Boks

Dünya Boks Sıralamasına Ali Eren Damgası

Boxrec'te İlk 15'e Girmeyi Başardı

Dünya Boks Sıralamasına Ali Eren Damgası

Tartışmasız dünyanın en büyük büyük ilgiyle izlene sıkleti ağır sıklette ilk 15 sıra her zaman büyük bir ilgiyle takip edilir. Ağır sıklette temsilcimiz Ali Eren Demirezen Barclays Center’daki son Adam Kownacki galibiyetinden sonra 21. sıradan 15’inci basamağa sıçradı. Adam Kownacki’yi New York’ta hakemlerin (Mark Consentino 96-94 Martha Tremblay 97-93 Steve Weisfeld 97-93) şeklindeki puanlarıyla puanla yendi. Şampiyonluk yolunda çok önemli bir basamağı daha geçen Ali Eren Amerika’dan da Türkiye’ye döndü.

Dünya Boks Sıralamasına Ali Eren Damgası
Ailesi İstanbul Havalimanı’nda Karşıladı

Efe Ajagba yenilgisinden sonra olağanüstü bir çıkış yapan Ali Eren Demirezen kazanmaya devam ediyor. O yenilgiden sonra 6 maçtır üst üste kazanan Ali Eren Demirezen sırasıyla Andre Mazanik, Kamil Sokolowski, Nikola Milacic, Gerald Washington, Kevin Johnson ve Adam Kownacki’yi yendi. EC Boxing boksörü olarak çıktığı maçlarda rakiplerine karşı üstün bir başarı yakalayan Ali Eren Demirezen yurda döndü. İstanbul Havalimanı’nda anne babası tarafından karşılanan Ali çok mutluydu. Kulübü EC Boxing de Ali’yi havalimanında çiçeklerle karşılayanlar arasındaydı. New York’tan aynı uçakla dönen arkadaşı Bilgehan Demir de hatıra karesinde yer aldı.

Dünya Ağır Sıklet Boks Sıralaması – Boxrec

Dünya Boks Sıralamasına Ali Eren Damgası
Boxrec Dünya Ağır Sıklet Boksör Sıralaması

Profesyonel kariyeri boyunca 86 raunt maç yapan Ali Eren Demirezen 17 galibiyet tek yenilgi ve 12 nakavtla Boxrec dünya sıralamasında 1323 boksör arasında 15. duruma geldi. Bu arada 5 üzerinden yapılan yıldızlamada ise 4 yıldıza yükseldi. Zirvede WBC ağır sıklet dünya şampiyonu Tyson Fury ikinci sırada ise WBA-WBO-IBF-IBO Dünya şampiyonu Oleksander USYK bulunuyor. Wilder üçüncü Joshua ise dördüncü durumda yer alıyor.

Dünya Boks Sıralamasına Ali Eren Damgası
Barclays Center’de Takım Fotosu (Bülent Başer, Ali Eren Demirezen, Erol Ceylan ve Mutlu Akın – EC Boxing Ekibi)

WBO Federasyonunda 10’uncu sırada yer alan Ali Eren Demirezen, dünya şampiyonu boksörün (USYK) mecburi rakibiyle ringe çıktıktan sonra  kendisini seçmesi halinde unvan maçına çıkabilecek sıralamaya kadar yükseldi. Ali dünya sıralamasında Daniel Dubois, Robert Helenius, Charles Martin, Efe Ajagba gibi dünyaca ünlü ağır sıkletleri de geride bıraktı. Promotör Erol Ceylan çıkışın süreceğini ve unvan maçının yakın olduğunu iletti. Antrenörü Bülent Başer ise çok iyi çalışmanın mükafatını aldık derken kondisyoneri Mutlu Akın maç içinde tempomuz bir an bile düşmedi dedi.

Dünya Boks Sıralamasına Ali Eren Damgası
Ali Eren Yükselmeye Devam Ediyor

En Çok Yumruk Girişimi Olan 2’inci Ağır Sıklet Maçı

Ali Eren Demirezen vs Kownacki maçı aynı zamanda en çok yumruk atılan 2’inci ağır sıklet maçı olarak tarihe geçti. Her iki boksörün attığı 1766 yumruk girişimi tarihteki en yüksek ikinci rakam olarak açıklandı. Compubox tarafından açıklanan rakamlara göre Ali Eren ve Kownacki’nin isabetli güçlü yumruk sayısının ise 239-186 olarak Ali Eren lehine olduğu belirtildi.

Otoritelere Göre Ali Eren Sadece 3 Raunt Kaybetti

Dünya Boks Sıralamasına Ali Eren Damgası
Boxing Scene Otoritelerine Göre Ali vs Kownacki Maçında Skor Kart

Dünya Boks Sıralamasına Ali Eren Damgası

1.7 3 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.