Boks

Deontay Wilder Ve Eric Molina Basın Antrenmanını Gerçekleştirdi!


61015wilder00t

Bu Pazar sabahı WBC Dünya Ağırsıklet şampiyonu Deontay Wilder, elinde bulundurduğu unvanı savunabilmek için Eric Molina ile Amerika’nın Alabama şehrinde ringe çıkıyor.

17 Ocak 2015 tarihinde WBC Dünya Ağırsıklet şampiyonu Bermane Stiverne’ü 12 roundun sonunda puan kararı ile  yenerek yeni WBC Dünya Ağırsıklet şampiyonu olan Deontay Wilder, bu unvanını aylar sonra ilk kez korumak için ringe çıkacak.

Pazar günü ringe çıkacak olan ikili, karşılaşmalarından günler önce dün basın önünde antrenmanlarını tamamladırlar. antrenman sırasında iki boksör de açıklamalarda bulundu. Kısaca şunlardan bahsedildi…

Deontay Wilder: “Çok eğlenceli ve heyecan verici bir hafta oldu. Pazar sabahı insanların yüzünü aylar sonra görmek için sabırsızlanıyorum. Bu seferki eğitim kampım, bir önceki gibi oldu ve çok iyi çalıştım. Geçen seferkinde daha iyi bir maç ortaya koymalıyım. Molina’nın boyu benden uzun ama ringde heran herşey olabilir. Ben kendime inanıyor ve güveniyorum. Pazar günü görüşmek üzere.”

Eric Molina: “Deontay Wilder güçlü bir boksör. Ama takdir edersiniz ki her güçlü insanın bir zayıf noktası vardır. Ben de Wilder’ın bu zayıf noktasına gitmek için çalıştım. Alabama için büyük bir karşılaşma olacak. Ben saygı duyuyorum ve aynı zamanda tarih yazmaya çalışıyorum. Benim planım dünyadaki ilk Meksikan Amerikalı olarak Ağırsıklet şampiyonu olmak. Kazanmak için değil, Ağırsıklet şampiyonluğunu kazanmak için savaşmaya gidiyorum. Ben her zaman ezilen biri olarak rolümü kabul ettim. Kendimi bu şekilde motive etmeye alıştım. Ama şimdi gitmeye ve savaşmaya çok hazırım. Pazar günü ringde 2 büyük adam olacak ve bu çok heyecan verici.”

Karşılaşma Pazar sabaha karşı 04:15’de Kanaltürk ekranlarından Bilgehan Demir’in anlatımı ve Koray Şarkaya’nın yorumları ile canlı yayınlanacak.

Antrenmandan Kareler:

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=1HWw4sGzyv4[/youtube]

 

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=P018swhjLls[/youtube]

0 0 vote
Article Rating

Salim Gömürgen

Salim Gömürgen Haber Editörü

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
9 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Eric molinanın boyu 1.93 nasıl daha uzun oluyor deontaydan

Kell Brook
6 yıl önce

Evet 1.93 diye geçiyor ama Deontay’a çok yakın bir boyu var 1.98 olabilir. Deontay’dan uzun değil. bu sitede yüz yüze baktığı resim var http://www.boxingscene.com/photos-deontay-wilder-eric-molina-go-face-face–92177

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Deontay 2 metre boyu var 🙂 o foto alltan çekilmiş aralarında 7-8 cm fark var.

Kell Brook
6 yıl önce

Chris Arreola vs Eric Molina maçına bak anlarsın Chris 1.91 boyunda Molina 1.93 ama arada 2 cm fark olması lazımken 7,8 cm gibi fark görünüyor Deontay 2.01 boyu var. Deontay’ın Molina ile arasında en fazla 3 cm fark var. yani Molinanın 1.93 boyunda değil.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Evet çok boy farkı yok gibi gözüküyor ama 1.93 diye geçiyor.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

deontay wilder şapka takmamış olsa arada ki boy farkı daha net görülür dü

Doğan
Doğan
6 yıl önce

deontay wilder ı seyretmek güzel olacak.Eric molina da umarım iyi mücadele ortaya koyar ve güzel bir unvan maçı izleriz.

DEONTAY WİLDER
DEONTAY WİLDER
6 yıl önce

Eric molinanın boyu olsa olsa 1.95 dir en fazla

Soner
Soner
6 yıl önce

beyler ayaklarındaki ayakkabıları görmüyoruz. belki ayakkabının topuk farkı da vardır 2 cm kadar.

Başa dön tuşu