Eddie Hearn’den Dev Amerika Hamlesi. Tam 1 Milyar Dolar…


İngiltere boks piyasasında önemli bir pazar payı sahip olan Matchroom, şimdi de ABD’ye açılıyor. Geçtiğimiz yıl HBO ile ortak boks geceleri düzenleyerek ABD’ye ilk adımını atan ve ilk sözleşmesini de eski orta sıklet şampiyonlarından Daniel Jacobs ile yapan Matchroom’un son hamlesi, ABD boks piyasasını kökünden değiştirecek.

Perform Group’a bağlı online içerik platformu DAZN ile 8 yıllık bir anlaşma imzalayan Matchroom, her yıl 16 tane ABD’de 16 tane de Birleşik Krallık’ta olmak üzere yılda 32 boks gecesi düzenleyecek ve bu gecelerin tamamı DAZN üzerinden ABD izleyicisine sunulacak.

Yapılan anlaşmanın değeri ise dudak uçuklatan cinsten; tam 1 milyar dolar. Boks tarihinde yapılmış en büyük anlaşma olan Matchroom-DAZN anlaşması, hem Amerika’da hem de dünyada profesyonel boksu derinden etkileyecek.

 


Haberle ilgili başlıklar:

Benzer Haberler

12
Yorumlar

7 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
AJ_23GGG44BlackMambaYasin YavuzyılmazConan ☾✬ Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
IRON TYSON
Üye
★★
IRON TYSON

Bu adam ne kadarda sevilmesede işini iyi yapıyor.Tam bir pazarlamacı

LeGGGend
Üye
★★★
LeGGGend

Adam tam bir Batiatus 🙂

Oldi
Üye
★★★★
Oldi

wilder-Jasua maçını ABD mi yapacak acaba. Bu kadar yatırım yaptığına göre var bir şeyler.
Wilder’i de transfer etmesin bu adam 🙂

GGG
Üye
★★★★
GGG

Eddie Hearn iyi bir pazarlamacı olduğu kadar iyi de bir sahtekârdır. Bu adam Dünya boksuna en çok zarar verecek kişidir. Ayarlanmış dövüşler, satılmış hakemler vs. vs. Bu adamın önüne geçilmeli Boksa daha fazla zarar vermesi engellenmelidir. Acun’dan bir farkı yok

Oldi
Üye
★★★★
Oldi

Sorun bu adamda değil sorun sistemde. Bunlar sadece büyük Piyon. Arabanın tekerleği eskidiğinde tekerleksiz kullanmıyorsun yenisini alıyorsun. Ediyi de bir tekerlek olarak düşün. Siyasette de bu böyle, Akademik kariyerde de, sporda da. Bizim motoru (sistemi) çalıştıran unsurlardan birini bozmamız lazım. En basitinden BAHİS oynamamamız lazım mesela. Bahis boksun yakıtı bence.. Yakıt biterse Profesyonel boks da biter. İnsanlar da bunu vazgeçilmez… Devamını oku »

Conan ☾✬
Ziyaretçi
Conan ☾✬

edi hörn aşağıdaki boksörleri matchroom çatısı altına almak istiyor:

mikey garcia
wilder
charlo
broner
spence
thurman

HeisenberG
Üye
★★★★
HeisenberG

alırsa bu isimleri boks tekelini eline geçirir. edie hornu sevmesemde ondan daha fazla sevmediğim biri olan oscar dela hoyadır.

AJ_23
Üye
★★
AJ_23

de la hoya tam bir o ve ç dir

Yasin Yavuzyılmaz
Üye
★★★

güzel haber, hem daha fazla boks gecesi izleyeceğiz hem de daha kaliteli alt yapıları olacak. dazn bizdeki gibi aylık ödeme ile çalışan bir sistem, anlaşma eylül ayında devreye giriyor. Matchroom’un amerikan izleyicisi ingiliz boks geceleri için para öder mi endişesi var, buna bağlı olarak ingiliz ve amerikan boksörlerin sıklıkla karşılaşması görebiliriz. Fakat amerikalıların izlemek için para ödemesi adına aşağıda belirteceğim… Devamını oku »

AJ_23
Üye
★★
AJ_23

bilgiler için teşekkürler reis

BlackMamba
Üye
★★★★
BlackMamba

Bu boksörler dışında p4pde Crawford ve Lomachenko kaldı zaten hepsini almış ..

AJ_23
Üye
★★
AJ_23

yürü bee hearn baba seni kim tutar