodriguez ve WBO horoz siklet şampiyonu Zolani Tete WBSS horoz siklet turnuvasında mücadele edecek.


Haberle ilgili başlıklar: , ,

Benzer Haberler

3
Yorumlar

3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Shaqriddickbowe Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
riddickbowe
Üye
★★★★
riddickbowe

Yiğit centilmen bir boksör ama bu turnuvayı kazanma şansı çok zor. Relikh ve baranchyk yiğitten daha kaliteli boksörler. Ayrıca jose carlos ramirez, regis prograis ve josh taylor’un turnuvaya katılma ihtimali çok yüksek. Eğer ki bu isimler katılırsa yiğit ilk rakipte elenir.

Shaq
Üye
★★★
Shaq

Baranchyk gerçekten bu sıklette prograis ile birlikte en iyi 2 boksörden biri malesef yiğitin hiç şansı yok.prograis te katılırsa muhteşem bir final izleyebiliriz

Shaq
Üye
★★★
Shaq

Katılıyorum misal fırat arslan gibi boksörler ne kadar almanyada büyümüş olsa bile bayrağimizla çıktığı için türk boksör denebilir.zaten buradada yiğite türk asıllı denmiş.yani isveç adına dövüşüyor.Umarim bayrağımızı dalgalandıran boksörlerimiz en kısa zamanda zirveye doğru adım atarlar.