Boks

Erkan Teper Almanya’yı Ayağa Kaldırdı!

Konu Başlıkları

erkan teper 2

Muhteşem Boks Gecesi, Bilgehan Demir’in anlatımı ve Koray Şarkaya’nın yorumlarıyla başladı. Gecenin bir diğer yorumcu konuğu ise Eski Milli Takımlar antrenörü Fikret Tiryaki’ydi.

Boks Gecesi, Erkan Teper’in karşılaşmasından önce Best of Boks ile başladı. 2014 ve 2015 yılında gerçekleştirilen en iyi karşılaşmalar yer aldı.

Ve en sonunda muhteşem Boks Gecesi, maça doğru ile başladı. Almanya’da muhteşem bir atmosfer eşliğinde başlayan gecenin kalbi Türkiye’de atıyordu.

Erkan Teper vs. Johann Duhaupas | IBF Kıtalar-arası Ağırsıklet Unvan Karşılaşması

Gecenin en önemli karşılaşması olan Erkan Teper vs. Johann Duhaupas maçı başlamıştı. 12 round üzerinden değerlendirilen bu karşılaşmayı kazanan isimin kariyeri tamamen değişecekti.

İlk 2 round hemen hemen her iki taraf için de ortada geçti. Erkan Teper, Fransız rakibi karşısında çok kuvvetli yumruklarını konuşturuyordu. Fransız rakip ise yılmadan devam ediyordu. 3 round itibari ile maç ısınmaya başladı. 5. roundda Erkan Teper, iyice maçta üstünlük kurmaya başladı. 6. roundda ise karşılaşmada adeta bir yorgunluk oluştu. Her iki boksörde iyice yorulmuştu. Fakat 7. roundda tam tersi oldu. Erkan Teper, round başlar başlamaz rakibin üzerine gitti. 8. rounda da Erkan, rakip üzerindeki üstünlüğünü devam ettirdi.

9. roundda disiplinsizlik nedeniyle Erkan Teper’den 1 puan silindi. 10. roundun ortasına doğru Erkan Teper bir round önce silinen puanını telafi edebilmek adına daha sert dövüşmeye başladı. 11. rounda da aynı performansı sergileyen Erkan’ı durdurmak imkansızdı. Erkan Teper çok hırslıydı ve kazanmak için canını dişine takıyordu.

12 round süren karşılaşmada 7. rounddan iitibaren Erkan Teper hakim oldu.

12 roundun sonunda kazanan taraf, 1 puanının silinmesine rağmen Erkan Teper oldu. Böylelikle yeni IBF Kıtalararası Ağırsıklet şampiyonu Erkan Teper oldu. Zor oldu ama çok güzel oldu.

Erkan Teper vs Johann Duhaupas Full Fight :

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=voU09L6af5M[/youtube]

0 0 votes
Article Rating

Fight Club

Fightclub, Türkiye'nin En büyük dövüş sporları sitesi

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
2 Yorum
En Eskiler
En Yeniler En Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
deniz işleyen
deniz işleyen
9 yıl önce

TÜRKÜN GÜCÜ 🙂

Kaptan
Kaptan
9 yıl önce

Erkan TEPER, İsmail GİYDİRİR, Fatih ULUSOY bize böyle adamlar lazım.

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
Zetyazilim Zetyazılım Tarafından Hazırlanmıştır.