Efsane Geri Dönüyor


Dmitry Pirog of Russia poses during the

Orta sıkletin efsane boksörlerinden, “The Grandmaster” yani büyük usta lakaplı, yenilgisiz şampiyon Dmitry Pirog 2016 yılında ringlere geri döneceğini açıkladı.

Gennady Golovkin fırtınası ringlerde esmeye başlayana kadar orta sıkletin 1 numarası olarak kabul edilen Rus şampiyon, Daniel Jacobs’u yenebilen tek boksör olma ünvanını taşıyor.

Golovkin’i sparring partner olarak hazırlık kamplarına alan ve bugünlere gelmesinde de katkıları olan Pirog, 2012 yılında sakatlık nedeniyle boksu bıraktığını açıklamıştı.

Şu an 35 yaşında olan Pirog’un 3,5 yıllık aranın ardından nasıl bir performansla ringlere döneceği merak edilirken, aşağı yukarı aynı zamanlarda boksa ara veren ve Pirog ile aynı yaşta olan David Haye’in de ringlere geri dönüş yaptığını düşünürsek, bu iki boksörün 2016’da heyecanlı maçlarla dönmesi fikri bile şimdiden heyecan verici.

Eski performansını tam olarak veremese de biraz bile olsa yaklaşabilen bir Pirog’un, müthiş gücü ve tekniğiyle bugünün orta sıklet sahnesinde Golovkin dahil tüm boksörlere büyük sorunlar çıkarabileceğini öngörmek zor değil.

İşte Pirog’un Daniel Jacobs’u nakavt ettiği o maçtan görüntüler:


Haberle ilgili başlıklar: ,

Benzer Haberler

Yorumlar

5 Yorum - "Efsane Geri Dönüyor"

  Abone ol  
En Yeniler En Eskiler En Beğenilenler
Bildir
Roman Gonzalez
Ziyaretçi
Roman Gonzalez

Bu adam jacobs ko ile yendi. Harika bir boksor geri dönmesi çok iyi olur orta siklet vites arttırır. Çok iyi oldu bu.

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Çok iyi bir bokscu .jacobs şimdi çok üst seviyede .yenildiği zaman bütün raundlari almıştı jacobs.bence pirog golovkin maçı müthiş olur kazanan ko ile golovkin olur.

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Suanki orta şirketlerden daha iyi bir rakip ama ggg piroga 12.raundu göstermez.pirogun ud ile yendiği ishidayi ggg 3.raundda tko ile yendi.

DAVİD HAYE
Ziyaretçi
DAVİD HAYE

Orta sikletlerden diyecektim

nihat
Ziyaretçi
nihat

ggg ortasikletin gelmis gecmis en iyisi.