Boks

Carl Froch Artık Şampiyon Değil!

_68617627_carl_froch_getty_belts

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayının son gününde George Groves’ı muazzam bir şekilde nakavt ederek WBA ve IBF süper orta sıklet dünya şampiyonluğu unvanlarını korumayı başaran Carl Froch için o günden saat istediği gibi işlemedi !

Hayali, Las Vegas’da ringe çıkmak olan Froch’ın bu beklentisi ise Şubat ayında dirseğinden geçirdiği sakatlık sonrası Julio Cesar Chavez Jr. maçının iptali ile suya düştü. Öncesinde ise IBF kuraları gereği James DeGale ile maç yapması gereken Froch, bu maçı geri çevirince unvanını da boşa çıkartmak durumunda kalmıştı. İngiliz boksör için bir olumsuz gelişme de WBA cephesinde yaşandı.

Andre Ward ile maç yapması gerektiği daha önce duyurulan Froch’ın son bir yıldır maç yapmamasını göz önünde bulunduran WBA Komitesi, İngiliz boksörün şampiyonluğunu da elinden alarak boşa çıkartmış oldu. Bu gelişme sonrasında bu akşam gerçekleşecek Felix Sturm – Fedor Chudinov maçının WBA dünya şampiyonluğu için düzenlemesine ve galibiyetler ayrılacak boksörün ise WBA dünya şampiyonu olarak ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Öte yandan, Carl Froch ise 20 Haziran’da ki Andre Ward’ın Paul Smith ile yapacağı maçın sonucu neticesinde Andre Ward’in karşılaşmanda galibiyetle ayrılması halinde Amerikalı boksörün rakibi pozisyonuna gelmiş oldu. Ward – Smith maçı ise süper orta sıklet limitinde gerçekleşeceğinden Ward, WBA süper şampiyonluk unvanını ortaya koymayacak. Ama, Ward maçı kaybederse unvan da boşa çıkmış olacak.

0 0 votes
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.